از آداب معاشرت در کانادا چه می‌دانید؟

  یاسر ذبیحی نوری
  • یاسر ذبیحی نوری
  • 1396/8/24
  • 4 دیدگاه
  {{selectedRate}}

  مردمان کشور زیبای کانادا از آداب و رسوم خاصی در روابط خود با یکدیگر بهره می‌برند و ما به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از سفر به این کشور، کمی بیشتر راجع به فرهنگشان مطالعه کنید.

  تور اروپا

  کانادا به پایتختی اتاوا در همسایگی شمال آمریکا، اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام واقع شده است. براساس آمارها حدود 28 درصد ساکنان دارای اصالت انگلیسی، 23 درصد دارای اصالت فرانسوی، 15 درصد از اروپا و مابقی آمریکایی، آسیایی، آفریقایی و عرب هستند. این کشور دارای 6 منطقه زمانی بوده و واحد پولی آن دلار کانادا است. انگلیسی و فرانسوی زبان‌های رسمی این کشور به حساب می‌آیند، هرچند به بیش از 60 زبان بومی در سرتاسر کشور صحبت می‌شود. کانادا یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان بوده، که مقصد اصلی صادرات این کشور به ایالات متحده آمریکا است.

  در کانادا آداب و رسوم خاصی بر روابط افراد حاکم است. البته با توجه به منطقه‌گرايی و تنوع فرهنگی بالای کانادا، بسیار دشوار است که یک سبک مشخص رفتاری برای ایجاد ارتباط معرفی کرد، با این وجود برخی سبک‌های ارتباطی پایه وجود دارند که تا حدود زیادی در کل کشور پذیرفته و استاندارد شده‌اند.

  فرهنگ مردم کانادا

  آداب کلی رفتار در کانادا

  در کانادا تا زمانی که روابط دو نفر از حالت رسمی خارج نشده، یکدیگر را به نام فامیل صدا کرده در زمان دست دادن نیز مستقیم به چشمان طرف مقابل نگاه می‌کنند. همچنین در حالت کلی در مناطق انگلیسی زبان قطع کردن صحبت دیگری مرسوم نیست، اما در مناطق فرانسوی زبان، بیشتر احتمال دارد که کسی صحبت دیگری را قطع کند. کانادایی‌ها بیشتر به وسیله کلمه گفتاری به جای عبارات غیر کلامی مثل زبان بدن ارتباط برقرار می‌کنند. آنها از عبارات غیر کلامی فقط برای افزودن تأکید به پیام یا بخشی از سبک ارتباطی شخصی هر فرد که مختص اوست، استفاده می‌کنند. کانادایی‌ها همچنین دوست دارند در مورد زندگی شخصی‌شان با دوستان و همکارانشان صحبت کرده و انتظار دارند که دیگران حرفهایشان را ساده و صریح بیان کنند. استفاده از عناوین دانشگاهی به ویژه در کبک، جایی که برای احترام از دو واژه «موسیو» و «مادام» استفاده می‌شود، بسیار مهم است. در غیر این صورت، تا زمانی که امکان استفاده از اسم کوچک فراهم نشده، از عناوین خانم یا آقا استفاده کنید.

  فرهنگ مردم کانادا

  آداب هدیه دادن

  به طور کلی، کانادایی‌ها برای جشن‌های تولد و کریسمس هدیه می‌دهند. اگر برای شام به خانه کسی دعوت شوند، یک جعبه شکلات یا یک دسته گل با خود می‌برند، البته در کبک، دسته گل را پیش از شام ارسال می‌کنند. در کانادا همچنین هدایا معمولاً بلافاصله پس از دریافت باز می‌شوند. در این کشور هیچگاه استفاده از پول نقد به عنوان هدیه به هیچ عنوان مرسوم نیست. در مراسم ترحیم نیز از گل سوسن هرگز استفاده نمی‌شود.

  فرهنگ مردم کانادا

  آداب غذا خوردن

  آداب غذا خوردن در کانادا تا حدود زیادی غیر رسمی است. در هنگام صرف غذا چنگال در دست چپ و چاقو در دست راست نگه داشته شده و هیچ کس آرنج خود را روی میز نمی‌گذارد. همچنین باید منتظر بمانید تا صندلی شما مشخص شده و هیچگاه قبل از آغاز مهمانی شروع به خوردن غذا نکنید.

  فرهنگ مردم کانادا

  فرهنگ تجارت

  گرچه فرهنگ تجارت می‌تواند در مناطق مختلف کانادا متفاوت باشد، اما همگان تمایل به رعایت اخلاق تجارت و رعایت آن از سوی طرفین دارند. این امر ضرورت دارد که از اصول اخلاقی شرکت یا سازمانی که با آن رابطه تجاری دارید، آگاهی کامل داشته باشید که از آن‌جمله می‌توان به شیوه لباس پوشیدن اشاره کرد که بهترین حالت آن پوشیدن کت و شلوار با کروات برای آقایان و پیراهن و دامن شیک برای خانم‌ها است.

  فرهنگ مردم کانادا

  جلسات و سخنرانی ها

  کانادایی‌ها جلسات را با کمترین میزان بحث شروع می‌کنند که می تواند نوعی احوالپرسی باشد، اما در کبک ممکن است زمان بیشتری صرف احوالپرسی شود. جلسات به طور کلی خوب سازماندهی شده و براساس برنامه زمان‌بندی شده برگزار می‌شوند. آنها حتی اگر موضوع مورد بحث در جلسه موضوع مهمی باشد، تمایل دارند که به شکل غیر رسمی و و با آرامش به بحث درباره آن بپردازند. در جلساتی که توسط انگلیسی زبان‌ها برگزار می‌شود، تا حدودی زیادی دموکراسی حاکم بوده و همه شرکت کنندگان در بحث‌ها درگیر و مشارکت خواهند کرد. اما در جلسات فرانسوی زبان‌ها به‌دلیل احترام بیشتر به سلسله مراتب، ممکن است بحثها بیشتر حول محور شرکت کنندگان ارشد متمرکز شود. جلسات کاری در شرکت‌های کانادایی به مرور پیشنهادات، ارائه برنامه‌ها، طوفان مغزی و بحث و بررسی درباره تصمیمات می‌گذرد. در این جلسات معمولاً شرکت کنندگان در سطوح مختلف کاری با تجربیات مختلف قرار داشته و از همگان انتظار می‌رود که نظرات خود را بیان کنند.

  در سخنرانی‌ها هنگام ارائه اطلاعات، مهم است که حقایق آشکار و ارقام را برای اثبات ادعاها و وعده‌های خود استفاده کنیم. کانادایی‌ها اساساً انسان‌هایی منطقی هستند و با احساسات، شور و هیجان نمی‌شود آنها را متقاعد کرد. همچنین سخنرانی باید کوتاه و روشن با تمرکز بر موضوع بوده و از بکاربردن اصطلاحات تخصصی و فنی خودداری شود. برای مذاکره در ابتدا باید درباره شرکتی که می‌خواهید با آن ارتباط بگیرید، اطلاعات کافی کسب کرده و بطور دقیق معلوم کنید که از مذاکره چه چیزی می‌خواهید بدست آورید. 

  فرهنگ مردم کانادا

  مدیریت

  مدیران کانادایی بر تساوی حقوق و تنوع قومیتی تأکید دارند. احترام گذاشتن یک ارزش محسوب شده و براساس رتبه‌بندی کاری با زیردستان خود رفتار نمی‌کنند. شیوه اداره کسب و کارها سلسله مراتبی نبوده و اعضای تیم گزارش‌های خود را به طور مستقیم به مدیران ارائه کرده و همچنین تشویق می‌شوند تا ایده‌های خود را بیان کنند و در روند تصمیم گیری مشارکت داشته باشند. دانش تخصصی ارائه گزارش‌های مستقیم یک ارزش محسوب شده و برنامه‌ریزی کسب و کار به طور معمول بلندمدت بوده و از ایجاد تغییر در صورت ضرورت استقبال می‌شود.

  فرهنگ مردم کانادا

  یاسر ذبیحی نوری یاسر ذبیحی نوری
  {{selectedRate}}
  زوریخ، لوگانو

  تور زوریخ و لوگانو

  • 8 روز
  • هتل 4 و 5 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  1,690
  پاریس

  تور پاریس

  • 8 روز
  • هتل 5 و 4 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  1,890
  مادرید، بارسلونا

  تور مادرید و بارسلونا

  • 8 روز
  • هتل 4 و 5 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  1,790

  بنر تورهای تابستان

  {{totalCount}} دیدگاه

  {{nameError}}
  {{emailError}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessageError}}
  {{responseMessage.text}}