خرید بلیط قطار اروپا

شرکت ایوار به عنوان نماینده اصلی مستقیم خطوط ریلی اروپا (Rail Europe) در ایران از سال ۲۰۰۶، امکان خرید بلیط قطار اروپا با کارت شتاب را مهیا کرده است. شما می‌توانید در هر کدام از این مناطق یاد شده سفر ریلی خود را آغاز و از مسافرت خود لذت ببرید. ایوار با توجه به تجربه‌ی درخشان خود در ارتباط با سفر‌های ریلی و رزرو بلیط قطار خارجی، تمام توان خود را برای ارائه‌ی یک تجربه‌ی بی‌نظیر از سفر را برای شما عزیزان به کار می‌بندد و با اتکا به توانایی رزرو و خرید بلیط قطار در هر یک مسیر‌های ذکر شده، سفری دلپذیر را برای شما به ارمغان می‌آورد. در حال حاضر می‌توانید بلیط قطار اروپا خود را به صورت آنلاین به صورت قطعی خریداری کرده و یا جهت مشاوره با کارشناسان ایوار (داخلی ۵۹۰) تماس حاصل نمایید.

لوگوی ریل یوروپ

مزایای سفر با قطار در اروپا

سفر با قطار فرصت هم‌صحبتی با مردمان بومی هر کشور را برای شما فراهم می‌کند اما مشکلات رزرو بلیط قطار گاهی اوقات باعث چشم‌پوشی مسافران از این وسیله‌ی نقلیه ارزشمند می‌شود. قطار در اروپا پرطرفدارترین وسیله حمل و نقل است و در سال 2014 بیش از ۳ میلیون نفر در این قاره با قطار به سفر رفته‌اند. سفر با قطار راحتی و جذابیتی دارد که نه در سفر با ماشین و نه در سفر با هواپیما تجربه نخواهید کرد. وجود انواع قطارهای تندرو و طبیعت‌گرد در مسیرهای اصلی و مسیرهای روستایی در اروپا این امکان را می‌دهد که در کمترین زمان ممکن به نزدیکترین مقصد مورد نظر برسید. در ادامه نگاهی به مهم‌ترین مزایای سفر با قطار در اروپا خواهیم داشت:

۱. قطار امن‌ترین وسیله حمل و نقل در دنیا است. وقتی سوار قطار می‌شوید نگران گم شدن در جاده‌های ناشناخته و یا تصادفات جاده‌ای نیستید. راحت در صندلی خود بنشینید و مناظر زیبا را تماشا کنید.

۲. با قطارهای سریع‌السیر در وقت خود صرفه جویی می‌کنید. برای مثال مسیر رم به فلورانس با قطار NTV یا Frecciarossa یک ساعت و نیم و مدت زمان سفر از پاریس به لندن با قطار Eurostar با عبور از کانال مانژ دو ساعت و پانزده دقیقه است. با این قبیل قطار ها حتی می توانید در یک روز بیش از یک کشور را ببینید.

۳. ایستگاه‌های قطار در مراکز شهرهای اروپایی هستند و اغلب در کنار آنها ایستگاه تاکسی و مترو وجود دارد. با انتخاب قطار در هزینه و زمان رسیدن به ایستگاه بسیار صرفه جویی می‌کنید.

۴. در سفر با قطار کافی است ۲۰ دقیقه قبل از حرکت قطار در ایستگاه باشید. مراحل کنترل پاسپورت و تشریفات چک کردن بار وجود ندارد.

۵. محدودیت وزن بار ندارید. می‌توانید هر مقدار که می‌خواهید چمدانتان را از سوغاتی‌ها پر کنید. در صورت همراه داشتن دوچرخه و اسکی  می‌توانید وسایل را به واگن بار تحویل دهید.

۶. برنامه حرکت قطارها بسیار دقیق و متنوع است. شما می‌توانید نزدیک‌ترین ساعت حرکت به برنامه خود را انتخاب کنید. برای مثال در مسیرهای اصلی داخل ایتالیا هر یک ساعت یک قطار حرکت دارد یا در مسیر پاریس به لندن روزانه ۱۹ قطار در هر طرف حرکت دارند.

۷. در طول سفر می‌توانید در قطار قدم بزنید، به واگن رستوران بروید، نوشیدنی و غذای مورد علاقه‌تان را سفارش دهید. از تلفن همراه خود استفاده کنید. لپ تاپ خود را به برق زده و فیلم مورد علاقه‌تان را ببینید و در برخی مسیرها می‌توانید به شبکه WIFI متصل شوید.

۸. قطار به کوچکترین شهرها و روستاها می‌روند.

۹. قطارها برای یک مسیر به دفعات در روز حرکت دارند و شرایط جوی تاثیری در حرکت قطار ندارد.

۱۱. سفر با قطار کمترین آلودگی را برای محیط زیست دارد. برای همین سفر با قطار را سفر سبز نام نهاده‌اند.

۱۲. بلیط‌های قطار دارای شرایط کنسلی راحت‌تری هستند.

۱۳. شما در قطار به راحتی می‌توانید با کودکانتان، برایشان کتاب بخوانید، با ‌آن‌ها فیلم ببینید و یا در راهروی واگن‌ها باهم قدم بزنید.

۱۴. کنترل کودکان و راست و ریس کردن کار‌های نوزادان در قطار بسیار آسان‌تر از هواپیما است.

۱۵. زنجیره ی سیستم ریلی در اروپا بسیار گسترده است حدودا ۲۵۰.۰۰۰ کیلومتر ریل در سرتاسر اروپا درحال جابجایی مسافران است.

۱۶. با خرید به‌موقع بلیط قطار و همچنین تخفیف های قابل توجهی که شرکت ریل یوروپ دارد می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

۱۷. قطارها بندرت تاخیر یا کنسلی دارند و اغلب سر زمان خود حرکت می کنند . 

۱۸. سفر با قطار امکان آشنایی با فرهنگ مردم بومی هر منطقه را برای شما فراهم می آورد.

۱۹. نرخ صندلی های درجه یک اگر زود رزرو شوند بسیار ارزان است. صندلی های بزرگتر، ارائه سرویس های مختلف در طول مسیر و استفاده از اینترنت پر سرعت در برخی مسیر ها از امکانات صندلی های درجه یک هستند.

۲۰. اضطراب رانندگی در کشوری دیگر با قوانین رانندگی متفاوت و راه‌های شلوغ را نخواهید داشت.

خرید آنلاین بلیط قطار اروپا

انواع بلیط‌ های قطار اروپا

در سیستم ریلی اروپا دو نوع بلیط صادر می‌گردد که به‌شرح زیر است:

۱. بلیط با مبدا و مقصد معین

بلیط‌های مبدا و مقصد معین (point to point Ticket) برای سفر از یک مبدا به مقصدی مشخص استفاده میشود. در این نوع بلیطها اطلاعات مربوط به روز و ساعت حرکت، نام ایستگاه مبدا و مقصد ، شماره واگن وشماره صندلی مشخص و بر روی بلیط صادر شده درج میشود. در برخی مسیرها میتوانید بلیط یک روزه تهیه کنید تا در آن روز هر زمان که مایل بودید سفر کنید. بر روی این بلیط ها تنها مسیر مشخص شده است. این بلیط ها در کشور سوئیس ارائه میشوند.

۲. بلیط اعتباری یورویل

با استفاده از بلیط اعتباری شرکت یوریل میتوانید در بازه زمانی معین به صورت نامحدود در کشور یا کشورهای مورد نظرتان سفر کنید.اگر برنامه شما بیش از ۳ روز سفر در یک کشور و یا ۵ روز سفر در چند کشور باشد، بدون شک بلیط اعتباری (EURAIL GLOBAL PASS) بهترین و ارزانترین گزینه برای شماست. این بلیط‌ها چند سالی است که بصورت الکترونیک صادر میشوند و استرس گم شدن و پر کردن بلیط ها دیگر وجود ندارد.

 • در انتخاب روز و ساعت سفر محدودیتی ندارید.
 • روزهای سفر می توانند به صورت متوالی یا غیر متوالی انتخاب شوند.
 • در یک روز می توانید چندین بار از قطار استفاده کنید. توجه داشته باشید که برای تعیین شماره صندلی خود در هر قطار باید رزرو انجام دهید و هزینه ناچیزی بابت دریافت شماره صندلی پرداخت کنید. امکان خرید شماره صندلی هم در ایستگاه وجوددارد و هم از طریق اپلیکیشن شرکت یوریل
 • مدت اعتبار استفاده از این بلیط ها تا شش ماه پس از تاریخ صدور است.
 • ارائه سرویس درجه یک و دو.
 • تخفیف برای افرداد بالای ۶۰ سال –جوانان زیر ۲۸ سال و سفر رایگان برای کودکان زیر ۱۱ سال که با والدین خود سفر می‌کنند. به ازاء هر والد دو کودک میتوانند بلیط اعتباری رایگان دریافت کنند. (خرید شماره صندلی برای کودکان اجباری است.)
 • این بلیط ها به افراد مقیم اروپا روسیه و ترکیه فروخته نمی‌شود.
 • داشتن بلیط اعتباری گلوبال به معنی داشتن مدارک لازم جهت سفر در این کشورها نیست و مسافران باید تمام مدارک ورود به هر کشور را داشته باشند.

انواع بلیط های اعتباری

 • گلوبال پس: که شبکه ریلی 33 کشور اروپایی را پوشش میدهد. کشورهای تحت پوشش شامل: اتریش، بلژیک، بوسنی، بلغارستان، کرواسی، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، بریتانیا، یونان، مجارستان، ایتالیا، ایرلند، لیتوانی، لاتونی، لوگزانبورگ، شمال مقدونیه، مونتنگرو، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، رومانی، صربستان، اسلوونی، اسلواکی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و ترکیه
 • پس تک کشوره

بلیط قطار اروپا گلوبال

انواع قطارهای اروپا

قطارهای اروپا به دو دسته معمولی و سریع‌السیر تقسیم می شوند. قطارهای معمولی قطارهای سیستم ریلی داخلی هر کشور هستند. قطارهای سریع السیر نیز خود به دو دسته داخلی و بین‌المللی تقسیم می‌گردند که به طور کامل در ادامه توضیح داده خواهند شد.

۱. قطارهای عادی

قطارهای عادی با میانگین سرعت ۱۵۰ کیلومتر در ساعت حرکت می‌کنند. این قطارها در مسیرهای کوتاه و غیر اصلی در اروپا حرکت می‌کنند، به کوچکترین روستاها و شهرها می‌روند. نام این قطارها در جستجو بلیط‌های نقطه به نقطه معمولاً به صورت IC,TIC,TRN دیده می‌شود.

۲. قطارهای تندرو

با انتخاب قطارهای سریع السیر در اروپا با میانگین سرعت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت در وقت خود صرفه جویی میکنید. این قبیل قطار ها مدرن و راحت می باشند و سرویس دهی با کیفیت عالی دارند و بیشتر برای مسافت های طولانی انتخاب میشوند. قطارهای سریع السیر به دو دسته داخل کشوری (Domestic) و بین کشوری (International) تقسیم می‌شوند. این قطارها در طول روز حرکت میکنندو دارای واگن درجه ۱ و ۲ هستند. چیدمان صندلی ها اصطلاحا به صورت اتوبوسی است. در واگــن های درجه 1 تعداد صندلی ها کمتر است در نتیجه فاصـله صندلی ها از هم بیشتر و جای جلــو پا بازتر است. فضــای بیشتری برای قراردادن چمدان ها در نظر گـرفته شده است. در برخی مسـیرها پذیرایی در کنار صندلی مسافر وجود دارد و شبکه WIFI نیز در دسترس است. در واگن های درجه 2 صندلی ها فاصله کمتری از هم دارند. محفظه ای در بالای سر مسافران برای قراردادن چمدان ها طراحی شده. در صورت بزرگ بودن چمـدان باید بار خود را در ابتدا یا انتهـای هر واگن در جای مربوطه بگذارید. به طور کلی کشیدن سیگار در تمامی قطارهای تندرو ممنوع است. برخی قطارها واگن مخصوص برای سیگاری ها دارند. قانون همراه داشتن حیوانات خانگی در هر قطار متفاوت اسـت ، پس قبل از تهیه بلیط خود از شرایط همراه داشتن سگ و یا سایر حیوانات به داخل واگن آگاه شوید.

۳. قطارهای پانورامیک

دلتان میخواهد از مناظر وصف نشدنی و دور از دسترس در کوهستان ها و دره های سوئس دیدن کنید ؟ مطمئنا سفر با قطار های طبیعت گرد که عموما با سقفی شیشه ای منظره ای تمام نما را به نمایش می گذارند، برایتان بسیار لذت بخش خواهد بود. قطار های طبیعت گرد با عبور از میان کوه های برفی ، کنار دریاچه های آرام  و دره های سر سبز با داشتن پنجره های بزرگ بهترین راه کشف کشور زیبای سوئس هستند. اطلاعات کاملتر این دسته از قطار ها در بخش های بعدی قید شده است.

 • Glacier express
 • Golden Pass Line
 • Bernina Express
 • Wilhem tell express

خرید بلیط قطار اروپا

شرکت های حمل و نقل ریلی اروپا

در ادامه با برخی از شرکت‌های معتبر ریلی در اروپا بیشتر آشنا می‌شویم:

1. یورو استار (EUROSTAR HIGH SPEED TRAINS)

سیستم سریع السیری است که بریتانیا را به قاره اروپا وصل می کند. سفر با یورو استار از لندن به پاریس از طریق تونل کانال مانش به طول ۵۰ کیلومتر صورت میگیرد.این قطار شما را ۲ ساعته از لندن به پاریس میرساند.

2. تی جی وی (T.G.V)

خدمات بین‌المللی شرکت Train A Grand The Vitesse کشورهایی همچون بلژیک، آلمان، ایتالیا و اسپانیا را در بر میگیرد. علاوه بر این شرکت خدمات جابجایی مسافر را در مسیر فرانسه به سوئیس عهده‌دار است. مسیرهای حرکت قطار T.G.V در تصویر مشخص شده است.

مسیرهای حمل و نقل در اروپا

 

3. آی سی ای (ICE)

این شرکت دارای قطارهای بین شهری سریع السیری است که اکثر شهرهای آلمان را به یکدیگر وصل می‌کند. آیس با سرعتی حدود ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت، سریع‌ترین وسیله برای جابجایی بین شهرهایی همچون برلین، هامبورگ و کلن است. همچنین این شرکت نقش پر رنگی در جابجایی مسافران در اروپای مرکزی و غربی دارد و خدمات آن کشور های دانمارک، هلند، بلژیک، فرانسه، سوئیس و اتریش را در بر می‌گیرد.

برخی از مسیرهای حرکت اصلی شرکت ترابری ایس عبارتند از:

 • فرانکفورت - کلن
 • فرانکفورت - اشتوتگارت
 • فرانکفورت - مونیخ
 • هامبورگ - مونیخ
 • فرانکفورت - پاریس
 • برلین - هامبورگ
 • فرانکفورت - بازل
 • فرانکفورت - آمستردام
 • فرانکفورت - آخن
 • نورنبرگ - وین

مسیرهای حمل و نقل در اروپا

 

4. تالیس (THALYS)

این قطار که سرعتی بالغ بر ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت دارد، روزانه ۲۵ مسیر رفت و برگشت حرکت داشته و ۱۷ شهر اروپای غربی را در مسیر شهرهای بروکسل، اسن، آمستردام، و پاریس به یکدیگر وصل می کند.این قطار به دلیل صرفه جویی مناسب در زمان سفر و همچنین ارائه خدمات شایسته به مسافران خود به خوشنامی در بازار شناخته شده است. اگر انتظار سفر لوکس با قطار راداشته و در عین حال می خواهید در کمترین زمان ممکن و مطمئن به مقصد خود برسید تالیس بهترین انتخاب برای شماست.

تایلس به صورت مستقیم به مسیرهای ذیل حرکت دارد:

پاریس به بروکسل ، پاریس به آمستردام ، آمستردام به بروکسل ، پاریس به آنتورپ ، کلن به بروکسل

مسیرهای حمل و نقل در اروپا