در لیسبون به کدام رستوران ها برویم؟

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/6/27
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

شهر لیسبون جدای از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی متعددش، رستوران‌هایی عالی برای امتحان کردن بهترین غذاهای پرتغالی هم دارد که در ادامه شما را با آن‌ها آشنا می‌کنیم.

تور اروپا

سفر به شهر رنگارنگ لیسبون در تورهای پرتغال

لیسبون مدت‌های طولانی به فرهنگ آشپزی غنی‌اش شناخته می‌شد که پر از غذاهای دریایی تازه صید شده از خط ساحلی بلند پرتغال است. در سال‌های اخیر، طعم‌های آشپزی سنتی پرتغال با علم روز غذا و خوراک ترکیب شده و منظره رستوران‌های لیسبون را جانی تازه بخشید. اکنون می‌توان غذاخوری‌های این شهر را جزو جذاب‌ترین‌های اروپا نام برد. در این مقاله برخی از بهترین‌ رستوران‌های لیسبون را برایتان آورده‌ایم.

۱. بل کانتو

رستوران «بل کانتو» (Belcanto) با ترکیبی از سبک‌های سنتی و آوانگارد، یکی از الحاقات درخشان سرآشپز «ژوزه آویلیس» (José Avillez) به منظره غذاخوری لیسبون بود. این آشپز قهار بعد از خریدن یک رستوران قدیمی در محله «شیادو» (Chiado) آن را تبدیل به یک آزمایشگاه غذایی برای آشپزی پرتغال کرد که امروزه یک ستاره میشلن نیز در کارنامه‌اش دارد. منوی همواره در حال تغییر رستوران خبر از وسعت و عمق آشپزی پرتغالی ورای یک دام توریستی می‌دهد. آویلیس ادعا می‌کند که به آشپزی اعلا مانند نوعی فرم بیان نگاه می‌کند و این امر کاملاً در غذاهایش منعکس می‌شود. هر غذا در این رستوران داستان خود را داشته و چه از نظر بصری و طعم بسیار خیره کننده و دلپذیر است. یکی از برجسته‌ترین غذاهای بل کانتو، «جکسون پالاک» (Jackson Pollock)، یک غذای دریایی با ظاهری به سبک اکسپرسیونیسم انتزاعی بوده و امتحان کردن آن را به شما هم پیشنهاد می‌کنیم.

بهترین رستوران های لیسبون

۲. استرلا دابیکا

رستوران «استرلا دابیکا» (Estrela da Bica) با حال و هوای بوهمی و ساده‌اش، یکی از نقاط برجسته هر بازدید از لیسبون به شمار می‌رود. این رستوران بسیار نوآور و خلاق بوده و هیچ گونه تظاهری در آن نمی‌بینید. محیط کافه رستورانی اینجا تجربه‌ غذاخوری ساده و ویژه‌ای را برای شما فراهم می‌کند. غذاها تلفیقی از سبک‌های پرتغالی و برزیلی هستند و در بین آن‌ها می‌توانید یک راویولی سرخ شده لذیذ یا سالمون کارپاچو را پیدا کنید. منوی اینجا همواره در حال تغییر بوده و این به معنی غافلگیری شما در زمان دریافت فهرست غذاها خواهد بود.

بهترین رستوران های لیسبون

۳. پاپ آسوردا

رستوران «پاپ آسوردا» (Pap'açorda) غذاهای کلاسیک پرتغالی را در محیطی با حال و هوای دوست داشتنی ارائه می‌کند. نام اینجا از یک خوراک صدف کلاسیک پرتغالی به اسم آسوردا گرفته شده است که اغلب با سیر و گشنیز پوشانده می‌شود. پاپ آسوردا تنوع زیادی از غذای معروف خود را ارائه می‌کند و آسوردای ماهی کاد، میگو و شاه میگوی آن جزو بهترین‌های شهر هستند.

بهترین رستوران های لیسبون

۴. تاوارس

«تاوارس» (Tavares) یک رستوران حرفه‌ای با غذاهای معروف کلاسیک پرتغالی در محیطی لوکس و مجلل است. اینجا یکی از معروف‌ترین رستوران‌های لیسبون به شمار می‌رود. تاوارس در سال ۱۷۸۴ تأسیس شد و تقریباً قدیمی‌ترین رستوران لیسبون محسوب می‌شود. فضای داخلی باشکوه اینجا با مجسمه‌ها، لوسترهای طلایی و آینه‌های بزرگ، تجربه غذاخوری اشرافی قرون گذشته را زنده می‌کند. افسون دنیای کهن در دکوراسیون رستوران، با تعهد آن‌ به غذای کلاسیک و بهترین کیفیت‌های غذایی همخوانی دارد. با انتخاب این رستوران از یک شام لوکس و مجلل لذت ببرید.

بهترین رستوران های لیسبون

۵. آپارچی

برای چیزی متفاوت می‌توانید به رستوران «آپارچی» (À Parte) سر بزنید و یک تجربه غذاخوری اصیل و بی‌همتا در محیطی آرام و دلچسب را به ثبت برسانید. تمام این موارد مدیون یک سرآشپز برزیلی و همسر پرتغالی‌اش است که تصمیم گرفتند آپارتمان خود را از اثاث خالی کرده و آن را تبدیل به یک رستوران کنند. تمام این تغییرات به خلق فضایی صمیمی و القای حس خانه کمک بسیاری می‌کند که در کنار منویی از بهترین دستور غذاهای خانوادگی و برخی غذاهای بین‌المللی تکمیل می‌شود.

بهترین رستوران های لیسبون

۶. سروژاریا رامیرو

برای امتحان کردن افسون غذاهای محلی لیسبون، می‌توانید به رستوران «سروژاریا رامیرو» (Cervejaria Ramiro) سر بزنید. در اینجا ترکیبی از غذاهای دریایی عالی و نوشیدنی‌های خوش طعم منتظر شما خواهد بود. این رستوران بسیار معروف در تهیه کردن بهترین و تازه‌ترین غذاهای دریایی سواحل پرتغال مهارت دارد و همیشه پر از مشتری بوده و در آن به سرعت سرویس دهی می‌شوید. منوی روز بر اساس صید همان روز تعیین می‌شود و همین خبر از غافلگیری‌های هیجان انگیز می‌دهد.

بهترین رستوران های لیسبون

۷. کافه سائو بنتو

اگر دیگر علاقه‌ای به غذای دریایی ندارید، می‌توانید به کافه «سائو بنتو» (São Bento) با تخصص در کارپاچیو و استیک سر بزنید. اینجا برای تجربه کردن قسمت گوشتخواری طیف غذاهای پرتغالی ایده‌ آل خواهد بود. فضای داخلی اندکی عجیب به نظر می‌رسد اما برای تکمیل کردن جشن گوشت شما افسون خاصی دارد. این کافه به گستره با کیفیت نوشیدنی‌های خود نیز می‌بالد که برای همراهی یک غذای گوشتی عالی هستند.

بهترین رستوران های لیسبون

۸. کلوب ژورنالیست‌ ها

کلوب ژورنالیست‌ها با هدف فراهم آوردن یک فضای رمانتیک و پر حس و حال برای شام آغاز به کار کرد و بهترین غذاهای پرتغالی را با آشپزی مدیترانه‌ای ترکیب می‌کند. اینجا سالیان متمادی پاتوق ژورنالیست‌ها و دیپلمات‌های سفارت‌خانه‌های نزدیک بوده و سبک تزئینی‌اش یادآور خانه‌های قرن هفدهمی است. کلوب ژورنالیست‌ها در سال ۱۹۸۶ افتتاح شد و نام خود را از ملاقات‌های محرمانه خبرنگاران در دوران دیکتاتوری سالازار گرفت. اگر چه آن سال‌ها گذشته‌اند اما حال و هوای انحصاری آن هنوز باقی مانده و غذاهای ساده و خوشمزه در کنار نوشیدنی‌های متنوع تجربه غذایی خوبی را برایتان به یادگار می‌گذارند.

بهترین رستوران های لیسبون

۹. اِنوتِکا د بِلم

رستوران «انوتکا د بلم» (Enoteca de Belém) در نوامبر سال ۲۰۰۹ تاسیس شد و خود را وقف آزمایش و تجربه و همچنین ملاقات مردم با غذاهای لذیذ در محیطی راحت و دلچسب کرده است. در سال ۲۰۱۵ این رستوران را یکی از پرطرفدارترین نواحی لیسبون برای صرف شام و نوشیدنی معرفی کردند و در دریافت جوایز متعددی نیز به خوبی درخشیده است.

بهترین رستوران های لیسبون

۱۰. کانتینیو لوزیتانو

از اصلی‌ترین جاذبه‌های رستوران «کانتینیو لوزیتانو» (Cantinho Lusitano) می‌توان به خوشمزگی و قیمت مناسب تاپاس‌ پرتغالی اشاره کرد. تنوع غذاهای داخل منو بسیار زیاد و حتی گیج کننده خواهد بود. این رستوران منوی خود را مدام تغییر داده و همیشه مهمانان را غافلگیر می‌کند. هر غذای جدید توسط کارکنان رستوران به خوبی برای مشتریان توضیح داده می‌شود و همچنین برای انتخاب نوشیدنی مناسب برای همراهی با غذایتان می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید.

بهترین رستوران های لیسبون

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}