محبوب ترین قدیسان مذهب کاتولیک

طناز قربانی
 • طناز قربانی
 • 1397/11/2
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

قدیسان افرادی مقدس و روحانی در مذاهب مختلف هستند که اگرچه از دل مردم عادی بیرون آمده‌اند اما به سبب رفتار و کردارشان و وقف زندگی خود به دعا و نیایش و خدمت به خداوند و بنده‌هایش، نزد مردم مقدس شمرده می‌شوند. 

تور اروپا

پیروان مذهب کاتولیک قدیسان را نمی‌پرستند اما آن‌ها که احساس نزدیکی زیاد می‌کنند را دوست‌ دارند. کاتولیک‌ها به قدیسان احترام می‌گذارند و آن‌ها را قهرمانان کلیسا تلقی می‌کنند البته آن‌ها هم اعتقاد دارند که قدیس‌ها از مردم عادی هستند. با ما همراه باشید تا با قدیسان مذهب کاتولیک بیشتر آشنا شوید.

پترس مقدس

زندگی

«پترس» که در اصل «شمعون» نامیده می‌شد، یک ماهیگیر بود. محققین کتاب مقدس اعتقاد دارند پترس ازدواج کرده بود؛ زیرا در قسمتی از انجیل از شفای مادر همسرش سخن گفته شده است. البته هیچ‌کس از اینکه آیا در زمان آشنایی با حضرت عیسی (ع) همسر داشته یا خیر، اطلاعی ندارد. محققین اعتقاد دارند که در آن زمان همسرش از دنیا رفته بوده زیرا پس از به مصلوب شدن، رستاخیز و عروج عیسی به آسمان، پترس رهبری کلیسا را بر عهده گرفته بود و دوران کاری پرمشغله‌ای داشت. درواقع او به عنوان اولین «پاپ» شناخته می‌شود. به علاوه، او در نوشته های خود از همسرش نامی نبرده است.

مرگ

پترس مقدس در سال ۶۴ میلادی، پس از آنکه «نرون» امپراطور روم، این شهر را آتش زد و مسیحیان را مقصر این اتفاق اعلام کرد، توسط او دستگیر و به صلیب کشیده شد.

قدیسان مسیحیت

پولس مقدس

زندگی

«شائول طرسوسی» یک یهودی متعصب بود که به دلیل محل تولدش، تابعیت روم را داشت. او عضو فرقه‌ی «فریسیان» بود و تصور می‌کرد مسیحیت خطر بزرگی برای یهودیت است. آن‌ها مسیحیان را ملحد می‌خواندند. او از طرف «سندرین» (مقامات مذهبی اورشلیم) دستور داشت تا مسیحیان را به منظور حفظ یهودیت از بین ببرد.

روزی که شائول در مسیر رفتن به دمشق بود، به زمین افتاد و صدایی به او گفت: «شائول، چرا آزارم می‌دهی؟» این صدا متعلق به حضرت مسیح  بود که در آن زمان عروج کرده بود. شائول دریافت که با آزار رساندن به پیروان عیسی مسیح، درواقع به او آزار می‌رساند. او راه خود را به سمت دمشق ادامه داد، اما نه برای از بین بردن مسیحیان، بلکه برای پیوستن به آن‌ها. او از آن پس خود را پولس نامید و شروع به تبلیغ مسیحیت و موعظه از انجیل نمود. او به یونان و آسیای میانه رفت و آخرین سفرش به روم بود که در آنجا توسط سزار زندانی شد.

مرگ

از آن جایی‌که پولس تبعه‌ی روم بود، از مصلوب شدن معاف شد و امپراطور دستور داد او را با شمشیر اعدام کنند. پولس مقدس در سال ۶۷ میلادی از دنیا رفت.

قدیسان مسیحیت

دومینیک مقدس

زندگی

«دومینیک دِ گوزمان» یا دومینیک مقدس یکی از چهره‌های تاثیرگذار مسیحیت بود. کاتولیک‌ها اعتقاد دارند زمانی‌که مادرش او را باردار بود، رویایی دید که در آن یک سگ با دهانش در حال حمل یک مشعل است؛ به این معنا که فرزندش در آینده فردی خواهد شد که دیگران را به سوی خداوند فرا می‌خواند. به همین دلیل خانواده‌اش او را با اصول کاتولیک متعصبانه‌ای تربیت کردند و از همان ابتدا تصمیم بر کشیش شدن او گرفتند. این قدیس فرقه‌ی «دومینیکن» را تاسیس کرد و به همراه برادرانش در فرقه‌ی «فرانسیسکن» در قرن ۱۳ میلادی به فعالیت کلیسا گسترش بخشیدند. او همواره به تبلیغ مسیحیت و موعظه می‌پرداخت و به پیروانش توصیه می‌کرد فقر را سرلوحه‌ی کار و زندگی خود قرار دهند.

مرگ

دومینیک مقدس در سن ۵۱ سالی، در حالی‌که بسیار ضعیف و بیمار بود از دنیا رفت. گفته می‌شود علت بیماری او خستگی بیش‌ ازحد و ریاضت ناشی از کارش بوده‌ است.

قدیسان مسیحیت

فرانسیس مقدس

زندگی

«فرانسیس آسیزی» یکی از هفت فرزند یک پارچه‌فروش ثروتمند و بنیان‌گذار فرقه‌ی فرانسیسکن‌ها بود. او خوش‌تیپ، مودب، قوی، هوشمند و بسیار مشتاق بود. او به مبارزه علاقه داشت و در چند جنگ هم شرکت کرده بود. او از ثروت پدرش دست کشید و در سال ۱۲۱۰، انجمن مذهبی خود که به فرانسیسکن‌ها شهرت دارند را تاسیس کرد. آن‌ها فقر را پیشه کردند و گاهی برای امرارمعاش دست به گدایی می‌زدند و در مناطق فقیرنشین کار می‌کردند. یکی از ویژگی‌های دیگر فرانسیس مقدس علاقه‌ی او به طبیعت و حیوانات، در کنار علاقه‌‌اش به خداوند و کلیسا بود.

مرگ

فرانسیس آسیزایی در سن ۴۴ سالگی در «آسیزی» درگذشت و در کلیسای «سن‌ فرانسیسکو دی آسیزی» دفن شد.

قدیسان مسیحیت

آنتونیو ی پاودا

زندگی

«آنتونیو ی پاودا» با نام «فردیناند» متولد شد. او یکی از فعالان فرقه‌ی فرانسیسکن بود و نام مذهبی آنتونیو را برای خود برگزید. سخنرانی‌های تاثیرگذار او شهرت زیادی داشت. او حامی اموال گمشده، حیوانات و سالمندان بود. روزی پسر کوچکی را دید که به‌نظر می‌رسید گم شده است. او را بغل کرد و خانه به خانه شهر را به دنبال خانواده‌ی او گشت. اما در نهایت وقتی هیچ‌کس او را قبول نکرد به کلیسایی کوچک رسیدند و پسر آن‌جا را خانه‌ی خود خواند. گفته می‌شود این پسر که بعدها ناپدید شد، حضرت عیسی بوده است.

مرگ

آنتونیو ی پاودا در جوانی و زمانی‌که تنها ۳۵ سال داشت در «پادووا» در ایتالیا از دنیا رفت.

قدیسان مسیحیت

سنت توماس آکویناس

زندگی

یکی از باهو‌ش‌ترین افرادی که کلیسای کاتولیک تاکنون به خود دیده، «توماس آکویناس» است که در یک خانواده‌ی اشرافی متولد شد. طبق رسوم، در سن ۵ سالگی به «مونته‌کاسینو» فرستاده شد تا در آنجا تحصیل کند. خانواده‌اش امید داشتند اگر استعدادهای او متناسب با شوالیه‌ها یا اشراف‌زادگان نبود، بتواند یک راهب بزرگ یا یک اسقف شود تا به اعتبار خانواده‌اش بیافزاید. اما او برخلاف میل خانواده‌اش به فرقه‌ی دومینیکن پیوست و به جای صومعه مشغول به کار در نواحی شهری شد.

مرگ

توماس آکویناس در سال ۱۲۷۴ میلادی، هنگام سفر به شهر «لیون» برای شرکت در شورای کلیسای کاتولیک از دنیا رفت.

قدیسان مسیحیت

سنت پاتریک

زندگی

درباره‌ی «سنت پاتریک» داستان‌های زیادی وجود دارد. گفته می‌شود او در دوره‌‌ای که بریتانیا در اشغال روم بود، در این شهر (بریتانیا) متولد شد؛ بنابراین شهروند روم به‌شمار می‌آید. پدرش یک شمّاس و پدربزرگش کشیش بود. در سن ۱۶ سالگی توسط دزدان دریایی ربوده و به عنوان اسیر به ایرلند برده شد. او پس از چند سال زندگی در ایرلند به بریتانیا بازگشت اما همچنان به مردم ایرلند علاقه داشت. او راه پدرش را دنبال نکرد و به ارتش روم پیوست. سپس برای خدمت به خداوند کشیش بودن را برگزید و به ایرلند بازگشت تا مردم آن‌جا را به مسیحیت فرا خواند و موفق شد مرم ایرلند را به مسیحیت دعوت کند. روز ۱۷ مارس به نام این قدیس روز سنت پاتریک نام گرفته است.

مرگ

سنت پاتریک در سال ۴۶۱ میلادی از دنیا رفت.

سنت پاتریک

تیریز دو لیزیو

زندگی

«تیریز دو لیزیو» در سال ۱۸۷۳ متولد شد و چهار خواهر بزرگ‌تر از خودش داشت. زمانی‌که تنها ۴ سال داشت، مادرش آن‌ها را ترک کرد و پدرش را با ۵ دختر تنها گذاشت. تیریز در ۱۴ سالگی قصد داشت به همراه دو خواهرش به راهبان «کرملی» بپیوندد، اما طبق قانون باید تا ۱۶ سالگی صبر می‌کرد. البته او این قانون را نپذیرفت و زمانی‌که به همراه پدرش به سخنرانی پاپ رفت بود خود را به پاپ رساند و از او خواهش کرد تا به راهبان بپیوندد. او در سن ۱۵ سالگی به صومعه کرملی پیوست. او به دلیل رابطه‌ی پاک و خالصانه‌اش با خداوند و حضرت عیسی بسیار شهرت داشت.

مرگ

تیریز در سن ۲۳ سالگی به بیماری سل مبتلا شد و سال بعد، پس از سختی‌های بسیار از دنیا رفت.

قدیسان مسیحیت

سنت پیو پیتر لچینا

«پادره پیو» در سال ۱۸۸۷ در «پیتر لچینا» در ایتالیا متولد شد. او از سنین پایین به مذهب علاقه داشت به همین دلیل پدرش برای کار به آمریکا رفت تا او بتواند وارد مدرسه‌ی علوم دینی شود. او پس از دریافت مقام روحانیت نام «پیو» را برای خود برگزید و در آگوست ۱۹۱۰ به‌عنوان کشیش به موعظه پرداخت. او در طول جنگ جهانی اول به عنوان کشیش در نیروهای پزشکی ایتالیا خدمت کرد و در سال ۱۹۳۱ به دلیل تهمت‌هایی که به وی زده شد از خدمت تعلیق گشت. البته دو سال بعد این تعلیق توسط پاپ برداشته شد. کاتولیک‌ها اعتقاد دارند او می‌توانست افکار را بخواند و هرکس برای اعتراف نزد پیو می‌آمد، او متوجه دروغ یا انکار وی می‌شد.

مرگ

او نزد مردم بسیار محبوب شده بود و پس از درگذشتش در سال ۱۹۶۸، بیش از ۱۰۰,۰۰۰ نفر در «سان جووانی روتوندو» جمع شده و مشغول به دعا برای او شدند.

قدیسان مسیحیت

پاپ ژان بیست و سوم

«آنجلو جیوسپ رونکالی» فرزند سوم از ۱۳ فرزند یک خانواده‌ی فقیر بود و در شمال ایتالیا در نزدیکی «برگامو» پرورش یافت. او در سال ۱۹۰۴ به مقام کشیشی دست پیدا کرد و در طول جنگ جهانی اول به عنوان کشیش و در کنار اسقف اعظم در مدرسه‌ی علوم دینی فعالیت می‌کرد. پاپ ژان در سال ۱۹۲۵ به مقام اسقفی رسید و به عنوان نماینده به ترکیه، یونان و در نهایت به پاریس رفت و سرانجام در سال ۱۹۵۳ به مقام اسقف اعظم کاردینال ونیز دست پیدا کرد.

مرگ

پاپ ژان بیست و سوم بسیار محبوب بود اما سرانجام در سال ۱۹۶۳ به دلیل ابتلا به سرطان معده از دنیا رفت.

قدیسان مسیحیت

ژان پل دوم

پاپ «ژان پل دوم» دویست و شصت و چهارمین پاپ و اولین فرد غیر ایتالیایی است که در ۴۵۰ سال اخیر به این مقام دست پیدا کرده است. نام او «کارل جوزف وتیولا» است و در سال ۱۹۲۰ در لهستان متولد شد. او در زمان حیات خود به ۱۲۹ کشور و ۸۷۶ شهر سفر کرد و زمانی‌که در رم بود، هر هفته با بیش از ۱۷ میلیون نفر در سخنرانی‌ها صحبت می‌کرد.

مرگ

در ۲ آوریل ۲۰۰۵، پاپ ژان پل دوم، پس از ۲۶ سال و پنج ماه فعالیت به عنوان پاپ از دنیا رفت. در مراسم تدفین او، ۴ پادشاه، ۵ ملکه، ۷۰ رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر، ۱۴ رهبر مذهبی، ۱۵۷ کاردینال، ۷۰۰ اسقف، ۳۰۰۰ کشیش، ۳ میلیون شماس، خواهران و برادران روحانی و مردم غیر روحانی شرکت کردند.

قدیسان مسیحیت

حقایقی جالب درباره قدیسان مسیحیت

 • پترس مقدس را به درخواست خودش به صورت واژگون به صلیب کشیدند زیرا اعتقاد داشت لیاقت ندارد مانند عیسی مسیح مصلوب شود.
 • پولس مقدس برخلاف حواریون هرگز با مسیح دیدار مستقیم نداشته است.
 • کاتولیک‌ها اعتقاد دارند دو سال پیش از مرگ فرانسیس مقدس، زخم‌هایی مشابه زخم‌های عیسی مسیح بر بدن او ظاهر شد که این پدیده‌ را «استیگماتا» می‌نامند.
 • افسانه‌ها حاکی از آن است که سنت پاتریک، تثلیث را به حاکم ایرلند توضیح داد و همه‌ی مارها را از این کشور بیرون راند.
 • لقب تیریز در صومعه، گل کوچک مسیح بود.
 • پادره پیو هم مانند چند قدیس دیگر به آستیگماتا دچار شد و زخم‌های عیسی مسیح بر بدنش نمایان گشت. به علاوه، با گذشت بیش از ۵۰ سال از مرگش جسد او هنوز سالم است.
 • ساعت ۵:۱۹ دقیقه روز ۱۳ مِی ۱۹۸۱، یک سوءقصد به جان پاپ ژان پل دوم صورت گرفت. بر روی او یک عمل جراحی ۵ ساعته انجام گرفت و به مدت ۷۷ روز در بیمارستان بستری بود.
طناز قربانی طناز قربانی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}