۲۴ جاذبه دیدنی ژنو را بشناسید

شبنم قدیرنژاد
 • شبنم قدیرنژاد
 • 1395/8/10
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

ژنو کجاست؟ اگر به دنبال جایی برای سفر می‌گردید، شاید ژنو اولین مقصدی نباشد که نام آن به ذهنتان می‌رسد اما جاذبه‌های گردشگری ژنو کم نیستند و اگر کمی بیشتر راجع به آن‌ها بدانید، احتمالاً انگیزه‌تان برای سفر به این شهر تماشایی بیشتر خواهد شد.

تور اروپا

ژنو، دومین شهر بزرگ کشور سوئیس به حساب می‌آید و بسیاری از سفارت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی و همچنین سازمان ملل در این شهر واقع شده‌اند. تنوع جاذبه‌های دیدنی ژنو آن را به مقصدی تبدیل کرده است که افراد، با سلیقه‌های مختلف می‌توانند از سفر خود به این شهر لذت ببرند. جاذبه‌های گردشگری ژنو از ساختمان‌های قدیمی و موزه‌ها گرفته تا پارک‌ها و... متنوع هستند. در ادامه با ۲۴ مورد از معروف‌ترین جاذبه‌های ژنو بیشتر آشنا خواهید شد که پیشنهاد می‌کنیم بازدید از آن‌ها را از دست ندهید.

جاذبه های دیدنی ژنو

 ۱. کلیسای سنت پیر

کلیسای سن پیِر در مرکز محله قدیمی ژنو واقع شده است و بیش از ۸۵۰ سال از عمر آن می‌گذرد. این کلیسا در طول اصلاحات پروتستان که ژنو در آن نقش مهمی ایفا کرده، نامش به معبد سنت پیر تغییر کرد و به یک کلیسای پروتستان تبدیل شد.

در واقع این کلیسا، مهم‌ترین بنای مذهبی در ژنو به حساب می‌آید و ژان کالون در اینجا از سال ۱۵۳۶ تا ۱۵۶۴ به خطبه‌خوانی پرداخته و پیروان او محراب، نقاشی‌ها، مجسمه‌ها را نابود کردند و تنها سرستون‌های حک شده و شیشه‌های رنگ‌آمیزی شده را از دکوراسیون اصلی آن دست‌نخورده باقی گذاشتند. معماری بیشتر بخش‌های این بنا به سبک گوتیک انجام شده و نمای نئوکلاسیک آن در قرن ۱۸ به آن اضافه شده است.

معبد سنت پیِر

دو برج اصلی که قدمت آن‌ها به قرن ۱۳ می‌رسد، هرگز کامل نشدند و با بالا رفتن از ۹۶ پله‌ی برج شمالی و ۶۰ پله‌ی برج جنوبی می‌توانید به نمای ۳۶۰ درجه‌ای شهر ژنو دسترسی داشته باشید. پنجره‌های رنگی این بنا از نسخه‌ی اصلی آن در قرن ۱۵ کپی برداری شده‌اند که در حال حاضر از نسخه‌ی اصلی در موزه‌ی هنر و تاریخ ژنو نگهداری می‌شود.

روبه‌روی آخرین ستون راهروی شمالی، صندلی مثلثی شکلی است که گفته می‌شود جان کالوین از آن استفاده می‌کرده است. مجاور گوشه جنوب غربی، نمازخانه‌ی مکابیان (Chapelle des Macchabées) از سال ۱۴۰۶ وجود دارد که نمونه‌ای عالی از معماری مذهبی گوتیک، با پنجره‌های زیبایی پوشیده از نقش و نگار‌های همان دوران می‌باشد.

در طبقه‌ی زیرزمین، ناحیه‌ی باستان‌شناسی کلیسای سن پیر قرار دارد و موزاییک‌های قرن ۴ و یک مقبره‌ی اسرارآمیز را به نمایش می‌گذارد. از ماه ژوئن تا سپتامبر می‌توانید از کنسرت‌های رایگان کاریلون (ساعت ۵ عصر) و ارگ (ساعت ۶ عصر) بهره ببرید که در این کلیسا برگزار می‌شوند.

کلیسای سنت پیر ژنو

۲. فواره آبی ژنو

فواره آبی ژنو، یکی از بلندترین فواره‌های دنیا به حساب می‌آید و در هر ثانیه، ۵۰۰ لیتر آب را تا ۱۴۰ متر به سمت بالا پرتاب می‌کند. این مکان در جایی واقع شده که دریاچه‌ی ژنو به رود رون (Rhône) می‌پیوندد که یکی از رودهای مهم اروپا محسوب می‌شود. فواره‌ی آب، یکی از نمادهای واضح ژنو است و احتمالاً حتی اگر به قصد بازدید از این فواره به این بخش از شهر نروید، باز هم پرتاب شدن این میزان آب آن هم با این ارتفاع از چشمانتان به دور نخواهد ماند.

در واقع هنگام فرود آمدن هواپیما، این جاذبه گردشگری ژنو اولین چیزی است که نظرتان را جلب خواهد کرد. معمولاً ۲ یا ۳ بار در سال، این فواره به مناسبت رویدادهای انسان‌دوستانه به رنگ صورتی، آبی یا رنگ‌های دیگر درمی‌آید.

همچنین این ناحیه به بن د پاکی (Bains des Pâquis) نیز اشراف دارد که محل مورد علاقه‌ی مردم محلی برای شنا و آفتاب گرفتن در فصل تابستان و یکی از بهترین مکان‌ها برای امتحان کردن فوندوی پنیر در فصل زمستان است. همچنین بسیاری از فستیوال‌های محلی و رویدادهای فرهنگی از جمله تمرین موسیقی کلاسیک در «بن د پاکی» برگزار می‌شوند و به تنوع تفریحات آن اضافه می‌کنند.

دیدنی ژنو

۳. میدان بور دو فور

میدان بور دو فور (Place du Bourg-de-Four) در محله‌ی قدیمی ژنو و در نزدیکی معبد سنت پیر واقع شده و در واقع قدیمی‌ترین میدان شهر به حساب می‌آید. در قدیم از این میدان به عنوان بازار احشام استفاده می‌شد و خارج از دیوارهای شهر قرار داشت اما امروزه به مکان مناسبی برای گشت و گذار میان بوتیک‌ها یا استراحت و نوشیدن قهوه به شمار می‌رود.

علاوه بر آب‌نمای قرن ۱۸، مجسمه‌ی کلمانتین (Clementine) اثر هاینتز شوارتز (Heinz Schwarz) نیز در این میدان قرار دارد. همچنین کاخ دادگستری که از سال ۱۸۶۰ محل دادگاه می‌باشد در همین منطقه به چشم می‌خورد.

محله‌ی قدیمی به نوبه‌ی خود، یکی از ناحیه‌های تماشایی شهر محسوب می‌شود و قدم زدن در مسیرهای سنگ‌فرش و پیچ در پیچ و عبور از ساختمان‌های قدیمی، موزه‌ها، کافه‌ها و گالری‌های مختلف آن، خاطره‌ی لذت‌بخشی را برایتان رقم خواهد زد.

Place du Bourg-de-Four

۴. باغ انگلیسی و ساعت گل

ساعت گل (L'horloge fleurie)، در باغ انگلیسی ژنو واقع شده و زمانی بزرگ‌ترین ساعت نوع خود به حساب می‌آمد. این ساعت حدود ۶،۰۰۰ گل را در برمی‌گیرد و به افتخار ساعت‌سازان معروف گذشته و امروز سوئیس ساخته شده است و شاید بتوان گفت به اندازه‌ی فواره آب، نمادی از شهر به شمار می‌رود. باغ انگلیسی در کنار اسکله‌ای در نزدیکی فواره‌ی آب واقع شده و بدون شک ساعت گل، جاذبه‌ی اصلی آن به حساب می‌آید اما در مجموع ظاهر این باغ و مسیرهایی که با مجسمه‌هایی از شخصیت‌های مهم ژنو احاطه شده‌اند نیز از دیگر ویژگی‌های قابل توجه آن هستند.

برای مشاهده‌ی آسان‌تر این ساعت، آن را بر روی شیب خفیفی قرار داده‌اند که با تغییر فصل، چهره‌های رنگارنگی را از خود به نمایش می‌گذارد. همچنین در پارک، یادبودهایی ملی با چهره‌های تمثیلی از هلوتیا (Helvetia) و ژنو (Geneva) برای بزرگداشت ورود ژنو به کنفدراسیون سوئیس در سال ۱۸۱۴ قرار دارد.

در امتداد ساحل جنوبی دریاچه، چشم انداز پارک «د لا گرانژ»، همراه با یک باغچه گل رز و پارک دز او ویو (Parc des Eaux-Vives) با درختان باشکوه و زمینی پر از گل به چشم می‌خورد.

جاردین انگلایس ژنو

۵. پارک دو لاگرانژ

پارک دو لاگرانژ (Parc de La Grange)، بزرگ‌ترین پارک ژنو بوده و بیشترین تعداد بوته‌های گل رز در شهر را در خود جای داده است؛ به طوری که تقریباً به ازای هر یک متر مربع، یک بوته گل رز به چشم می‌خورد. این پارک کمی از شهر فاصله دارد اما فرصت بسیار خوبی است تا از شلوغی شهر فاصله گرفته و از طبیعت زیبای آن لذت ببرید.

جاذبه های گردشگری ژنو

۶. مقر سازمان ملل متحد

کاخ ملل همان جایی است که سازمان ملل متحد در آن واقع شده و بعضی از مشکلات جدی دنیا در این مکان رفع شده‌اند. این بنا در سال ۱۹۳۸ تأسیس شد و یکی از تأثیرگذارترین مکان‌های دنیا به حساب می‌آید و ملاقات‌های بسیاری از دولت‌های مختلف در طول سال در آن برگزار می‌شود. شاید ساختمان این کاخ به تنهایی جذابیت بصری نداشته باشد اما تاریخچه‌ی آن باعث شده تا کاخ ملل به یکی از جاهای دیدنی ژنو تبدیل شود که بهتر است بازدید از آن را از دست ندهید.

بعد از نابودی جامعه ملل که دفتر اصلی آن اینجا بود، این مکان را به عنوان مقر سازمان ملل متحد در نظر گرفتند که به بزرگ‌ترین مرکز سازمان ملل متحد پس از نیویورک تبدیل شد. با استفاده از تورهای راهنمای این کاخ می‌توانید از بخش‌های اصلی از جمله سالن مجمع بازدید و آثار هنریِ اهدایی توسط کشورهای سراسر جهان را تماشا کنید.

از سالن مجمع با ظرفیت بیش از ۲۰۰۰ نفر برای جلسات سازمان ملل متحد و سازمان‌های وابسته به آن استفاده می‌کنند. ناپلئون دو درب برنز طلاکاری شده‌ی این مکان را از ایتالیا آورده و کلمانسو (Clemenceau) که از سیاست‌مداران بزرگ فرانسه بود، آن‌ها را به جامعه ملل تقدیم کرد.

نقاشی‌های قرمز قهوه‌ای روی طلا در دیوارها و سقف‌های تالار کوچک شورا، اثر جوزپ ماریا سرت (J. M. SERT) و هدیه‌ای از طرف اسپانیا هستند که در سال ۱۹۳۶ تکمیل شده و درون‌مایه‌هایی همچون پیشرفت‌های فنی، اجتماعی، پزشکی و صلح جهانی را نشان می‌دهند. در سرسرا سه نقش برجسته اثر اریک گیل (Eric Gill) با الهام از میکل آنژ دیده می‌شود. کتابخانه نیز بیش از یک میلیون اقلام چاپی و همچنین مجلات و کتاب‌های الکترونیکی را در برمی‌گیرد.

کاخ ملل

۷. میدان ملل

میدان ملل (Place des Nations)، کمی آن‌طرف‌تر از درهای کاخ ملل قرار دارد و فواره‌های آب متعددی در سراسر این میدان به چشم می‌خورد. در مرکز میدان ملل، تندیس چوبی بزرگی از یک صندلی شکسته (Broken Chair) دوازده متری قرار دارد که آن را در اعتراض به مین و بمب‌های خوشه‌ای ساخته‌اند.

دیدنی ژنو

۸. موزه هنر و تاریخ

موزه هنر و تاریخ (Museum of Art and History)، آثار هنری قدیمی بی‌شماری را در برمی‌گیرد و گالری‌های متنوع آن، تا چندین ساعت شما را به خود سرگرم می‌کنند. این موزه بین سال ۱۹۰۳ و ۱۹۱۰ ساخته و در ساختمانی زیبا در مرکز شهر واقع شده است و بزرگ‌ترین موزه هنر در سوئیس به شمار می‌رود.

بخش باستان‌شناسی و هنرهای زیبا از جمله قسمت‌های جالب آن هستند و حتی می‌توانید از یک مومیایی مصری ۳۰۰۰ ساله در این مکان دیدن کنید! علاوه بر آن، آثار متعددی از هنرمندان معروفی همچون رامبراند و رودن (Rodin) و شاهکار کنراد ویتز (Konrad Witz) یعنی تابلوی نقاشی ماهيگيری معجزه‌آسا (The Miraculous Draft of Fishes) نیز در این موزه به نمایش گذاشته می‌شوند.

موزه‌ی هنر و تاریخ، مجموعه‌ی استثنایی خود را مدیون ادغام چندین موزه منطقه‌ای و کمک‌های مالی از مجامع خصوصی است. در نتیجه نمایشگاه‌های این موزه، زمینه‌های متنوعی همچون هنرهای زیبا و کاربردی، باستان‌شناسی، سلاح‌ها، گنجینه‌های هنری یونانی و رومی، آثار باستانی خاورمیانه و مدیترانه شرقی، سفال‌های رومی و اتروسک (Etruscan) و هنر مرتبط با مراسم تدفین در مصر را پوشش می‌دهند.

همچنین آثار هنری متنوعی از دوره‌ی گوتیک و رنسانس نیز به نمایش گذاشته می‌شوند. گالری هنرهای زیبا شامل کارهای اساتید قدیمی ایتالیایی، فلمنگی (Flemish) و سوابی (Swabian) و آثار هنرمندان هلندی و فرانسوی در قرن‌های ۱۶ تا ۱۸ می‌باشد. نقاشی‌های هنرمندان ژنو در قرن‌های ۱۸ و ۱۹ این مجموعه را تکمیل می‌کنند.

موزه هنر و تاریخ ژنو

۹. بنای یادبود اصلاحات

بنای یادبود اصلاحات در پارک آرامش‌بخش باستیون (Parc Des Bastions) واقع شده که رویدادهای فرهنگی و فستیوال‌های مختلفی در طول سال در آن برگزار می‌شود و به خاطر مجسمه‌های مختلف، تخته‌ی شطرنج بسیار بزرگ و واقع شدن دیوار اصلاحات در آن مشهور است.

دیوار اصلاحات در سال ۱۹۱۷ با به رسمیت شناختن رهبری ژنو در اصلاحات پروتستان ساخته شده و یادآور افرادی است که در شکل‌گیری جریان اصلاحات پروتستانی نقش داشتند و در واقع لحظه‌ی مهمی را به نمایش می‌گذارد که تاریخ اروپا را برای همیشه تغییر داد.

این دیوار، مجسمه‌های بزرگی از جان ناکْس (John Knox)، گیوم فارل (Guillaume Farel)، تئودور دو بِز (Théodore de Bèze) و ژان کالون را شامل می‌شود که جزو رهبران برجسته‌ی اصلاحات بودند. دیوار اصلاحات فاصله‌ی چندانی تا سایر دیدنی‌های ژنو ندارد؛ بنابراین یادتان باشد بازدید از این بنای یادبود تاریخی را از دست ندهید.

دیوار اصلاحات ژنو

۱۰. موزه آریانا

موزه آریانا (Musée Ariana) در نزدیکی کاخ ملل واقع شده و تنها موزه‌ی کشور سوئیس است که آن را به ظروف شیشه‌ای و سفالی اختصاص داده‌اند. این موزه، بیش از ۲۰،۰۰۰ آثار هنری از سوئیس، اروپا و کشورهای شرقی را در برمی‌گیرد و تاریخ هنرهای سرامیک را از اوایل قرون‌وسطی تا قرن بیستم به نمایش می‌گذارد.

علاوه بر آن، ساختمان این بنا نیز به نوبه‌ی خود تماشایی است و آن را بین سال‌های ۱۸۷۷ و ۱۸۸۴ به‌عنوان جایگاه مجموعه‌های خصوصی مؤسس آن، یعنی گوستاو رویلیود (Gustave Revilliod) ساخته‌اند. معماری این بنا ترکیبی از سبک‌های معماری نئو کلاسیک و نئو باروک به حساب می‌آید که نتیجه آن گالری باشکوهی با سقفی گنبدی و ستون‌های زیبا شد. این موزه همچنین مقر «آکادمی بین‌المللی سرامیک» می‌باشد.

Ariana Museum

۱۱. سرن

حتماً نباید مدرک فیزیک ذرات بنیادی داشته باشید تا بتوانید از سرن (CERN) یا همان سازمان اروپایی پژوهش‌های هسته‌ای بازدید کنید. هر روزه آزمایش‌های علمی بی‌شماری در این ناحیه انجام می‌شود و تورهای راهنمای بخش آزمایشگاه سرن، جزئیات لازم را در اختیارتان می‌گذارند تا درک اصطلاحات سخت مرتبط با این موضوع برایتان آسان‌تر شود.

البته تورهای آن معمولاً از چندین ماه جلوتر پر می‌شوند و بهتر است زودتر به فکر رزرو جا باشید. اگر زمانی از این مکان بازدید کنید که دستگاه شتاب‌دهنده‌ی ذرات روشن نباشد، حتی می‌توانید داخل برخورددهنده هادرونی بزرگ (Large Hadron Collider) را نیز ببینید.

علاوه بر آن، یک موزه راجع به فیزیک ذرات و تاریخچه‌ی این سازمان، دستاوردها و برنامه‌هایی وجود دارد که در حال حاضر بر روی آن‌ها کار می‌کنند. بازدید از سرن می‌تواند تجربه‌ای مفرح و در عین حال آموزنده برایتان باشد و برای رسیدن به آن می‌توانید از ایستگاه قطار اصلی، واگن برقی ۱۸ را سوار شوید.

سرن ژنو

۱۲. موزه بین المللی هلال احمر و صلیب سرخ

موزه بین المللی هلال احمر و صلیب سرخ، یکی از بهترین موزه های شهر ژنو به شمار می‌رود و نمایشگاهی شگفت‌انگیز و در عین حال تأمل‌برانگیز و دلخراش از نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر و تاریخچه‌ی آن است. این موزه در سال ۱۹۸۸ میلادی افتتاح شد و تأکید نمایشگاه‌های آن بر روی دفاع از کرامت انسانی، کاهش خطرات طبیعی و به هم پیوند دادن خانواده‌ها می‌باشد.

با اطلاع پیدا کردن از بعضی از تکان‌دهنده‌ترین اتفاقات در طول تاریخ از طریق عکس، فیلم، مجسمه و...، درک بهتری از این موضوع پیدا می‌کنید که چرا امروزه انسان‌ها به سازمان‌هایی از جمله هلال احمر و صلیب سرخ احتیاج دارند.

جاذبه های گردشگری ژنو

۱۳. کروژ

کروژ (Carouge)، شهری مستقل بوده که در قرن ۱۸ میلادی ساخته شده و نقشه‌کشی آن را معماران ایتالیایی انجام داده‌اند. سفری کوتاه از مرکز شهر ژنو، شما را به این ناحیه می‌رساند که حال و هوای شهرهای مدیترانه‌ای را داشته و حس آن کاملاً با سایر قسمت های ژنو و اطراف آن متفاوت است.

جاذبه های گردشگری ژنو

۱۴. موزه‌ بین المللی اصلاحات

موزه‌ی بین‌المللی اصلاحات (International Museum of the Reformation)، موزه‌ای مدرن است که در عمارتی متعلق به قرن ۱۸ میلادی واقع شده و بر روی جنبش اصلاحات تمرکز دارد. نمایشگاه‌های پیشرفته و ابزارهای دیداری-شنیداری این موزه، همه چیز از اولین نسخه‌های چاپی انجیل، ژان کالون و تبدیل شدن ژنو به مرکز پروتستان گرفته تا پروتستانتیسم در قرن ۲۱ میلادی را به نمایش می‌گذارد.

دیدنیهای ژنو

۱۵. موزه پتک فیلیپ

احتمالاً می‌دانید که ساعت های سوئیسی در سراسر دنیا مشهور هستند و موزه پتک فیلیپ در ژنو، مکان مناسبی برای آشنا شدن با هنر و تاریخچه ساعت سازی در سوئیس محسوب می‌شود. بیش از ۲۰۰۰ نمایشگاه دیدنی در این مکان، انواع ساعت‌های قدیمی از قرن ۱۶ تا معاصر را به نمایش می‌گذارند و در واقع می‌توانید قدیمی‌ترین ساعت دنیا را نیز در همین موزه از نزدیک ببینید و ساعت‌سازان حرفه‌ای را در حین کار تماشا کنید.

دیدنیهای ژنو

۱۶. بام آگریپا دوبینیه

بام آگریپا دوبینیه (Terrasse Agrippa d'Aubigné)، پارکی ساده با یک سندباکس یا همان جعبه‌ی شنی و الاکلنگ برای بازی کودکان است. همچنین این پارک یک پشت‌بام دیدنی دارد و از این ناحیه می‌توانید به دورنمای کلیسا نیز اشراف داشته باشید.

جاهای دیدنی ژنو

۱۷. موزه هنر معاصر

موزه هنر معاصر (Mamco) در ساختمان یک کارخانه‌ی قدیمی متعلق به سال ۱۹۵۰ میلادی واقع شده و نمایشگاه‌های خود را به طور مرتب به روز نگه می‌دارد. بازدید از این موزه در اولین یکشنبه‌ی هر ماه و همچنین بین ساعت ۶ تا ۹ شب چهارشنبه‌ی هر ماه رایگان می‌باشد.

جاهای دیدنی ژنو

۱۸. خانه تاول

خانه تاوِل یا همان تَوِل (Maison Tavel)، قدیمی‌ترین خانه در ژنو به حساب می‌آید و تاریخچه‌ی آن را در خود جای داده است. نام این خانه به خانواده‌ای برمی‌گردد که آن را بعد از یک آتش‌سوزی جدی در قرن ۱۲ میلادی بازسازی کردند. امروزه می‌توانید سیر تکاملی ژنو در طول این سال‌ها را در طبقات مختلف این خانه تماشا کنید.

دیدنی های ژنو

۱۹. خانه روسو و ادبیات

خانه روسو و ادبیات (Maison de Rousseau et de la Literature) در محله‌ی قدیمی ژنو واقع شده و به کمک ارائه‌ی دیداری-شنیداریِ ۲۵ دقیقه‌ای می‌توانید اطلاعات مفیدی راجع به زندگی پردردسر یکی از بزرگ‌ترین متفکران ژنو، یعنی ژان ژاک روسو به دست بیاورید. روسو در سال ۱۷۱۲ میلادی در همین خانه به دنیا آمده بود. البته این نمایشگاه در حال حاضر برای بازسازی تعطیل می‌باشد و قرار است دوباره آن را در سال ۲۰۲۰ بر روی عموم باز بگذارند.

جاهای دیدنی ژنو

۲۰. کوه سالو

کوه سالِو (Salève) یکی از بهترین گزینه‌هایی است که از بالای آن می‌توانید به منظره‌ی تماشایی ژنو و دورنمایی از رشته‌کوه ژورا (Jura Mountains) و کوه مون بلان اشراف داشته باشید و به همین دلیل به آن لقب «بالکونی ژنو» را داده‌اند. از ایستگاه اصلی اتوبوس شهر ژنو، مسافت کوتاهی را باید طی کنید و بعد از آن از تله‌کابین‌ها کمک بگیرید تا شما را در کوتاه‌ترین زمان تا بالای کوه سالو برسانند.

البته اگر قصد استفاده از تله‌کابین را ندارید، مسیرهای دیگری برای رانندگی، دوچرخه‌سواری و کوهنوردی برای افراد ماجراجو نیز وجود دارد. همچنین می‌توانید به تفریحات دیگری از جمله پاراگلایدر و اسکی در اطراف این ناحیه نیز بپردازید.

کوه سالو ژنو

۲۱. موزه مردم شناسی ژنو

مجموعه‌ی متنوع موزه‌ی مردم شناسی ژنو (Musée d'ethnographie de Genève) بیش از ۸۰،۰۰۰ آثار گوناگون را به نمایش می‌گذارد. این موزه قصد دارد شباهت‌ها و تفاوت‌های فرهنگ‌های مختلف دنیا را نشان بدهد و نمایشگاه‌های دائمی آن رایگان است اما باید برای بازدید از نمایشگاه‌های موقت آن هزینه بپردازید.

دیدتی های ژنو

۲۲. موزه تاریخ طبیعی

موزه تاریخ طبیعی (Natural History Museum of Geneva) در سال ۱۹۶۶ میلادی شروع به کار کرد و مجموعه‌ی گسترده‌ای از تاکسیدِرمی (فن نگهداری درازمدت پیکر جانوران برای نمایش) و انواع حشرات گرفته تا سنگ‌های ماه، فسیل‌ها و تکامل انسان را شامل می‌شود.

یکی از جالب‌ترین دیدنی‌های این موزه، یک لاک‌پشت زنده به نام «ژانوس» (Janus) است که ۲ سر دارد و بیش از ۲۰ سال عمر کرده و قاعده‌های بیولوژیکی را به هم ریخته است! همچنین کارگاه‌های روزهای چهارشنبه‌ی این موزه که برای کودکان برگزار می‌شود، طرفداران بسیاری دارد.

موزه تاریخ طبیعی ژنو

۲۳. باغ گیاه شناسی ژنو

باغ گیاه شناسی ژنو (Conservatory and Botanical Garden of the City of Geneva) به جای باغ مشابه کوچک‌تری به نام پارک باستیون تأسیس شد و گلخانه‌ها، پاسیوها و باغ‌های آن حدود ۲۸ هکتار وسعت دارند. این باغ بیش از ۱۴،۰۰۰ گونه‌ی مختلف از گیاهان از سراسر دنیا را شامل می‌شود و هرباریوم (herbarium) یا همان نمایشگاه گیاهی آن حدود ۶ میلیون نمونه را در برمی‌گیرد.

علاوه بر منظره‌ی زیبای باغچه‌ها، حوضچه‌ها، باغ‌های گل رز و باغ وحش این مکان، در تمامی قسمت‌ها صدای پرندگان و قطره‌های آب به گوش می‌رسد و قطعاً عاشقان طبیعت را به وجد خواهد آورد.

دیدنی های ژنو

۲۴. یادمان برانزویک

یادبود برانزویک (Brunswick Monument) کمی آن طرف‌تر از «کِ دو مون بلان» (Quai du Mont-Blanc) واقع شده و بازدید از آن برای گردشگران خالی از لطف نخواهد بود. این بنای یادبود به افتخار دوک براونشوایگ یا همان برانزویک، یعنی چارلز دوم ساخته شده است که تمامی ثروتش را قبل از مرگ خود به شهر ژنو بخشید. برای ساخت این آرامگاه، از مقبره‌های خانواده‌ی اسکالیجر (Scaliger tombs) در ورونا الگوبرداری کرده‌اند.

نیوبرانزویک ژنو

شبنم قدیرنژاد شبنم قدیرنژاد
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}