مردم مهربان تانزانیا و آداب و رسوم آن ها

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1396/11/23
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

اگر به زودی قصد سفر به کشور تانزانیا در آفریقا را دارید، یادتان باشد که رعایت نکردن بعضی مسائل ممکن است بی‌احترامی به میزبانتان تلقی شود. پس بهتر است با آگاهی نسبت به آداب و رسوم مردم تانزانیا، وارد این کشور شوید.

تور اروپا

آگاهی داشتن درمورد فرهنگ و آداب و رسوم کشوری که قصد سفر به آن را داریم، یکی از ضروری‌ترین کارهایی است که گردشگران باید قبل از سفر به فکر آن باشند. با اینکه تانزانیا مدت‌ها تحت استعمار آلمان و انگلیس بوده است، اما هنوز هم سنت‌های مخصوص به خودش را دارد که باید به آن‌ها احترام گذاشت. معماری این کشور نیز از معماری انگلیسی، عربی و آلمانی تأثیر پذیرفته و با دقت در آثار باقیمانده از آن زمان می‌توان به تاریخچه‌ی برده‌داری در تانزانیا پی برد.

زبان و مذهب

تانزانیا بیش از 120 اقلیت قومی دارد و همه‌ی آن‌ها به زبان سواحلی صحبت می‌کنند تا بینشان اتحاد برقرار شود. همین موضوع، تجارت و بحث‌های سیاسی را آسان‌تر کرده و باعث شده آرامش در کشوری با این تنوع قومی برقرار باشد. البته بیشتر مردم تانزانیا به زبان انگلیسی هم صحبت می‌کنند. با این حال بهتر است چند مورد از جمله‌های کاربردی به زبان سواحلی را یاد بگیرید تا کارتان راحت‌تر شود. همچنین بیش از 40% مردم تانزانیا، مسیحی و حدود 35% آن‌ها مسلمان هستند؛ اما می‎توانید آیین اسماعیلیه و هندو را نیز میان آن‌ها پیدا کنید. در مجموع، دین در زندگی مردم نقش مهمی دارد و مسیحیان در کریسمس و عید پاک، بهترین لباس‌هایشان را می‌پوشند و به کلیسا می‌روند و این روزها را کنار عزیزانشان جشن می‌گیرند. مسلمانان نیز برای رمضان و عید اهمیت ویژه‌ای قائل هستند.

فرهنگ مردم تانزانیا

لباس

اگر برای قرار کاری به تانزانیا نمی‎روید، از لحاظ پوشش نیازی نیست زیاد نگران باشید. معمولاً همه‌ی مردم سعی می‌کنند خوش لباس باشند؛ زیرا این موضوع، ناخودآگاه برایشان احترام می‌آورد. اما نزدیک «زنگبار» که بیشتر جمعیتش مسلمان هستند، مردم پوشیده‌تر لباس به تن می‌کنند و حتی خانم‌ها مویشان را هم می‌پوشانند. شما هم بهتر است برای احترام به میزبانتان، لباس‌های بیش از حد باز را در این ناحیه نپوشید. در مجموع، خانم‌ها در تانزانیا معمولاً «کانگا» (Khanga) می‌پوشند که در زبان سواحلی به معنی «مرغ شاخدار» است و لباس سنتی آن‌ها به حساب می‌آید. این لباس، در طرح‌ها و رنگ‌های شادی دوخته می‌شود و به دلیل به آن کانگا می‌گویند که طرح‌های اولیه‌اش به بال و پر مرغ شاخدار شبیه بوده است. در طراحی‌های جدیدش، معمولاً از یک ضرب‌المثل یا معما بر روی آن استفاده می‌کنند. البته لباس‌های سنتی دیگری نیز در تانزانیا وجود دارد که معمولاً از لحاظ جنس با کانگا متفاوت هستند.

فرهنگ مردم تانزانیا

آداب معاشرت

ادب، احترام و فروتنی برای مردم تانزانیا اهمیت زیادی دارد. برای مثال برای پرسیدن آدرس، یکراست سر اصل مطلب نروید و ابتدا با طرف مقابل احوالپرسی کوتاهی داشته باشید. همچنین وقتی وارد یک جمع می‎شوید، بهتر است برای همه‌ی افراد وقت بگذارید و به آن‌ها دست بدهید و ترجیحاً هم از افراد میانسال شروع کنید. اگر این کار را با بی‌حوصلگی یا به سرعت انجام دهید، بی‌ادبی شما را می‌رساند. البته گردشگران می‌توانند به یک سلام ساده بسنده کنند؛ اما باید به گونه‌ای باشد که فقط به یک نفر سلام نکنید که به بقیه بی‌اعتنایی شود. مردم برای سالمندان احترام زیادی قائل هستند و معمولاً گرفتن تصمیم‌های بزرگ و مهم بر عهده‌ی مرد خانواده می‌باشد. کنترل خشم یا احساسات نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. علاوه بر آن، یادتان باشد که همیشه برای غذا خوردن و تعارف کردن از دست راست استفاده کنید. برای مورد خطاب قرار دادن دیگران هم بهتر است آقا، خانم، دکتر یا عنوان متناسب با شغلشان را قبل از اسمشان بیاورید.

فرهنگ مردم تانزانیا

آداب غذا خوردن

در این کشور از سنین کودکی به بچه‌ها یاد می‌دهند که حتماً قبل از صرف غذا باید دست‌هایشان را بشویند. حتی بزرگسالان نیز تا قبل از شستشوی دستشان، غذا خوردن را شروع نمی‌کنند. بنابراین در خانه‌های کوچک، برای مهمانشان کاسه‌ی آب می‎آورند. توصیه می‌کنیم حتی اگر زیاد گرسنه‌ نیستید، کمی از همه‌ی غذاهایی که برایتان می‌آورند امتحان کنید و یادتان باشید که غذایتان را بو نکنید؛ زیرا نوعی توهین به میزبان به حساب می‎آید.

فرهنگ مردم تانزانیا

آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}