سواحل کلیفتون، پیوند زیبای کوهستان و دریا

حسین رسولی
 • حسین رسولی
 • 1396/3/25
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

سواحل چهارگانه کلیفتون در شهر کیپ‌تاون را می‌توان ازجمله زیباترین سواحل موجود در سراسر جهان به‌ حساب آورد. این مکان سالانه میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب می‌کند.

تور اروپا

در طول فصل تابستان در آفریقای جنوبی، عاشقان آفتاب از هر کجای دنیا به سمت سواحل کلیفتون سرازیر می‌شوند. این مکان یکی از بهترین نقاط ممکن برای انجام ورزش‌های دریایی، آفتاب گرفتن و لذت بردن از آرامش ساحل است. شن‌های سفید و دریای آبی این منطقه بدون شک می‌تواند موضوع تعدادی از بهترین عکس‌های آلبوم شما باشد.

در سواحل کلیفتون نه‌ تنها می‌توان از تماشای چشم‌انداز اقیانوس اطلس لذت برد، بلکه مناظر بسیار زیبایی مانند کوهستان سر شیر (Lion’s Head) و درختان سرسبز در دسترس شما هستند. در روزهای بادی، سواحل شماره دو و سه کلیفتون گزینه‌های بسیار مناسبی برای گردش به‌ حساب می‌آیند، زیرا کوه‌ها به شکل یک دیواره، اطراف این سواحل را پوشانده‌اند و به همین دلیل وزش باد در این دو ساحل چندان حس نمی‌شود. گردشگران در طول روزهای تابستان معمولاً تا ساعت 6 و نیم عصر می‌توانند از آفتابی دلپذیر لذت ببرند.

سواحل کلیفتون آفریقای جنوبی

تفریح و ورزش در اوج آرامش

در هر زمانی که به سواحل کلیفتون بروید، حتماً عده‌ای را در حال بازی والیبال خواهید دید، بقیه نیز از بازی‌هایی مانند تاچ راگبی (نوعی از ورزش راگبی که در آن برخوردهای فیزیکی به‌مراتب کمتر رخ می‌دهد)، فریزبی و ... لذت می‌برند.

امواج در این سواحل بسیار کوچک هستند که به درد موج‌سواران تازه کار نمی‌خورد. کسانی که دوست ندارند تنی به آب بزنند می‌توانند در کناره ساحل آفتاب بگیرند و با یک نوشیدنی‌ خنک سرحال شوند. همچنین کسانی که به دنبال آرامش و لذت بیشتر هستند نیز می‌توانند به سراغ خدمات ماساژ در این سواحل بروند. البته این مورد بیشتر در آخر هفته‌ها و فصل تابستان ارائه می‌شود. ازجمله نکات جالب این منطقه فروشندگان نوشیدنی‌ها هستند؛ آن‌ها از روشی ویژه برای تبلیغ محصولات خود استفاده می‌کنند و با جملاتی شعرگونه به سراغ جذب مشتری برای محصولاتشان می‌روند.

سواحل کلیفتون آفریقای جنوبی

چه زمانی باید به این سواحل سفر کرد؟

گرم‌ترین ماه‌های سال در این منطقه، ماه‌های اکتبر و آوریل یعنی اوایل پاییز و بهار هستند. در ماه‌هایی مانند نوامبر و آوریل (فصل تابستان) این مکان به‌ شدت شلوغ خواهد شد و به همین دلیل حتی ممکن است برای یافتن تاکسی نیز با مشکل روبه‌رو باشید. خانه‌های ساخته‌ شده در این سواحل بسیار گران هستند و قیمت آن‌ها از 6 میلیون دلار نیز بالاتر می‌رود ولی برای یک نوشیدنی خنک در این ساحل تنها نیاز به پرداخت 10 رند (بیست و پنج‌ هزار تومان) خواهید داشت. همچنین انتظار نداشته باشید که در این ساحل‌ها بتوانید اتاقی با قیمت مناسب کرایه کنید زیرا تمامی خدمات اقامتی در این سواحل در رده هتل‌های لوکس طبقه‌بندی می‌شود.

سواحل کلیفتون آفریقای جنوبی

حسین رسولی حسین رسولی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}