بهترین کافه های ملبورن را بشناسید

رضا‍ رجب پور
 • رضا‍ رجب پور
 • 1397/12/7
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

قهوه یک نوشیدنی بسیار محبوب در ملبورن است. شهروندان ملبورنی حتماً باید روز خود را با یک قهوه‌ی درجه‌یک شروع کنند. از این‌رو، کافه‌های منحصر به‌فردی در این شهر وجود دارد.

تور اروپا

ساکنان ملبورن به قهوه بسیار اهمیت می‌دهند. خوشبختانه برای یافتن یک فنجان قهوه‌ی عالی در این شهر نیازی به ماجراجویی فراوان نیست. حتی در حومه‌ی شهر نیز همواره می‌توان از گوشه و کنار یک قهوه‌ی لذیذ تهیه کرد. این مقاله به شما کمک می‌کند تا بیشتر با فرهنگ قهوه در ملبورن آشنا شوید.

اکسل کافی روسترز

اَکسل کافی روستِرز (Axil Coffee Roasters) دارای ۴ شعبه‌ی شگفت‌انگیز در سراسر ملبورن است. شعبه‌ی اول یک کافه و مرکز برشته کردن قهوه‌ در منطقه‌ی هاتورن (Hawthorn) است. دو شعبه‌ی مخصوص اسپرسو در مرکز تجاری ملبورن قرار دارد و کافه‌ی دیگر در مرکز خرید چاد استون (Chadstone) به مشتریان خدمات ارائه می‌دهد. دیوید مَکین و زوئی دِلانی زن و شوهر و از اعضای اکسل کافی روسترز هستند. آن‌ها قهوه‌ی اسپرسو و فوری سرو کرده و می‌فروشند. دانه‌های قهوه‌ی این مجموعه از آفریقا، آمریکای جنوبی و مرکزی تأمین می‌شود. کافه‌های مستقر در هاتورن و چاد استون نیز علاوه بر قهوه، یک میان وعده‌ی لذیذ صبحگاهی هم سرو می‌کنند.

کافه های ملبورن

سنت علی کافی روسترز

سَنت علی (St Ali) پروژه‌ی پرشور سالواتوره مالاتستا (Salvatore Malatesta) است. وقتی‌که صحبت از تخصص در قهوه در شهر ملبورن می‌شود، همه به او و گروهش اشاره می‌کنند. آن‌ها برای یافتن بهترین و پرتقاضاترین دانه‌های قهوه سراسر آمریکای جنوبی و مرکزی، آفریقا و آسیا را جست‌وجو کردند. می‌توان برای صرف قهوه و یک میان وعده‌ی صبحگاهی از ساختمان شیک و صنعتی آن‌ها در جنوب ملبورن دیدن کرد. تخصص باریست‌های این کافه سرو انواع اسپرسو، کاپوچینو و قهوه‌ی فوری است. باوجود سیستم ارسال رایگان قهوه به سراسر استرالیا، لازم نیست حتماً یک عاشق قهوه در شهر ملبورن برای لذت بردن از قهوه‌های سنت علی کافی روسترز باشید.

کافه های ملبورن

سون سیدز

سِوِن سیدز (Seven Seeds) یک کارخانه‌ی کوچک برشته کردن قهوه، یک کافه و یک خرده‌فروش قهوه است. سون سیدز در ملبورن کافه‌ی مخصوص خود در منطقه‌ی کارلتون (Carlton) را دارد و علاوه بر این، دو کافه‌ی برادِر بابا بودان (Brother Baba Budan) و تراولر (Traveller) در مرکز تجاری شهر نیز متعلق به این برند هستند. دانه‌های قهوه‌ی مورداستفاده در سون سیدز در طول سال و با توجه به هر فصل تغییر می‌کنند. آنها همیشه در انبار خود اسپرسو، پودر قهوه و مواد ضروری تهیه‌ی قهوه ذخیره دارند. از آن جایی‌که صددرصد از عواید حاصل از این مرکز صرف زنان در سازمان غیرانتفاعی «زنان در آفریقا» می‌شود، عاشقان قهوه مرتباً برای امتحان و نمره دادن به انواع مختلف این نوشیدنی راهی سون سیدز می‌شوند.

کافه های ملبورن

کد بلک کافی روسترز

کد بلک کافی روسترز (Code Black Coffee Roasters) هم‌زمان یک آزمایشگاه، یک کارگاه آموزشی و مرکزی برای خبرگان علم و هنرِ سیاهِ قهوه است. کافی است با هرکدام از عاشقان قهوه در ملبورن صحبت کنید تا آن‌ها مستقیماً شما را به‌سوی کد بلک هدایت کنند. دانه‌های قهوه‌ی این مرکز از کشورهایی چون کلمبیا، اتیوپی، هندوراس، گواتمالا و برزیل تأمین می‌شود. تجهیزات برشته کردن دانه‌ی قهوه و خودِ کافه هردو در یک مکان و در منطقه‌ی برانسویک (Brunswick) قرار دارند. برای صرف قهوه به این کافه بروید و برای یک میان وعده و نهار لذیذ در اینجا بمانید.

کافه های ملبورن

پراود مری

نولان هِرت (Nolan Hirte)، مؤسس پراود مری (Proud Mary) در دو شهر ملبورن استرالیا و پورتلند آمریکا است. شعبه پراود مری در کالینگوود (Collingwood) در ملبورن هم‌زمان مرکزی برای برشته کردن دانه‌های قهوه، یک خرده‌فروشی و یک کافه است. آن‌ها کالج قهوه‌ی کالینگوود را هم مدیریت می‌کنند. جدیدترین گزینه‌ی اضافه‌شده به خانواده‌ی پراود مری، آنتی پگز (Aunty Peg’s)، نوعی قهوه‌ی تلخ است. آن‌ها هر دو هفته اشتراک قهوه دارند، یعنی می‌توانید از مشترکین این کافه شوید و هیچ صبحی را بدون قهوه نمانید.

کافه های ملبورن

اوری دی کافی

اِوری‌ دی کافی (Everyday Coffee) دارای سه شعبه در سراسر ملبورن است. شعبه‌ی اول در کالینگوود قرار دارد که در تمام ۳۶۵ روز سال به مشتریان خدمات ارائه می‌دهد. شعبه‌ی دوم در مرکز شهر و در خیابان لیتل کالینز (Little Collins) قرار دارد. شعبه سوم این برند هم در نورث‌ کوت (Northcote) است. نقطه‌ی اشتراک در تمامی شعبه‌های این برند، سرو قهوه‌ای عالی همراه با شیرینی‌های لذیذِ تازه است. اوری‌ دی پودر قهوه‌ی اختصاصی و اسپرسوی مخصوص خود را تهیه کرده و می‌توان آن‌ها را از وب‌سایت کافه خریداری کرد.

کافه های ملبورن

اینداستری بینز

برادران سیمونز، اینداستری بینز (Industry Beans) را در سال ۲۰۱۰ تأسیس کردند. اینداستری بینز که در انباری شگفت‌انگیز و تغییر کاربری داده، در منطقه‌ی فیتزروی (Fitzroy) قرار دارد، مرکزی برای برشته کردن دانه‌های قهوه و یک کافه است. آن‌ها دارای سه پرچم‌دار به نام‌های فیتزروی استریت (Fitzroy Street)، رز استریت (Rose Street) و سیزنال (Seasonal) هستند. برادران سیمونز در سال ۲۰۱۶ محصول جدید خود با نام بابل کاپ (Bubble Cup) را معرفی کردند که ترکیبی از قهوه‌ی سرد با مرواریدهای تاپیوکای (نوعی نشاسته‌ی فرآوری‌ شده) خیس‌ داده‌ شده در قهوه است. منوی فصلی آن‌ها برای میان وعده‌ی صبحگاهی توسط سرآشپز جیمز سندرز آماده می‌شود و در هر آخر هفته جمعیت فراوانی را راهی اینجا می‌کند.

کافه های ملبورن

مارکت لین کافی

مارکت لین کافی (Market Lane Coffee) در ملبورن بسیار پرطرفدار است. اولین بار در سال ۲۰۰۹، کافه‌ی کوچک این برند در بازار پراهان (Prahran) تأسیس شد؛ اما اینجا تنها مکانی نیست که می‌توان قهوه‌های این برند را تجربه کرد. آن‌ها در بازار ملکه ویکتوریا، خیابان‌های تری (Therry) و کالینز (Collins) در مرکز تجاری شهر، جنوب ملبورن و کارلتون نیز شعبه دارند. مارکت لین قهوه‌های خود را تنها در فصل برداشت این محصول سرو می‌کند و دوست دارد تا داستان منابع و تأمین‌کنندگان دانه‌های قهوه‌ی خود را به اشتراک بگذارد.

کافه های ملبورن

هایر گراوند

هایر گراوند (Higher Ground) به همان اندازه که برای فضای داخلی خود با حال و هوایی روستایی شهرت دارد، به خاطر تخصص خود در سرو قهوه نیز مشهور است. اسکوئر وان کافی روستر (Square One Coffee Roasters) مسئول تهیه‌ی پودر قهوه برای هایر گراوند و دیگر شعبه‌های وابسته نظیر تاپ پَدوک (Top Paddock) و کتِل بلک (Kettle Black) است. آن‌ها متخصص تهیه‌ی اسپرسو و قهوه‌ی فوری هستند. غذاها در هایر گراوند نیز ارزش امتحان کردن را دارند. سرآشپز مخصوص، نِیت ویلکینز (Nate Wilkins)، منویی از خوراکی‌ها با تمرکز بر محصولات تازه‌ی محلی را تهیه کرده است.

کافه های ملبورن

دیوک کافی روسترز

دیوک کافی روسترز (Dukes Coffee Roasters) یک شرکت استرالیایی متخصص درزمینه‌ی بو دادن دانه‌های قهوه است. آن‌ها وظیفه دارند بهترین دانه‌های قهوه از نظر کیفیت و طعم را انتخاب کنند و در اختیار کافه‌ها و مصرف‌کنندگان در سراسر استرالیا قرار دهند. اگرچه کارخانه‌ی آن‌ها در ریچموند (Richmond) است، اما شعبه‌ی این برند در رُس هاوس (Ross House) در خیابان فلیندرز (Flinders) قرار دارد. این شعبه در مرکز شلوغ شهر محلی برای توقف کارمندان به‌منظور تهیه‌ی یک فنجان قهوه‌ی عالی برای شروع روز است.

کافه های ملبورن

رضا‍ رجب پور رضا‍ رجب پور
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}