• EN
 • ۰۲۱-۹۱۰۰۹۱۰۰

  • تورهای گروهی داخلی ۲۲
  • تور (ویژه آژانس همکار) داخلی ۲۳
  • تورهای انفرادی داخلی ۲۴
  • تورهای ورودی (Incoming) داخلی ۲۵
  • بلیط هواپیما حضوری داخلی ۳۳
  • هتل داخلی و خارجی داخلی ۴۴
  • بلیط هواپیما آنلاین (ساعت کاری) داخلی ۸۸
  • بلیط هواپیما (ساعات غیر کاری) داخلی ۸۹
  • رزرواسیون و عملیات تورهای گروهی داخلی ۹۱۵۱
  • امور بین‌الملل داخلی ۹۱۵۶
  • مالی و اداری داخلی ۹۱۶۰
  • فناوری و اطلاعات داخلی ۹۱۶۱

خرید بلیط قطار خارجی

شرکت اسراء پرواز (ایوار) به عنوان نماینده اصلی و انحصاری خطوط ریلی اروپا در ایران از سال ۲۰۰۶، امکان خرید بلیط قطار خارجی به مقاصد اروپا، کانادا، استرالیا، ژاپن، کره جنوبی، هند و روسیه از ایران و فقط با کارت شتاب را مهیا کرده است. شما می‌توانید در هر کدام از این مناطق یاد شده سفر ریلی خود را آغاز و از مسافرت خود لذت ببرید. ایوار با توجه به تجربه‌ی درخشان خود در ارتباط با سفر‌های ریلی و رزرو بلیط قطار خارجی، تمام توان خود را برای یک ارائه‌ی تجربه‌ی بی‌نظیر از سفر را برای شما عزیزان به کار می‌بندد و با اتکاء به توانایی رزرو و خرید بلیط قطار در هر یک مسیر‌های ذکر شده، سفری دلپذیر را برای شما به ارمغان می‌آورد. برای دریافت خدمات بلیط قطار اروپا و سایر کشور‌ها با کارشناسان ایوار تماس حاصل فرمایید.
  
سفر آموزشی ایوار برای آشنایی با خطوط ریلی اروپا

مزایای سفر با قطار

سفر با قطار فرصت هم‌صحبتی با مردمان بومی هر کشور را برای شما فراهم می‌کند اما مشکلات رزرو بلیط قطار گاهی اوقات باعث چشم‌پوشی مسافران از این وسیله‌ی نقلیه ارزشمند می‌شود. قطار در اروپا پرطرفدارترین وسیله حمل و نقل است و در سال 2014 بیش از 3 میلیون نفر در این قاره با قطار به سفر رفته‌اند. سفر با قطار راحتی و جذابیتی دارد که نه در سفر با ماشین و نه در سفر با هواپیما تجربه نخواهید کرد. وجود انواع قطارهای تندرو، شب‌رو و طبیعت‌گرد در مسیرهای اصلی و مسیرهای روستایی در اروپا این امکان را می‌دهد که در کمترین زمان ممکن به نزدیکترین مقصد مورد نظر برسید. سفر با قطار بسیار بی دردسر بوده و می‌توانید به راحتی از مرکز یک شهر به مرکز شهری دیگر جا به جا شوید؛ با این روش از معطلی در صف‌های پایان‌ناپذیر فرودگاه‌ها، اضطراب رانندگی در کشوری دیگر با قوانین رانندگی متفاوت و راه‌های شلوغ رهایی خواهید یافت. موارد زیر خلاصه‌ای از مزایای سفر‌ با قطار است:

رزرو و خرید بلیط قطار

انواع بلیط‌ های سیستم ریلی اروپا

در سیستم ریلی اروپا سه نوع بلیط صادر می‌گردد که به‌شرح زیر است:

انواع قطار در اروپا و سایر کشورها

1. قطارهای عادی

قطارهای عادی با میانگین سرعت 150 کیلومتر در ساعت حرکت می‌کنند. این قطارها در مسیرهای کوتاه و غیر اصلی در اروپا حرکت می‌کنند، به کوچکترین روستاها و شهرها می‌روند. نام این قطارها در جستجو بلیت‌های نقطه به نقطه معمولاً به صورت IC,TIC,TRN دیده می‌شود.

 

2. قطارهای تندرو

قطارهای سریع السیر در اروپا با میانگین سرعت 320 کیلومتر در ساعت حرکت می‌کنند. با استفاده از قطارهای سریع‌السیر در وقت خود صرفه جویی می‌کنید. قطارهای سریع السیر به دو دسته‌ی داخل کشوری (Domestic) و بین کشوری (International) تقسیم می‌شوند. این قطارها در طول روز حرکت می‌کنند و دارای واگن درجه 1 و 2 هستند. چیدمان صندلی ها اصطلاحاً به صورت اتوبوسی است. 

در واگن‌های درجه 1 تعداد صندلی‌ها کمتر است در نتیجه فاصله صندلی‌ها از هم بیشتر و جای جلو پا بازتر است؛ همچنین فضای بیشتری برای قرار دادن چمدان‌ها در نظر گرفته شده و در برخی مسیرها پذیرایی در کنار صندلی مسافر وجود دارد. در این واگن‌ها شما می‌توانید از شبکه WIFI استفاده کنید.

در واگن‌های درجه 2 صندلی‌ها فاصله کمتری از هم دارند و محفظه‌ای در بالای سر مسافران برای قراردادن چمدان‌ها طراحی شده است. در صورت بزرگ بودن چمدان باید بار خود را در ابتدا یا انتهای هر واگن در جای مربوطه بگذارید. به طور کلی کشیدن سیگار در تمامی قطارهای تندرو ممنوع است. برخی  قطارها واگن مخصوص برای سیگاری ها دارند.

قانون همراه داشتن حیوانات خانگی در هر قطار متفاوت است، پس قبل از تهیه بلیت خود از شرایط همراه داشتن سگ و یا سایر حیوانات به داخل واگن آگاه شوید. به طور کلی قطارهای سریع‌السیر بین کشوری و یا داخل کشوری دارای مراحل کنترل پاسپورت و یا کنترل بار نیستند. برخی قطارهای تندرو عبارتند از: ICE آلمان، Eurostar پاریس-لندن، Thalys فرانسه-آلمان-هلند-بلژیک، ایتالیا NTV,FAR.

 

3. قطار‌های شب‌رو

قطارهای شب رو برای مسافت های طولانی پیشنهاد می‌شوند. کوپه‌های 2،3،4،6 و 1 تخته در این قطارها وجود دارند. در برخی قطارهای شب رو در کوپه های 1 و 2 تخته حمام  و دستشویی اختصاصی در کابین تعبیه شده است. در برخی مسیرها هزینه صبحانه و شام  نیز در بلیت لحاظ شده است. واگن رستوران و بار در بسیاری از قطارهای شب رو وجود دارد. هرچند پیشنهاد میکنیم در هنگام تهیه بلیت از وجود واگن رستوران در قطار خود اطمینان حاصل کنید. برخی قطارهای شب رو عبارتند از: CNL آلمان-فرانسه-هلند، TELLO فرانسه-ایتالیا.

 

4. قطارهای پانورامیک

قطارهای پانورامیک در کشور سوئیس در مسیرهای کوتاه اما بسیار دیدنی حرکت میکنند.بیشتر مسیر از میان کوه ها و دره ها عبور میکند. قطارها سقف شیشه‌ای دارند تا مسافر وقتی در صندلی خود نشسته تمام منظره 360 درجه را به راحتی ببیند. 

خرید و رزرو بلیط قطار اروپا