کوهستان آبی سیدنی و شیب دارترین خط ریلی جهان

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/3/24
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

کوهستان آبی واقع در غرب سیدنی با طبیعت زیبا و گردش‌های بسیار هیجان‌انگیزی مانند قطاری شیشه‌ای در شیب‌دارترین مسیر ریلی جهان یا پیاده‌روی در جنگل‌های بارانی، سفر شما به استرالیا را فراموش نشدنی می‌کند.

تور اروپا

درست بعد از یک رانندگی ۹۰ دقیقه‌ای از سیدنی یا سفری ۲ ساعته با قطار، می‌توانید هوای تازه کوهستان را تنفس کنید. شمار در دل طبیعت زیبای کوهستان آبی قرار دارید و ماجراجویی‌های هیجان انگیزی انتظارتان را می‌کشند. برای رسیدن به کوهستان آبی باید از مرکز سیدنی به سمت «کاتومبا» (Katoomba) بروید که از طریق بزرگراه M4 حدود ۹۰ دقیقه طول می‌کشد. در طی مسیر، شهرک‌های جذابی را خواهید دید که هر کدام ارزش توقف دارد.  قطارهای سیدنی که با فواصل زمانی معینی در کل روز از ایستگاه مرکزی شهر حرکت می‌کنند، گزینه دیگر شما برای رسیدن به کوهستان خواهند بود. سریع‌ترین قطارها در طی ۲ ساعت به کاتومبا می‌رسند و توقف‌هایی در «استرات فیلد» (Strathfield)، «پاراماتا» (Parramatta) و برخی دهکده‌های کوچک دارند.

ماشین سواری در جاده‌های به هم مرتبط محوطه کوهستان آبی یک لذت واقعی است و از ۱۸ مسیر اکتشافی به هم متصل تشکیل می‌شود. در بین این مسیرها با مناظر شگفت انگیز کوهستان، بازارهای گوناگون، شگفتی‌های گیاهی و غیره رو‌به‌رو می‌شوید. برای آن دسته افرادی که با قطار سفر می‌کنند، اتوبوس کاوش در کوهستان آبی راهی ایده آل برای گشت و گذار در مناظر بی‌بدیل منطقه به شمار می‌رود. این اتوبوس‌ها از ایستگاه کاتومبا مسیر خود را آغاز کرده و در مسیری بزرگ و حلقه‌ای با توقف در جاذبه‌های اصلی به گشتن می‌پردازند. اتوبوس‌های مذکور به صورتی طراحی شده‌اند که می‌توانید با پرداخت مبلغی معین در هر کجای مسیر که خواستید پیاده شده و دوباره سوار اتوبوس‌های بعدی بشوید و هیچ محدودیتی برای این کار وجود ندارد.

برای آن‌ که از کاتومبا به «اکو پوینت» (Echo Point) برسید، باید اتوبوس محلی ۶۸۶ و یا اتوبوس‌های توریستی کوهستان آبی را سوار شوید. در این ناحیه می‌توانید رقص‌های سنتی بومی و موسیقی‌های محلی را در مرکز بومی «ورادا» (Waradah) تجربه کنید.

کوهستان آبی سیدنی

نام کوهستان آبی برگرفته از رنگ آبی‌ طبیعی منطقه است که به خاطر قطرات ریز روغنی که توسط جنگل‌های اکالیپتوس آزاد می‌شوند و ترکیب آن با بخار آب و نور خورشید به وجود می‌آید. کاتومبا را می‌توان قلب جاذبه‌های طبیعی اصلی منطقه دانست. «جهان زیبا» (Scenic World) نام یکی از بخش‌های گردشگری منطقه با امکان تجربه یکی از شیب‌دارترین خطوط ریلی جهان به سمت جنگل کهنسال و سوار شدن یک تله‌کابین با کف شیشه‌ای در بالای یک تنگه شیب‌دار است. در این ناحیه شما چهار تجربه گوناگون را پیش روی خود دارید:

کوهستان آبی سیدنی

1. اسکای وی

تجربه شناور بودن بین ارتفاعات میان صخره‌ها و تماشای جنگل‌های بارانی را از کف شیشه‌ای واگن‌های هوایی (skyway) برای شما فراهم می‌کند. در این گردش دیدنی شما در ارتفاع ۲۷۰ متری بالای دره‌های تنگ و عمیق هستید. این مسیر با مناظر ۳۶۰ درجه، ۷۲۰ متر طول دارد و برخی از زیباترین نماهای آبشارهای کاتومبا، کوه‌های سه خواهر و دره «جیمیسون» (Jamison) را می‌توانید در آن تماشا کنید. برای آن دسته افرادی که به دنبال هیجان کمتر هستند گزینه‌های آرام‌تر با صندلی‌های راحت و کفپوش معمولی هم وجود دارد!

کوهستان آبی سیدنی

2. تله‌کابین‌

تله‌کابین‌ها همان مناظر زیبا و دیدنی کوهستان آبی را در سفری ۵۱۰ متری که به آرامی به سمت دره جیمیسون پایین می‌رود و با پوشیدگی و امنیت کامل به بازدیدکنندگان هدیه می‌کند. طی این سفر ایمن و آسوده می‌توانید کوهستان سه خواهر، صخره «اورفان» (Orphan)، کوه «سالیتری» (Solitary) و آبشارهای کاتومبا را تماشا کنید. در کابین‌ها استفاده از ویلچر نیز آسان بوده و در کل گنجایش ۸۴ مسافر را دارند. این تله‌کابین‌ها شیب‌دارترین و بزرگ‌ترین نمونه در نیمکره جنوبی به حساب می‌آیند.

کوهستان آبی سیدنی

3. پیاده روی

اگر بخواهید با آرامش در جنگل‌های بارانی کهنسال قدم بزنید، می‌توانید از مسیری ۲/۴ کیلومتری تعبیه شده برای این منظور استفاده کنید. در روزهای آفتابی و به ویژه در روزهای بارانی پیاده‌روی در این مسیرهای دیدنی لذت بخش بوده و شما را به جنگل‌های بارانی «ژوراسیک» در دره جیمیسون هدایت می‌کند. در طی مسیر عناصری از تاریخ محوطه‌های استخراج ذغال سنگ مانند ورودی معدن، نمونه‌های ساختگی کلبه معدنچیان و یک مجسمه برنزی معدنچی را خواهید دید. یادگیری درباره پوشش گیاهی منطقه، گوش کردن به آوای زیبای پرندگان یا چشیدن طعم گوارای آب‌های کوهستان آبی، لحظاتی فراموش نشدنی‌ را برای شما رقم می‌زند. گردش در این مسیر را در زمان باران که محوطه را بسیار جادویی و راز آلود می‌کند توصیه می‌کنیم؛ رنگ‌ها تغییر یافته، مه صخره‌های بلند را پنهان کرده و صدای زمزمه آبشارهای ناپیدا و صدای شفاف پرندگان همگی شما را به دنیایی دیگر می‌برند.

کوهستان آبی سیدنی

4. جهان زیبا (خطوط ریلی)

آخرین گزینه گردشی منطقه «جهان زیبا» یک مسیر ریلی با شیب ۵۲ درجه است که به نوعی شیب‌دارترین مسیر ریلی جهان به شمار رفته و هیجانی تکرار نشدنی را برای شما رقم می‌زند. واگن‌های این خطوط ریلی با سقف شیشه‌ای، نماهایی فراخ از جنگل‌های بارانی را به همراه دره جیمیسون پیش چشمان بازدیدکنندگان می‌آورند. یکی از خاص‌ترین ویژگی‌های این قطارها قابلیت تنظیم شیب صندلی‌ها تا ۲۰ درجه است! این مسیر ۳۱۰ متر طول داشته و از تونل‌های صخره‌ای و جنگل‌های سبز و زیبا عبور می‌کند. قطارهای مذکور از سال ۱۹۴۵ فعالیت داشته و تا کنون ۲۵ میلیون مسافر را به وجد آورده‌اند. قطارها با گنجایش ۸۴ نفر، هر ده دقیقه حرکت می‌کنند. در ایستگاه آخر می‌توانید وارد مسیر پیاده‌روی که پیش‌تر توضیح دادیم شده و در جنگل‌های ژوراسیک گردش کنید. مهندسی این مسیر ریلی تا کنون بیش از ۱۴ جایزه ارزشمند بین‌المللی و داخلی دریافت کرده است.

کوهستان آبی سیدنی

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}