کلیسای جامع ریودوژانیرو، با ظاهری شبیه هرم

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1397/3/1
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

کلیسای جامع ریودوژانیرو یا همان سن سباستین، کلیسای کاتولیک اصلی این شهر به حساب می‌آید و بیشتر به خاطر ظاهر مخروطی و شبیه هرم و پنجره‌های رنگارنگ داخلش به شهرت رسیده است.

تور اروپا

«کلیسای جامع ریودوژانیرو» (Rio de Janeiro Cathedral)، با نام «کلیسای سن سباستین» (Cathedral of St. Sebastian) نیز شناخته می‌شود و معماری آن، با کلیساهای دیگری که تا به حال دیده‌اید کاملاً متفاوت است. بیشتر مردم برزیل از مذهب کاتولیک پیروی می‌کنند و درواقع این کشور، بیشترین تعداد کاتولیک‌ها را در جهان دارا می‌باشد. کلیسای سن سباستین نیز کلیسای اصلی کاتولیک شهر ریودوژانیرو به حساب می‌آید. این کلیسا را بین سال 1964 تا 1979 و به افتخار قدیس این شهر، یعنی «سن سباستین» بنا کرده‌اند و در زمان ساختش، بیشتر مردم از ظاهر کلیسای اصلی شهرشان راضی نبودند؛ زیرا برخلاف کلیساهای دیگر، از یکی از هرم‌های قوم مایا در مکزیک برای معماری این بنا کمک گرفته شده است و اتفاقاً همین ویژگی، آن را از دیگر ساختمان‌های این شهر متمایز می‌کند.

کلیسای جامع سن سباستین در مرکز شهر ریودوژانیرو واقع شده و معماری آن را «ادگار فونسکا» (Edgar Fonseca) برعهده داشته است که در مقایسه با کلیساهای قبلی این شهر، ظاهری جدید و مدرن دارد. فضای داخل این بنا، 8،000 متر مربع را اشغال می‌کند و سالن آن می‌تواند تا 20،000 را در خود جای بدهد. همچنین ارتفاع این ساختمان به 75 متر می‌رسد و اگر از این منطقه عبور کنید، امکان ندارد که ظاهر مخروطی شکل آن از چشمتان دور بماند. درب اصلی این کلیسا، 48 لوح برنز و برجسته‌کاری‌هایی را دربرمی‌گیرد که موضوع‌هایی از ایمان و اعتقاد را به نمایش می‌گذارند. علاوه بر آن، ظاهر مخروطی شکل این کلیسا نمادی از نزدیکی و صمیمیت مردم در ارتباطشان با خدا به شمار می‎رود.

گلیسای سن سباستین ریو

اما معمولاً چیزی که بیشتر از همه مورد توجه واقع می‌شود، دیزاین داخلی این کلیسا است. نورگیر سقف این بنا به صلیب یونانی شباهت دارد و با پنجره‌های رنگی آن تلاقی می‌کند که در واقع نمادی از پایین آمدن خدا به سمت انسان می‌باشد. 4 شیشه‌ی رنگی معروف این کلیسا به صورت عمودی از کف تا سقف آن قرار گرفته‌اند و ارتفاعشان به 64 متر می‌رسد.گلیسای سن سباستین ریو

محل قرارگیری این پنجره‌ها به گونه‌ای است که نور خورشید به راحتی از آن عبور می‌کند و به رنگ‌های مختلفی در داخل این کلیسا منعکس می‌شود. این ویژگیِ کلیسای سن سباستین، هم از داخل به آن ظاهری اسرارآمیز می‌دهد و هم به آن کمک می‌کند تا به نور طبیعی نیز دسترسی داشته باشد. «موزه‌ی هنرهای دینی» (Sacred Art Museum) هم در طبقه‌ی زیرزمین این کلیسا قرار دارد که مجموعه‌ای از مجسمه‌ها، نقاشی‌های دیواری، آثار هنری و حوضچه‌هایی را به نمایش می‌گذارد که برای غسل تعمید دادن شاهزاده‌های خاندان سلطنتی پرتغالی الاصل استفاده می‌شده است.


آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}