بندر افسانه‌ای سایمونز تاون در کیپ تاون

ساناز محمدی
 • ساناز محمدی
 • 1396/3/7
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

مطالعه تاریخ سایمونز تاون، شهری بندری در کیپ تاون آفریقای جنوبی، خود مانند یک ماجراجویی دریایی می‌ماند.

تور اروپا

پیاده‌روی در کنار مسیر تاریخی «سایمونز تاون»، از ایستگاه راه‌آهن در خیابان «سنت‌ جورج» به سمت دروازه شرقی کارخانه کشتی‌سازی مانند سفر در زمان است و انسان را به روزهای ماجراجویی دریانوردان در دریاها می‌برد. سایمونز، یک شهر بندری در کیپ تاون از جاهای دیدنی آفریقای جنوبی است. کشتی‌هایی در اندازه و اشکال مختلف بادبانی، رزم‌ناوها، کرجی‌ها، کشتی دزدان دریایی، و زیردریایی‌ها، از سال 1741 تا امروز، در سایمونز تاون لنگر انداخته‌اند. افسانه‌ها و حماسه‌های فراوانی مربوط به این کشتی‌ها وجود دارد: جنگ‌های دریایی، غنیمت‌گیری دزدان دریایی، رویارویی با سرزمین‌های عجیب و غریب، و اخبار غم‌انگیز از کشتی غرق شده‌ای در 3000 کیلومتری خط ساحلی آفریقای جنوبی و ...!

سیمونز تاون در آفریقای جنوبی

اگر پیاده‌روی را به سمت پایین خیابان سنت‌ جورج (که به آن جاده تاریخی نیز می‌گویند) ادامه دهید، به ساختمان‌های تاریخی مربوط به دوره‌ای دیگر مواجه می‌شوید. جاده تاریخی از ایستگاه راه‌آهن تا «کارخانه کشتی‌سازی شرق» گسترش یافته و تمام کوچه پس‌کوچه‌ها نیز به این کارخانه ختم می‌شوند. هرچند هلندی‌ها، این شهر را بنا کردند، اما با ایجاد پایگاه نیروی دریایی سلطنتی در سال 1806، این بندر به بندری افسانه‌ای تبدیل شد. در این بندر، انگار به گذشته قدم می‌گذارید و خود را به جای یک ستوان بی‌باک نیروی دریایی انگلیس «هوریشیو نلسون» فرض می‌کنید که ساحل «باجِر اچ.ام.اس» را ترک کرده و در خیابان‌ها به دنبال قهوه خانه‌ای می‌گردد.

سیمونز تاون در آفریقای جنوبی

موزه های سایمونز تاون

موزه «جنگویان عروسکی»، نزدیک میدان «جیبلی» (Jubilee) مجموعه‌ای از ماشین‌ها، قطارها، عروسک‌ها و سربازان را به نمایش می‌گذارد. موزه «نیروی دریایی آفریقای جنوبی»، به طرز جالبی، هم مربوط به نیروی دریایی سلطنتی انگلیس و هم نیروی دریایی آفریقای جنوبی می‌باشد. موزه «هریتیج» (Heritage)، گذشته غنی اسلامی شهر سایمون را شرح می‌دهد.

سیمونز تاون در آفریقای جنوبی

تماشای نهنگ‌ ها را از دست ندهید

یک بلیط قطار به مقصد سایمونز تاون بگیرید و صبح خیلی زود به سمت شهر حرکت کنید. در بین راه حواس‌تان به دریا باشد. در همه فصول می‌توانید شیرهای دریایی را در اطراف ببینید، اما تنها در فصل بهار نهنگ‌ها قابل دیدن هستند. می‌توانید از دیدن نهنگ‌های عظیم شکارچی جنوبی که در امتداد خط ساحلی «فالس بای» در حال جست‌وخیر هستند لذت ببرید. پیشنهاد می کنیم از یک دوربین دوچشمی برای دیدن جزئیات بیشتر استفاده کنید یا با یک تور کشتی‌رانی همراه شوید. آژانس‌های گردشگری زیادی در شهر هستند که می‌توانند شما را راهنمایی کنند.

سیمونز تاون در آفریقای جنوبی

پنگوئن‌های دوست داشتنی سایمونز

پنگوئن‌های کوچولوی بامزه و احمق که انگار کت رسمی پوشیدند، یکی از جاذبه‌های ثابت گردشگری سایمونز تاون هستند. بهترین زمان برای تماشای این کوچولوها، صبح است. می‌توانید از نزدیک این پرندگان را ببینید و شاید حتی موفق شوید نوازش‌شان کنید. جزیره پنگوئن‌ها، یکی از گرم‌ترین و امن‌ترین سواحل این شبه جزیره است.

سیمونز تاون در آفریقای جنوبی

جزیره سیلز

با 75 هزار پستاندار خزدار، «سیلز» (به معنی شیرهای دریایی) (Seal Island) واقعا اسم مناسبی برای این جزیره است. بیشتر از این چه می‌خواهید؟ تماشای نهنگ‌های بازیگوش و کوسه‌های بزرگ سفید نیز بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود. حتی در زمستان ممکن است شانس این را داشته باشید که شاهد شکار این شکارچیان ماهر باشید.

سیمونز تاون در آفریقای جنوبی

پرسه در سایمونز تاون

سایمونز تاون، پر از شگفتی‌های کوچک است که باید کشف شوند، بهترین برنامه‌ برای سایمونز تاون این است که هیچ برنامه‌ای نداشته باشید. در خیابان‌های شهر، فروشگاه‌های مختلف، موزه‌های بی‌تجمل و چیزهای مختلفی پیدا می‌کنید که در راهنماهای سفر نیامده‌اند. وقتی خسته شدید، در یکی از رستوران‌های دوست‌داشتنی شهر غذایی سفارش دهید و از آن لذت ببرید؛ از جمله‌ رستوران‌های سایمونز تاون، می‌توان به رستوران «بِرتا»، «سَلتی سی داگ»، رستوران «سی فورس» و قهوه‌خانه «تبت» در گالری سوفیا، اشاره کرد.

سیمونز تاون در آفریقای جنوبی

کایاک سواری یا زیردریایی

به کسانی که عاشق دریا و هیجان  هستند، کایاک سواری یا قایق پارویی را در خلیچ «فالس بای» پیشنهاد می‌کنیم. راهنماهای حرفه‌ای و قایق‌های ثابت مسخره، تجربه شادی برای شما به ارمغان می‌‌آورند. می‌توانید با این قایق‌ها به دیدن پنگوئن‌ها و نهنگ‌ها بروید. اگر از آن دسته افراد هستید که دوست دارند حداقل یکبار وارد یک زیردریایی شوند و از نزدیک آن را تجربه کنند؛ زیردریایی بازنشسته «ساس آسِگای» (SAS Assegaai) منتظر شماست تا تجربه‌ای به یاد ماندنی برای شما به وجود آورد. شگفتی‌های این بندر افسانه‌ای هرگز تمام نمی‌شود. 

سیمونز تاون در آفریقای جنوبی

ساناز محمدی ساناز محمدی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}