ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس یکی از محبوب‌ترین ویزا‌ها در میان گردشگران می‌باشد. با دارا بودن این ویزا می‌توانید به انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرالند شمالی سفر کنید.

ویزای انگلیس معمولا برای گشت و گذار، دیدار اقوام و دوستان و به طور کلی سفر‌های کوتاه مدت صادر می‌شود. در طی پروسه درخواست این ویزا، متقاضی باید بتواند هدف از سفر خود را برای افسر مهاجرت مشخص کند. اولین ویزا، معمولا شش ماهه چند بار ورود صادر می‌شود که به طور نامحدود می‌توان با آن سفر داشت.

ویزای توریستی انگلیس تضمینی!

همانطور که می‌دانید هیچ شخص یا آژانس مسافرتی نمی‌تواند تضمینی برای گرفتن ویزا بدهد زیرا تمامی پروسه صدور ویزا برعهده سفارت خواهد بود اما شما با تحویل مدارک به صورت کامل و داشتن یک راهنمایی مناسب می‌توانید شانس خود برای دریافت ویزای توریستی انگلستان را بالا ببرید.

مدت زمان ویزا

ویزای توریستی انگلیس به صورت پلکانی صادر می‌شود. همانطور که قبلا اشاره شد، اولین ویزا به صورت ۶ ماهه چندبار ورود صادر شده و اگر می‌خواهید ویزای بلند‌مدت‌تر داشته باشید می‌توانید بعد از دریافت چند ویزا ۶ ماهه برای ویزای ۱، ۲، ۵ و ۱۰ ساله اقدام کنید. ایوار این امکان را دارد که در صورت ارائه مدارک مورد نیاز، در ابتدا برای شما درخواست ویزای بلند مدت ۲، ۵ و ۱۰ ساله نماید. یکی از محاسن ویزای انگلیس، محدود نشدن به اعتبار پاسپورت می‌باشد و با توجه به درخواست شما ویزای بلند مدت صادر می‌گردد. 

خوشبختانه این پروسه تقریبا بعد از انگشت‌نگاری بین ۲ هفته تا یک ماه به طول می‌انجامد. با داشتن ویزای بلندمدت انگلیس می‌توان با هربار ورود ۶ ماه اقامت داشت.

ویزای توریستی انگلیس

ویزای انگلیس در کرونا

انگلیس تنها کشور اروپایی است که در دوران کرونا ویزای توریستی صادر می‌کند. با توجه به بلندمدت بودن این ویزا امکان سفر در هر زمان وجود دارد. همچنین مرز‌های این کشور در این دوران باز می‌باشد و با در نظر گرفتن پروتکل‌ها و قوانین وضع شده برای این دوران امکن سفر به این کشور جداب و دیدنی وجود دارد.

هزینه ویزای توریستی انگلیس

هزینه سفارت انگلیس که شامل مبلغ لیبل ویزا و اسکن مدارک می‌باشد. با توجه به درخواست ویزای شما که چند ساله می‌باشد، متغیر است. همچنین این مبلغ به صورت دلاری باید به آنلاین پرداخت شود ولی اصلا جای نگرانی نیست زیرا تمامی واریزی ‌ها از طریق ایوار بدون هیچ محدودیتی انجام خواهد شد. برای اطلاع از قیمت‌های ویزای توریستی انگلیس می‌توانید با کارشناس‌های ایوار در تماس باشید.

ویزای توریستی لندن

داشتن رد ویزای انگلیس در سابقه سفر

این نکته مهم را فراموش نکنید که سوابق سفر از تاثیرگذارترین عوامل صدور ویزاست، بالطبع،داشتن سابقه‌ی رد ویزا انگلیس، شنگن و کانادا. در این موارد، سخت‌گیری‌ها بیشتر خواهد بود اما این به معنای بن‌بست برای صدور ویزای توریستی انگلیس نیست.

اقدام مهمی که باید انجام شود این است که با بررسی دقیق علت رد ویزا قبل و پس از رفع آن علت، برای درخواست مجدد اقدام کنیم که در این بخش نیز می‌توانید به کارشناس‌های ایوار اعتماد کنید.

لیست مدارک ویزای توریستی انگلیس

لیست مدارک مورد نیاز ویزای توریستی انگلیس را در ادمه مشاهده کنید. این مدارک با توجه به شغل و شرایط مالی و ملکی هر متقاضی، در صورت نیاز به مدارک تکمیلی، کارشناس ایوار شما را راهنمایی خواهند کرد.

۱. گذرنامه با امضا دارنده آن به همراه گذرنامه‌های قبلی

الف) مدت اعتبار حداقل ۶ ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبه‌روی هم

ب) ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی‌ است

۲) شناسنامه

۳) سند ازدواج

۴) گواهی گردش ۳ ماهه حساب بانکی با مهر و امضا بانک به اضافه گواهی تمکن همان حساب (هر دو فقط به زبان انگلیسی) که تاریخ صدور گواهی حساب بانکی حداکثر ۲۰ روز قبل از تاریخ انگشت‌نگاری و در سایز پرینت بانکی A4 باشد

الف) حساب‌های جاری: کارکرد ۳ ماه اخیر به زبان انگلیسی و تمکن

ب) گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده‌های بانکی به همراه گردش ۳ ماهه سود به زبان انگلیسی همراه با مهر شعبه و امضا بانک (ارائه گواهی تمکن برای حساب گردش سود نیز الزامی است)

  • حداقل موجودی حساب برای هر نفر می‌بایست ۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان باشد.
  • مبلغ مانده و تاریخ صدور گردش ۳ ماهه حساب بانکی ارائه شده می‌بایست با گواهی تمکن صادر شده یکسان باشد.
  • متقاضی می‌بایست بابت تمام مبالغ واریزی یا برداشتی بالای ۲۰ میلیون تومان مربوط به هرکدام از حساب‌های بانکی ارائه شده، رسید بانکی یا قیض مربوطه، فاکتور و ... را میز ارائه نماید.
  • قابل ذکر است در گردش حساب‌ها مبلغ حقوق، دریافتی اجاره‌خانه و سود سپرده باید مشخص باشد.
  • علاوه‌بر حساب شخصی، در صورت خویش‌فرما بودن متقاضی، ارائه گواهی تمکن و گردش ۳ ماهه حساب شرکت یا مرکز مربوطه به انگلیسی با مانده و تاریخ صدور یکسان الزامی است که در مورد گردش حساب شرکت‌ها نیز کلیه نقل و انتقالات وجوه در مورد خرید و فروش‌های شرکت باید مشخص شود.
  • متقاضی نباید تا زمان صدور ویزا، مبالغ قابل توجهی از حساب‌های بانکی ارائه شده برداشت نماید.

۵) سند مالکیت و در صورت اجاره دادن ملک، اصل و ترجمه اجاره نامه (که باید نوع کاربری و ارزش روز اسناد توسط شخص متقاضی مشخصص گردد)

۶) مدارک شغلی

الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی و فیش حقوقی ۳ ماه آخر از محل کار، پروانه دائم پزشکی و کارت نظام پزکشیدر صورتی که صاحب داروخانه، کلینیک و مراکز درمانی، آزمایشگاه و ... هستند، لیست بیمه برای ۶ ماه آخر کارمندان
ب) وکلا: پروانه وکالت
ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر و نوع آن از جمله با حقوق یا بی‌حقوق، سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان و فیش حقوقی ۳ ماه آخر به همراه کارت پرسنلی
د) بازنشسته‌ها: ارائه آخرین حکم بازنشستگی، ارائه فیش حقوقی ۳ ماه آخر و کارت بازنشستگی
ه) مشاغل غیر دولتی: گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر و نوع آن از جمله با یا بی حقوق از شرکت مربوطه همراه با فیش حقوق ۳ ماه آخر
و) در صورت خویش‌فرما بودن: جواز کسب/آخرین آگهی تغییرات و لیست بیمه کارمندان شرکت برای ۶ ماه اخیر و برگ مالیاتی ۳ سال آخر

ز) معلمان، اساتید و اعضا هیت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر و نوع مرخصی به همراه فیش حقوقی ۳ ماه آخر و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان
ح) دانش آموزان / دانشجویان: اصل نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل رضایت‌نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ الزامی می‌باشد۷) برای فرزندان زیر ۱۸ سال، که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می‌کنند، رضایت‌نامه محضری الزامی است.

۸) مدرک شغلی و مالی و ملکی همسر برای خانم‌های خانه دار

۹) تکمیل فرم مشخصات فردی و فرم فارسی مربوط به انگلیس به صورت کامل و دقیق

نکات قابل توجه:

  • اصل تمام مدارک می‌بایست توسط متقاضی به شرکت ارائه گردد که تا پایان فرایند انگشت‌نگاری نزد شرکت باقی می‌ماند.
  • تمام مدارک می‌بایست همراه با ترجمه رسمی (با مهر مترجم که از تاریخ صدور آن بیشتر از ۶ ماه نگذشته باشد و بدون نیاز به تاییددادگستری و وزارت امر خارجه) به شرکت ارائه گردد.
  • موارد ذکر شده، جز مدارک اولیه بوده و بنا به شرایط متقاضی و در صورت نیاز به مدارک بیشتر متعاقبا اعلام خواهد شد.
  • حضور کلیه متقاضیان جهت انگشت‌انگای در مرکز انگشت‌نگاری VFS الزامی است.