لباس مناسب سفر را چطور انتخاب کنیم؟

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1396/9/16
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

معمولاً لباس‌ها، بیشترین فضا را در چمدان اشغال می‌کنند و بعضی از آن‌ها حتی یک بار هم در سفر استفاده نمی‌شوند. پس بهترین راه برای بستن چمدان چیست؟

تور اروپا

گردشگران کارکشته، این موضوع را به خوبی می‎دانند که هنگام بستن چمدان، هر چه بارشان سبک‌تر باشد بهتر است؛ به همین دلیل، به جای این‌ که چمدان را با لوازمی پر کنند که احتمال استفاده از آن‌ها بسیار کم است، لباس‌هایی را برمی‌دارند که بتوان چند روز پشت سر هم آن‌ها را پوشید یا رنگ‌هایی را انتخاب می‌کنند که راحت‌تر ست می‌شوند و در موقعیت‌های گوناگون می‌توان از آن‌ها استفاده کرد؛ مثل مشکی، سرمه‌ای و خاکی.

لباس مناسب سفر

مناسب ترین انتخاب

یکی از مواردی که باعث نگرانی بیشتر گردشگران می‌شود، انتخاب لباس مناسب برای سفر است. اگر در فصل‌های توریستی به سالن‌های کنسرت بروید، می‌توانید انواع و اقسام پوشش‌ها را ببینید؛ اما بعضی از رویدادهای فرهنگی به گونه‌ای هستند که باید لباس‌های رسمی‌تر به تن کنید. البته کم‌تر اتفاق می‌افتد که مسافران معمولی این مشکل را داشته باشند. بهتر است خانم‌ها به جای لباس‌های کوتاه یا دامن، شلوار بپوشند تا خیالشان راحت باشد.

لباس مناسب سفر

شستشوی لباس ها

پیشنهاد می‌کنیم هر چند شب یک بار، زمانی را نیز به شستشوی لباس‌هاتان اختصاص دهید. برای این کار می‌توانید به رختشوی‌خانه‌های محلی بروید یا در هتل لباس‌هاتان را بشویید که اگر سبک وزن باشند، خشک شدنشان زیاد طول نمی‌کشد. هنگام بستن چمدان، حواستان به جنس لباس‌ها هم باشد. آن‌هایی را انتخاب کنید که چروک نمی‌شوند یا حتی اگر چروک شوند هم زیبایی‌شان را حفظ کنند.

شستشوی لباس

همرنگ جماعت شدن

اگر قصد دارید خودتان را با پوشش مردم محلی هماهنگ کنید، بهتر است بدانید که پوشیدن شلوارک‌های کوتاه در خیابان، زیاد در اروپا مرسوم نیست. زمان مناسب برای پوشیدن آ‌ن‌ها وقتی است که به ساحل می‌روید؛ البته اگر جاهای دیگر هم شلوارک بپوشید، کسی عصبانی یا ناراحت نمی‌شود؛ اما با این کار، توجه‌های غیر ضروری را به سمت خودتان جلب می‌کنید. شلوارک بیشتر از همه برای خانم‌های میانسال نامناسب است. از طرفی، هوا هم باید آن‌قدر داغ و سوزان باشد تا بهانه‌ی کافی برای پوشیدن آن داشته باشید. در اروپای جنوبی، هر کس، چه مرد و چه زن، بخواهد لباسش را با پوشش مردم محلی تطابق دهد، از شلوارهای فوق‌العاده سبک و خنک استفاده می‌کند. بهتر است شما هم این گزینه را در ذهنتان داشته باشید.لباس مناسب سفر

شلوارک، پیراهن بدن‌نما و لباس‌های نازک تابستانی ممکن است برای گشت و گذارتان مشکل به وجود بیاورند. برای مثال، در بعضی از کلیساها، مخصوصاً اروپای جنوبی، برای پوشش همه، حتی کودکان هم محدودیت‌هایی وجود دارد. در این موقعیت‌ها نمی‌توانید شلوارک یا لباس‌های کوتاه بپوشید. اگر مدل لباستان بدون آستین است، می‌توانید یک روسری بلند یا تی‌شرت ارزان قیمت تهیه کنید. لباس‌هایی که می‌پوشید نباید زننده یا توهین آمیز باشند؛ اما در نهایت به یاد داشته باشید که مهم‌ترین اصل در انتخاب لباس، راحتی شماست. البته برخلاف تلاش‌تان برای این که شبیه محلی‌ها شوید، بالاخره لباس‌هایتان شما را لو می‌دهند. ناگفته نماند که در وهله‌ی اول بهتر است برای هماهنگ شدن با فرهنگ و آداب و رسوم یک کشور، روی اخلاق و رفتارمان کار کنیم.

توصیه برای خانم ها

شال گردن‌ گزینه‌ی خوبی برای تنوع در لباس پوشیدن محسوب می‌شود. با توجه به سبک بودنشان، جای زیادی را اشغال نمی‌کنند؛ پس هر تعداد و رنگی را که می‌خواهید، انتخاب کنید و در چمدان بگذارید. البته یک راه دیگر این است که شال گردن‌ را در همان کشور مقصد بخرید؛ چون هم وزن بارتان از ابتدا کم می شود و هم بعد از بازگشت به خانه، به عنوان یادگاری باقی می‌مانند. بعضی خانم‌ها از شال‌های سایز بزرگ استفاده می‌کنند تا اگر هوا سرد شد، آن را دور خود بپیچند یا در قطار، از آن به عنوان رو انداز استفاده کنند.همچنین، توصیه می‌کنیم جواهرات گران‌قیمت یا پر زرق و برق با خود نیاورید تا نگرانی اضافه برایتان درست نشود.
لباس مناسب سفر

آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}