ویزای تحصیلی انگلیس

یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در کشور‌های پیشرفته دنیا، در کنار تجربه زندگی متفاوت در محیطی با تنوع فرهنگی بالا و کسب مدارک ارزشمند تحصیلی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان، دریافت اجازه کار هم‌زمان با تحصیل و در نهایت اخذ اقامت دائم آن کشور است.

همچنین در کشور انگلستان علاوه‌بر اجازه کار در حین تحصیل، در پایان تحصیلات لیسانس و فوق لیسانس، به‌مدت ۲ سال و در پایان مقطع دکتری، به‌مدت ۳ سال فرصت دارید تا جذب بازار کار شوید و مقدمات اقامت خود را در این کشور رقم بزنید.

فرم آنلاین درخواست ویزای تحصیلی

ویزای كار بعد از تحصیل

پس از اتمام تحصیل این امکان فراهم است تا دانشجویان بتوانند در این کشور مشغول به فعالیت شوند که برای مقاطع مختلف مدت این ویزا به شرح ذیل است:

الف) ٢ سال بعد از اتمام دوره‌­ی كارشناسی یا کارشناسی ارشد

ب) ٣ سال بعد از اتمام دوره­‌ی دكتری

بنابراین، با داشتن ۵ سال سابقه کار تمام وقت، می‌­توانید اقامت موقت انگلستان را دریافت کنید و یک سال بعد، تابعیت دائم این کشور را نیز از آن خود نمایید.

کار همزمان تحصیل در انگلیس

شرایط کار در حین تحصیل

دانشجویان مقطع کارشناسی و بالاتر می­‌توانند حداکثر ۲۰ ساعت در هفته کار کنند که درآمد حاصل از آن می‌­تواند بخشی از هزینه‌های زندگی ماهیانه را تامین کند. همچنین در تعطیلات دانشگاهی (تابستان، تعطیلات بین ترم و سال نو میلادی) ساعت کار هفتگی تا ۴۰ ساعت در هفته قابل افزایش است.

ویزای دكتری

طولانی‌­ترین دوره­‌ی تحصیلی مقطع دكتری بوده که مدت زمان این دوره حداقل ٣ و حداكثر ٨ سال است. ویزای دكتری معمولا ٥ سال اعتبار دارد كه قابل تمدید تا سقف ٨ سال است. تمدید ویزای دكتری نیاز به اجازه‌­ی استاد راهنما دارد و پس از أخذ این اجازه شما می­‌توانید اقدام به تمدید ویزا كنید.

دوره‌ی دكتری در انگلستان صرفا تحقیق و نوشتن پایان‌نامه است و شامل هیچ كلاس درسی نیست. این به شما اجازه می‌­دهد تا در كنار تحصیل­، تا سقف حداکثر زمان کار هفتگی مشغول به کار باشید.

مشاوره ویزای تحصیلی انگلیس

ترم‌های تحصیلی در انگلستان

شروع ترم‌های تحصیلی برای مقاطع مختلف به شرح ذیل است:

۱) ترم پاییز از سپتامبر تا دسامبر

۲) ترم بهار از ژانویه تا مارس

۳) ترم تابستان آوریل تا ژوئن

اما به‌خاطر داشته باشید که ترم اصلی شروع سال تحصیلی از ترم پاییز است، البته برای مقطع تحصیلی دکتری می‌­توان در طول سال برای فرایند پذیرش اقدام نمود. همچنین درنظر داشته باشید درصورت تکمیل تمام مدارک مورد نیاز ازجمله مدارک تحصیلی و مدرک زبان مربوطه، برای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی هر ترم، باید حداقل 3 تا 6 ماه زمان پیش بینی نمایید.

تحصیل در انگلستان

مقاطع تحصیلی در انگلستان

۱) Primary & Secondary School

۲) GCSE

۳) A-Level

۴) Undergraduate Degree

۵) Postgraduate Degree

شرایط سنی تحصیل در انگلستان

در کشور انگلستان، امکان تحصیل از سنین کودکی در مدارس و مقطع ابتدایی تا دانگاه و تحصیلات تکمیلی برای شما فراهم است، اما برای هر مقطع محدودیت سنی وجود دارد و فاصله فراغت از تحصیل شما تا زمان اقدام برای پذیرش نباید زیاد باشد. این شرایط برای مقاطع گوناگون متفاوت است.

در صورت وجود فاصله از زمان اخذ آخرین مدرک تا گرفتن پذیرش، باید نشان دهید که در این فاصله مشغول به کاری مرتبط با رشته مورد نظرتان بوده‌­اید.

ویزای تحصیلی انگلستان برای کودکان

تحصیل در معتبرترین مدارس ابتدایی انگلستان که مجهز به بهترین امکانات آموزشی در سطح جهان هستند، آینده روشنی برای فرزندان شما به ارمغان خواهد آورد.

به منظور تحصیل در دوره­‌های ابتدایی، کودکان شما می­‌توانند در مدارس روزانه یا شبانه‌روزی تحصیل نمایند. لازم به ذکر است که برای تحصیل در مدارس روزانه، نیاز به یک قیّم ساکن شهر محل تحصیل است. اما در مدارس شبانه‌روزی، خدماتی نظیر خوابگاه و خوراک فراهم است.

هزینه تحصیل در مدارس شبانه‌­روزی بالاتر است و بسته به شهر و سطح علمی مدرسه متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اخذ پذیرش و هزینه‌های تحصیل در مدارس ابتدایی در انگلستان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

با توجه به اینکه برای ورود به دانشگاه‌های انگلستان گذراندن پایه GCSE و A LEVEL الزامی است، فرزندان شما می‌توانند با طی کردن این دو پایه در طول دو تا سه سال، راه ورود به دانشگاه در رشته مورد علاقه‌ خود را هموار کنند.

شرایط تحصیل انگلیس برای کودکان

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی انگلستان

پس از اخذ پذیرش، دانشجو می‌­تواند حداکثر ۶ ماه قبل از شروع دوره جهت اخذ ویزا اقدام کند که فرآیند صدور ویزا تحصیلی انگلستان به طور متوسط حداقل ۳ هفته به طول می‌­انجامد، اما با توجه به شرایط کرونا ممکن است این مدت طولانی‌­تر گردد.

تغییر یا تمدید ویزا

شما می­‌توانید درصورت نیاز ویزای خود را تمدید کنید یا نوع آن را تغییر بدهید. لازم به ذکر است که حتما قوانین و مقررات زمان تمدید یا تغییر باید رعایت شود.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی انگلیس

هزینه ویزای تحصیلی انگلستان

هزینه ویزای تحصیلی انگلستان برای تمامی مقاطع، ۳۴۸ پوند و هزینه بیمه متقاضی سالیانه حدود ۳۰۰ پوند است که شما هنگام ثبت فرم درخواست ویزا می‌بایست این مبلغ را برای مدت تحصیل خود برای بیمه درمانی پرداخت کنید.

جالب است بدانید، بیمه دانشجویی، خدمات درمانی رایگان شامل شرایط بحرانی و اورژانسی، تصادفات و ... را پوشش می‌دهد. البته توجه داشته باشید این هزینه فقط مربوط به ویزا است و هزینه‌های اخذ پذیرش و شهریه دانشگاه‌ها جداگانه خواهد بود.

ویزای تحصیلی انگلستان بدون مدرک زبان

جهت تحصیل در اکثر دانشگاه‌­های انگلستان، مدرک زبان IELTS UKVI ضروری است. به‌خاطر داشته باشید، حتی اگر دانشگاهی نیاز به مدرک زبان نداشته باشد، جهت اخذ ویزا، داشتن مدرک زبان یکی از مهم‌­ترین مدارک بوده و عموما افسر صدور ویزا از شما مدرک زبان معتبر را درخواست می­‌نماید. علاوه بر IELTS UKVI، اکثر دانشگاه­‌ها مدارک معتبر دیگر مانند TOEFL را نیز قبول می‌کنند.

اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

مدارک لازم برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی انگلستان

در این بخش لیستی از مدارک عمومی مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان، ارائه گردیده است که بسته به رشته یا مقطع تحصیلی ممکن است تغییر نمایند. برای برخی رشته‌­ها و مقاطع تحصیلی ممکن است مدارک بیشتری نیز از شما درخواست شود. لازم به ذکر است اصل تمام موارد باید به‌ صورت ترجمه شده (با مهر مترجم و تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه) ارائه شوند.  شما میتوانید فهرست جامع مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی انگلستان را از اینجا دانلود نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی مدارس ابتدایی:

1) اسکن گذرنامه

 ترجیحا با اعتبار حداقل 3 ماه پس از اتمام دوره آموزشی و دارای دو صفحه خالی روبروی هم  

2) ریز نمرات سال تحصیلی فعلی و گذشته 

3) شناسنامه متقاضی و والدین یا حامی مالی متقاضی

4) کارت ملی متقاضی و والدین یا حامی مالی متقاضی

5) در صورت امکان، نامه تعیین سطح دانش زبان انگلیسی متقاضی از آموزشگاه مربوطه

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی متقاضی مقطع GCSE:

1) اسکن گذرنامه

 ترجیحا با اعتبار حداقل 3 ماه پس از اتمام دوره آموزشی که صفحه اول توسط خود متقاضی امضا شده باشد و دارای دو صفحه خالی روبروی هم باشد.

2) ریز نمرات سال تحصیلی فعلی و گذشته 

3) شناسنامه متقاضی و والدین یا حامی مالی متقاضی

4) کارت ملی متقاضی و والدین یا حامی مالی متقاضی

5) ارائه مدرک IELTS UKVI با نمره حداقل 5.5 که از تاریخ صدور آن بیش از دو سال نگذشته باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی متقاضی مقطع A LEVEL:

1) اسکن گذرنامه

 ترجیحا با اعتبار حداقل 3 ماه پس از اتمام دوره آموزشی که صفحه اول توسط خود متقاضی امضا شده باشد و دارای دو صفحه خالی روبروی هم باشد.

2) ریز نمرات سال تحصیلی فعلی و گذشته شامل (دبیرستان و دیپلم)

3) مدرک دیپلم

4) شناسنامه متقاضی و والدین یا حامی مالی متقاضی

5) کارت ملی متقاضی و والدین یا حامی مالی متقاضی

6) ارائه مدرک IELTS UKVI با نمره حداقل 5.5 که از تاریخ صدور آن بیش از دو سال نگذشته باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی متقاضی مقطع کارشناسی ارشد:

1) اسکن گذرنامه

 ترجیحا با اعتبار حداقل 3 ماه پس از اتمام دوره آموزشی که صفحه اول توسط خود متقاضی امضا شده باشد و دارای دو صفحه خالی روبروی هم باشد.

2) ریز نمرات مقاطع تحصیلی گذشته شامل (دبیرستان، پیش دانشگاهی و کارشناسی)

3) مدارک دیپلم، پیش دانشگاهی و کارشناسی

4) شناسنامه متقاضی و والدین یا حامی مالی متقاضی

5) کارت ملی متقاضی و والدین یا حامی مالی متقاضی

6) ارائه مدرک IELTS UKVI با نمره حداقل 6.5 که از تاریخ صدور آن بیش از دو سال نگذشته باشد.

7) کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم

8) رزومه تحصیلی و کاری (CV)، انگیزه نامه تحصیلی (SOP)

9) سند ازدواج (درصورت تاهل)

10) شناسنامه و کارت ملی همسر و فرزندان

11) دو یا سه نامه از مدرسین پیشین درباره عملکرد تحصیلی و دانش متقاضی یک صفحه به انگلیسی (Recommendation Letter)

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی متقاضی مقطع دکتری:

1) اسکن گذرنامه

 ترجیحا با اعتبار حداقل 3 ماه پس از اتمام دوره آموزشی که صفحه اول توسط خود متقاضی امضا شده باشد و دارای دو صفحه خالی روبروی هم باشد.

2) ریز نمرات مقاطع تحصیلی گذشته شامل (دبیرستان، پیش دانشگاهی و کارشناسی و کارشناسی ارشد)

3) مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی، کارشناسی و کارشناسی ارشد

4) شناسنامه متقاضی و والدین یا حامی مالی متقاضی

5) کارت ملی متقاضی و والدین یا حامی مالی متقاضی

6) ارائه مدرک IELTS UKVI با نمره حداقل 6.5 که از تاریخ صدور آن بیش از دو سال نگذشته باشد.

7) کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم

8) رزومه تحصیلی و کاری (CV)، انگیزه نامه تحصیلی (SOP)

9) پروپوزال

10) سند ازدواج (درصورت تاهل)

11) شناسنامه و کارت ملی همسر و فرزندان

12) دو یا سه نامه از مدرسین پیشین درباره عملکرد تحصیلی و دانش متقاضی یک صفحه به انگلیسی (Recommendation Letter)

مدارک ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای همراه دانشجویی انگلستان

دریافت ویزای همراه برای یکی از اعضای درجه یک خانواده، یکی‌دیگر از مزیت‌های اخذ ویزای تحصیلی شماست. فقط برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری (دوره های بالای ۹ ماه و ترجیحا بالای 1 سال)، متقاضی می­‌تواند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را همراه ببرد.

همراهان می‌توانند چند ماه پس از ورود دانشجو (یا به‌همراه دانشجو در صورتی‌که ویزای دانشجو صادر شده باشد) وارد این کشور شوند. دانشجو می‌تواند حداكثر ۶ ماه قبل از شروع دوره­‌ی تحصیل اقدام به اخذ ویزا كند كه این مدت به دانشجو زمان می­‌دهد تا پس از اخذ ویزای خود برای همراهان خود نیز اقدام به اخذ ویزا بنماید. فرزند زیر ۱۸ سال دانشجو نیز می‌تواند در مدارس دولتی انگلستان به‌صورت رایگان به تحصیل بپردازد.

مدارک اخذ ویزای همراه انگلستان به شرح ذیل است:

1) سند ملک و املاک در خارج از انگلستان

2) اثبات توان مالی برای پوشش هزینه‌­های زندگی برای همسر و فرزندان

3) کپی رزرو بلیط

4) منابع مالی کافی برای پوشش هزینه­‌های سفر

ویزای همراه دانشجویی انگلیس

ویزای تحصیلی انگلستان تضمینی!

هیچ یک از فرآیندهای اخذ پذیرش و ویزا با توجه به قوانین کشور انگلستان قابل تضمین نبوده و به دلایل مختلف و بسته به شرایط متقاضی امکان رد درخواست وجود دارد. لذا وعده‌های اخذ پذیرش و ویزای تضمینی کاملا بی‌اساس و دروغ است.

شرایط گرفتن ویزای تحصیلی انگلستان

با توجه به نیازمندی­‌های هر مرکز آموزشی و رشته و مقطع تحصیلی، تمکن مالی، پیشینه تحصیلی اعم از معدل، انگیزه‌نامه تحصیلی و پروپوزال برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، سابقه کار مرتبط و نمره زبان خوب از اهمیت بالایی جهت اخذ ویزا برخوردار هستند.

حتی اگر شرایط ایده‌آلی مانند معدل بالا یا نمره زبان کافی ندارید، برخی از مراکز آموزشی دوره­‌های پیش نیاز جهت تقویت مواد درسی مورد نیاز و همچنین زبان انگلیسی جهت رسیدن به حد نصاب ورود برای شما در نظر می­‌گیرند.

مشاوره ویزای تحصیلی انگلستان

با حضور در جلسات مشاوره، کارشناسان ایوار با بررسی شرایط و پیشینه‌­ی تحصیلی شما بهترین راه را برای ادامه تحصیل در راستای نیل به آینده­ای بهتر به شما پیشنهاد خواهند داد. این پیشنهادات با در نظر گرفتن هدف شما از تحصیل، رشته‌­ی مورد علاقه‌­ی شما، پیشینه­‌ی تحصیلی و کاری، شهر و بودجه مورد نظرتان خواهد بود.

ایوار این افتخار را دارد تا در تمامی مقاطع تحصیلی، از ابتدایی تا دکتری، خدمات مشاوره تحصیلی، دریافت پذیرش و خدمات اخذ ویزای تحصیلی را به شما ارائه نماید.

فرم آنلاین درخواست ویزای تحصیلی