ورزشگاه نیوکمپ، میدان جنگ تیم بارسلونا

علی رضا ناصری
 • علی رضا ناصری
 • 1396/1/15
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

ورزشگاه نیوکمپ را می‌توان قلب تپنده‌ی شهر بارسلون در اسپانیا دانست. اینجا معبد عاشقان فوتبال است که از سراسر دنیا برای دیدن روح فوتبال به آنجا سفر می‌کنند. اگر با تور اسپانیا راهی بارسلون شدید، بازدید از نیوکمپ را فراموش نکنید.

تور اروپا

ورزشگاه «نیوکمپ» (Camp Nou) خانه‌ی تیم فوتبال بارسلونا است و در حال حاضر بزرگ‌ترین استادیوم اروپا به حساب می‌آید. در سال ۱۹۵۷ ورزشگاه نیوکمپ بعد از ۳ سال ساخته شد و در طول برگزاری جام جهانی ۱۹۸۲ این استادیوم به جایگاه بالایی دست یافت. این ورزشگاه در ابتدا میزبان ۱۲۰,۰۰۰ تماشاگر بود اما به خاطر استانداردهای اتحادیه فوتبال اروپا «یوفا»، تعداد صندلی‌ها به حدود ۹۹,۰۰۰ عدد کاهش پیدا کرد. استادیوم نیوکمپ ۴۸ متر ارتفاع ، ۲۵۰ متر طول و ۲۲۰ متر پهنا دارد و به طور کلی دارای زیربنایی به مساحت ۵۵۰۰۰ متر مربع است. شما می‌توانید ظرف ۵ دقیقه در هر کجا که نشسته باشید از ورزشگاه خارج شوید.

موسس باشگاه «خوان گمپر» (Joan Gamper) در سوئیس متولد شد. رنگ‌های قرمز و آبی پیراهن باشگاه به احترام باشگاه « بازل» (Basel) سوئیس است که خوان در آن به عنوان کاپیتان بازی می‌کرد. امروزه باشگاه طرفداران بارسلونا با ۱۶۰,۰۰۰ عضو، در نوع خودش یکی از بزرگ‌ترین‌ها در جهان به شمار می‌آید.

مطالب مرتبط

تجربه تکرار نشدنی سواحل آفتابی بندر المپیک بارسلون تپه مونجوئیک بارسلونا بوکریا مارکت بارسلون، پایتخت بهترین مواد غذایی دنیا

در مقطعی، مسئولین باشگاه قصد داشتند تا ظرفیت استادیوم را به ۱۱۵,۰۰۰ نفر افزایش بدهند (همان ظرفیت اولیه ورزشگاه) هر چند در حال حاضر وقفه‌ای در اجرای این تصمیم ایجاد شده است. در ۱۷ نوامبر ۱۹۸۲ پاپ ژان پل دوم از نیوکمپ دیدن کرد و همراه با ۱۲۰,۰۰۰ نفر به اجرای مراسم دعا پرداخت؛ از همان زمان به بعد پاپ نیز عضوی از باشگاه بارسلونا به حساب آمد. یک طرفدار فوتبال به طور قطع عاشق موزه باشگاه بارسلونا خواهد شد. این نمایشگاه بزرگ‌ترین اتفاقی خواهد بود که در بازدید از ورزشگاه نیوکمپ برای شما رخ خواهد داد.

ورزشگاه نیوکمپ بارسلون

بازسازی ورزشگاه نیوکمپ

پیش‌نویس طرح توسعه استادیوم در ۲۲ سپتامبر ۲۰۰۷ به عموم مردم ارائه شد. معمار مشهور « نورمن فاستر» (Norman Foster) مسئولیت بازسازی ورزشگاه را به عهده گرفت. البته این قرارداد به علت بدهی‌های بالای باشگاه متوقف شد و پروژه‌های کوچکی مثل ساختمان جدید تیم بسکتبال در اولویت قرار گرفت. هدف از ساخت و ساز جدید این بود تا ظاهری متمایز با توجه به شخصیت این باشگاه و البته یک سری بهبودها را نیز ایجاد کنند. یک منطقه جدید برای مهمانان ویژه، تجهیزات جدید برای اصحاب رسانه و امکاناتی برای افراد معلول تنها بخشی از اقداماتی است که صورت خواهد گرفت. از همه مهم‌تر اینکه استادیوم به ظرفیت قبلی خود باز خواهد گشت و ۱۱۵,۰۰۰ نفر قادر خواهند بود مسابقه را تماشا کنند. نمای خارجی ورزشگاه مانند استادیوم آلیانتس آرنا (Allianz Arena) در مونیخ با توجه به موقعیت زمانی و تاریخی روشن خواهد شد.

ورزشگاه نیوکمپ


علی رضا ناصری علی رضا ناصری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}