تفریحات فوق‌العاده‌ زمستانی به جز اسکی!

کیمیا خسروی
 • کیمیا خسروی
 • 1395/10/27
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

با سرد شدن هوا و پیدا شدن دانه‌‌های سفید برف، بسیاری از مقاصد گردشگری غیر قابل دسترس می‌شوند. پس چه باید کرد؟

تور اروپا

دوست‌داران سفر و طبیعت همواره به دنبال تفریحات جدید می‌گردند. شاید با آمدن فصل زمستان، اسکی رایج‌ترین ورزشی باشد که به آن روی آورده می‌شود. اما در این نوشتار می‌خواهیم شما را با دیگر تفریحات فوق‌العاده زمستانی در کشور‌های اروپایی و کانادا آشنا کنیم.   

اسنوک سواری در «Le Grand Bornand»، فرانسه

پیاده‌روی به سمت سرزمین‌های بکر و کشف آرامش دور از پیست‌های اسکی یکی از بهترین تجربه‌ها در کوه می‌باشد؛ اما یادگیری فنون اسکی در مناطق بکر مستلزم سال‌ها تمرین، زمین خوردن‌های بسیار و تلاش‌های مداوم است. امروز با وجود اختراع جدیدی با نام اسنوک (Snooc) حتی کسانی که اسکی و یا اسنوبرد بلد نیستند، می‌توانند از این وسیله استفاده کنند. عملکرد این وسیله به گونه‌ای است که در زمان بالا رفتن به راحتی قابل استفاده است و در زمان سر خوردن به سرعت تبدیل به سورتمه‌ای می‌شود که ایمنی و لذت را برای شما به ارمغان می‌آورد. «Le Grand Bornand» یکی از اولین پیست‌های اسکی است که امکان اجاره اسنوک را به علاقه‌مندان می‌دهد.

تفریح و ورزش‌های زمستانی

بیس بردینگ در «Whistler»، کانادا

ورزش اسنوبردینگ که در آن فرد روی برف توسط اسنوبرد سر می‌خورد، بیش از چهل سال پیش اختراع شد؛ ولی جای تعجب دارد که زمان زیادی سپری شد تا تخته‌ای برای سر خوردن اختراع شود که بتوان روی آن دراز کشید و با صورت به سمت پایین دامنه‌ها آمد. اگرچه ورزش «Bobsleigh» برای علاقه‌مندان وجود دارد، اما به سختی می‌توان از این ورزش به‌عنوان یک ورزش تفریحی نام برد، چرا که مستلزم این است که ورزشکار در مسیر یخی مرگبار با سرعت 80 مایل در ساعت به سمت پایین سر بخورد؛ اما ورزش جدید بیس بوردینگ که در «Whistler» کانادا ارائه می‌شود تجربه‌ای متفاوت به علاقه‌مندان ارائه می‌دهد. در این پیست ورزشکاران بر روی یک تخته‌ی ایرودینامیک دراز می‌کشند و در مسیرهای متعددی که برای تمرین در نظر گرفته شده است سر می‌خورند. این مسیرها که از 200 متر تا 1.5 کیلومتر می‌باشند، برای هر فردی با هر سطح توانایی آماده سازی شده است.

تفریح و ورزش‌های زمستانی

فستیوال موزیک یخی در «Geilo»، نروژ

همه ساله فستیوال‌های موزیک متعددی در کوه‌های یخی نروژ برگزار می‌گردند، اما در تعداد کمی از آن‌ها همه وسایل از صحنه اجرا تا صندلی از یخ و برف درست شده است. فستیوال موزیک گیلو یکی از این فستیوال‌هایی است که حتی سازهای موسیقی نیز از یخ درست شده‌اند. فراموش نکنیم که بازدیدکنندگان مجبورند تمام لباس‌هایشان را بپوشند تا از در سرما اذیت نشوند. علاوه بر فستیوال، در گیلو ورزش‌های زمستانی متعددی از جمله اسنوشوئینگ، سورتمه سواری، توبوگانینگ و دوچرخه سواری کوهستان امکان‌پذیر است.

تفریح و ورزش‌های زمستانی

پیاده‌روی بر روی یخچال طبیعی در ایسلند

این پیاده روی از «Reykjavic» آغاز و در طول مسیر از جاده ساحلی، کوه‌های «Ash»، ساحل سیاه، آبشار و آتش‌فشان عبور می‌کند. در طول روز، زمان به پیاده‌روی در یخچال طبیعی «Sólheimajökull» و کشف شکاف‌های زیبای آن به همراه توضیحات لیدر در خصوص جغرافیای منطقه و تکنیک‌های پیاده‌روی بر روی یخچال طبیعی سپری می‌شود. پس از صرف شام بومی ایسلندی، بازدیدکنندگان با یک مینی ون به سمت شفق شمالی راهی می‌شوند.

تفریح و ورزش‌های زمستانی

دوچرخه سواری برفی در «Lenzerheide»، سوئیس

دوچرخه‌های کوهستان برای استفاده در برف با لاستیک‌های پهن اصلاح شده‌اند. این دوچرخه‌ها در انگلستان ساخته شد و تعدادی از پیست‌های اسکی در سال گذشته آن را معرفی کردند. این دوچرخه‌ها به سرعت در میان دوچرخه‌سوارانی که اسکی نمی‌کردند، طرفدارانی پیدا کرد اما مشکل محلی بود که امکان استفاده از این دوچرخه را به دوچرخه سواران بدهد. کنترل این دوچرخه‌ها از دوچرخه‌های عادی سخت‌تر است و به همین دلیل امکان استفاده از آن‌ها در پیست‌های اسکی وجود ندارد. به همین دلیل پیست اسکی «Lenzerheide» به روی اسکی سواران و اسنوبرد سواران بسته شد و به پیست دوچرخه‌سواری بر روی برف تبدیل شد. این پیست همچنین شامل یک پارک می‌شود که در آن موانعی برای پرش دوچرخه سواران حرفه‌ای تعبیه شده است.

تفریح و ورزش‌های زمستانی

اسنوشوئینگ در «Alta Badia»، ایتالیا

بسیاری از مناطق کوهستانی مدعی پیشینه طولانی در ورزش اسنوشوئینگ می‌باشند، اما هیچکدام اسناد «Dolomites» را ندارند. به تازگی قدیمی‌ترین اسنوشو که زمان آن، 3700 پیش از میلاد تخمین زده شده در این منطقه کشف گردیده است. این ورزش یک ورزش معروف و این منطقه، یک منطقه معروف برای اسنوشوئینگ می‌باشد. چشم‌انداز این منطقه که میراث ثبت شده در یونسکو می‌باشد، به خصوص در مسیر دور شدن از پیست در میان کوه‌های برفی، درخشان و منحصر به فرد است. برای اسنوشوئینگ تجربه قبلی نیاز نیست، اما شرکت‌کنندگان می‌بایست آمادگی چهار تا پنج ساعت پیاده‌روی را داشته باشند.

تفریح و ورزش‌های زمستانی

کایاک سواری در برف در «Interlaken»، سوئیس

اگر سرخپوست و یا احمق نیستید، کایاک سواری در سرمای زمستان در منطقه‌ای که هنوز کاملاً یخ نزده است معقول به نظر نمی‌رسد؛ اما نمی‌توان از این تجربه نفس‌گیر و ناب گذشت. مدرسه کایاک سواری «Hightide» سفرهایی به همراه راهنما در دریاچه «Brienz»، در میان قلل برفی تدارک می‌بیند. جوراب و بوت‌های خشک، به پاروزن‌ها کمک می‌کند تا گرم بمانند. این دریاچه با اتوبوس‌های رایگان از پیست اسکی «Interlaken» قابل دسترسی می‌باشد.

تفریح و ورزش‌های زمستانی

سورتمه سواری در «Pyrenees»، فرانسه

دیگر نیازی نیست که برای سورتمه سواری به قطب جنوب بروید! پیراگود (peyragudes) در پیرنه فرانسه بهترین منطقه برای سورتمه سواری و بسیار آرام‌تر از آلپ می‌باشد. بعد از 30 دقیقه کلاس آموزشی، سورتمه‌ران‌ها با اندامی متناسب و با سن حداقل 12 سال رهبری تیم سورتمه خود را با سگ‌های هاسکی آغاز می‌کنند. خانواده‌های دارای کودک را راهنمایی با تجربه همراهی می‌کند. پیست همچنین شامل کلبه اسکیموها و اسکیدو سواری نیز می‌شود.

تفریح و ورزش‌های زمستانی

ماشین سواری بر روی یخ در «Saalbach» اتریش

رانندگی در یخ می‌تواند ترسناک‌ترین تجربه رانندگی در جاده باشد؛ اما در کنار پیست اسکی «Saalbach»، در فضایی 3500 مترمربعی می‌توانید تجربه‌ای هیجان انگیز از رانندگی بر روی یخ داشته باشید. برای امنیت بیشتر، لاستیک‌هایی در این فضا تعبیه شده است، اما تعداد و محل قرارگیری آن‌ها به اندازه‌ای است که بتوان از رانندگی نهایت لذت را برد. پیست نور پردازی مناسبی جهت رانندگی در شب دارد و یک خاطره‌ی به یاد ماندنی را برای شما رقم خواهد زد.

تفریح و ورزش‌های زمستانی

بالن سواری در «Dlomites»، ایتالیا

بهترین زاویه برای دیدن زیبایی‌های رشته‌کوه «Dolomited»، تماشای آن از بالا با یک بالون شناور است. همین‌طور که مانند پرندگان در آسمان از قلل ناهموار، چمنزارهای برفی و جنگل‌های سفید آلتا پوستریا (Alta Pusteria) عبور می‌کنید احساس می‌کنید مناظری که در کتاب‌های تخیلی ژول ورن توصیف شده است در جلوی چشمانتان است. همه ساله، در اوایل ژانویه، فستیوال بالنی در «Dobbiaco» برگزار می‌گردد و آسمان آبی و کوه‌های پوشیده از برف، مملو از بالن‌هایی از سر تا سر دنیا می‌شوند. همچنین در این منطقه بالن سواری‌های روزانه، نمایش آتش‌بازی و موزیک زنده نیز اجرا می‌شود.

تفریح و ورزش‌های زمستانی

کیمیا خسروی کیمیا خسروی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}