ساختمان عجیب کاسادا موزیک (خانه موسیقی پورتو)

الی کاک اشکیانی
 • الی کاک اشکیانی
 • 1396/4/17
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

خانه موسیقی پورتو که میزبان جدید ارکستر ملی پورتو محسوب می‌شود، در یک میدان عمومی جدید در روتوندا واقع شده است.

تور اروپا

گردش در میان خیابان‌های شهر پورتو در تورهای پرتغال

بعد از این که پورتو در سال 2001 به عنوان یکی از دو پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شد، وزارت فرهنگ و شهرداری پورتو، «پورتو 2001» را به عنوان سازمانی برای آماده‌سازی و راه انداختن اقدامات فرهنگی و شهری متفاوت برای شهر پورتو، تاسیس کرد. در این زمینه پنج شرکت معماری بین‌المللی بررسی شدند که در بین آن‌ها از شرکت OMA برای یک همکاری محدود در ساخت یک سالن کنسرت جدید در مرکز تاریخی پورتو دعوت به عمل آورد.

خانه موسیقی پورتو

خانه موسیقی پورتو (Casa da Musica) با شکل متمایز چند وجهی، از بتن سفید ساخته شده است. درهایی که از تالار بزرگ به بیرون باز می‌شوند، دارای سردرهای کنگره‌ای شکل شیشه‌ای هستند و پورتو را به عنوان یک پرده‌ی رویایی برای اجراها، عرضه می‌دارند. خانه موسیقی پورتو، متحویاتش را بدون آگاهی دادن، آشکار می‌سازد و همزمان روشنایی تازه‌ای را بر شهر می‌افکند. سالن بزرگ این بنا 1300 نفر کنجایش دارد و تلاش می‌کند تا به روشی دیگر، از طریق تعریف مجدد روابط بین مقدسات داخلی و جاذبه‌های عمومی خارجی، جان تازه‌ای به سالن کنسرت سنتی ببخشد.

خانه موسیقی پورتو

موقعیت‌ ساختمان خانه موسیقی کلید توسعه‌ی تفکرات شرکت OMA بود؛ آن‌ها تصمیم گرفتند سالن جدید کنسرت، دور روتوندا ساخته نشود، بلکه یک ساختمان استوار در زمینی مسطح که با سنگ تراورتن فرش شده، در مقابل پارک روتوندا، در همسایگی یک منطقه کارگر نشین، بسازند. با این مفهوم، مسائل نمادگرایی، قابل رویت بودن و دسترسی حل شد. ساختمان خانه موسیقی شامل یک فضای اجرای کوچک‌تر با انعطاف‌پذیری بیشتر و بدون صندلی ثابت، ده اتاق تمرین، استودیو ضبط، یک بخش آموزشی، یک رستوران، تراس، یک اتاق VIP، بخش‌های مدیریت و یک پارکینگ زیرزمینی با ظرفیت 600 خودرو است.

خانه موسیقی پورتو

در هر دو خروجی تالار بزرگ، دیوارها با نئوپان دارای طرح‌های چوبی و برجستگی‌های طلایی مزین شده‌اند که جلوه‌ای رویایی به نما می‌دهد. بخش VIP کاشی‌های نقاشی‌شده با دست دارد که منظره‌ی سنتی روستایی را تداعی می‌کند، در حالی که تراس پشت بام با طرح‌های هندسی سیاه و سفید کاشی کاری شده است. کفپوش‌های بخش عمومی نیز اغلب آلومینیومی هستند.

خانه موسیقی پورتو

بازدیدکنندگان این نماد معماری معاصر، از سرتاسر دنیا با سلیقه‌های مختلف موسیقی به اینجا می‌آیند تا برنامه‌های مبتکرانه آن را ببینند و بشنوند. خانه موسیقی میزبان چهار گروه مستقر است: ارکستر سمفونی، گروه ریمیکس، «ارکستر باروک» (Baroque) و گروه کر. خانه موسیقی پورتو نقش آموزشی مهمی برای ارتقای کنسرت‌ها و کارگاه‌ها برای مدارس و خانواده‌ها دارد. تورهای گردشگری روزانه، شامل بازدید از این ساختمان و رستوران پشت‌بام آن با نمای فوق‌العاده از شهر است.

خانه موسیقی پورتو

الی کاک اشکیانی الی کاک اشکیانی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}