ملکه ویکتوریا، بزرگترین بازار مواد غذایی ملبورن

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/1/20
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

بازار ملکه ویکتوریا بیش از یک قرن روح و قلب شهر ملبورن بوده است. در این بازار درون شهری شلوغ و سر زنده، از میوه و سبزیجات تازه تا لوازم آرایشی، لباس، دست سازه‌های بومی استرالیا و سوغاتی‌های رنگارنگ به فروش می‌رسد.

تور اروپا

بازار اصلی محصولات تازه و کالاهای عمومی ملبورن، تاریخی عجیب دارد. محوطه امروزی این بازار در گذشته محل گورستان عمومی ملبورن، بزرگ‌ترین گورستان شهر از سال ۱۸۳۸ تا ۱۹۲۰ بود. در سال ۱۸۷۷ تصمیم گرفته شد تا بخش کوچکی از این گورستان تبدیل به بازاری برای میوه و تره‌بار شود. در آن زمان تنها جا به جایی سه قبر کفایت می‌کرد. هر چند این کار بحث و جدل‌هایی را به راه انداخت که تا مدت‌ها آرام نگرفتند. وقتی که شهرت و محبوبیت بازار به حدی شد که توسعه آن اجتناب‌ناپذیر گردید، مجلس در سال ۱۹۱۷ دستور داد تا ۱۰,۰۰۰ قبر دیگر را نیز جا به جا کنند. گورهای قابل شناسایی منتقل شد اما برخی از پیکرها در همان جایی که امروزه به عنوان پارکینگ ماشین‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، باقی‌ ماندند. این افراد شامل اولین مردمی بودند که در شهر اعدام شدند.

بازار ملکه ویکتوریا ملبورن

بازار ملکه ویکتوریا با ساخت یک بازار گوشت در سال ۱۸۷۸ افتتاح گردید. در سال ۱۸۸۴ بازار گوشت و سر درهای مغازه خیابان الیزابت ساخته شدند. توسعه‌ها و الحاقات بعدی تا سال ۱۹۳۶ ادامه داشتند. امروزه این مجموعه حدود ۷ هکتار زمین را در بر داشته و هر هفته ۱۳۰,۰۰۰ نفر را به خود جذب می‌کند. سقف بلند گنبدی و زیبای آن به حال‌ و هوای پر تزئینش می‌افزاید. حدود ۱۰۰۰ غرفه در اینجا میوه و سبزیجات تازه، ماهی، گوشت، پنیر، غذای ارگانیک، سوغاتی و لباس می‌فروشند.

بازار ملکه ویکتوریا ملبورن

غرفه‌های بازار ملکه ویکتوریا

سالن لبنیات: این سالن در سال ۱۹۲۷ و به سبک زیبای آردِکو ساخته شد. اینجا یکی از بهشت‌های عاشقان غذا و خوراکی‌های خوشمزه به حساب می‌آید. در میان ۳۷ راهروی آن، غرفه‌های اغذیه فروشی، نان و شیرینی، غرفه‌های مخصوص نوشیدنی‌های مختلف، چای‌های مخصوص و فروشندگان قهوه را خواهید یافت.

سالن گوشت: چه به دنبال باکیفیت‌ترین سوسیس‌ها یا گوشت‌های ارگانیک و سالم باشد یا می‌خواهید غذای تازه دریایی تهیه کنید، همه را در سالن گوشت پیدا خواهید کرد. اینجا یک ساختمان کاملاً محصور و باشکوه بوده و در ۳۷ راهروی آن تازه‌ترین گوشت، ماهی و مرغ‌ها را می‌توانید خریداری کنید.

بازار میوه و تره‌بار: در اینجا می‌توانید برخی از تازه‌ترین و بهترین میوه و سبزیجات فصلی ملبورن را خریداری کنید و یا از آبمیوه‌ها و اسموتی‌های تازه و خوشمزه بنوشید. در این قسمت ادویه‌های کمیاب و عجیب، سبزیجات خشک، میوه خشک و مغزهای مختلف را می‌توان خریداری کرد.

غرفه‌های عمومی: غرفه‌های معروف بازار ملکه ویکتوریا یک بهشت خرید محض هستند. در اینجا طیف وسیعی از غرفه‌های لباس، کفش و صندل، لوازم آرایشی، کالاهای چرمی، جواهرآلات، صنایع دستی، لوازم خانگی، دست‌ سازه‌های بومی استرالیا و سوغاتی‌های مختلف را پیدا می‌کنید. قیمت همه این کالاها بسیار معقول و مناسب است.

بازار ملکه ویکتوریا ملبورن

بازارهای شبانه

جدای از بازارهای روزانه و معمول بازار ویکتوریا، بازارهای شبانه نیز در تابستان و زمستان، در اینجا دایر می‌گردند. بازار شبانه تابستان در عصر‌های چهارشنبه، بیش از ۲۵,۰۰۰ نفر را به خود جذب می‌کند. در این بازار برخی از بهترین صنایع دستی ملبورن، بازارهای غذا و بهترین اجراهای زنده و سرگرمی‌ها را خواهید دید. بازارهای شبانه زمستان، سرزمین عجایب وسوسه‌انگیزی هستند. با فرا رسیدن عصر، عطر غذاهای خوش‌طعم داغ و صدای آتش، در کنار خرید‌ از بهترین طراحان و تولیدکنندگان صنایع دستی منطقه، تجربه لذت‌بخشی را برای شما رقم خواهد زد. این بازارها نیز در شب‌های چهارشنبه، از ماه ژوئن تا آگوست ادامه دارد.

بازار ملکه ویکتوریا ملبورن

نکات جالبی درباره بازار ملکه ویکتوریا

 • این بازار به طور رسمی در ۲۰ مارس سال ۱۸۷۸ بازگشایی شده و به مدت ۱۳۷ سال است که فعالیت می‌کند.
 • این مجموعه دو بلوک شهری را در بر داشته و بیش از ۶۰۰ کسبه را در خود جای داده و بیش از ۱۳۰,۰۰۰ بازدیدکننده را در هفته به خود جذب می‌کند.
 • در بازار ویکتوریا هر چیزی از میوه تازه، سبزیجات، گوشت و ماهی تا خرگوش زنده و لباس به فروش می‌رسد.
 • بازار ملکه ویکتوریا یکی از آخرین بازمانده‌های بازارهای سنتی فعال ملبورن به شمار می‌رود.

بازار ملکه ویکتوریا ملبورن

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}