مشهورترین موزه های کبک را بشناسید

رضا‍ رجب پور
 • رضا‍ رجب پور
 • 1398/3/6
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

عرصه‌ی فرهنگی کبک با برخی از مشهورترین موزه‌های این شهر می‌درخشد. موزه‌هایی که تاریخ کهن این شهر فرانسوی‌زبان را به تصویر می‌کشند.

تور اروپا

میراث استعماری کهن در اطراف کبک همراه با معماری زیبا و تاریخی که به مناطق مختلف این شهر شخصیت می‌بخشد، به ما به هنگام گشت زدن در خیابان‌های آن حس بودن در موزه‌ای روباز را می‌دهد. این شهر خانه‌ی چندین موزه، گالری و مرکز فرهنگی در کلاس جهانی برای آشنایی گردشگران با گذشته‌ی خود است. این مقاله به بررسی تنها برخی از مشهورترین موزه‌های شهر کبک می‌پردازد.

موزه ملی هنرهای زیبا

موزه‌ی ملی هنرهای زیبای کبک کلکسیونی ارزشمند از میراث هنری کبک، کانادا و فراتر از آن را به نمایش می‌گذارد. این موزه در قلب بخش قدیمی کبک و در محدوده‌ی دشت‌های تاریخی آبراهام واقع شده است. موزه با داشتن سه عمارت، میزبان ۲۵,۰۰۰ اثر تولیدشده در کبک است. این آثار توسط هنرمندان اهل این شهر خلق شده و اکثر آن‌ها به قرن هجدهم میلادی تعلق دارند. نمایشگاه‌های دائمی موزه شامل کلکسیونی با بیش از ۲۵۰۰ اثر از هنر بومیان اینویی (Inuit) است.

موزه های کبک

موزه آمریکایی فرانسوی زبان ها

موزه‌ی آمریکایی فرانسوی‌زبان‌ها دارای کلکسیونی با ۴۵۰,۰۰۰ اثر، متعلق به فرانسوی‌زبانان آمریکای شمالی است. بخش مدرسه‌ی تاریخی علوم دینی کبک به سال ۱۶۶۳ تعلق داشته و کلکسیون آن شامل آثار متعدد هنریِ جمع‌آوری‌شده به دست راهبان مدرسه در طی قرن‌های اخیر می‌شود. این موزه نمایشگاه‌هایی از تاریخی استعماری قاره‌ی آمریکا و تکامل فرهنگ فرانسوی‌زبانان در آمریکای شمالی و خارج از آن را در برمی‌گیرد.

موزه های کبک

موزه تمدن

موزه‌ی تمدن سالانه میزبان تقریباً ۱۴ میلیون بازدیدکننده است و همین امر آن را به یکی از پربازدیدترین موزه‌های کانادا تبدیل می‌کند. مجموعه‌ای از نمایشگاه‌های دائمی و موقتی، اجراهای چندرسانه‌ای و رویدادهای تعاملی در این موزه برگزار می‌شود. علاوه بر نمایشگاه‌های سالانه، دو نمایشگاه دائمی در این موزه به روایت تاریخ کبک و مردمان بومی این منطقه می‌پردازند. مردمانی که پیش از حضور اروپایی‌ها در اینجا ساکن بوده‌اند.

موزه تمدن کبک

موزه هنگ بیست و دوم سلطنتی

موزه‌ی هنگ بیست و دوم سلطنتی در پادگان کبک، میزبان کلکسیونی از سلاح‌های نظامی، لباس‌های جنگی، دکوراسیون و اسناد رسمی متعلق به روزهای ورود هنگ بیست و دوم سلطنتی فرانسه به خاک کانادا در سال ۱۹۲۰ است. میراث نظامی و معماری این پادگان با طاق‌های اصیل متعلق به پناهگاه شرقی (ساختمانی تاریخی که موزه در آن مستقر شده) و دیگر جاذبه‌های معماری، بیشتر به چشم می‌آید.

موزه های کبک

موزه قلعه

موزه‌ قلعه که در بخش جلویی قلعه‌ی مشهور فرونتِناک (Frontenac) واقع شده، هدفِ افزایش آگاهی مردم با شهر کبک و تاریخ آن از طریق یک نمایش ۳۰ دقیقه‌ای صوتی و تصویری را در سر می‌پروراند. این نمایش داستان ۶ محاصره‌ی شهر کبک، ازجمله نبرد مشهور دشت‌های آبراهام و حمله‌ی آمریکا و لشکرکشی بندیکت آرنولد (Benedict Arnold) به کبک، را روایت می‌کنند. این مدل کوچکِ ۳۷ مترمربعی از شهر کبک و مناطق اطراف آن در سال ۱۷۵۰، گردشگران را با اهمیت راهبردی این شهر تاریخی آشنا می‌کند.

موزه های کبک

موزه میدان سلطنتی

موزه‌ی میدان سلطنتی که مشرف به قدیمی‌ترین محل تأسیس شهر در سال ۱۶۰۸ است، به بازدیدکنندگان فرصت آشنایی بیشتر با تاریخ فرانسه‌ی جدید (منطقه‌ی تحت استعمار فرانسه در آمریکای شمالی) و زندگی ساکنان آن در طول قرن‌ها را می‌دهد. راهنماهای گردشگری و یک فیلم سه‌بعدی در این موزه گردشگران را با حقایقی شگفت‌انگیز از شهر و تاریخ آن آشنا می‌کنند.

موزه های کبک

مورین سنتر

مورین سنتر (Morrin Centre) در محل اولین زندان شهر کبک با بیشتر از دو قرن قدمت واقع شده است. تورهای گردشگری به کاوش تاریخ سیاه و شگفت‌انگیز این مکان می‌پردازند. مکانی که عمدتاً از آن به‌عنوان یک سربازخانه استفاده می‌شد، اما گاهی اوقات زندانیان جنگی را نیز در خود جای می‌داد. بسیاری از زندانیان بریتانیایی در طول دهه‌ی ۱۷۴۰ دستگیر و به کبک منتقل شدند. بسیاری از این زندانیان زنان و مردانی بودند که در طی حملات نیروهای فرانسوی و متحدان بومی آن‌ها به شهرهای نیو انگلند (New England) دستگیر شدند. شمار زیادی از آن‌ها در سلول‌های تنگ با وضعیت بهداشتی اسفبار جان خود را از دست دادند. به‌علاوه، در این مرکز یک کتابخانه‌ی زیبا از دوران ملکه ویکتوریا با حدود ۲۰,۰۰۰ جلد کتاب به چشم می‌خورد. اینجا تنها کتابخانه‌ی انگلیسی‌زبان در شهر کبک است.

موزه های کبک

رضا‍ رجب پور رضا‍ رجب پور
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}