آکواریوم سیدنی، یک اقیانوس کوچک در دل استرالیا

الهام غایب
 • الهام غایب
 • 1396/1/31
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

آکواریم سیدنی یکی از بهترین آکواریوم‌های دنیا به شمار می‌رود و بسیاری از گردشگرانی که به سیدنی سفر می‌کنند، بازدید از این اقیانوس کوچک را در برنامه‌ی خود می‌گذارند.

تور اروپا

آکواریوم سیدنی در سمت شرقی «بندر دارلینگ» (Darling Harbour) قرار دارد و بخش‌های مختلفی برای بازدیدکنندگان تدارک دیده است که یکی از آنها تونل شیشه‌ای است. بازدیدکنندگان در این تونل می‌توانند از نزدیک کوسه‌های در حال شنا را ببینند و از منظره‌ی شبه اقیانوسی آن لذت ببرند. یکی دیگر از بخش‌های آکواریوم سیدنی شبیه سازی محیط زیست «دیوار بزرگ مرجانی» (Great Barrier Reef) است که مانند نمونه‌ی اصلی آن، مجموعه‌ای از صخره‌های بزرگ مرجانی را در بر‌می‌گیرد. قسمت‌ جالب دیگر آکواریوم سیدنی، بخش مربوط به پنگوئن‌های دوست داشتنی است. آکواریوم سیدنی آنقدر چیز‌های جدید برایتان فراهم کرده است که برای بازدید از تمام دیدنی‌های این آکواریوم بزرگ به حداقل دو ساعت زمان نیاز دارید.

آکواریوم سیدنی

بازدید از آکواریوم سیدنی یکی اولویت‌های لیست سفر تمام گردشگرانی است که به استرالیا سفر می‌کنند. تقریباً نیمی از بازدیدکنندگان این آکواریوم، توریست‌ها هستند و از همان سال تأسیس (۱۹۸۸)، این مجموعه با اقبال عمومی روبه‌رو شد و گردشگران بسیاری را به سوی خود جلب کرد. بسیاری از بازدیدکنندگان به این مجموعه می‌آیند تا مخلوقاتی را تماشا کنند که هرگز به عمرشان ندیده‌اند مثل فیل دریایی که یکی از کمیاب‌ترین پستانداران دریایی و از بسیاری جهات شبیه گاو دریایی است و همچنین پلاتیپوس که یکی از جانوران بومی استرالیا محسوب می‌شود.

به طور کلی، نمایشگاه‌هایی که در آکواریوم سیدنی وجود دارند همگی حول محور یک درونمایه‌ی استرالیایی می‌گردند و حوزه‌ی نمایشگاه‌ها هم اکثراً متعلق به مناطق و زیستگاه‌های مختلف استرالیا است. مثلا زیستگاه پلاتیپوس را می‌توان در ناحیه‌ی «رودخانه‌های جنوبی» یافت یا نمایشگاه کروکودیل‌های آب شور بخشی از ناحیه‌ی «روخانه‌های شمالی» است.

آکواریوم سیدنی

در بازدید از آکواریوم سیدنی موجودات جالبی را خواهید دید که که یک نمونه از محبوب‌ترین آن‌ها پنگوئن‌ها هستند. پنگوئن‌هایی که در این آکواریوم نگه‌داری می‌شوند از نوع کوچک هستند و به علت اندازه‌شان، نام آنها را «پنگوئن‌های کوچولو» گذاشته‌اند. بد نیست بدانید که این پنگوئن‌ها، کوچکترین پنگوئن‌های جهان هستند که به آنها «پری‌های پنگوئنی» یا «پنگوئن‌های آبی» هم گفته می‌شود و متعلق به گونه‌های شمال استرالیا هستند. می‌توانید این مخلوقات جالب را در «بندر زیبای سیدنی» هم ببینید. در ضمن در این نمایشگاه اژدها و ماهی‌های عجیب و غریب دریایی هم وجود دارند که بیشتر شبیه آناناس‌های زره پوشیده هستند.

آکواریوم سیدنی

بیش از ۶,۰۰۰ نوع ماهی در آکواریوم سیدنی به نمایش گذاشته شده‌اند و در بخش‌های مختلف آن می‌توان بیش از ۶۰۰ گونه‌ی مختلف از جانوران دریایی را مشاهده کرد. کلمه‌ای که بتوان برای توصیف این گونه‌های جانوری به کار برد کلمه‌ی «منحصر به فرد» است. هنگام بازدید از این اقیانوس کوچک آنقدر شگفت زده خواهید شد که کمتر تجربه‌ای در زندگی‌تان با بازدید از آکواریوم سیدنی برابری خواهد کرد. اگر دوست داشتید در مورد جانوران موجود در این مجموعه اطلاعات بیشتری به دست آورید می‌توانید یک تور با راهنما رزرو کنید. برای این کار باید از قبل اقدام کنید تا زمان مشخصی به بازید شما تعلق بگیرد.

آکواریوم سیدنی

اگر تور VIP را رزرو کنید می‌توانید سوار قایق‌های کف شیشه‌ای در مخزن مخصوص کوسه‌ها گردش کرده و اوج ترشح آدرنالین را در خون خود تجربه کنید. این تور هر روز ساعت ۱۱ صبح برقرار است. توصیه می‌کنیم زمان بازدید خود را با جلسات غذا دادن به پنگوئن‌ها یا سخنرانی در مورد فیل‌های دریایی و دیوار بزرگ مرجانی تنظیم کنید. صحبت در مورد دیوار بزرگ مرجانی و غذا دادن به پنگوئن‌ها هر روز ساعت ۳ عصر و صحبت در مورد فیل‌های دریایی ساعت ۳:۳۰ عصر شروع می‌شود. آکواریوم سیدنی هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۸ شب باز است و آخرین بلیط ساعت ۷ شب فروخته می‌شود. اگر بعد از این ساعت بلیط خود را تهیه کنید، تا ظهر روز بعد می‌توانید از آن استفاده کنید. همچنین می‌توانید از کافه‌ها و سوغاتی فروشی‌های آکواریوم سیدنی هم استفاده کنید. 

آکواریوم سیدنی

الهام غایب الهام غایب
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}