حقایق جالبی از سیدنی که شاید هیچ وقت نمی دانستید

طناز قربانی
 • طناز قربانی
 • 1397/12/6
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

سیدنی بزرگ‌ترین شهر در کشور استرالیا و یکی از مقاصد محبوب گردشگری دراین کشور است. علاوه‌بر جاذبه‌های گردشگری این شهر، بهتر است حقایق جالب و تاریخی سیدنی را هم بدانید.

تور اروپا

از لحظه‌ای که پرواز شما به سیدنی وارد می‌شود و می‌توانید بندر زیبای شهر را از پنجره‌ی هواپیما ببینید، تحت تاثیر زیبایی شگفت‌انگیز این شهر قرار خواهید گرفت؛ اما در درون این شهر آفتابی و زیبا حقایق جالبی از سیدنی وجود دارد که از آن‌ها بی‌خبر هستید. در ادامه جالب‌ترین حقایق شهر سیدنی را خواهید خواند.

نام جدید شهر

استعمارگران بریتانیا در ابتدا قرار بود این مکان را نیو آلبیون (New Albion) بنامند. آن‌ها بعدها به افتخار توماس تاونزند (Thomas Townshend) که به «لرد سیدنی» شهرت داشت نام این شهر را سیدنی نهادند. البته جالب است بدانید که لرد سیدنی هرگز قدم به استرالیا نگذاشته بود.

سیدنی

ارتش موفق استرالیا

سیدنی محل قرارگیری موفق‌ترین ارتش نظامی در تاریخ استرالیا بود. این ارتش بر سر رام (Rum)، نوعی نوشیدنی که از نیشکر به‌دست می‌آید، می‌جنگیدند. در سال ۱۸۰۸، ۴۰۰ سرباز از نیو ساوت ولز (New South Wales) یا ولز جنوبی نو، که به ارتش رام (Rum Corps) شهرت داشتند، فرماندار ویلیام بلای (William Bligh) را دستگیر کردند. علت نام‌گذاری این ارتش انحصار آن‌ها بر تجارت پر سودِ این نوشیدنی بود. ویلیام بلای تلاش داشت جنجال فساد این تجارت را از بین ببرد، بنابراین یک قانون نظامی بر مستعمره‌ی خود قرار داد.

سفر به سیدنی

کد پستی متفاوت

کد پستی شهر سیدنی ۲۰۰۰ است؛ یعنی دقیقا سالی که این شهر میزبان بازی‌های المپیک شد. رئیس کمیته‌ی بین‌المللی المپیک، خوان آنتونیو سامارانش (Juan Antonio Samaranch) از بازی‌های چالش هزاره با عنوان «بهترین بازی» یاد کرده است.

المپیک سیدنی

سیب سبز گرنی اسمیت

ریشه‌ی سیب سبز گرنی اسمیت (Granny Smith apple) به سیدنی باز می‌گردد. در قرن نوزدهم میلادی، یک رقم محصول جدید کشاورزی در حیاط زنی اهل ایست‌وود (Eastwood) به نام آن اسمیت (Ann Smith) پرورش داده شد. پرورش این سیب مدیون عادت روزمره‌ی این زن، یعنی پرتاب تخم‌های سیب صحرایی فرانسوی که در تاسمانی پرورش یافته بودند، به بیرون از پنجره‌ی آشپزخانه‌اش بود. پرورش این نوع سیب هر سال در فستیوال «گرنی اسمیت» در ایست‌وود جشن گرفته می‌شود.

سفر به سیدنی

افتتاح پل بندرگاه سیدنی

در سال ۱۹۳۲، افتتاح پل بندرگاه سیدنی توسط فردی که سوار بر اسب، دیوانه‌وار شمشیرش را تکان می‌داد مختل شد. این فرد یک شبه نظامی متعلق به حزب راست به نام فرانسیس د گروت (Francis de Groot) بود. او از میان جمعیت عبور کرد و پیش از آن‌که مقامات فرصت کنند روبان مراسم افتتاحیه را ببرند، آن را با شمشیرش برید.

پل بندرگاه سیدنی

رکورد ساحل بوندای

ساحل «بوندای» در سال ۲۰۰۷، موفق به ثبت یک رکورد در گینس شد. در آن زمان ۱۰۱۰ نفر در ساحل بوندای جمع شده بودند و باعث شدند این ساحل رکورد عکسی با بیشترین تعداد شناگر را از آن خود کند.

سالن اپرای سیدنی

سالن اپرای سیدنی که توسط معمار برجسته‌ی دانمارکی یورن اوتزان (Jørn Utzon) طراحی و ساخته شد،‌ یکی از سخت‌ترین پروژه‌های معماری بوده است. این شاهکار معماری در سال ۱۹۷۳ افتتاح شد؛ دقیقا ۱۰ سال پس از زمانی‌که قرار بود بازگشایی شود. هزینه‌ی ساخت این پروژه ۱۰۲ میلیون دلار شد. این مبلغ ۱۳۵۷ درصد بالاتر از بودجه‌ی ۷ میلیون دلاری این پروژه بود.

سالن اپرای سیدنی

ساکنین سیدنی

تقریبا ۴۰ درصد از ساکنین و بومی‌های سیدنی در خارج از استرالیا متولد شده‌اند. پس تعجبی ندارد که غذای ویتنامی فو (Pho)، پیتزا «پریمو» و کاری در این شهر به وفور یافت می‌شوند.

جنگ ژاپن

سیدنی قبرستان جنگ ژاپن است. در سال ۱۹۴۲، در طول جنگ جهانی دوم، ناوگان کوچک زیردریایی به بندر سیدنی حمله کردند. این تنها زمانی بود که پس از رسیدن بریتانیایی‌ها به سیدنی، شهر مورد حمله واقع شده بود. بمباران‌ها دفع شدند و متحدان توانستند سبب عقب‌نشینی زیردریایی‌ها شوند؛ البته به جز یکی که در سال ۲۰۰۶ توسط یک غواص مبتدی در سواحل شمالی کشف شد و امروزه به عنوان قبرستان جنگی از آن محافظت می‌شود.

قبرستان ژاپنی ها

پل کوت هنگر

پل کوت هنگر (Coat Hanger) در سیدنی بلندترین پل قوسی شکل فولادی در جهان است. این پل همچنین دومین پل عریض در جهان و با طول ۴۸۵,۰۰۰ متر مربع، که به اندازه‌ی ۶۰ زمین فوتبال است، ششمین پل قوسی طولانی جهان محسوب می‌شود. این پل ترکیبی از شاهکارهایی از فولاد و نقاشی است. پل هوگان (Paul Hogan) بازیگر فیلم داندی کروکدیل (Corcodile Dundee) پیش از اینکه در هالیوود شهرت پیدا کند، عضو گروه نقاشی این پل بوده است.

پل کوت هنگر

طناز قربانی طناز قربانی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}