نگاهی به کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری 2017

تیم ایوار
 • تیم ایوار
 • 1395/11/6
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری، بزرگترین گردهمایی راهنمایان گردشگری در جهان به حساب می‌آید. 

تور اروپا

این رویداد، دوسالانه و زیر نظر مستقیم فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری (WFTGA) در یکی از کشورهای عضو برگزار می‌شود. معرفی و بازدید جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی کشورهای میزبان و توسعه پایدار صنعت گردشگری و ارتباط میان راهنمایان گردشگری و ارتقای دانش و اخلاق حرفه‌ای آنها بر اساس استانداردهای جهانی جزو اهداف کنوانسیون است. فلسطین اشغالی در سال ۱۹۸۵ اولین و جمهوری چک در سال ۲۰۱۵ آخرین کشور میزبان کنوانسیون بوده‌اند. هر دو سال یکبار کشورهای عضو درخواست میزبانی خود را ارائه و در صورت تصویب هئیت مدیره فدراسیون و بررسی صلاحیت‌ها، کشور میزبان انتخاب می‌شود. در پانزدهمین فدارسیون جهانی راهنمایان گردشگری که در بهمن ماه سال ۱۳۹۳ در جمهوری چک برگزار شد، از میان یازده کشور نامزد سه کشور ایران، سنگاپور و دانمارک به عنوان کاندیدای نهایی انتخاب و در نهایت امر کشور ایران برای اولین بار، با ۱۸ رای موافق میزبانی سال ۲۰۱۷ را کسب کرد. که پس از بازدید ۱۰ روزه بازرسان فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری از ایران و زیرساخت‌های آن در دی ماه سال ۱۳۹۴، ایران رسماً میزبان برگزاری کنوانسیون راهنمایان گردشگری سال ۲۰۱۷ شد.

شعار کشور ایران در کنوانسیون ۲۰۱۷ ایران؛ «مردمانی مهربان با آغوش باز، فرهنگی کهن و پر رمز و راز» نامگذاری شده است.

کنوانسیون جهانی راهنمایان 2017

اهداف، دستاورد‌های و نتایج کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری

اين رويداد تاثير به سزايی در رشد صنعت گردشگری و آشنايی مردم جهان با كشورهای ميزبان خواهد داشت، بنابراين همواره تلاش ميزبانان بر اين است كه بيشترين تعداد راهنمايان از كشورهاي مختلف را گرد هم جمع كنند. معرفی و بازديد جاذبه‌های فرهنگی، تاريخی و طبيعی كشورها و توسعه پايدار صنعت گردشگری از اهداف برگزاری كنوانسيون است. همچنين برقراری ارتباط ميان راهنمايان گردشگری و ارتقای دانش و اخلاق حرفه‌ای آنها بر اساس استانداردهای جهانی از ديگر دستاوردهای اين رويداد خواهد بود.

دستاورد میزبانی این کنوانسیون برای ایران تاکنون آن است که ایران به مدت یک‌سال و نیم تیترِ اول سایت فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری است و این خود تبلیغ بزرگی برای ایران به شمار می‌رود چراکه این سایت ۲۰۰ هزار نفر عضو راهنمای گردشگری دارد. همچنین راهنمایان گردشگری دنیا با شهرهای مختلف ایران آشنا خواهند شد و این کنوانسیون اگر به خوبی برگزار شود می‌تواند تفکر مثبتی را در سطح جهانی درباره گردشگری ایران ایجاد کند. اگر ۳۰۰ راهنمای گردشگری جهانی راضی از کشور خارج شوند، اخباری که درباره امنیت و گردشگری پایدار ایران منتشر می‌شود تبلیغات عظیمی برای گردشگری کشور در سطح جهانی است.

آرش نور آقایی؛ تغییر دیدگاه غیرواقعی بین‌المللی نسبت به ایران به‌عنوان کشور ناامن برای سفر؛ شناساندن ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های گردشگری در ایران؛ انتقال تجربیات و دانسته‌های راهنمایان دیگر کشورها به راهنمایان ایران؛ تعامل و تبادل دیدگاه‌ها و اطلاعات بین نمایندگان و تک‌تک راهنمایان حاضر در کنوانسیون؛ تلاش برای حرفه‌ای شدن راهنمایان گردشگری به‌واسطه کارگاه‌های آموزشی و سخنرانی‌ها و... را از اهدافی بر می‌شمارد که کانون برای برگزاری این کنوانسیون جهانی در نظر دارد.

کنوانسیون جهانی راهنمایان 2017

هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری (به میزبانی ایران)

هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری از ۶ تا ۱۸ بهمن انجام خواهد شد. در این مدت برنامه‌های کنوانسیون را به ۳ بخش تقسیم کرده‌ایم. «pretour» یا «برنامه‌های سفری» که پیش از کنوانسیون برگزار می‌شود، برگزاری کنوانسیون و در مرحله سوم (post tour) که شامل سفرهایی است که پس از کنوانسیون برگزار می‌شود. تورهای پیش از کنوانسیون شامل سفر به شهرهای قزوین، زنجان و همدان است. کنوانسیون در تهران برگزار می‌شود و شامل مراسم افتتاحیه، کارگاه‌های آموزشی، اختتامیه، شام خداحافظی و انتخابات دوسالانه هیات مدیره جدید برای ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ میلادی و انتخاب میزبان برای کنوانسیون ۲۰۱۹ میلادی است که کشورهای امریکا، پرو، تایلند و گرجستان برای میزبانی اعلام آمادگی کرده‌اند. سفرهای پس از کنوانسیون نیز شامل بازدید از شهرهای شیراز، اصفهان، یزد و کاشان است.

بسیاری از کارشناسان معتقدند برگزاری این کنوانسیون در ایران می‌تواند مسیر توریسم را در کشور تغییر دهد؛ چراکه میهمانان ایران در کنوانسیون هفدهم، راهنمایان گردشگری هستند که نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای در معرفی مقاصد گردشگری در جهان دارند.

پيش تور: قزوین - زنجان - همدان (۶ الی ۸ بهمن)

برپایی کنوانسیون: تهران (۹ الی ۱۳ بهمن) - برپایی ورک شاپ، تعیین هیات مدیره، تعیین میزبان کنوانسیون ۲۰۱۹ و ...

پس تور: کاشان - اصفهان - یزد - شیراز (۱۴ الی ۱۸ بهمن)

تعداد افراد خارجی نام‌نویسی شده در کنوانسیون: ۳۲۰ نفر از ۴۶ ملیت

کنوانسیون جهانی راهنمایان 2017 

با تشکر از آرش نور آقایی

تیم ایوار تیم ایوار
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}