10 جاذبه برتر توریستی مریدا در مکزیک

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1395/9/24
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

مریدا مرکز یوکاتان، بسیاری از افسون و زیباییِ دوره مستعمراتی خود را حفظ کرده است. این منطقه قرن‌ها مرکز منسوجات و محلی با روابط قوی تجاری با اروپا (به ویژه فرانسه) محسوب می‌شده و به خاطر لباس سفیدی که مردمان آن به تن می‌کردند به شهر سفید شهرت دارد؛ سنتی که تا به امروز نیز ادامه‌دار بوده است. مریدا در ۱۵۴۲ توسط کشورگشایانی که آن را فتح کردند پی‌ریزی شد و دارای خیابان‌هایی شطرنجی بوده که نسبت به سایر شهرهای مکزیک جهت‌یابی در آن بسیار آسان‌تر است.

تور اروپا

به لطف آب و هوای گرم و شرجی و تعداد زیاد پارک‌های جذاب و باغ گل‌های افسونگر، این شهر یکی از بهترین گزینه‌های فراغت نسبت به سایر شهرهای شلوغ کشور محسوب می‌شود و منطقه‌ای عالی و مناسب برای اکتشاف محوطه‌های مایایی یوکاتان است.

1. میدان اصلی | Historic Plaza Mayor

این میدان که به میدان استقلال نیز شهرت دارد، قطب فرهنگی و تجاری مریدا به شمار می‌آید و نقطه خوبی برای شروع پیاده‌روی و گردش در مرکز شهر قدیمی است. علاوه بر محصور بودن در میان برخی ساختمان‌های مهم و ارزشمند، این قسمت شهر، با درختان نخل سایه‌دار، باغ گل‌های زیبا و فواره‌هایش بخشی گیرا و جذاب برای قرار ملاقات‌های ساده است. در میدان اصلی که علاوه بر مردم محلی بین گردشگران نیز شهرت و محبوبیت دارد، بازارهایی هستند که فروشندگان مختلف هر چیزی از غذا گرفته تا صنایع دستی و سوغاتی را در آن به فروش می‌رسانند. همچنین می‌توانید ردیفی از رستوران‌های خوب را در اینجا پیدا کنید که غذاهای سنتی مکزیک را برای شما آماده می‌کنند.

دیدنی های مکزیک - مریدا

2. موزه بزرگ جهان مایاها | Gran Museo del Mundo Maya

یکی از مهم‌ترین موزه‌های مکزیک، موزه فرا مدرن جهان مایاهاست. در اینجا چهار نمایشگاه دائمی بزرگ با بیش از ۵۰۰ اثر عتیقه وجود دارد. قسمت‌های برجسته این مجموعه تحسین‌برانگیز شامل حکاکی‌ها، مجسمه‌ها، اسناد تاریخی و منسوجاتی‌اند که به دوره قبل از اسپانیا باز می‌گردند؛ اما قسمت‌هایی نیز وجود دارند که دوران مستعمراتی را پوشش می‌دهند. در این موزه نمایش‌ها فوق‌العاده سمعی-بصری متناسب با تکنولوژی روز نیز تعبیه شده تا تاریخ طویل مردم منطقه را به بینندگان نشان دهند. این تصاویر همچنین در شب بر روی نمای ساختمان تابانده می‌شود.

دیدنی های مکزیک - مریدا

3. کلیسای جامع مریدا | Mérida Cathedral

در قسمت شرقی میدان اصلی، در محوطه یک معبد قدیمی مایایی، کلیسای جامع مریدا قرار دارد که در سال‌های ۱۵۶۱ تا ۱۵۹۸ ساخته شده و بزرگ‌ترین کلیسای یوکاتان محسوب می‌شود. علیرغم سردر ورودی ساده، نمای داخلی این ساختمان بسیار غنی از تزئینات بوده و جلوه‌هایی از تاریخ‌های مایایی و مستعمراتی شهر در آن‌ها به چشم می‌خورد. یکی از اولین چیزهایی که خواهید، دید نقاشی بالای در ورودی از فرمانروای مایایی، «تیتول-کیو» در حال ملاقات با فاتح اسپانیایی «فرانسیسکو مونتخو» در تیو (Tihó) است. بخش قابل توجه دیگر، نمازخانه کریستو دِلا سامپویاس (Cristo de las Ampollas)، با منبت‌کاری قرن شانزدهمی سرخپوستی است که به خاطر تاول‌هایش بعد از آتش‌سوزی شهرت دارد.

دیدنی های مکزیک - مریدا

4. پارک سِپِدا پِراسا و کلیسای حضرت مسیح | Parque Cepeda Peraza and the Church of Jesús

در این پارک خوش منظر و زیبا، کلیسای ظریف و دقیق حضرت مسیح یا فرمان سوم (کلیسایی محبوب برای مراسم‌های عروسی) قد برافراشته است. بعد از لذت بردن از مناظر فوق‌العاده پارک و نمای خارجی این بنا، حتماً به داخل آن رفته و محراب بلند با تزئینات منحصر به فردش از چوب و طلاکاری شده را تماشا کنید.

دیدنی های مکزیک - مریدا

5. موزه هنرهای معاصر یوکاتان | The Museo de Arte Contemporáneo de Yucatán

موزه هنرهای معاصر یوکاتان که در بین مردم به (MACAY) شناخته می‌شود، یکی از مهم‌ترین موزه‌های این ایالت است. این گالری فوق‌العاده با نمایشگاه‌های دائمی و موقتی از هنر مدرن و معاصر، جایی بسیار جذاب برای کند کاو هنری به حساب می‌آید. بخش‌های برجسته مجموعه دائمی، شامل آثاری از هنرمندان پیشگام مکزیک مانند گابریل رامیرِز، آزنا، فرناندو کاسترو پاچِکو و فرناندو گارسیا است. این موسسه همچنین یک مرکز فرهنگی مهم با ورکشاپ‌های متعدد و برنامه‌های مختلف بوده و دارای یک کتابخانه، کافه و فروشگاه نیز هست. نقطه مهم دیگر، موزه هنر پاپ با مجموعه‌ای خوب ای منسوجات، پوشاک، سفال، جواهر، اسباب‌بازی و آلات موسیقی است.

دیدنی های مکزیک - مریدا

6. موزه تاریخ طبیعی | The Natural History Museum

موزه عالی تاریخ طبیعی مریدا در ساختمان بازسازی شده‌‌ی زیبای سابق دولت قرار دارد که به کاخ ژنرال کانتون شناخته می‌شود. این مجموعه در ساختمان با ابهت قرن نوزدهمی، بیشتر از اشیاء مرتبط به تمدن مایاها تشکیل شده اما در آن سایر فرهنگ‌های پیشرفته پیشاکلمبی (pre-Columbian) مکزیک نیز به نمایش گذاشته شده است. قسمت‌های برجسته این مجموعه هدایای بازیابی شده از گودال‌های چیچِن ایتسا و همچنین بازتولیدهایی محوطه‌های مایایی می‌باشند.

دیدنی های مکزیک - مریدا

7. خانه مونتِخو | Casa Montejo

در قسمت جنوبی میدان اصلی خانه مونتخو، یکی از ظریف‌ترین و بهترین نمونه‌های معماری مستعمراتی مکزیک قرار دارد. این بنا در ۱۵۴۹ به عنوان سکونتگاه خانواده متمول مونتخو ساخته شد، خانواده‌ای که تا ۱۹۷۸ مالکیت این ساختمان را در اختیار داشتند. در داخل بنا اتاق‌های بزرگ و زیبایی وجود دارند که به عنوان موزه استفاده شده و با اثاثیه عتیقه وارد شده از اروپا چیدمان شده‌اند. جالب‌ترین قسمت‌های خانه، نشان خانوادگی خانواده مونتخو و همچنین مجسمه سنگی یک فاتح ایستاده بر روی سر تعظیم کرده مایاهای مغلوب است.

دیدنی های مکزیک - مریدا

8. کاخ فرماندار | The Governor's Palace

یکی از نقاطی که باید حتماً در مریدا بازدید کنید کاخ مجلل دولت است. این بنا که در ۱۸۹۲ ساخته شده و با ۳۱ نقاشی دیواری جالب توجه، اثر فرناندو کاسترو پاچکو در طی سال‌های ۱۹۷۱-۱۹۷۴ تزئین شده است. این ساختمان با حیاط مرکزی‌اش نوعی شاهکار محسوب می‌شود و علاوه بر نقاشی دیواری‌های ظریف و ارزشمند، شامل  مجموعه‌ای غنی از نقاشی‌های سایر هنرمندان پیشگام مکزیک نیز هست. این آثار موضوعاتی از تعرض اسپانیا و برخورد وحشیانه با مایاها را پوشش می‌دهند. بعد از لذت بردن از این نقاشی‌‌ها، زمان کمی را نیز برای اکتشاف این ساختمان قدیمی، به ویژه بالکن آن با نمایی از کلیسای جامع و میدان اصلی صرف کنید.

دیدنی های مکزیک - مریدا

9. موزه شهر مریدا و موزه راه آهن | The City of Mérida Museum and Railway Museum

در ساختمان تاریخی و قدیمی اداره پست، موزه شهر مریدا با تمرکز بر رشد جامعه قرار گرفته است. یکی از نمایشگاه‌های این موزه مربوط به منسوجات محلی به ویژه اِنِکِن (henequen) است که زمانی به خاطر کامیابی‌ای که به مریدا آورد به طلای سبز شهرت داشت. همچنین نمایشگاه‌های مربوط به دوره پیش از تاریخ و سال‌های قبل از استعمار اسپانیا نیز جالب توجه هستند. یکی دیگر از نقاط ارزشمند، موزه راه آهن یوکاتان بوده که توسط علاقمندان قطار تأسیس شد تا اقلام مرتبط به راه آهن شلوغ ایالت را حفظ کند. موارد مهم این موزه تعدادی موتور قدیمی و واگن و دست سازه‌های مرتبط هستند.

دیدنی های مکزیک - مریدا

10. گالری‌ها، موزه‌ها و تورهای استودیو | Galleries, Museums, and Studio Tours

به لطف هجوم قسمت عمده‌ای از گردشگران و ساکنینی که از خارج به این منطقه مهاجرت کرده‌اند، مریدا که در سال ۲۰۰۰ به عنوان مرکز فرهنگی آمریکا انتخاب شد، نقش مهمی در معرفی و پیشرفت هنر مکزیک به عهده داشت. این شهر دارای تعداد زیادی گالری خصوصی برای فروش آثار هنرمندان سبک‌های معاصر و سنتی و سایر شکل‌های هنری است. بسیاری از هنرمندان شناخته شده استودیوهای خود را برای بازدید در اختیار می‌گذارند. همچنین ایالت و دولت‌های شهری نیز برای خود گالری‌های هنری دارند که از جمله آنان می‌توان به موزه هنر پاپ و انجمن فرهنگی فورو اشاره کرد.

دیدنی های مکزیک - مریدا

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}