چیزهایی که باید در سفر رها کنید!

تیم ایوار
 • تیم ایوار
 • 1395/6/16
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

برای تمام مسافرینی که در برابر خریدن سوغات زیبا تسلیم شده‌اند، رهنمودهایی در مورد چیزهایی که باید حفظ شوند و چیزهایی که باید از آنها صرف‌نظر کرد وجود دارد. شما فکر می‌کنید واقعاً به چند کلاه لبه پهن و تی‌شرت احتیاج دارید؟

تور اروپا

خانم «کانی لنگدان» همه چیز را انبار می‌کند به خصوص وقتی به تعطیلات می‌رود، مثلاً برای او هتل‌ها یک فرصت خوب برای جمع‌آوری خرت و پرت هستند. او می‌گوید من همیشه مدادها و دفترچه‌های یادداشت هتل را برمی‌دارم و از آن‌ها سرکار استفاده می‌کنم، بدین ترتیب وقتی در روزمرگی بسر می‌برم و آرزو می‌کنم ای کاش یک جای دیگه بودم، می‌توانم به مدادم نگاه کنم و به به خاطر‌ه‌ی شیرین تعطیلاتی که داشتم لبخند بزنم.

اما داستان به همین جا ختم نمی‌شود. صابون‌ها و لوسیون‌های مصرف نشده همگی در ساک دستی او جا خشک می‌کنند. او بسته‌های سس کچاپ و خردل را از سینی سرویس اتاق‌ها در راهرو بلند می‌کند و کارت ورود به اتاق هتل را با خود به خانه می‌آورد. شاید شما کسی را بشناسید که شبیه به خانم لنگدان باشد یا خودتان شبیه به او هستید. به هر صورت، احتمالاً می‌دانید که در سفر چیزهایی که برای جمع‌آوری وجود دارند از همیشه بیشتر هستند، از تی‌شرت‌های خوشگل و ماگ‌های قهوه تا کارت پرواز و کارت ورود به اتاق هتل.

«کولین رایت»، یک متخصص سفر و مینیمالیست می‌گوید هیچ چیز بدتر از سفر کردن در حالی که ساک‌های خود را کشان‌کشان به همه جا می‌کشید نیست. او پیشنهاد می‌دهد که برای داشتن یادگاری از سفر‌هایی که رفته‌اید عکس بگیرید. این بهترین راه برای حجیم نشدن بار شما است.

«جمی نواک» -سازمانگر حرفه‌ای- نیز می‌گوید که برای مسافران نگه داشتن یک «نمایند‌ه‌ی فیزیکی» از تعطیلاتشان طبیعی است اما قبل از آنکه آن‌ها یک مجسمه‌ی چینی یا کلاه لبه‌پهن را به سرعت بردارند، او توصیه می‌کند که آن‌ها باید اصطلاح «هراسان» را به خاطر داشته باشند که مخفف «هرگز استفاده‌ای ندارد» است. برای مثال، کلاه لبه پهن کاربردی ندارد (مگر آنکه‌ عضو یک باند ماریاچی باشید) اما نمکدان و فلفل‌پاش ممکن است مفید باشند. وی ابراز می‌دارد اگر برای آوردن چیزی به خانه احساس اجبار می‌کنید، سعی کنید آن چیز یک شیء به‌درد بخور و نه یک «هراسان» باشد.

شما می‌توانید ته‌برگ کارت‌های پروازتان را که خیلی هم زیبا نیستند نگه دارید چون یک چیز به درد‌بخور است نه یک چیز هراسان! «جان دی‌اس کالا» که وبلاگ جانی جت (www.johnnyjet.com) را می‌نویسد، همیشه کارت‌های پروازش را نگه می‌دارد و در نظر دارد روزی دیواری را در مجموعه‌ی خود با آن‌ها بپوشاند. دلیل اصلی جان علاوه بر یادگاری بودن آن‌ها محاسبه‌ی مسافت‌های پیموده شده است. شما می‌توانید با محاسبه‌ی مایل‌های خود از روی ته‌برگ کارت‌های پرواز‌  از ایرلاین‌های معتبر تخفیف و جایزه بگیرید!                                                                                                                                                               

چیزهایی که باید در سفر رها کنید

۱. خرت و پرت‌ها

«سابرینا شولتز» یک برنامه‌ریز رویدادی از تگزاس است. او طبق عادت هرچیزی را که در طول سفر می‌یابد جمع می‌کند. سابرینا چیز‌هایی مانند سنگ، ساقه‌ی درخت، جعبه‌ی صابون، قوطی کبریت، زیر لیوانی، دستمال سفره‌های دارای لوگوی رستوران، منوهای کاغذی و بروشورهای سفر را جمع و با خود به خانه‌اش می‌آورد. هر شش ماه، او باید به سراغ انبار خود برود و به فعالیتی که خودش آن را «پاک‌سازی عظیم» می‌نامد، بپردازد. در این پاک‌سازی عظیم، معمولاً کارش با نگه داشتن چند تا چیز و دور ریختن باقی خرت‌ و پرت‌ها به اتمام می‌رسد. این همان رفتار «انبار کردن بیمار گونه» است و شما بهای آن را زمانی می‌پردازید که در حال پرواز بازگشت به خانه هستید در حالی که ساک‌هایتان بیش از اندازه سنگین هستند.

ترفند‌های سفر

۲. موارد ناشی از اختلال خرید در تعطیلات

این اصطلاحی است که توسط «مری کارلومگنو» -نویسنده‌ی کتاب رازهای ساده بودن- مورد استفاده قرار گرفت. او می‌گوید ما همگی گاهی اوقات از آن رنج می‌بریم و فکر می‌کنیم که باید یک لباس سنتی مراسم چای را بخریم چون احتمالاً هرگز دوباره در هنگ کنگ نخواهیم بود اگرچه من و شما می‌دانیم که این صحت ندارد. از نظر او این مشکل به مسأله‌ی جدا کردن خود از ضمیمه‌ی احساسی آن کالایی که «باید خریداری شود» مربوط می‌شود. شاید شما هم با کسانی که دچار وسواس خرید هستند سفر کرده‌اید، در این صورت باید بدانید که چه کار سختی خواهد بود.

خرید در سفر

۳. وسایل تکراری

«استیون گود من» که یک مشاور تحصیلی است و به‌ واسطه‌ی شغلش بسیار سفر می‌کند. استیون می‌گوید من واقعاً دیگر به سویی‌شرت، تی‌شرت یا ماگ قهوه‌ی اختصاصی کالج‌ها نیاز ندارم، البته او اعتراف می‌کند که بازدید از یک کالج و بازگشتن بدون یک سویی‌شرت دشوار است. اگر استیون از سفر‌هایش به کالج‌های مختلف همچین یادگاری‌هایی بیاورد احتمالاً مدت زیادی بدون اینکه استفاده شوند باقی خواهند ماند زیرا او یک مجموعه‌ی اعجاب‌انگیز از تی‌شرت‌ها و ماگ‌های قهوه دارد.

 دفعه‌ی بعدی که به تعطیلات می‌روید یادتان باشد دوباره قبل از برداشتن آن بطری شامپوی کذایی یا خرید تصویر ایفل بر پارچه‌ی مخمل، همواره "هراسان" را به خاطر داشته باشید و فقط چیزهایی را جمع کنید که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید؛ مطمئن باشید که سفر شما بدون آن‌ها مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.

لباس سفر

تیم ایوار تیم ایوار
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}