خیابان شانزلیزه پاریس، معروف ترین خیابان فرانسه

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1395/12/4
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

شانزلیزه که در نوشتار فارسی به‌صورت شانزه لیزه هم نوشته می‌شود، تقریباً یکی از معروف‌ترین خیابان‌های جهان است. بسیاری از مردم حتی آن را زیباترین خیابان جهان می‌دانند.

تور اروپا

خیابان شانزلیزه (Champs-Élysées) واقع در پاریس، از طاق نصرت شروع شده و تا میدان کنکورد ادامه دارد. شانزلیزه و مناطق اطرافش را در زمان بازدیدتان از پاریس از دست ندهید. در اینجا می‌توانید بهترین گزینه‌های خرید، غذا و سرگرمی را در کنار یادمان‌ها و ساختمان‌های تاریخی پیدا کنید. اگر با تور فرانسه به عروس شهر‌های اروپا سفر کردید، حتما لذت قدم زدن در شانزلیزه را تجربه کنید.

خیابان شانزلیزه قطعاً معروف‌ترین خیابان پاریس است، اما استفاده از عنوان زیباترین جای تردید دارد، چرا که رقابت در این حیطه بسیار تنگاتنگ است. همان‌طور که گفته شد این خیابان دو کیلومتری میان میدان کُنکورد و طاق پیروزی قرار گرفته است. هر چه از طاق پیروزی به‌سمت میدان کُنکورد پیش برویم، از حجم مغازه‌ها کاسته شده و فضاهای سبز جای آن‌ها را می‌گیرند. از خیابان‌های فرعی معروف اینجا می‌توان به خیابان مونتانْی، یکی از لوکس‌ترین خیابان‌ های پاریس، اشاره کرد.

شانزلیزه

دیدنی‌‌های همیشگی شانزلیزه

سه عامل مهم مردم را به‌سمت خیابان شانزلیزه می‌کشاند؛ خرید، غذا و سرگرمی. مهم نیست که چه فصلی باشد، در شانزلیزه همواره چیزی برای تماشا وجود دارد:

 • آخرین مرحله تور دو فرانس در ماه جولای
 • جشنواره فیلم شانزلیزه در ماه ژوئن
 • رژه‌های رسمی ارتش در ۱۴ جولای، ۱۱ نوامبر و ۱ می
 • بازار کریسمس و تزئینات زیبای خیابان و مغازه‌ها در زمستان

اگر به‌دنبال تجربه‌‌ای فرهنگی هستید، گراند پله و پتی پله را از دست ندهید. طاق پیروزی و میدان کُنکورد نیز از مواردی هستند که باید از آن‌ها بازدید کنید. عمارت پائیو در این خیابان یکی از گوهرهای معماری است. ساختمان سیتروئن نیز از نمونه‌های مدرن معماری به‌شمار می‌رود.

خرید و شکم‌گردی در شانزلیزه

خیابان شانزلیزه پر از مغازه‌های لوکس پوشاک و نمایشگاه‌های ماشین بوده و می‌توان آن را بهشتی برای خرید نامید. از بوتیک‌های فروش سوغاتی تا مجلل‌ترین مغازه‌های مد و جواهرات مانند کارتیه یا لویی ویتون در این خیابان پیدا می‌شود. هر کسی با هر بودجه‌ای می‌تواند یک خرید خوب را در شانزلیزه تجربه کند.

گزینه‌هایی که برای رستوران و صرف غذا پیش‌‌رو دارید نیز به همان اندازه‌ی فروشگاه‌ها گسترده و متنوع هستند. از یک ساندویچ ساده در پل یا بریوش دوری گرفته تا یک وعده از بهترین غذاهای فرانسوی در رستوران‌های مجللی چون دیَن یا آتلیه دو جوئل روبوشون گزینه‌هایی هستند که می‌توانید از میان آن‌ها انتخاب کنید.

شانزلیزه

تاریخچه خیابان شانزلیزه

مطالب مرتبط

بهترین مناطق برای خرید در پاریس حقایقی درباره برج ایفل پاریس که نمی دانید جاذبه های گردشگری پاریس، عروس شهرهای اروپا

جایی که زمانی یک تالاب بود، در سال ۱۶۶۴ به یک باغ سرسبز به نام گراند کور تبدیل شد. باغی که از انتهای غربی باغ تویلری به‌سمت غرب امتداد پیدا می‌کرد. در طی سال‌های بعد سازه‌های دیگری نیز به آن افزوده و خیابان‌های باریک جدیدی در سال ۱۷۲۳ ساخته شدند؛ از جمله خیابان‌های مونتانْی و فرانکلین روزوِلت.

میدان لویی پانزدهم یا همان میدان کُنکورد نیز در سال ۱۷۵۵ پی‌ریزی شد. شهرت و محبوبیت منطقه با ساخت طاق نصرت در سال ۱۸۳۶ افزایش پیدا کرد. فردی به نام هیتْورف که یک معمار شهرسازی بود، خیابان‌ها را در سال ۱۸۴۰ سنگفرش و آن‌ها را با چراغ‌های شهری نورپردازی کرد. بعد از نمایشگاه‌های جهانی پاریس بود که شانزلیزه تبدیل به یک شوروم به‌صورت امروزی‌اش شد.

شانزلیزه

شانزلیزه، خیابانی جذاب و جالب توجه

شاید شانزلیزه یک خیابان مسحورکننده نباشد، اما خیابانی جذاب و جالب توجه است. این خیابان و اطرافش، بهترین مغازه‌ها، رستوران‌ها، معماری و سرگرمی‌هایی که می‌توانید در پایتخت فرانسه تجربه کنید را پیش روی شما می‌گذارد. اگرچه راحتی و آرامش سایر محله‌های پاریس مانند مَره، مونمارتر یا محله لاتین را نمی‌توان در آن دید، اما زیبایی خاص آن بدون شک شما را در خود غرق خواهد کرد.


صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 ستاره
 • ترکیش , قطر ایرویز , ت
قیمت از
49,900,000
1,990
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش , قطر ایرویز
قیمت از
49,900,000
2,290
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 ستاره
 • ترکیش , قطر ایرویز , قطر ا
قیمت از
49,900,000
2,190

تورهای نوروز 1403 ایوار

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}