ساحل مویزنبرگ؛ قطب اصلی موج سواری در آفریقای جنوبی

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1397/4/26
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

ساحل مویزنبرگ، مبدأ موج‌سواری در آفریقای جنوبی به شمار می‌رود و بیشتر با ساختمان‌های ویکتوریایی، کلبه‌ی رودز و بیلی، خانه‌ی لابیا، ساختمان پست خانه و منطقه‌ی تاریخی نبرد مویزنبرگ شناخته می‌شود.

تور اروپا

«ساحل مویزنبرگ» (Muizenberg Beach) یا همان «موزنبرگ»، در 25 کیلومتری جنوب کیپ تاون و در شهر مویزنبرگ قرار دارد و منشأ و قطب اصلی موج‌سواری در آفریقای جنوبی به حساب می‌آید. این منطقه، محل وقوع جنگ مویزنبرگ بوده و «کلبه‌ی رودز» (Rhodes' Cottage) و «پست خانه» (Het Posthuys) از بناهای تاریخی مهم آن به شمار می‌روند. کلبه‌ی رودز یا همان رودس، خانه‌ای کوچک و رو به دریا است که تاجر و سیاستمدار انگلیسی، یعنی «سسیل رودز» (Cecil Rhodes) آن را برای گذراندن تعطیلات خریداری کرده بود. رودز، نخست وزیر منطقه‌ی «مستعمره کِیپ» (Cape Colony) محسوب می‌شد و در سال 1902 میلادی در همین مکان از دنیا رفت. امروزه این کلبه را به عنوان موزه بر روی عموم باز گذاشته‌اند که به همان شکل حفظ شده و به زندگی سسیل رودز اختصاص دارد. اگر مایل هستید بیشتر با کشور آفریقای جنوبی آشنا شوید به مقاله جاهای دیدنی آفریقای جنوبی مراجعه فرمایید.

جهت مشاهده تورهای آفریقای جنوبی آژانس مسافرتی ایوار روی لینک زیر کلیک کنید.

https://www.eavar.com/tour/category/south-africa/

ساحل مویزنبرگ

پست‌خانه، یکی از قدیمی‌ترین ساختمان‌ها در آفریقای جنوبی است که «کمپانی هند شرقی هلند»، آن را با مدیریت «یان فان ریبک» در سال 1673 میلادی تأسیس کرد. ابتدا تحت نظارت «گروهبان وایناند مویز» (Sergeant Wynand Muys) از آن به عنوان ایستگاه دیده‌بانی نظامی استفاده می‌شد و آن را «مویزنبرگ» (Muysenburg) به معنی «دژ مویز» صدا می‌زدند. بعدها این مکان به محل عوارضی تبدیل شد تا از کشاورزانی که قصد فروش محصولاتشان به کشتی‌ها را داشتند، مالیات دریافت کنند. کاربری این بنا در طول تاریخ از ایستگاه پلیس و اصطبل گرفته تا هتل و خانه‌ی شخصی تغییر کرده و در اواخر قرن 20 میلادی، به آن رسیدگی بیشتری شد. امروزه این ساختمان، مجموعه‌ی کوچکی از عکس‌ها و وسایل مرتبط با دوران آغازین مویزنبرگ را دربرمی‌گیرد و بازدیدکنندگان می‌توانند از آن‌ها بازدید کنند.

ساحل مویزنبرگ

کشور انگلیس برای رسیدن به شهر اصلی مستعمره‌ی خود، یعنی هند می‌بایست مسیر دریایی طولانی را می‌گذراند و لازم بود تا میان راه برای تعمیر کشتی‌ها و تأمین آب و غذا در جایی توقف داشته باشد. به این منظور، آن‌ها می‌خواستند برای دسترسی آسان‌تر به هند، از منطقه‌ی «کیپ» کمک بگیرند. ناحیه‌ی مستعمره کیپ، سال‌ها تحت استعمار کشور هلند بود و انگلیس احتمال می‌داد که در صورت بروز اختلاف، ممکن است مانع دسترسی آن‌ها به کیپ شوند. بنابراین نیروی نظامی خود را به آن منطقه فرستاد تا اینکه سلطه‌ی هلندی‌ها بعد از نبرد مویزنبرگ به پایان رسید و به انگلیس منتقل شد. در واقع جنگ موزنبرگ، نبرد کوچک اما مهمی بود که در سال 1795 میلادی درگرفت و 3 ماه بعد با پیروزی انگلیس خاتمه یافت که این پیروزی، سرآغاز سلطه‌ی این کشور بر کیپ و سایر بخش‌های آفریقای جنوبی به شمار می‌رود. از توپ‌های نظامی باقی‌مانده از آن دوران، در پست‌خانه و «پارک مویزنبرگ» (Muizenberg Park) نگهداری می‌شود.

ساحل مویزنبرگ

محل وقوع نبرد مویزنبرگ، خانه‌ی اولین دیپلمات تام‌الاختیار ایتالیایی، یعنی «شاهزاده لابیا» (Prince Natale Labia) را دربرمی‌گرفت که در آن زمان با نام «قلعه» شناخته می‌شد. امروزه این بنا را با نام «خانه‌ی لابیا» (Casa Labia) می‌شناسند و یک رستوران و سالن کنفرانس و موسیقی به حساب می‌آید و مجموعه‌ی آثار هنری متعلق به خاندان لابیا را به نمایش می‌گذارد. مقبره‌ی سیاستمدار و تاجر ثروتمند آفریقایی، یعنی «آبراهام بِیلی» (Abe Bailey) نیز پشت خانه‌ی لیبیا قرار دارد و کلبه‌ای که او در آن زندگی می‌کرد نیز در همان نزدیکی واقع شده و آن را با نام «کلبه‌ی بیلی» (Bailey's Cottage) می‌شناسند که امروزه نیروی دریایی آفریقای جنوبی، مالکیت آن را برعهده دارد. تابوت او در سال 1902 میلادی از طریق ایستگاه قطار مویزنبرگ به زیمبابوه منتقل شد.

ساحل مویزنبرگ

بیشتر ساختمان‌های ناحیه‌ی مویزنبرگ از دوران اوج آن باقی مانده و آن‌ها را به سبک «آرت دکو» یا همان «هنر تزئینی» ساخته‌اند. مویزنبرگ در «فالس بِی» (False Bay) واقع شده و آب‌های فیروزه‌ای و ساحلی زیبا و طولانی دارد که تا 20 کیلومتر کشیده شده و چشم‌انداز کوه‌ها در پس زمینه‌اش و سرسره‌های آبی، آن را به مقصدی به مناسب برای تفریح تبدیل کرده است. همچنین موج‌های متعادل این ساحل، موقعیت مناسبی را برای موج‌سواران تازه‌کار به وجود آورده و در منطقه‌ی مخصوص آن می‌توانید جت اسکی نیز سوار شوید. قبلاً چندین هتل هم در کنار این ساحل قرار داشت که امروزه با کلبه‌ها و ساختمان‌های بی‌شمار رنگارنگی جایگزین شده که به سبک معماری ویکتوریایی و ادواردی ساخته شده‌اند. البته فالس بی، به داشتن کوسه معروف است و به همین دلیل، نکات امنیتی لازم برای محافظت از شناگران در این ساحل انجام شده و جای نگرانی نیست.

آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}