آیا زیباترین سواحل کیپ‌ تاون در آفریقای جنوبی را می شناسید؟

رضا‍ رجب پور
 • رضا‍ رجب پور
 • 1398/2/30
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

کیپ تاون با میزبانی از برخی از بهترین سواحل آفریقای جنوبی، گردشگران و ماجراجویانی از سراسر دنیا را به سوی خود جذب می کند. سواحل این شهر برای شنا، موج سواری و حتی تماشای غروب آفتاب بی نظیر هستند.

تور اروپا

آفریقای جنوبی به دلیل قرارگیری در کنار اقیانوس‌های اطلس و هند، ۲۸۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد که برخی از آن‌ها در جهان بی‌نظیر هستند. ازآنجایی‌که هرکدام از این سواحل دارای جاذبه‌ای متفاوت هستند، هر فردی، از موج‌سواران گرفته تا غواصان، اسب‌سواران و گلایدرسواران، از آب‌های این کشور استقبال می‌کنند. کیپ تاون به‌طور ویژه و به لطف مناظر تماشایی و شهرهای ساحلی خود، مقصدی محبوب برای عاشقان زیباترین سواحل از سراسر جهان است. این مقاله به معرفی برخی از بهترین سواحل این شهر در آفریقای جنوبی می‌پردازد.

فهرست سواحل کیپ‌ تاون

۱. ساحل میلنرتون

ساحل میلنِرتون (Milnerton) که به یک اندازه در میان مردم محلی و توریست‌ها محبوب است، به خاطر فانوس دریایی آن و قایق‌هایی شهرت دارد که عازم خلیج زیبای تِیبِل (Table) هستند. این ساحل با داشتن مناظر حیرت‌انگیز از کوه‌ها، غروب آفتاب رویایی و تالابی در محاصره‌ی درختان نخل، مکانی شگفت‌انگیز برای علاقه‌مندان به عکاسی است. موج‌سواران نیز باید ساحل میلنرتون را به لطف موج‌های بلند آن در برنامه‌ی سفر خود قرار دهند. تابستان‌ها در صبح‌های چهارشنبه، موج‌سواران فراوانی به خلیج بزرگ یا بیگ بِی (Big Bay) برای ورزش موج‌سواری هجوم می‌آورند. برخی شناگران جسورتر حتی دوست دارند تنی به آب بزنند. آب در این منطقه از ساحل کمی سردتر است، اما رفتن به دل اقیانوس ارزش این ماجراجویی را دارد.

سواحل زیبای کیپ تاون

۲. خلیج کوچک در بلوبرگ استراند

بلوبرگ استراند (Bloubergstrand) یا «ساحل کوه آبی»، در حومه‌ی مرکز شهر کیپ‌تاون واقع شده و اغلب از آن به‌عنوان بهشتی برای عاشقان غذاهای دریایی در منطقه‌ی سواحل غربی یاد می‌شود. سواحل بلوبرگ استراند که یکی دیگر از گنجینه‌های تماشایی کیپ‌تاون هستند، نه‌تنها مناظر کوهستانی بلکه مناظری حیرت‌انگیز از خود شهر را نیز به معرض دید گردشگران می‌گذارند. دیگر جاذبه‌ی محبوب این ساحل جزیره‌ی روبن، محل زندانی شدن نلسون ماندلا در دوران رژیم آپارتاید، است. خلیج کوچک که همتای کوچک‌تر خلیج بزرگ محسوب می‌شود، مکانی ایده‌آل برای لذت بردن از مناظر شگفت‌انگیز و آفتاب همراه با خانواده است. با وجود رستوران‌های فراوان در امتداد ساحل، غذا در اینجا هرگز مشکل شما نخواهد بود. حتی در نزدیکی ساحل یک کلبه‌ی ماهیگیری اصیل به چشم می‌خورد که گردشگران می‌توانند در حین تماشای غروب آفتاب غذای تازه‌ی دریایی خود را از آن تهیه کنند.

سواحل کیپ تاون

۳. سواحل کلیفتون

سواحل کلیفتون (Clifton)، موسوم به فرنچ ریویِرا (French Riviera) در آفریقای جنوبی، با ماسه‌های سفیدرنگ و آب‌های فیروزه‌ای‌ رنگ خود چشمان گردشگران را خیره می‌کنند. چهار ساحل این منطقه، موسوم به سواحل اول تا چهارم، بر اساس صخره‌ها و ماسه‌های خود دسته‌بندی شده‌اند و گردشگران را برای انتخاب آن‌ها به‌منظور شنا یا موج‌سواری سردرگم می‌کنند. ساحل اول به‌طور ویژه در میان موج‌سواران و والیبالیست‌های ساحلی محبوبیت دارد. این ساحل محل خوبی برای انجام ورزش‌های مختلف است. سواحل دوم و سوم مکان‌های مناسبی برای برپایی یک میهمانی یا برنزه کردن پوست هستند. درنهایت ساحل چهارم انتخاب خوبی برای خانواده‌ها است، زیرا علاوه بر استقرار غریق نجات‌ها و امکانات مناسب تفریحی در این ساحل، مکان‌هایی برای خرید نوشیدنی و غذا هم در آن به چشم می‌خورد.

سواحل زیبای کیپ تاون

۴. ساحل کمپس بی

زندگی در کمپس بِی (Camps Bay) درست به‌مانند تفریحی بی‌پایان است که هرگز شما را خسته نمی‌کند. ترکیب کافه‌های رنگارنگ و روزهای گرم ساحلی، دیدار از این ساحل را ارزشمند کرده است. کمپس بی که تنها ۱۰ دقیقه تا مرکز شهر کیپ‌تاون و کوه آن با قله‌ای تخت و همچنین ۲۰ دقیقه تا تفرجگاه ساحلی وی اند اِی (V&A) فاصله دارد، در مکان خوبی واقع شده است. این ساحل با میزبانی از جاذبه‌های گوناگون، انتخابی ایده‌آل برای مسافران ماجراجو محسوب می‌شود. برای مثال، در حدفاصل بین کمپس بی و لاندودنو (Llandudno)، حفره‌های آبی فراوانی برای غواصی و کاوش به چشم می‌خورد. یا اینکه می‌توان سبد پیک‌نیک خود را برداشت و به یکی از تپه‌های سرسبز نزدیک ساحل رفت و به تماشای ثروت و شکوه در اطراف آب پرداخت.

سواحل زیبای کیپ تاون

۵. ساحل صخره ها

خلیج فالس (False) یکی از گزینه‌های محبوب در میان خانواده‌ها است. ساحل صخره‌ها در این خلیج که از صخره‌هایی با عمر ۵۴۰ میلیون سال تشکیل شده، خانه‌ی جمعیتی از ۲۰۰۰ پنگوئن آفریقایی، موسوم به «حقه‌بازهای شهر» است که به‌اتفاق هم کنترل این بخش از ساحل را در اختیار گرفته‌اند. اگرچه ورود به این ساحل نیازمند پرداخت پول است، اما این مبلغ اندک برای لذت بردن از یک روز کامل در بهترین ساحل شنای کیپ‌تاون، با امنیت کامل، کلبه‌های مخصوص و آب‌های گرم، ارزشش را دارد. به سبب مراقبت شدید ساکنان این منطقه، ساحل همیشه تمیز نگه داشته می‌شود و امکانات آن ازجمله دوش‌های مستقر در مناطق روباز کاملاً سالم هستند. اینجا ساحلی ایده‌آل برای داشتن یک تفریح جذاب با دوستان و خانواده در حین تماشای غروب آفتاب است.

سواحل زیبای کیپ تاون

پرسش‌های متداول

زیباترین سواحل کیپ‌ تاون کدامند؟
میتوان از زیباترین سواحل کیپ‌ تاون به‌ ساحل میلنرتون، خلیج کوچک در بلوبرگ استراند، سواحل کلیفتون، ساحل کمپس بی و... اشاره کرد.
ساحل صخره ها کجاست؟
خلیج فالس (False) یکی از گزینه‌های محبوب در میان خانواده‌ها است. ساحل صخره‌ها در این خلیج که از صخره‌هایی با عمر ۵۴۰ میلیون سال تشکیل شده است.
رضا‍ رجب پور رضا‍ رجب پور
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}