خرید بلیط اتوبوس اروپا

تا وقتی که می‌توان با هواپیما در کوتاه‌ترین زمان ممکن خود را به مقصد رساند اصلا چرا باید به سفر با اتوبوس فکر کرد؟

این سوال دو جواب دارد که یکی قیمت بلیط اتوبوس است و دیگری اینکه کیفیت اتوبوس‌های امروزی تغییر زیادی کرده‌اند که در مقایسه با نسل‌های قدیمیِ آن‌ها اصلا قابل قیاس نیستند، این موضوع در جابه‌جایی بین کشورهای اروپایی بسیار حائز اهمیت است؛ چراکه هزینه سفر با اتوبوس نسبت به پرواز و قطار بسیار مقرون صرفه‌تر خواهد بود. شرکت فلیکس باس یکی از بزرگترین کمپانی‌های اروپایی است که مسئولیت جابجایی مسافران زیادی درسراسر اروپا را بر عهده دارد و جزو محبوب‌ترین شرکت‌های حمل و نقل اروپایی به حساب می‌آید.

خرید بلیط اتوبوس اروپا

از آنجایی‌که خرید بلیط اتوبوس اروپا برای مسافران ایرانی از طریق کارت‌های اعتباری مقدور نخواهد بود، شرکت ایوار با همکاری شرکت فلیکس باس این امکان را برای هموطنان عزیز فراهم کرده است. شرکت ایوار به عنوان تنها نماینده رسمی کمپانی فلیکس باس در ایران از DEC 2019، امکان خرید بلیط اتوبوس خارجی در ۲۸ کشور اروپایی را مهیا کرده است. شما می‌توانید در هر نقطه از اروپا سفر زمینی خود را آغاز و از مسافرت خود لذت ببرید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مقاصد و هزینه بلیط‌های اتوبوس با شماره 02191009100 (داخلی 591 - 590) تماس حاصل نمایید.

خرید بلیط اتوبوس خارج از کشور

ایده‌ی پروژه فلیکس باس در سال 2010 توسط سه دوست به نام‌های آندره شوارملین، دانیل کراس و جان انگرت با هدف ایجاد گزینه‌ای مناسب بجای راه آهن دولتی آلمان، مطرح گردید. خدمات شرکت فلیکس باس در همکاری با شرکت‌های اتوبوس منطقه‌ای از سراسر اروپا اجرا می‌شود. شرکای محلی مسئول راه‌اندازی روزانه‌ی مسیرها هستند، در حالی‌که فلیکس باس مسئول مجوزهای رسمی و برنامه‌های بلندمدت مورد نیاز برای راه‌اندازی شبکه است.

فلیکس باس برنامه‌ریزی شبکه، بازاریابی، قیمت‌گذاری، مدیریت کیفیت و خدمات مشتری را مدیریت می‌کند. این مدل کسب‌وکار بسیار مقیاس‌پذیر بوده و این شرکت را به شدت رشدپذیر کرده است. از سوی دیگر، کیفیت اتوبوس‌ها در ناوگان موجود به قراردادهای متعارف بستگی دارد. درصورتی‌که رقبایش معمولا مالکیت تمام یا بیشتر اتوبوس‌های خود را دارند، بنابراین می توانند خدمات خود را تضمین کنند. هزینه پایین خدمات فلیکس باس بستگی به درآمد کرایه‌ی مسیرها دارد.

سفر به بیش از ۲۰۰۰ مقصد در ۲۸ کشور اروپایی

۹ اتوبوس از ۱۰ اتوبوس فلیکس کاملا سروقت و بدون تاخیر به مقصد می‌رسند.

امکان رزرو گروهی بالای ۱۰ نفر

امکانات عمومی اتوبوس‌های فلیکس

صندلی‌های بزرگ و راحت، ‌داشتن سرویس بهداشتی، اینترنت با سرعت 4G، پریز برق و پذیرایی با هزینه کم

بلیط اتوبوس اروپا

شرایط بار اضافه در فلیکس باس

بسته‌‌ای تا وزن ۷ کیلوگرم و با ابعاد ۴۲*۳۰*۱۸ سانتیمتر را می‌توانید رایگان به داخل اتوبوس ببرید.

چمدانی تا وزن ۲۰ کیلوگرم و با ابعاد ۸۰*۵۰*۳۰ سانتیمتر را می‌توانید بدون هزینه به بخش بار تحویل دهید.

  • سعی کنید نام و آدرس خود را بر روی چمدان‌ها نصب کنید تا از بروز هر گونه مشکل اجتناب شود.

به‌طورکلی ضمانتی بر وجود داشتن فضای کافی برای بار اضافه‌ی شما وجود ندارد، اما مبلغ پرداختی برای بار اضافه بسته به نحوه‌ی ارسال درخواست شما متفاوت است. اعلام چمدان (بار) اضافه می‌تواند یا در زمان انجام رزرو انجام شود یا بعد از رزرو و به‌صورت تلفنی، هماهنگ شده با بخش خدمات مشتریان در آلمان تا ۴۸ ساعت قبل از حرکت،‌ صورت گیرد که در این‌صورت مبلغ باید نقدی به راننده پرداخت شود.

مبلغ بار اضافه در هنگام انجام رزرو ۴ یورو و بعد از انجام رزرو ۶ یورو می‌باشد.

- در مسیرهای روسیه بار اضافه باید در ایستگاه اتوبوس توسط باجه‌ی فروش پیگیری شود.

- در مسیرهای داخلی اکراین امکان اضافه کردن بار بعد از انجام رزرو مقدور نیست.

- بار خاص مانند چوب اسکی و ادوات موسیقی نباید از 240 سانتیمتر و وزن ۳۰ کیلوگرم بیشتر باشد. هزینه این نوع بارها ۹ یورو است و درخواست باید در زمان انجام رزرو و یا پس از انجام رزرو تا ۴۸ ساعت قبل از حرکت به خدمات مشتریان اعلام گردد.

اتوبوس فلیکس باس

دوچرخه، ویلچر و کالسکه

بیشتر اتوبوس‌ها اجازه حمل دوچرخه‌ی معمولی با وزن ۲۰ کیلوگرم را می‌دهند. درخواست باید در زمان انجام رزرو ثبت شود. هزینه آن ۹ یورو می‌باشد. سه چرخه ،‌ دوچرخه برقی،‌ دوچرخه دنده‌ای و دوچرخه دو ترک قابل قبول نیستند.

ویلچر، ‌کالسکه و واکر در برخی از اتوبوس‌ها رایگان پذیرفته می‌شوند. درخواست ویلچر و واکر باید تا ۳۶ ساعت قبل از حرکت اعلام گردد. به دلایل امنیتی ویلچرها باید معمولی باشند (ویلچر برقی پذیرفته نمی‌شود.)

کالسکه بار خاص محسوب می‌شود و باید تا ۴۸ ساعت قبل از حرکت ارسال آن درخواست شود.

ادوات موسیقی در صورتی‌که وزن آن تا ۷ کیلوگرم باشد و مسافر ساک دستی نداشته باشد، می‌تواند به‌جای ساک دستی و بدون هزینه در داخل اتوبوس حمل شود، اما اگر ابعاد آن بیش از ۴۲*۳۰*۱۸ و وزن آن بیش از ۷ کیلوگرم باشد جزو بارهای خاص محسوب می‌شود، که هزینه جداگانه دارد و باید تا ۴۸ ساعت قبل از حرکت اعلام گردد.

خرید بلیط اتوبوس اروپا

اتوبوس‌های شب رو

در بیشتر مسیرهای داخلی اروپا اتوبوس‌های شب رو فلیکس در حرکت هستند.

با اتوبوس شب رو در زمان خود صرفه‌جویی می‌کنید، به‌ویژه اینکه اتوبوس‌های شب رو نسبت به اتوبوس‌های روز رو تعداد توقف کمتری در مسیر دارند.

هرچه زودتر بلیط خود را تهیه کنید می‌توانید از نرخ‌های بسیار ارزان و بی‌نظیر بهره‌مند شوید.

صندلی راحت با زیرپایی و فضای کافی جلوی پا، به شما این امکان را می‌دهد که در تمام طول مسیر در نهایت آرامش استراحت کنید.

اتوبوس‌های شب رو مجهز به سرویس بهداشتی هستند در نتیجه نیازی به توقف‌های کوتاه نیست و رانندگان فلیکس می‌توانند شما را هرچه سریعتر به مقصد برسانند.

در اتوبوس‌های شب رو می‌توانید غذا و نوشیدنی را با هزینه اندکی بخرید.

اتوبوس‌های شب رو مانند اتوبوس‌های روز رو دارای WIFI و پریز برق هستند.

مسیرهای اتوبوس‌های شب رو: لندن - پاریس/ لندن - بن/ لندن - بروکسل/ لندن - دوسلدورف/ لندن - دورتموند/ لندن – پراگ/ روتردام - پاریس/ پراگ - هامبورگ/ لاهه – پاریس و...

اتوبوس بین شهری اروپا

انواع صندلی در اتوبوس‌های فلیکس

صندلی کلاسیک: صندلی کنار راهرو یا کنار پنجره، کنار دوست و خانواده خود بنشینید.

صندلی میزدار: در اتوبوس‌های دوطبقه، ‌در طبقه پایین اتوبوس، صندلی‌هایی که جلو آنها میز دارند.

صندلی پانورامیک:‌ اولین ردیف صندلی در اتوبوس که چشم انداز وسیعی پیش‌رویتان خواهد بود.