هاید پارک سیدنی، قدیمی ترین پارک استرالیا

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1397/1/27
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

هاید پارک سیدنی اسم خود را از هم نام معروفش، یعنی هاید پارک لندن می‌گیرد و قدیمی‌ترین پارک کشور استرالیا به حساب می‌آید. بازدیدکنندگان می‌توانند از باغ‌ها، بناهای تاریخی و یادبودهای این پارک دیدن کنند.

تور اروپا

«هاید پارک» (Hyde Park)، قدیمی‌ترین پارک کشور استرالیا است و یکی از جاذبه‌های برتر شهر سیدنی به شمار می‎رود. محیط سرسبز این پارک، 16 هکتار را دربرمی‌گیرد و منظره‌های دیدنی بسیاری را شامل می‌شود که می‌‍توانید دور از شلوغی و سر و صدای شهر، مدتی را میان آن‌ها در آرامش بگذرانید. این پارک نامش را از هاید پارک، یعنی بزرگ‌ترین پارک سلطنتی شهر لندن می‌گیرد و «خیابان پارک» (Park Street) که درست از وسط آن رد می‌شود، پارک را به 2 بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌کند. هر بخش، جذابیت‌های خودش را دارد و نیمکت، زمین بازی، جاذبه‌های طبیعی و مسیرهای پیاده‌روی متعددی را دربرمی‌گیرد که از میان درختان عبور می‌کنند.

در زمان تأسیس هاید پارک، از آن برای برگزاری بازی‌های گوناگونی از جمله کریکت، راگبی، فوتبال و حتی مسابقات اسب سواری استفاده می‌شد. البته هنوز هم این پارک از بعضی از رویدادهای ورزشی میزبانی می‌کند؛ اما شاید سطح مسابقات نسبت به قبل، غیر رسمی‌تر باشد. درواقع امروزه مردم سیدنی و گردشگران، بیشتر برای دوچرخه‌سواری، پیکنیک و بازی‌های دوستانه به این پارک می‎روند. مسیر پیاده‌روی مرکزی هاید پارک، با درختان انجیر پوشانده شده که سایه‌بانی طبیعی برای بازدیدکنندگان به وجود می‌آورد. صدها درخت بزرگ در قسمت‌های مختلف این پارک پراکنده شده‌اند و حتی در شلوغ‌ترین روزها نیز احتمالاً جایی برای پیکنیک و در امان ماندن از نور خورشید برایتان پیدا می‌شود.

هاید پارک سیدنی

در بخش هاید پارک شمالی می‌توانید بناهای تاریخی بسیاری را مشاهده کنید. از این میان شاید بتوان گفت که «فواره‌ی آرچیبالد» (Archibald Fountain)، معروف‌ترین و جالب‌ترینِ آن‌ها به حساب می‌آید که کار مجسمه‌های آن را فردی فرانسوی برعهده داشته و یادبودی از همکاری دو کشور استرالیا و فرانسه طی جنگ جهانی اول محسوب می‌شود. هزینه‌ی این آب‌نما را روزنامه‌نگار استرالیایی، یعنی «جی.اف آرچیبالد» پرداخت و آن را به عنوان هدیه به هاید پارک سیدنی اهدا کرد. پیدا کردن این فواره کار سختی نیست؛ زیرا در نگاه اول می‌توانید خیلی راحت مجسمه‌ی اساطیری آپولو را ببینید که لاک‌پشت‌ها، دلفین‌ها و سر اسب‌ها آن را احاطه کرده و منظره‌ی جالبی را به وجود آورده‌اند.

هاید پارک سیدنی

از دیگر مناطق دیدنی این پارک می‌توان به «باغ‌های ساندرینگهام» (Sandringham Gardens) و «باغ‌های ناگویا» (Nagoya Gardens) اشاره کرد که هر کدام، آثار دیدنی متنوعی را شامل می‌شوند. باغ‌های ساندرینگهام ابتدا به منظور گرامی‌داشت بازدید پادشاه «جرج ششم» در سال 1952 ایجاد شد و امروزه آن را به محلی آرام تبدیل کرده‌اند که باغچه‌های گل‌کاری شده و شکوفه‌های آن به روح جلا می‌بخشند. باغ‌های کوچک ناگویا، گل‌ها و درخت‌های بومی کشور ژاپن، فانوس‌های سنگی و یک صفحه‌ی شطرنج بزرگ را دربرمی‌گیرد که ارتباط دوستانه‌ی سیدنی با شهر خواهرخوانده‌اش در ژاپن، یعنی ناگویا را نشان می‌دهد و می‌توانید با دوستانتان یا دیگر بازدیدکننده‌ها در این مکان شطرنج بازی کنید.هاید پارک سیدنی

برای دوستداران تاریخ نیز بخش‌های گوناگونی به خصوص در هاید پارک جنوبی وجود دارد. برای مثال سری به «یادبود آنزاک» (Anzac Memorial) بزنید که بنا به درخواست مردم، آن را در سال 1934 برای گرامیداشت مردم و سربازان استرالیایی بنا کردند که جان خود را در جنگ جهانی اول از دست داده بودند. یک استخر نیز روبروی این بنا ایجاد شده که تصویر یادبود آنزاک را منعکس می‌کند و آن را با نام «پول آف ریفلکشن» (Pool of Reflection) می‌شناسند. هر روز از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر می‌توانید از داخل این ساختمان و مجسمه‌های آن دیدن کنید. هاید پارک سیدنیاز دیگر بناهای یادبود جنگی، یک ابلیسک 38 متری در غرب پارک بوده و آن را به شیوه‌ی مصری ساخته‌اند. علاوه بر آن، جشنواره‌ها و رویدادهای بسیاری همچون جشنواره‌ی غذا، اجراهای زنده و نمایش‌های تئاتر در طول سال در هاید پارک سیدنی برگزار می‌شود. اگر خوش شانس باشید و زمان بازدیدتان از این پارک با یکی از این رویدادها همزمان شود، می‌توانید تجربه‌ی شادی کردن در کنار مردم استرالیا و گردشگران دیگر را در قدیمی‌ترین پارک این کشور به دست بیاورید.

آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,990

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}