باغ پرندگان ایگواسو، دنیای پرندگان رنگارنگ

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/9/18
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

اگر دوست دارید با پرندگان و حیوانات استوایی و نیمه گرمسیری آشنا شوید، باید حتماً از باغ پرندگان ایگواسو دیدن کنید. با قدم زدن در بیشه‌ها و جنگل‌های بارانی با صدها گونه پرنده، پروانه و خزنده آشنا خواهید شد.

تور اروپا

باغ پرندگان ایگواسو (Iguazu) پارکی با استانداردهای جهانی است که ۴ هکتار جنگل نیمه گرمسیری را در برمی‌گیرد و می‌توانید در آزادراه «کاتاراتاس» (Cataratas)، آن طرف مرکز بازدیدکنندگان پارک ملی ایگواسو و در دو کیلومتری فرودگاه بین‌المللی، این باغ را ببینید. بیش از ۵۰۰ پرنده بومی و غیر بومی از قاره‌های دیگر در این مکان زندگی می‌کنند که بازدیدکنندگان می‌توانند بدون محدودیت قفس و حصارهای محافظ با آن‌ها در تماس باشند. همچنین، یک برنامه‌ی مهم بازپروری هم برای گونه‌های در خطر انقراض در حال اجرا است که توسط متخصصین زیست شناسی، دامپزشکی و کشاورزی نظارت می‌شود. 

سفر به برزیل با تورهای آژانس مسافرتی ایوار

باغ پرندگان ایگواسو

مساحت این پارک در اصل ۱۷ هکتار است؛ اما تنها ۴ هکتار آن به نمایش درآمده و باقی قسمت‌ها تحت حفاظت‌اند. باغ پرندگان به عنوان یک مجموعه‌ی خصوصی در سال ۱۹۹۴ تأسیس شده و هنوز هم توسط متخصصین و محافظت‌کنندگان حرفه‌ای و آموزش‌دیده نگهداری می‌شود. به طور کل ۹۰۰ پرنده از ۱۵۰ گونه مختلف در اینجا زندگی می‌کنند که یک سوم آن‌ها در خطر انقراض هستند. تمام این پرندگان از باغ‌ وحش‌ها یا پرورش‌دهندگان قانونی به پارک آورده شده‌اند. هرگز پرنده‌ای از منبعی نامعلوم یا منابع قاچاق حیوان به اینجا راه داده نمی‌شود. تمام حیواناتی که در این پارک زندگی می‌کنند گزارش سلامت سالانه دارند که برای انجمن باغ وحش برزیل و اداره ایباما فرستاده می‌شود. حتی برخی از این پرندگان تحت درمان قرار گرفته و نمی‌توانند دوباره به طبیعت باز گردند.

باغ پرندگان ایگواسو

پرندگان در قفس نیز اطلاعات ارزشمندی را تأمین کرده و دانش متخصصین از جانوران یک اقلیم را بیشتر می‌کنند. علیرغم زمان کمی که از تأسیس این مجموعه می‌گذرد، متخصصین آن توانسته‌اند با موفقیت برخی گونه‌های در خطر را بازپروری کنند. طوطی صورت بنفش هم در فهرست گونه‌هایی است که انتظار می‌رود اطلاعاتی را برای محققین فراهم کرده و در آینده‌ای نزدیک از میان گونه‌های در خطر بیرون بیاید.

باغ پرندگان ایگواسو

در پارک پرندگان ایگواسو، یک برنامه‌‌ی بازدید گروهی کاملاً رایگان برای کودکان و دانش آموزان در جهت آموزشِ حفاظت از محیط زیست طراحی شده که حتی شامل کودکان نابینا نیز می‌شود. بازدید از مسیرهای مشخص در میان پوشش‌های گیاهی بومی شروع شده و بازدیدکنندگان از زیستگاه‌هایی با ابعاد طبیعی که هر کدام ۶۳۰ متر مربع با ۸ متر ارتفاع دارند، دیدن می‌کنند. این زیستگاه‌ها شامل آبشارهای کوچک، پل‌ها و پوشش گیاهی مخصوص هستند که می‌توانید در آن‌ها از نزدیک با زندگی و رفتارهای گونه‌های مختلف پرندگان آشنا شوید. در قسمت‌های دیگر می‌توان پناهگاه پروانه‌های بومی و مرغان مگس‌خوار را تماشا کرد. حتی خزندگان مختلفی هم برای بازدید وجود دارد. بازدید از باغ، ۱ ساعت به طول انجامیده و همه روزه از ۸:۳۰ صبح تا ۶ عصر امکان‌پذیر است. به علاوه، برای بازدیدکنندگانی که از ویلچر استفاده می‌کنند، هم امکانات لازم را فراهم کرده‌اند.

باغ پرندگان ایگواسو

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}