هالشتات، قدیمی ترین دهکده‌ در اتریش

یاسر ذبیحی نوری
 • یاسر ذبیحی نوری
 • 1396/9/22
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

هال‌ اشتات گرچه دهکده‌ای کوچکی در کشور اتریش است، اما امروزه از مقاصدی محسوب می‌شود که حتماً باید در لیست سفر شما جای بگیرد.

تور اروپا

تا قرن نوزدهم میلادی، هال‌ اشتات در منطقه‌ی «سالزکامرگوت» (Salzkammergut) دهکده‌ای ناشناخته بود که تنها از طریق کوهستان یا قایق قابل تردد می‌شد؛ اما امروزه در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو از جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار به شمار می‌آید. این دهکده که با ۸۰۰ شهروند در کنار دریاچه‌ای قرار دارد، چندین جاذبه دارد که نباید از دیدن آن‌ها غافل شد.

۱. کلیسای کالورینبرگ

«کلیسای کالوَرینبرگ» (Kalvarienberg) در سال ۱۷۱۱ میلادی به وسیله یک زن و شوهر که منشی دادگاه بودند، ساخته شد. این کلیسای تاریخی در منطقه‌ی کالورینبرگ، در نزدیکی کوهی که چشم‌انداز بی‌نظیری به دهکده و دریاچه‌ی هال ‌اشتات دارد، قرار گرفته است. کلیسای کالورینبرگ در اصل هدیه‌ای به ساکنان این دهکده برای عبادت بود. بنیان گذاران آن در همین محل دفن شده‌اند. معماری کلیسا از شاهکارهای سبک باروک است.

کلیسای کالورینبرگ در هال اشتات

۲. میدان بازار

میدان بازار (Market Square) هال‌ اشتات در مرکز دهکده، از جاذبه اصلی گردشگری آن است که در وسط میدان مجسمه‌ای از «تَثلیث» قرار دارد. می‌توانید در کافه‌، رستوران‌ها، هتل‌های هالشتات استراحت کنید یا از مغازه‌های آن سوغاتی بخرید. میدان بازار هال‌ اشتات همچنین در طول سال میزبان رویدادهای متعددی است که می‌توان به بازار کریسمس در زمستان و جشن یادبود شام آخر مسیح در بهار اشاره کرد.

میدان بازار هال اشتات

۳. مصنوعات باستانی

 به طور تصادفی صدها مصنوع باستانی در زمان احداث موتورخانه‌ای زیر یک فروشگاه ورزشی کشف شدند که می‌توانید در طول ساعات کاری فروشگاه به صورت رایگان از آن‌ها دیدن کنید. البته اکتشاف مهمی هم در اطراف این دهکده تاریخی رخ داده که مهم‌ترین آن‌ها ۲۰۰۰ قبر متعلق به اواخر عصر برنز و اوایل عصر آهن و معادن نمک ما قبل تاریخ است.
مصنوعات باستانی در هال اشتات

۴. موزه هال‌ اشتات

موزه هال‌ اشتات در سال ۱۸۸۸ میلادی با هدف نمایش مصنوعات باستانی کشف‌شده در این دهکده گشایش یافت که می‌توانید از تاریخچه‌‌ی دهکده و سازه‌های عصر سنگ تا امروز آگاهی پیدا کنید. مصنوعات باستانیِ معدن نمک هالشتات و سازه‌های عصر آهن هم در این موزه به نمایش در آمده‌اند.

موزه هال اشتات

۵. خانه چارنل

«خانه چارنل» (Charnel House)  میراث قرن ۱۲ میلادی بوده و حدود ۱۲۰۰ جمجمه‌ی انسان را در خود جای داده است که در «کلیسای مایکل» (Michael’s Chapel) به سبک باروک ساخته شد.، ۶۱۰ عدد از این جمجمه‌ها نقاشی شده‌‌اند که تاریخ و محل مرگ شخص متوفی نیز روی آن ثبت شده است. اجرای این سنت عجیب از سال ۱۷۲۰ میلادی آغاز شد، چرا که فضای کافی برای دفن مردگان در گورستان کلیسا وجود نداشت. براساس این سنت، ۱۰ تا ۱۵ سال بعد از مراسم تشییع، ابتدا جمجمه‌ و استخوان‌های افراد را از گور  خارج و آن‌ها را خشک و تمیز می‌کردند و در نهایت با رنگ و شاخه‌های گل خشکیده تزئین می‌شدند.

خانه چرنل در هال اشتات

۶. معدن نمک هال‌ اشتات

براساس برخی مستندات و شواهد تاریخی، معدن نمک هال‌ اشتات تا قرن ۱۵ میلادی فعال بوده است. سال‌هاست این معدن نمک متروکه از جاذبه‌های گردشگری هالشتات محسوب می‌شود که در آن می‌‎توان با تاریخچه‌ی این معدن و زندگی معدنچیان آشنا شد.

معدن نمک هال اشتات

۷. کلیسای مسیح

در سال ۱۷۸۲ میلادی، امپراتور ژوزف دوم «تساهل» در دین مسیحیت را مجاز دانست و مذهب پروتستان را در قلمرو وسیع اتریش-مجارستانِ فعلی، مجاز اعلام کرد. در آن زمان بسیاری از پروتستان‌ها در هال‌ اشتات ساکن شدند و چون کلیسایی برای برگزاری مراسم مذهبی خود نداشتند، تا قرن ۱۸ میلادی در خانه‌ای به عبادت پرداختند. حدود ۶۰ سال بعد، کلیسایی با عنوان کلیسای مسیح با برج و ناقوس ساخته شد که اکنون یکی از نمادهای این دهکده به شمار می‌آید.
کلیسای مسیح در هال اشتات

۸. دریاچه هال‌ اشتات

«دریاچه‌ی هال‌ اشتات» قرن‌هاست که نقش پل ارتباطی بین هال‌اشتات، سالزکامرگوت و اوبرترون (Obertraun) را ایفا می‌کند. این دریاچه تنها مسیر برای انتقال نمک استخراج‌شده از معدن نمک هال‌ اشتات به مناطق دیگر در گذشته بوده است. امروزه، بازدیدکنندگان بر فراز کوه‌های نزدیک دریاچه، به تحسین آن می‌پردازند یا در آب تمیز و شفافش شنا و قایق سواری می‌کنند.     
دریاچه هال اشتات

۹. کلیسای عروج

«کلیسا عروج» (Parish of the Assumption House) به کاتولیک‌های رومی تعلق داشته و بر فراز تپه‌ای در هال‌ اشتات ساخته شده است. این کلیسا که در طول چندین قرن بارها نوسازی شده و توسعه یافته، محرابی زیبا و یک قبرستان تاریخی در مجاورت دارد.

کلیسای عروج در هال اشتات

۱۰. پل هوایی داخشتاین

«پل هوایی داخشتاین» (Dachstein Skywalk) در بالاترین بخش پیست اسکی داخشتاین، با مدرن‌ترین تأسیسات در ارتفاع ۲۷۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد. در هوای پاک و بدون ابر، از فراز آن می‌توان بخش‌‌هایی از اتریش و اسلوونی و جمهوری چک را مشاهده کرد. کف این پل از شیشه بوده و بخشی از بلندترین پل معلق اتریش به شمار می‌رود. 

پل هوایی داخشتاین در هال اشتات


یاسر ذبیحی نوری یاسر ذبیحی نوری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}