ویزای توریستی کانادا

در چند سال اخیر، سفارت کانادا برای متقاضیان ویزای توریستی این کشور، ویزای بلندمدت به اعتبار پاسپورت شخص اقدام کننده صادر می‌کند که در کشور ما با نام «ویزای پنج ساله» شناخته می‌شود.

جالب است بدانید اصل ویزای توریستی کانادا ۱۰ ساله می باشد که با توجه به عدم اعتبار پاسپورت‌های ایرانی (انقضای پاسپورت) ۵ سال اعتبار دارد. با داشتن ویزای توریستی بلند مدت کانادا می‌توان تا زمان اتمام این ویزا به مدت نامحدود وارد خاک کانادا شد و در هر بار ورود می‌توان نهایت ۶ ماه اقامت داشت؛ فقط کافی است چند ساعت از خاک کانادا خارج شده و دوباره به مدت ۶ ماه اقامت داشته باشید.

ویزای توریستی کانادا در شرایط کرونا

در شرایط کرونا با داشتن ویزای توریستی کانادا، امکان استفاده از این ویزا فقط برای افرادی که شامل شرایط زیر باشند مقدور است:

اقوام درجه یک آن‌ها (پدر، مادر، همسر و فرزند) در کانادا اقامت داشته باشند (اقامت دائم یا موقت)

فرزند آن‌ها در حال تحصیل در کانادا باشد

افرادی که خواهر یا برادر آن‌ها در این کشور اقامت داشته باشند

لازم به ذکر است که حتی با داشتن این شرایط، نیاز به گرفتن اجازه ورود و ارائه مدارک مورد نیاز برای اثبات نسبت فامیلی می‌باشد و تایید این پروسه به نظر کارشناس بررسی پرونده بستگی دارد. 

خوشبختانه در دوران اپیدمی کرونا، امکان درخواست ویزای کانادا وجود دارد. مرکز انگشت‌نگاری (VAC) با حفظ پروتکل های بهداشتی، خدمات ارائه می‌دهند که اخبار روز‌های فعالیت کشور‌هایی که مراکز آن‌ها باز هستند را می‌توانید از کانال اینستاگرام ایوار به آدرس eavar.co دنبال کنید.

ویزای توریستی کانادا در کرونا

ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه

در این نوع ویزا، مدارک متقاضی (که در ادامه خواهد آمد) همراه با فرم تکمیل شده توسط همکاران با تجربه ایوار به صورت آنلاین ارسال می‌گردد و بعد از دریافت نامه انگشت‌نگاری، مسافران با گرفتن وقت قبلی برای انگشت نگاری در مرکز (VAC) حاضر می‌شوند. بنا بر اعلام سفارت کانادا، متقاضیانی که در ۱۰ سال گذشته برای کانادا انگشت‌نگاری شده‌اند، نیازی به انگشت نگاری مجدد ندارند مگر در مواردی نادر که سفارت، درخواست انگشت‌نگاری مجدد می‌نماید.

درخواست این نوع از ویزا، نیاز به دعوتنامه ندارد و ارائه ووچر هتل، بلیط رفت و برگشت و بیمه مسافرتی که توسط آژانس هماهنگ می شود کفایت می‌کند. لازم به ذکر است که اگر متقاضی، شخصی را در کانادا داشته باشد که بتواند دعوتنامه و مدارک لازم را ارسال کند، تاثیر مثبتی در روند پرونده خواهد داشت.

ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه

هزینه ویزای توریستی

هزینه دریافتی بابت لیبل انگشت‌نگاری در مرکز ۱۸۵ دلار کانادا می‌باشد که باید به صورت آنلاین و با کردیت کارت‌های معتبر پرداخت گردد. هزینه‌های جانبی مثل کارمزد پرداخت، ترجمه نیز به این مبلغ اضافه می‌گردد. ناگفته نماند که شما دغدغه پرداخت را نخواهید داشت زیرا پرداخت شما از طریق شرکت ایوار انجام می‌پذیرد.

ویزای توریستی کانادا تضمینی!

بدیهی است در مبحث ویزا و دریافت آن، تضمینی وجود ندارد و تنها کنسول هر سفارت تصمیم گیرنده نهایی است. هیچ آژانس یا شرکتی نمی‌تواند اخذ ویزا را تضمین نماید اما انتخاب مجموعه‌ای خوشنام برای پیگیری پروسه ویزا می‌تواند این پروسه را تسهیل نماید. همچنین کارشناسان ما با تجربه بالایی که دارند می‌توانند بهترین مشاوره را به شما بدهند.

ویزای توریستی کانادا تضمینی

مدارک ویزای توریستی کانادا

کلیه مدارک نیاز به ترجمه رسمی به زبان انگلیسی دارند. (درصورت لزوم باید به تائید دادگستری نیز برسند.)

1) اصل  گذرنامه با امضا، به همراه گذرنامه­‌های قبلی 

الف) مدت اعتبار حداقل یکسال از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبه‌روی هم (ویزا به اعتبار پاسپورت صادر می شود، بنابراین تعویض پاسپورت با اعتبار ویزا تاثیر دارد)

ب) ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است

2) 3 قطعه عکس 3.5 * 4.5 رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً  از روبه‌رو، بدون لبخند، بدون عینک‌، گردی صورت کاملاً مشخص باشد، حداکثر برای ۶ ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

3) اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی

4) اصل و ترجمه سند ازدواج (در صورت همسفر بودن با همسر)

5) مدارک مالی شامل نامه تمکن به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک، گردش چهار ماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه شخص باشد و گواهی سپرده بلندمدت در صورت وجود (مدارک دیگری همچون گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه نیز می تواند تمکن مالی شما را نشان دهد) (زمان صدور مدارک بانکی حداکثر دو هفته قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد.)

* درصورت ارائه گواهی سپرده بلند مدت، ارائه گردش حساب چهار ماهه سود سپرده به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر شعبه و امضا بانک الزامی می‌باشد

* باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 500.000.000 ريال باشد

6) اصل و ترجمه اسناد ملکی

7) اصل و ترجمه مدارک شغلی

الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی و سه فیش آخر حقوق از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی، آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، لیست پرداخت بیمه کارکنان

ب) وکلا: پروانه وکالت

ج) مهندسان: کارت و پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت

د) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر با ذکر سفر به کانادا در آن و سه فیش آخر حقوق

ه) بازنشسته­‌ها: حکم بازنشستگی، سه فیش آخر حقوق، در صورت افزایش حقوق ارائه حکم افزایش حقوق بازنشستگی الزامی است

و) مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر با ذکر سفر به کانادا در آن و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان و سه فیش آخر حقوق

ز) در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / پروانه بهره‌برداری / آگهی تاسیس /آخرین آگهی تغییرات / آگهی تصمیمات در روزنامه رسمی، لیست بیمه دو ماه آخر کارکنان، آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانک و گردش چهار ماهه حساب شرکت به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک آن و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان

ح) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه سه فیش آخر حقوق

ط) دانش آموزان، دانشجویان: اصل نامه اشتغال به تحصیل

* جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل رضایتنامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می‌­باشد.

8) برای فرزندان زیر ۱۸ سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می‌کنند، رضایتنامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.

9) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌­های خانه‌­دار

* تکمیل فرم مشخصات فردی و فرم‌های فارسی مربوط به کانادا به صورت کامل و دقیق

* حضور مسافرین ۱۴ تا ۷۹ سال جهت انگشت نگاری در مرکز انگشت نگاری الزامی است.

* حضور مسافرینی که طی ۱۰ سال اخیر سابقه انگشت نگاری در یکی از مراکز انگشت نگاری سفارت کانادا را داشته اند الزامی نمی‌باشد.

* لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می‌باشد.

10) دعوت نامه: شامل مشخصات کامل دعوت کننده و متقاضی، نسبت، دلیل سفر متقاضی، آدرس و تلفن، مدت زمان اقامت (دعوت نامه پس از تنظیم باید به مهر و امضای دفتر ثبت برسد.)

* مدارک الزامی برای فرد دعوت کننده: کارت اقامت یا گذرنامه کانادایی، اصل مدارکی که نسبت دعوت کننده و مهمان را مشخص می نماید. (مانند شناسنامه)

* مدارک اختیاری برای فرد دعوت کننده: کارت شهروندی، شناسنامه کانادایی، گواهی اشتغال به کار، نامه بانک، برگه های مالیاتی

  • اصل تمام مدارک متقاضی تا پایان فرآیند انگشت نگاری ، نزد آژانس باقی می ماند.

ویزای توریستی کانادا برای والدین

ویزای توریستی والدین، نوعی ویزای توریستی کانادا ویژه والدین، پدربزرگ و یا مادربزگ‌هایی است که فرزند یا نوه‌ی آن‌ها در کانادا اقامت دارند. برای این نوع ویزا، فرد دعوت کننده باید حقوق سالانه مشخصی داشته باشد که بر اساس شرایط و زمان اقدام توسط کارشناسان ما اعلام می‌گردد. همچنین مدارک اقامت و برگه‌های ارزشیابی شرایط مالی و مالیاتی نیز حتما باید ضمیمه پرونده شود. این ویزا چند بار ورود می‌باشد و با هر بار ورود فرد می‌تواد حداکثر تا ۲ سال در خاک کانادا اقامت داشته باشد.

ویزای توریستی کانادا برای والدین

انگشت نگاری و پیک آپ پاسپورت در ترکیه

پروسه انگشت‌نگاری ویزای کانادا برای ایرانی‌ها به دلیل نداشتن مرکز انگشت نگاری در ایران، در کشور‌هایی انجام می‌شود که دارای مرکز VAC می‌باشند (با گرفتن وقت قبلی) . همچنین بعد از مثبت بودن نتیجه ویزا و دریافت ایمیل از طرف سفارت، نیازی به حضور شخص متقاضی نیست، فقط پاسپورت به ترکیه برای درج ویزا توسط آژانس ارسال می‌شود.

لیست برخی کشورهای دارای مرکز انگشت نگاری کانادا - VAC

ترکیه - دوبی - گرجستان - ارمنستان - فرانسه - استرالیا - اتریش - چین - آلمان - یونان - ایتالیا - ژاپن - مالزی - روسیه - انگستان و ...