تفاوت کلاس های پروازی مختلف در چیست؟

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1397/3/22
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

احتمالاً شما هم نام کلاس‌های پروازی مختلف را شنیده‌اید و برایتان سؤال بوده که فرق آن‌ها در چیست. به همین دلیل قصد داریم شما را با 4 کلاس اصلی خدمات ایرلاین‌ها، یعنی فرست، بیزینس، اکونومی و پرمیوم اکونومی بیشتر آشنا کنیم.

تور اروپا

خرید بلیط هواپیما با بهترین قیمت

اگر تا به حال با هواپیما سفر کرده باشید، حتماً متوجه تفاوت صندلی‌های آن در بخش‌های مختلف شده‌اید. این تفاوت از این موضوع نشأت می‌گیرد که کیفیت خدمات خطوط هواپیمایی گوناگون با توجه به کلاس پروازی بلیت مسافران تقسیم‌بندی می‌شود. برای مثال، صندلی‌های کلاس‌های بالاتر را به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که راحت‌تر از سایر صندلی‌ها هستند و منوی غذایشان هم متنوع‌تر است و به همان نسبت، هزینه‌ی بیشتری را نیز باید برای آن پرداخت کنید. حتی بعضی از ایرلاین‌ها، خدمات ویژه‌ای را در فرودگاه نیز به مسافران فرست کلاس اختصاص می‌دهند و در نهایت، همه چیز به ایرلاینی بستگی دارد که با آن پرواز می‌کنید. البته این کلاس‌ها در اکثر وسایل نقلیه‌ی عمومی با نامی متفاوت موجود است؛ اما کلاس خدمات هواپیماها به طور کلی 3 گروه فرست، بیزینس و اکونومی را دربرمی‌گیرد که مورد آخر، خود به 2 نوع تقسیم می‌شود و در ادامه به صورت جداگانه درمورد آن‌ها توضیح خواهیم داد.

اکونومی کلاس

«کلاس اقتصادی» یا همان «اکونومی کلاس» (Economy Class)، ساده‌ترین نوع صندلی را شامل می‌شود و 2 نوع «اکونومی عادی» (Regular Economy) و «اکونومی پرمیوم» (Premium Economy) را دربرمی‌گیرد. خدمات کلاس‌ها معمولاً به مسافت، ایرلاین و هواپیمایی بستگی دارد که با آن پرواز می‌کنید؛ اما به طور کلی در این کلاس پروازی نباید توقع امکانات ویژه‌ای داشته باشید. در واقع ایرلاین، موظف شده تا شما را از مقصد A به B برساند و در حد معمول و استاندارد، به مسافران اکونومی کلاس خدمات‌رسانی کند. وضعیت اکونومی پرمیوم کمی بهتر از کلاس عادی آن است؛ از این لحاظ که جای پای بیشتری خواهید داشت و گزینه‌های متنوع‌تری در منوی غذا روبه‌رویتان خواهد بود. البته این نوع کلاس در تمام ایرلاین‌ها موجود نمی‎باشد. در کل، کلاس اکونومی برای مسافت‌های کوتاه، انتخاب چندان بدی نیست؛ مگر اینکه صندلی کناری‌تان بچه‌ی کوچک و پر سر و صدا داشته باشد که آن هم به شانستان بستگی دارد.

کلاس های پروازی

بیزینس کلاس

شاید تفاوت بین کلاس اکونومی عادی و پرمیوم زیاد ملموس نباشد؛ اما تفاوت این دو با «بیزینس کلاس» (Business Class) را می‌توان در نگاه اول به راحتی تشخیص داد. درباره‌ی بیزینس کلاس یا همان «کلاس تجاری» گفته می‌شود که اگر یک بار با آن پرواز کنید، مزه‌اش زیر دندانتان می‎رود و دیگر به کلاس‌های استاندارد یا همان اکونومی قانع نمی‌شوید و حق هم دارید؛ زیرا همه چیز در این کلاس از غذا و ظروف گرفته تا صندلی راحتی بهتر است که در صورت نیاز، به تختی کامل تبدیل می‌شود. شاید ویژگی‌های این کلاس در نگاه اول برایتان چندان ضروری به نظر نرسد، اما خدمات و راحتی جای پای آن زمانی به چشم می‌آید که قرار است حداقل 6 ساعت در راه باشید و آنگاه قدر مزیت‌های بیزینس کلاس را بیشتر می‌دانید.کلاس های پروازی

فرست کلاس

گران‌ترین قیمت در مقایسه با کلاس‌های دیگر به «فرست کلاس» (First Class) یا همان «درجه یک» تعلق دارد که بیشتر، هنرمندان و افراد مشهور یا به طور کل قشر مرفه از آن استفاده می‌کنند. این کلاس، تمام مزیت‌های بیزینس کلاس (حتی بیشتر) را به شکل تجملی دربرمی‌گیرد و حریم شخصی بیشتری را در اختیارتان می‌گذارد. با توجه به سرآشپزهای ستاره‌دار آن، خیالتان از لحاظ کیفیت و تنوع غذا نیز راحت خواهد بود. همچنین مهمانداران این قسمت به خوبی تعلیم داده شده‌اند تا احتیاجات مسافران را پیش‌بینی و در مقابل افراد مشهور تا حد ممکن عادی برخورد کنند! البته بسیاری از مردم، کیفیت و راحتی بیزینس کلاس و قیمت معقول آن را برای پرواز کافی می‎دانند و ضرورتی نمی‌بینند که به سمت فرست کلاس و قیمت سرسام‌آور آن بروند. در نهایت انتخاب با شماست تا با توجه به بودجه و معیارهای مد نظرتان، بهترین گزینه را برای سفر انتخاب کنید.کلاس های پروازی

آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}