تجربه‌ای شگفت‌انگیز در آبشارهای ایگواسو

نسیم محمدی
 • نسیم محمدی
 • 1395/10/7
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

ایگواسو، نام بین‌المللی آبشارهایی است که در مرز برزیل و آرژانتین قرار دارند. این آبشارها در زبان اسپانیایی به «ایگوازو» و در زبان پرتغالی به «ایگوآسا» مشهور هستند. بسیاری از مردم با دیدن آبشارها پی می‌برند که این مجموعه از ۲۷۵ آبشار مستقل به طول ۲.۷ کیلومتر تشکیل شده است. با این همه، محلی‌ها اعتقاد دارند تعداد آبشارها ۷۵ تاست! تفاوت تعداد باریکه‌های آب که از ارتفاع سرازیر می‌شوند شاید به دلیل شیوه شمارش به صورت افقی و عمودی باشد.

تور اروپا

در یک نگاه، بازدیدکنندگان می‌توانند ۲۶۰ درجه آبشار در اطراف خود ببینند. با این که بلندترین ارتفاع آبشار ۸۲ متر است اما سایر آبشارها چیزی حدود ۶۴ متر ارتفاع دارند. گلوگاه شیطان، سرآغاز سقوط آب به پایین‌دست است که چشمگیرترین بخش آبشار به‌حساب می‌آید. این گلوگاه، بلندترین بخش آبشار است که ۸۲ متر ارتفاع، ۱۵۰ متر وسعت و ۷۰۰ متر طول دارند. آبشار ایگواسو وسیع‌تر از آبشار ویکتوریا است؛ با این حال تفاوت این دو آبشار در این است که ایگواسو از آبشارهای مستقل کوچک که در کنار هم به پایین می‌ریزند تشکیل می‌شود اما ویکتوریا یک آبشار یک تکه و منسجم است.

هتل کاتاراتاس ایگواسو

این هتل، تنها محل اقامت در پارک ملی در مرز برزیل است، به عبارتی می‌توان گفت آبشار ایگواسو در یک قدمی در اتاق‌های این هتل است! تنها کافی است در عرض یک دقیقه از پله‌ها پایین بروید تا منظره‌ای از آبشار را ببینید که کمتر کسی تاکنون دیده است. مزیت دیگر این هتل، امکان استفاده از فضای پارک ملی خارج از ساعات مقرر است. ساعاتی که پارک ملی به روی گردشگران بسته می‌شود، دیگر خبری از جمعیت نیست. تنها شما می‌مانید و آبشار! این هتل در سال ۲۰۱۰ بازسازی شد و به‌طور موفقیت‌آمیزی توانست ویژگی‌های تاریخی خود را با شاخصه‌های لوکس یک هتل امروزی پیوند زند. هتل کاتاراتاس توانسته آسایش، راحتی و امنیت را هنگام بازدید از یک اثر طبیعی برای گردشگران به ارمغان بیاورد.

آبشار ایگواسو برزیل و آرژانتین

بهترین مکان برای دیدن آبشار ایگواسو

یکی از اولین شگفتی‌هایی که هر گردشگر از ایگواسو برای دیگران تعریف می‌کند، این است که چشم‌انداز این آبشار با هر قدمی که برمی‌دارند تغییر می‌کند و با هر حرکتی، منظره‌ای جدید در برابر چشمانشان نقش می‌بندد. بهترین چشم‌انداز به سلیقه هر گردشگر بستگی دارد. بعضی دوست دارند آبشار را از دور ببینند و بعضی چشم‌انداز نزدیک را ترجیح می‌دهند. به هرحال پیشنهاد می‌شود حداقل یک روز و نیم برای مشاهده آبشار از زوایای مختلف، هم از سمت برزیل و هم از سمت آرژانتین زمان بگذارید و از بیشترین زاویه ممکن از چشم‌انداز آبشار عکس بگیرید.

دیدن آبشارها از سمت آرژانتین، به گردشگران این امکان را می‌دهد تا چشم‌اندازی وسیع و پانورامایی از این پدیده طبیعی را ببینید. همچنین امکان ایستادن بر فراز آبشار نیز فراهم است؛ اما چشم‌انداز برزیلی هم در به نمایش گذاشتن نمای وسیع چیزی کم ندارد. بهترین زمان برای گرفتن عکس‌هایی که از سمت بالایی آبشار گرفته می‌شود، صبح هنگام است؛ یعنی دقیقاً زمانی که خورشید از سمت برزیل شروع به تابش بر ایگواسو می‌کند؛ اما برای عکس‌برداری از گلوگاه شیطان، زمان بعدازظهر تا عصر را پیشنهاد می‌کنیم، چون اگر صبح از گلوگاه شیطان عکس بگیرید، نور خورشید از روبرو است و اجازه ثبت عکس را به شما نمی‌دهد.

همچنین، بهترین زمان در سمت برزیل برای عکاسی نیز صبح هنگام است؛ یعنی وقتی که نور آفتاب از پشت سر شما می‌تابد. می‌توان قسمت‌هایی از ایگواسو که در خاک برزیل قرار دارند را، به دلیل وسعت کمتر، در ساعات صبح گشت؛ اما گشت‌وگذار خود را به تماشای چشم‌انداز آبشار محدود نکنید؛ بلکه در ساعات مختلف، به بخش‌های گوناگون آبشار بروید و این طبیعت وحشی را در دماهای مختلف آب‌وهوا تجربه کنید.

آبشار ایگواسو برزیل و آرژانتین

بهترین راه برای لمس ایگواسو

پس از این‌که بازدید کنندگان سوار بر قایق، به آبشار نزدیک می‌شوند، این اولین سؤالی است که برای آن‌ها پیش می‌آید «آیا خیس می‌شویم؟» پاسخ این است که خیر. شما خیس نمی‌شوید، بلکه موش آب کشیده می‌شوید! و این روش ایگواسو برای خوشامدگویی به گردشگران است. این بخشی از ماجراجویی شماست که اگر به آن تن ندهید، لذت ماجراجویی در ایگواسو را از دست خواهید داد.

بهترین زمان برای تجربه ایگواسو

خبر خوب برای گردشگران این است که به علت وجود نداشتن اختلاف دمایی شدید در منطقه، همواره امکان بازدید از ایگواسو فراهم است؛ اما به‌طور کلی در شروع سال میلادی، یعنی دی و بهمن‌ماه به علت تعطیلات، جمعیت گردشگران افزایش می‌یابد. در این فصل همچنین حجم آب آبشار زیاد و دمای هوا مطلوب‌تر است. تعطیلات عید پاک نیز زمان نسبتاً خوبی برای دیدن ایگواسوست. در خرداد و تیر، ایگواسو شاهد باران‌های موسمی است و سطح آب آبشار در بالاترین حد خود است. برخی گردشگران برای تجربه حداکثر شدت و قدرت آبشار، این فصل را برای سفر انتخاب می‌کنند؛ اما می‌توان گفت بهترین فصل برای دیدن آبشار، مهر و آبان است. هوا لطیف و دلپذیر، آبشار زیبا و فضای اطراف خلوت‌تر است.

آبشار ایگواسو برزیل و آرژانتین

توصیه‌ هایی برای عکاسان در ایگواسو

بهترین عکس‌های ایگواسو، همگی صبح هنگام، چه از سمت برزیل و چه آرژانتین ثبت شده است، اما نباید فراموش کرد که درهای پارک ملی در آرژانتین ساعت ۸ صبح گشوده می‌شوند؛ بنابراین باید در اولین فرصت وارد پارک شد و نور مناسب خورشی را از دست نداد؛ اما برزیلی‌ها در پارک را در ساعت ۹ صبح باز می‌کنند؛ بنابراین اگر بتوان شب را داخل پارک گذراند، صبح زود می‌توان تصاویر بهتری ثبت کرد. در این صورت آبشار درخشان‌تر و رنگ سبز درختان شفاف‌تر به نظر خواهند رسید اما اگر می‌خواهید از نزدیک تصویر آبشار را ثبت کنید، به;خصوص قسمتی که آب رودخانه ناگهان به سمت پایین سرازیر می‌شود، بهتر است این کار را به بعد از ظهر موکول کنید اما نباید فراموش کنید که برزیلی‌ها رأس ساعت ۵ درهای پارک را می‌بندند؛ بنابراین یا باید شب را در پارک بگذرانید یا تا قبل از این ساعت، کار عکاسی خود را تمام کنید.

عکاسی از گلوگاه شیطان نیز بسیار پرطرفدار است و باید از سمت برزیل انجام شود. بهترین زمان این کار، بعد از ظهر، یعنی هنگامی است که خورشید عمود بر آبشار نتابد. عکاسی از گلوگاه شیطان هنگام صبح باعث می‌شود تا خورشید مستقیم به درون لنز شما بتابد و عکستان تیره بیفتد. چهار بار در سال، هنگامی که ماه کامل است، پارک ملی ایگواسو در طول شب نیز به روی گردشگران باز است. این یک فرصت طلایی برای عکاسی از گلوگاه شیطان است.

بسیاری از مکان‌های مناسب برای عکاسی از آبشار، چه در سمت برزیل و چه آرژانتین، از بارش قطره‌های آب آبشار در امان نیستند؛ بنابراین فراموش نکنید تا تجهیزات خود را با پوشش مناسب به نزدیکی آبشار ببرید. هنگام بازید با قایق، قایقران شما را به بخشی امن می‌برد تا با خیال راحت عکاسی کنید. پس از آن باید دوربین‌های خود را در محفظه ویژه‌ای قرار دهید که از آن‌ها در مقابل آب آبشار محافظت می‌کند و سپس به گردش ادامه دهید.

آبشار ایگواسو برزیل و آرژانتین

نکات مهم گردشگری در ایگواسو

مجموعه آبشارهای ایگواسو هم از سمت کشور برزیل و هم آرژانتین قابل دسترسی است. در نزدیکی آبشار در هر دو کشور فرودگاه وجود دارد اما از پایتخت‌های دو کشور، یعنی سائوپائولو و بوینس آیرس، امکان دسترسی به آبشار فراهم است. همچنین امکان عبور از مرز فراهم است اما اگر از آرژانتین وارد ایگواسو می‌شوید، ممکن است به ویزای برزیل نیاز داشته باشید که امکان صدور آن در مرز وجود ندارد و باید از قبل برای آن اقدام کنید. در نظر داشته باشید که ایگواسو یک منطقه حفاظت‌شده است که امنیت کامل در آن برقرار است؛ بنابراین سفر کردن در آن به تنهایی نیز می‌تواند لذت‌بخش باشد. در بسیاری مواقع گردشگران پس از حضور در پارک، تصمیم به افزایش مدت اقامت خود در ایگواسو می‌گیرند؛ بنابراین از اقامت خود در ایگواسو لذت ببرید و اگر تمایل داشتید، چند روز بیشتر در کنار ایگواسو باشید.

آبشار ایگواسو برزیل و آرژانتین

زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}