۱۰ درس برای مسافرت راحت (نویسنده کریستوفر الیوت)

تیم ایوار
 • تیم ایوار
 • 1395/7/6
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

سفر همیشه خوشایند و سرگرم‌کننده نیست! شاید این گزاره کمی برای شما عجیب باشد ولی واقعاً همینطور است. اگر تصور شما از سفر فقط مهماندارهای خندان، خدمه هتل خوش برخوردی که تملق می‌گویند و غروب‌های رمانتیک در ساحل است، زمان آن رسیده است که واقعیت را دریابید.

تور اروپا

خدمه‌ی هتل تا زمانی که آنجا را ترک می‌کنید خوشایند خواهند بود؛ لحظه‌ای که در مورد آن سورپرایز هزینه‌ی رفت و آمد 20 دلار در روز یا 5 دلار برای دریافت فکس شکایت کنید، لبخند بر چهره‌ی مدیر به صورت یک دهن کجی سرد جمع می‌شود. شما عذرخواهی‌های غیر صادقانه‌ای خواهید شنید اما احتمالاً هنوز باز هم هزینه را پرداخت خواهید کرد. غروب در ساحل؟ احتمال دارد زمانی‌ که به ساحل می‌رسید طوفان شود. نکته این است که سفر می‌تواند کار دشواری باشد، سفر می تواند سخت باشد، والسلام. زمانی که میلیون‌ها مایل سفر کرده‌ باشید بسیاری از این نا ملایمتی‌های سفر را تجربه‌ خواهید کرد و برای هر کدام آماده خواهید شد و در می‌یابید که سفر همیشه سرگرم کننده نیست اما می‌توان از پس مشکلات آن برآمد. در ادامه 10 توصیه از آدم‌هایی که خیلی سفر کرده‌اند را برایتان آورده‌ایم، با رعایت این نکات حتماً سفر راحت‌تری خواهید داشت.                                                                                                                                                                                                               

۱. توقعاتتان را پایین بیاورید

هنگامی که سطح انتظاراتتان را پایین بیاورید نا‌امید نخواهید شد. استیو پول (Steve Powell)، مشاور اینترنت در اورلاندو می گوید "وقتی سفر می‌کنید انتظارات خود را پایین بیاورید". این توصیه‌ی فوق العاده‌ای است، بر اساس نتایج یک تحقیق «بین انتظار مسافران هوایی و آن چه که دریافت می‌کنند» تقریباً دو سوم پاسخ دهندگان گفتند که آن‌ها در کل از خط هوایی دوری خواهند کرد، اگر یک انتخاب قابل مقایسه داشته باشند. شما در سفر امکانات را در حد عالی نخواهید داشت، بنابر‌این اگر اینطور بیاندیشید بین توقعات و چیزی که دریافت می‌کنید یک شکاف بزرگ پیش خواهد آمد.

ترفند‌های سفر

۲. مهربان باشید

لیزا وایزر، یک مشاور رایانه از ایدیانا پلیس، قدرت مهربانی را زمانی فرا گرفت که پرواز او به پترزبورگ به دلیل آب و هوایی تأخیر کرد. مأموران گیت مضطرب به نظر میرسیدند، بنابراین او برای آن‌ها یک جعبه‌ی 7 دلاری شکلات خرید. او می‌گوید "آن ها به من نگاه کردند و پرسیدند این برای چیست؟ من گفتم چون این مشکل تقصیر شما نیست، شما کاری نمی‌توانید انجام دهید… اما به خاطر این کار سرزنش می‌شوید" او نه تنها دو وچر غذا دریافت کرد، بلکه به صورت غیرمنتظره به قسمت درجه یک منتقل شد. درست است، مهربانی تلافی می‌شود!

ترفندهای سفر

۳. سبک سفر کنید

میکائیل هلندر (Michael Hollander) مدیر یک شرکت بازاریابی در تورانس کالیفرنیا (Torrance) می‌گوید "تنها درس مهمی که فرا گرفته‌ام این است که سبک سفر کنم. از خودتان بپرسید آیا من می‌توانم بدون این زندگی کنم؟ اگر پاسخ بله است، آن را برندارید". این مسئله با توجه به این که خطوط هوایی به صورت اپیدمی بارهای چک شده را گم می‌کنند اهمیت ویژه‌ای دارد. هرچه کمتر با خودتان بار بردارید، هزینۀ کمتری می پردازید، کمتر گم می‌کنید و دست و بالتان در سفر آزاد‌تر است.

ترفند‌های سفر

۴. یک برنامه‌ی جایگزین داشته باشید

اهمیتی ندارد که مسیر شما تا چه حد آسان است، مهم نیست که چند بار از همان جاده سفر کرده‌اید، مهم نیست چقدر اطمینان دارید که هیچ اتفاق بدی نمی‌افتد، بدون یک برنامه‌ی پشتیبان هیچ جا نروید. آلن بیریل (Allan Brill) مشاور امنیت اطلاعات از نیویورک می‌گوید "شما به یک برنامه‌ی جایگزین نیاز دارید". گاهی اوقات یک برنامه‌ی پشتیبان می‌تواند به سادگی جستجوی یک راه خروج باشد.او می‌گوید برای مثال: اخیراً یک پرواز از مینه‌پلیس (Minneapolis) به نیویورک به دلایل مکانیکی لغو شد که آخرین پرواز آن روز بود. برییل به جای ایستادن در صف‌های طولانی و اعتراض‌های غیر مفید به یک کانتر دیگر رفت، مشکل بزرگ خود را شرح داد و بلافاصله به او وچر هتل، وچر غذا و بلیط پرواز روز بعد داده شد.

ترفندهای سفر

۵. بعضی‌ اوقات کمی بدبین باشید

تیموتی اُ نیل-دان (Timothy O’Neil-Dunne) یک مدیر عامل شرکت مشاوره‌ی تکنولوژی در کلیمونت دلور (Claymont, Del) می‌گوید "هر چیزی را که می‌خوانید باور نکنید". این مسئله تقریباً در مورد همه چیز صادق است، از برنامه‌های خطوط هوایی تا کتاب‌های راهنما و ستون‌های سفر. وی ادامه می‌دهد "همه‌ی باورتان را در آن‌ها قرار ندهید، نا امید خواهید شد." این بدان معنا نیست که آن ها کلاً صحت ندارند. اُ نیل دان می‌گوید شما باید در عوض از آن‌ها به عنوان راهنما استفاده کنید.

ترفند‌های سفر

۶. به رزرو اعتماد نکنید

اینگا اسمیت (Inga Smith) یک عکاس از کلومبوس اوهیو (Columbus Ohio)، چند سال قبل این درس را فرا گرفت، زمانی که پروازش تأخیر داشت و او سعی کرد تا وارد یک مسافرخانه‌ی هالیدی شود. "اتاق من به کسی که زودتر از من رسیده بود داده شد، من به هتل دیگری فرستاده شدم که واقعاً مزخرف بود." داشتن یک نوشته‌ی مکتوب می‌تواند به شما کمک فراوانی کند. اینکه سعی کنید همیشه برای تائید تماس بگیرید، این موضوع به ویژه برای یک رزرو هوایی اهمیت دارد.

ترفند‌های سفر

۷. فرست کلاس را تصور کنید

اکثر ما در کلاس اکونومی (ارزان) گیر کرده‌ایم اما همه‌ی ما آنجا نمی‌مانیم. چگونه افراد ارتقا (از کلاس اکونومی به فرست کلاس) گیر می‌آورند؟ خب، یکی از رازهای کسانی که مرتب سفر می‌کنند این است که شبیه به افراد آن بخش باشید. جیسون هاپ، یک مدیر پروژه از لانگ بیچ نیویورک (Long Beach N.Y) می‌گوید "من یک کت اسپرت می‌پوشم، اگر آن‌ها افراد را به فرست کلاس ارتقا دهند، این طوری شانس بیشتری دارم." این صحت دارد. من با چند خدمه‌ی خطوط هوایی حرف زدم که اعتراف کردند آن‌ها کسانی را انتخاب می‌کنند که در ظاهر گویا به افراد کابین جلویی تعلق دارند.

ترفند‌های سفر

۹. یک فتوکپی از پاسپورت خود را نگه دارید

زمانی که پاسپورتتان گم می‌شود این فتوکپی به شما کمک می‌کند بتوانید سریع تر آن را جایگزین کنید. کندیس ساباتینی (Candice Sabatini) پاسپورت خود را در پاریس گم کرد، اما توانست ظرف چند ساعت یک جایگزین بگیرد چون یک فتوکپی از آن را داشت. او که یک مشاور نشر در نیویورک است می گوید "حالا من همیشه به همه می‌گویم از روی احتیاط و حتماً یک فتوکپی از پاسپورت داشته باشند."

ترفند‌های سفر

۱۰. خیلی استراحت کنید

مسافران معمولاً کمبود خواب دارند؛ و بدتر از آن اینکه آنها اغلب نمی‌دانند تا چه حد خسته و بدعنق شده‌اند. پیتر دفورست (Peter DeForest) یک مشاور مدیریت ریسک در سن رافائل، کالیفرنیا، می‌گوید اهمیت یک خواب خوب شبانه را نمی‌توان درک کرد. او توصیه می کند: "کمی استراحت کنید، صبح خواهید دید آن چه سبب بی حالی شما شده است ممکن است کاملاً بی اهمیت و قابل چشم پوشی باشد."

ترفند‌های سفر

۱۱. از هدایا و لوازم رایگان لذت ببرید

با وجود تمام مشکلاتی که در سفر کردن بیان شده است، سفر هنوز هم چیزهایی برای ارائه دارد، شاید بعضی چیز‌های مجانی! وقتی آن‌ها را به شما تعارف می‌کنند جای دیگری را نگاه نکنید و یکی بردارید. جیم دانیل، فروشنده‌ی سیار در استوکتون کالیفرنیا (Stockton, Calif) اعتراف می‌کند "من صابون می‌دزدم. من صابون حمام و شامپویی را که دوست دارم برمی‌دارم و همیشه لوازم پذیرایی هتل را در کیسه‌ای با لباس‌های چرک می‌اندازم. وقتی به خانه می‌رسم، آن ها را کنار می‌گذارم تا به یک برنامه‌ی کمک به نوجوانان بی خانمان محلی اهدا کنم. "دوباره من با خدمه و افراد هتل صحبت کرده‌ام و آن‌ها اهمیتی نمی‌دهند مهمان‌های آنها صابون‌ها را بردارند. بالاخره، آن‌ها کسانی هستند که صابون‌ها برای آن ها گذاشته می‌شوند."

ترفند‌های سفر

تیم ایوار تیم ایوار
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}