هر آنچه یک توریست نباید در سیدنی انجام دهد

رضا‍ رجب پور
 • رضا‍ رجب پور
 • 1397/12/18
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

اگرچه سیدنی مقصدی رؤیایی برای همه‌ی گردشگران از سراسر جهان است، اما عدم رعایت برخی قوانین و توصیه‌ها در این شهر، می‌تواند سفر ما را تحت تأثیر قرار دهد.

تور اروپا

سیدنی شهری دوست‌داشتنی است که مردمانش عاشقش هستند و دوست دارند این عشق را با سایر افراد از سراسر دنیا به اشتراک بگذارند. اما مواردی وجود دارد که باید به‌منظور داشتن سفری ایمن و رضایت مردم محلی، رعایت کرد.

سوار اتوبوس شدن بدون اوپال کارت

اوپال کارت‌ها (Opal cards) قابلیت خرید از اکثر ایستگاه‌ها و مراکز خرید را دارند. نیاز است برای استفاده از اکثر وسایل حمل‌ونقل عمومی در سیدنی از یک اوپال کارت استفاده کنید، بنابراین سعی نکنید از آن دسته گردشگرانی باشید که در ساعات شلوغ روز سوار بر اتوبوس می‌شوند و با میلیون‌ها سؤال خود در مورد این کارت‌ها، عبور و مرور سایرین را کند می‌کنند.

سیدنی

رفتن به بندرگاه دارلینگ

ممکن است بسیاری از راهنماهای گردشگری به شما توصیه کنند به بندرگاه دارلینگ (Darling) بروید، اما صادقانه می‌گوییم؛ زمان خود را برای این کار هدر ندهید. بندرگاه دارلینگ مکانی کاملاً توریستی است و اصلاً حال و هوای محلی ندارد. درواقع، اکثر مردم سیدنی از رفتن به این منطقه خودداری می‌کنند.

سفر به سیدنی

فراموش کردن استفاده از کرم ضد آفتاب

آفتاب‌ سوختگی در استرالیا ممکن است سفر شما را تحت تأثیر قرار دهد. آفتاب در استرالیا بسیار شدید است. محلی‌ها همیشه به توریست‌هایی که پوست آن‌ها بر اثر آفتاب شدید استرالیا قرمز و سوخته شده لبخند طعنه‌آمیزی می‌زنند. پس حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

نوشیدن در مکان های عمومی

استرالیا کشوری با قوانین فراوان است، بنابراین نباید از آن‌ها غافل شد. قوانین در این کشور فراتر از تصور شما هستند و قانون مصرف انواع نوشیدنی‌ها در مکان‌های عمومی یکی از نمونه‌های آزاردهنده است. با مصرف نوشیدنی در خانه یا کافه‌ها، خود را در برابر جریمه شدن یا اخطار مصون نگه دارید.

سیدنی

طرفداری از تیم رقیب

استرالیایی‌ها عاشق ورزش‌های خود هستند و از باختن به نیوزیلندی‌ها متنفرند. اگر در یک کافه در سیدنی مشغول تماشای مسابقه‌ای هستید، مطمئن شوید که برای جلوگیری از نگاه‌های خشمگین مردم، از تیم استرالیایی طرفداری می‌کنید.

خوابیدن تا دیروقت

برخلاف دیگر نقاط دنیا، سیدنی شهری سحرخیز است. هوا در تمام طول سال در این شهر مطلوب بوده و مردم هم دوست دارند از آن نهایت بهره را ببرند. رأس ساعت ۶ صبح، می‌توان مردم فراوانی را در خیابان‌ها دید. اکثر کافه‌ها در ساعت ۷ صبح آماده‌ی میزبانی از قرارهای کاری شهروندان هستند.

سیدنی

بیرون رفتن در ساعات پایانی روز

همان‌طور که قبلاً به آن اشاره کردیم، استرالیا، به‌خصوص سیدنی، قوانین زیادی دارد. یکی از آن قوانین این است که کافه‌ها باید زود بسته شوند. اکثر کافه‌ها در نیمه‌شب تعطیل هستند، معدودی از آن‌ها تا ساعت ۲ بامداد و تعداد انگشت‌شماری از آن‌ها تا ۴ صبح باز می‌مانند؛ بنابراین خیلی دیر برای تماشای شهر و زندگی شبانه در سیدنی راهی خیابان‌ها نشوید.

سیدنی

اشاره به اینکه ملبورن بهتر است

سیدنی و ملبورن همواره مانند دو خویشاوند رقیب بوده‌اند؛ برخی تصور می‌کنند که سیدنی بهتر است، در حالی‌که عده‌ای دیگر خلاف این نظر را دارند. اگر باور دارید که ملبورن بهتر است، این تفکر را در سیدنی بازگو نکنید.

شنا در بندرگاه

آب‌های آبی‌رنگ و جادویی بندرگاه سیدنی می‌توانند شما را برای شنا کردن وسوسه کنند، اما فریب آن‌ها را نخورید. این آب‌ها خانه‌ی کوسه‌های سفید، یکی از خطرناک‌ترین گونه‌های کوسه‌ها، هستند. مراقب باشید و هرگز در خارج از محوطه‌ی تعیین‌شده شنا نکنید.

سیدنی

شنا نکردن بین پرچم ها

شاید شما هم یک قسمت از سریال «عملیات نجات بوندای» را دیده باشید. این سریال می‌تواند هشداردهنده‌ی خوبی برای مراقب بودن در ساحل باشد. اکثر سواحل سیدنی با غریق نجات‌هایی همراه با پرچم هشداردهنده محافظت می‌شوند و گردشگران باید بین این پرچم‌ها شنا کنند. خارج از محدوده‌ی پرچم‌ها شنا نکنید، زیرا خود را در معرض خطر غرق شدن قرار خواهید داد.

سیدنی

احساس ضرورت برای انعام دادن

دستمزدها در استرالیا خیلی خوب است و صنعت خدمات، برخلاف دیگر نقاط جهان، هیچ نیازی به انعام‌های شما ندارد. اگر احساس کردید که خدمات ارائه‌شده به شما فراتر از انتظار است، مانعی در دادن انعام نیست؛ اما هرگز تصور نکنید که حتماً باید به خدمه انعام بدهید.

رضا‍ رجب پور رضا‍ رجب پور
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}