بزرگ ترین هتل های زنجیره ای دنیا

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1397/7/15
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

اگر تا به حال به برندهای مختلفی از هتل برخورده‌اید که در شهرهای گوناگون شعبه دارند، شاید دوست داشته باشید درباره هتل‌های زنجیره‌ای دنیا بیشتر بدانید.

تور اروپا

یک هتل زنجیره‌ای، گروهی از هتل‌ها را شامل می‌شود که به یک شرکت تعلق دارند. این زنجیره باید هتل‌های متعددی در مکان‌های مختلف را مدیریت کند. آن‌ها می‌توانند به صورت کامل یا ناکامل مالک هتل‌ها باشند و وظیفه دارند کارهای اداری، تبلیغاتی و بازاریابی را انجام دهند. زنجیره، خدمات‌ مشابهی مانند سیستم رزرواسیون، برندینگ و غیر را به عهده دارد اما یک توافق نامه هم نوشته می‌شود که در آن مشخص می‌کنند مدیر برند، مسئول اداره هتل‌ها بوده و به جای مالک تصمیمات روزانه را می‌گیرد. هتل‌های زنجیره‌ای گوناگونی در نواحی مختلف جهان وجود دارند که صنعت مهمان‌پذیری دنیا را در دستان خود گرفته‌اند.

ویندام ورلدواید

«ویندام ورلدواید» (Wyndham Worldwide) بزرگ‌ترین هتل زنجیره‌ای دنیا به لحاظ تعداد هتل است و ۸۰۹۲ هتل در ۶۶ کشور مختلف جهان در ۶ قاره دارد. این برند اولین بار در سال ۱۹۸۱ توسط «ترامل کرو» (Trammell Crow) در دالاس تگزاس تأسیس شد، اما بعداً در سال ۲۰۰۶ مجدداً توسعه یافت. دفتر مرکزی این هتل زنجیره‌ای در نیوجرسی آمریکا واقع شده است. گروه ویندام به خاطر امتیاز وفاداری‌اش به مشتریان دائمی معروف بوده و به آن‌ها بلیط رایگان، کارت هدیه، اقامت رایگان و غیره هدیه می‌کند. در سال ۲۰۱۳ این برند بیش از ۵ هزار میلیون دلار درآمد داشت.

بزرگترین هتل های زنجیره ای دنیا

ماریوت اینترنشنال

«ماریوت اینترنشنال» (Marriott International) در سال ۱۹۲۷ توسط «جان ویلارد ماریوت» (John Willard Marriott) تأسیس شد و با ۵۹۷۴ هتل در بیش از ۱۱۰ کشور جهان، در جایگاه سومین هتل زنجیره‌ای بزرگ دنیا قرار دارد. این شرکت مهما‌ن‌پذیری چند ملیتی بیش از ۲۰۰ هزار کارمند داشته و اکنون توسط پسر جان ماریوت اداره می‌شود. دفتر مرکزی این شرکت در واشینگتن دی سی قرار دارد. ماریوت اینترنشنال بعد از تقسیم شرکت به دو شرکت مجزا به وجود آمد. جدای از لوکس بودن و مهمان‌نوازی، ماریوت اینترنشنال خودش را در مشکلات اجتماعی مانند ریشه‌کنی فقر، توسعه جامعه، حمایت از کودکان، محیط و تنوع جهانی نیز دخیل کرده است.

بزرگترین هتل های زنجیره ای دنیا

هیلتون ورلد واید

«هیلتون ورلد واید» (Hilton Worldwide) در سال ۱۹۱۹ در تگزاس تأسیس شد و اکنون با ۴۷۲۷ هتل در ۱۰۴ کشور دنیا در جایگاه پنجم قرار دارد. این شرکت ۱۴ برند در بخش‌های مختلف بازار داشته و «فوربز» (Forbes) در دسامبر ۲۰۱۳ آن را در میان ۳۶ شرکت خصوصی بزرگ آمریکا نام برده بود. دفتر مرکزی این هتل زنجیره‌ای اکنون در کالیفرنیا قرار دارد و تا پایان سال ۲۰۱۶ بیش از ۲۰۰ هتل دیگر به زنجیره‌اش اضافه شدند.

بزرگترین هتل های زنجیره ای دنیا

بست وسترن اینترنشنال

«بست وسترن اینترنشنال» (Best Western International) با ۴۱۹۶ هتل و متل در سطح جهان، هفتمین زنجیره بزرگ دنیا به حساب می‌آید. نیمی از این هتل‌ها در آمریکای شمالی واقع شده‌اند. بست وسترن اینترنشنال اکنون توسط «دیوید کونگ» (David Kong) اداره می‌شود و اولین بار در سال ۱۹۴۶ تأسیس شد. این برند یکی از پر سرعت‌ترین هتل‌های زنجیره‌ای آسیا و خاورمیانه در زمینه رشد بوده و شعار «بزرگ‌ترین خانواده هتل جهان» را برای خود انتخاب کرده است. سیستم برندینگ زنجیره نیز از سال ۲۰۱۱ متحول شد و دفتر مرکزی‌اش اکنون در آریزونا قرار دارد.
بزرگترین هتل های زنجیره ای دنیا

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}