12 جاذبه برتر گردشگری لاهه

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1395/10/16
 • 1 دیدگاه
{{selectedRate}}

لاهه سومین شهر بزرگ هلند، مقر دولت این کشور و منزلگاه خاندان سلطنتی است. علاوه بر این، لاهه شهری پر از تاریخ، با موزه های باشکوه فراوان، گالری های هنری و امکانات تفریحی بیشمار به حساب می آید.

تور اروپا

وزارتخانه‌ها و سفارت خانه‌های زیادی به همراه ستادهای ارگان‌های بین المللی متعدد، شامل دیوان بین المللی عدالت در این شهر قرار دارند. لاهه شهری هنری نیز شمرده می‌شود که میزبان هنرمندان برجسته هلندی بسیاری بوده است که بدون شک به خاطر خیابان‌های جذاب عریض، میدان‌های باشکوه و بزرگ و گردشگاه‌ها و سکونتگاه‌های حومه شهری گیرای آن به این نقطه کشیده شده‌اند. در ادامه نگاهی به مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری لاهه خواهیم انداخت:

فهرست جاهای دیدنی لاهه

۱. بینهوف | The Binnenhof

بینهوف در مرکز قدیمی‌ترین بخش لاهه قرار دارد. این مکان متعلق به سال ۱۲۵۰ میلادی بوده و مجموعه‌ای نامنظم از ساختمان‌هایی به دور حیاطی مرکزی است و به ساختمان قلعه‌ای گره خورده که امروزه محل اتاق‌های پارلمان است. مهم‌ترین بخش‌های این مجموعه، تالار شوالیه‌ها و اقامتگاه رسمی نخست وزیر در جناح شمالی است. تالار شوالیه‌ها به خاطر نقاشی‌های قابل توجهش با تصویر دولتمردان و پرتره شاه ویلیام دوم زیر مهر رسمی دولت، بسیار حائز اهمیت است.

جاذبه های گردشگری لاهه هلند

۲. ریدِرزال: تالار شوالیه‌ها | Ridderzaal

در انتهای شرقی حیاط مرکزی بینهوف، تالار قرن سیزدهمی شوالیه‌ها، بنایی تاریخی و تماشایی که هنوز هم برای امور دولت استفاده می‌شود قرار دارد. این تالار بزرگ گوتیکی، پنجره‌های رنگی فوق العاده ای دارد که نشان رسمی شهرهای هلند را به همراه نشان خانواده‌های نجیب‌زادگان اصلی هلند به نمایش می‌گذارند. ساختار سنگین و چوبی سقف این سازه، با تیرهای ۱۸ متری شبیه به یک کشتی برعکس است. این بنا که در اصل به عنوان یک تالار ضیافتی ساخته شده بود، قبل از بازسازی‌اش در سال ۱۹۰۴ به عنوان بازار، گردشگاه، سالن تمرین، زمین بازی و حتی بیمارستان هم مورد استفاده قرار گرفت.

جاذبه های گردشگری لاهه هلند

۳. کلیسای سنت جیمز | The Grote of Sint-Jacobskerk

قدیمی‌ترین بخش این کلیسا، به قرن ۱۴ و جدیدترین قسمتش (که برجی ۱۰۰ متری است) به حدود سال ۱۴۲۰ میلادی باز می‌گردد. این برج به خاطر فرم شش ضلعی‌اش در هلند بی همتاست و برای دیدبانی مورد استفاده قرار می‌گرفته است. نماهایی که از بالای این برج می‌توانید از شهر تماشا کنید باورکردنی نیستند. فضای داخلی به زیبایی تزئین شده و می‌توان مقبره چهره‌های سرشناسی را در آنجا پیدا کرد. یک سکوی خطابه منبت‌کاری شده از سال ۱۵۵۰، نشان‌های رسمی شوالیه‌های پشم زرین، ارگ بزرگ قرن نوزدهمی و شیشه‌های رنگی در قسمت گروه هم‌سرایان و جناح شمالی کلیسا از قسمت‌های شاخص دیگر هستند.

جاذبه های گردشگری لاهه هلند

۴. کاخ صلح | The Peace Palace

کاخ معروف صلح (Vredespaleis)، ساختمانی آجری و با ابهت، ساخته شده در سال ۱۹۰۷-۱۹۱۳ است. این بنا تلفیقی از سبک‌های گوتیک و نئو کلاسیک بوده و امروزه جایگاه دیوان بین المللی عدالت و آکادمی حقوق بین‌الملل و کتابخانه حقوق بین الملل است. دکوراسیون داخلی این سازه بسیار غنی و تشکیل شده از مواردی از کشورهای مختلف شامل مرمر ایتالیایی، قابکاری چوبی بزریلی و آمریکایی و نرده‌های آهنی تزئینی آلمانی است. در آخر هفته‌ها تورهایی هدایت شده در کاخ و باغ‌های حول آن برگزار می‌شود.

جاذبه های گردشگری لاهه هلند

۵. پانورامای مِسداخ | Panorama Mesdag

این نقاشی پانورامای عظیم با ۱۲۰ متر طول و ۱۴ متر ارتفاع در سازه‌ای مدور و مخصوص قرار دارد و توسط مسداخ و همسرش در کنار سایر هنرمندان مکتب لاهه خلق شده است. این منظره خیره کننده، ساحل «اسخیفنینگن» (Scheveningen) در حوالی سال ۱۸۸۰ را به تصویر کشیده و برای ایجاد فضایی واقع گرایانه تر، کف این فضا با شن پوشیده شده است. این نقاشی که برای ایجاد توهم سه بعدی به صورت مدور طراحی شده، بزرگ‌ترین نوع خود در جهان محسوب می‌شود. در این ساختمان مجموعه‌ای از نقاشی‌های دیگر مسداخ و همسرش به نمایش گذاشته شده‌اند.

جاذبه های گردشگری لاهه هلند

۶. موزه مائریتشویس | The Mauritshuis

مائریتشویس زیبا، یک بنای باشکوه به سبک کلاسیک، ساخته شده در سال ۱۶۴۱ است که به عنوان یکی از مهم‌ترین موزه‌های لاهه خدمات رسانی می‌کند. از موارد برجسته‌ اینجا می‌توان اتاقی کوچک شامل اشیاء ارزشمند و عتیقه به همراه نقاشی‌های متعدد، شامل درس آناتومی اثر «رامبراند»، منظره هارلِم اثر «یاکوب فن رویسدال» و منظره دِلْفت اثر «ورمیِر» را نام برد. در این موزه تورهایی به زبان انگلیسی و همچنین اپلیکیشنی رایگان برای نمایش شاهکارهای این مجموعه برای بازدیدکنندگان فراهم شده‌اند.

جاذبه های گردشگری لاهه هلند

۷. موزه شهری لاهه | Gemeentemuseum Den Haag

معماری جذاب موزه شهری، یکی از مواردی است که باید طی سفرتان در این شهر بازدید کنید. این موزه که توسط معمار برجسته هلندی «هندریک پتروس برلاخ» در سال ۱۹۳۵ طراحی شده، گستره وسیعی از موارد مرتبط به تاریخ شهر در کنار هنر قرن ۱۹ و ۲۰، هنر کاربردی و تزئینی و مجموعه‌ای شگفت انگیز از آلات سنتی و الکترونیکی موسیقی را در خود جای داده است. از بخش‌های قابل توجه و بسیار مهم این موزه، بخشی مختص هنر مدرن، با آثار متعددی از «پیِت موندْریان» و «پل کلِه» را می‌توان نام برد.

جاذبه های گردشگری لاهه هلند

۸. استراحتگاه اسخیفنینگن و کورهاوس | Scheveningen

اسخیفنینگن با ساحل فراخ شنی و گردشگاه دریایی، جایی ایده‌آل برای کسانی است که به دنبال تعطیلاتی آفتابی در کنار دریا و شن‌ها می‌گردند. در اینجا می‌توانید آفتاب گرفته، روی شن‌ها قدم بزنید، اسب سواری و یا دوچرخه سواری در طول ساحل را تجربه کرده و یا به بازی گلف و ماهیگیری بپردازید. این محل تنها چند دقیقه با مرکز شهر لاهه فاصله دارد. یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری اینجا، کورهاوس با ابهت، سازه‌ای به سبک آرنوو، ساخته شده در سال ۱۸۸۵ است که امروزه هتلی درجه یک، گالری هنری، گردشگاه‌های فوق العاده و رستورانی عالی را در خود جای داده است. در طی بازدیدتان سعی کنید مَدورُدام (Madurodam)، پارک مینیاتوری عالی‌ای که در سال ۱۹۵۲ بازگشایی شده و کپی‌هایی از مشهورترین ساختمان‌های هلند را به نمایش می‌گذارد تماشا کنید.

جاذبه های گردشگری لاهه هلند

۹. هاس بوس و هاوس تِن بوش | Haagse Bos and Huis ten Bosch

یکی از زیباترین فضاهای باز در لاهه، هاس بوس، پارکی به وسعت دو کیلومتر با گذرگاه‌های پر پیچ و خم است. قدم زدن و گشت و گذار در یکی از قدیمی‌ترین بیشه‌های کشور که از قرون وسطی تحت حفاظت در برابر قطع درختان بوده است، راهی هیجان انگیز برای گذراندن زمان محسوب می‌شود. قابل توجه‌ترین بخش اینجا هاوس تن بوش، کاخی احاطه شده با خندق متعلق به سال ۱۶۴۶ است که سکونتگاه خاندان سلطنتی به حساب می‌آمده است. این کاخ به عنوان محل برگزاری اولین کنفرانس صلح بین المللی در سال ۱۸۹۹ شهرت دارد و امروزه نیز خانه شاه ویلم-الکساندر می‌باشد. هرچند بازدید از این بنا برای عموم آزاد نیست، اما نماهایی از آن قابل تماشا هستند.

جاذبه های گردشگری لاهه هلند

۱۰. موزه دروازه زندان | The Prison Gate Museum

در جناح شمالی بینهوف، دروازه زندان (Gevangenpoort)، سازه‌ای محافظت شده، متعلق به سال ۱۲۹۶ قرار دارد. این بنا در قرن ۱۵ به زندان تغییر کاربری داده و محلی است که برادران کرنِلیس و یوهان دِویت به اتهام سو قصد به جان شاهزاده ویلیام سوم در سال ۱۶۷۲ کشته شدند (یادمانی از آن دو در نزدیکی حیاط وجود دارد). زندان قدیمی و اتاق‌های شکنجه از دهه ۱۸۸۰ برای بازدید عموم بازگشایی شدند و مجموعه بزرگی از نقاشی‌ها، نسخ چاپی و عتیقه‌ها در کنار آلات شکنجه در آن به نمایش گذاشته شده است.

جاذبه های گردشگری لاهه هلند

۱۱. موزِیون | Museon

در اینجا سر منشأ زمین، رشد زندگی انسان و فرهنگ و یافته‌های علم و تکنولوژی با استفاده از بازتولید، مدل‌ها و ابزارهای مخصوص به تصویر کشیده شده است. دو موزه دیگری که برای بازدید ارزشمند هستند، یکی موزه اِشِر، با مجموعه‌ای بزرگ از آثار هنرمند شهیر، موریس اشر و دیگری موزه «لاومان» (Louwman)، قطعه‌ای از بهشت برای عاشقان ماشین است. در این موزه مجموعه‌ای بی‌نظیر از ماشین‌های قدیمی و موتورها به نمایش گذاشته شده‌اند.

جاذبه های گردشگری لاهه هلند

۱۲. تئاتر رقص هلند | The Netherlands Dance Theater

این تئاتر که در کنار تالار شهر قرار دارد، سازه‌ای ساده اما مدرن است که چند مورد از رازهای کمتر شناخته شده لاهه را در خود پنهان کرده است: تئاتر رقص هلند و رِزیدنت ارکسترا. این بنای ساخته شده در دهه ۱۹۸۰، فضای داخلی‌اش متشکل از سطوح شیب‌دار منحنی و گالری‌هایی است که در سه طبقه روبروی رنگ‌بندی قرمز تیره و طلایی تالار قرار گرفته‌اند. رزیدنت ارکسترا هم که در سال ۱۹۰۴ تأسیس شد، میزبان آهنگسازان برجسته‌ای چون ایگور استراوینکسی، ریچارد اشتراوس و موریس راوِل بوده است.

جاذبه های گردشگری لاهه هلند

پرسش‌های متداول

جاذبه های‌ گردشگری لاهه کدامند؟
میتوان از جاذبه های‌ گردشگری لاهه به بینهوف، ریدِرزال: تالار شوالیه‌ها، کلیسای سنت جیمز، کاخ صلح و... اشاره کرد.
پانورامای مِسداخ چیست؟
این نقاشی پانورامای عظیم با ۱۲۰ متر طول و ۱۴ متر ارتفاع در سازه‌ای مدور و مخصوص قرار دارد و توسط مسداخ و همسرش در کنار سایر هنرمندان مکتب لاهه خلق شده است.
صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}