آیا از جاذبه های پنهان کبک سیتی چیزی می دانید؟

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1398/4/10
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

جاذبه‌های این راهنمای کبک سیتی برای کسانی که دنبال هیجانات غیرتوریستی هستند، ایده‌آل خواهد بود.

تور اروپا

کبک سیتی یکی از مقاصد گردشگری محبوب است و محوطه‌هایی مانند شتو فرونتناک (Château Frontenac) و «محله قدیم کبک» در میان پربازدیدترین جاذبه‌هایش قرار دارند. اگر دنبال تفریحی می‌گردید که کمی از جاذبه‌های معمول توریستی فاصله داشته باشد، در این راهنما جاذبه‌ها و فعالیت‌هایی را برایتان گردآوری کرده‌ایم که قطعا دلتان نمی‌خواهد از دست دهید. چه در ماه‌های سرد زمستان به کبک سیتی بروید و چه در گرمای تابستان، تفریحی مناسب برای خودتان پیدا خواهید کرد.

توبوگان اسلاید ۱۸۸۴

توبوگان اسلاید ۱۸۸۴ (Toboggan Slide Au 1884) یکی از قدیمی‌ترین جاذبه‌های کبک قدیم است که از یک سرسره برفی بزرگ در میان شهر تشکیل شده و از سال ۱۸۸۴ تاکنون از میانه ماه دسامبر تا اوایل مارس فعالیت می‌کند. گرم‌ترین لباس‌های زمستانی خود را بپوشید و سوار یک سورتمه قدیمی چوبی شوید و یک هیجان حسابی را تجربه کنید. این سورتمه‌ها تا چهار نفر گنجایش داشته و سرعت‌شان تا ۷۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. همین طور که پایین می‌روید حتماً مناظر زیبای کاخ افسانه‌ای «فرونتناک» در یک طرف و رودخانه سنت لورنس در طرف دیگر را هم تماشا کنید.

توبوگان کبک سیتی

دژ تاریخی

کبک سیتی تنها شهر حفاظت شده با دیوار دفاعی در شمال مکزیکو است. استحکامات نظامی که کبک سیتی را در بر گرفته‌اند، بیش از ۴/۶ کیلومتر طول داشته و سه قرن تاریخ محلی را پشت‌سر گذاشته‌اند. تورهای هدایت شده‌ای در امتداد دیوار برگزار می‌شوند تا اطلاعاتی درباره این استحکامات تاریخی در اختیار شما قرار دهند و همچنین بتوانید از مناظر زیبای شهر لذت ببرید.

دژ تاریخی کبک سیتی

فستیوال تابستانی کبک

اگر چه کارناوال زمستانی کبک معروف‌ترین فستیوال چند روزه این شهر است، اما فستیوال تابستانه کبک هم در تابستان سالانه بیش از ۱/۵ میلیون نفر را به خود جذب می‌کند. اجراهای موسیقی در نقاط مختلفی برگزار می‌شوند که یکی از آن‌ها بزرگ‌ترین صحنه اجرای آمریکای شمالی به شمار می‌رود. از میان هنرمندانی که در این صحنه اجرا داشته‌اند می‌توانیم به «لیدی گاگا»، «اسنوپ داگ»، «برایان آدامز»، «بیلی جوئل» و غیره اشاره کنیم.

پارکور دزانس

اگر حین بازدید از کبک سیتی دنبال یک تفریح آرام بعد از ظهری هستید، می‌توانید به گردش در مسیر ۱۵ کیلومتری پارکور دزانس (Parcours des Anses) بروید. این مسیر صاف که کرانه جنوبی رودخانه سنت لورنس را دنبال می‌کند، امکان دوچرخه سواری و اسکیت سواری را هم به شما می‌دهد. در اینجا می‌توانید از زیباترین مناظر کبک سیتی و کَپ دیامان (Cap Diamant) لذت ببرید. اگر نیاز به استفاده از ویلچر دارید، این مکان کاملاً سازگار بوده و امکان آوردن سگ نیز وجود دارد. برای دسترسی به این مسیر پیاده‌روی می‌توانید سوار قایق مسافربری شوید و از کبک به لِوی (Lévis) بروید که آن طرف رودخانه قرار دارد.

پارکور دزانس کبک

تور شکم گردی کبک سیتی

چه راهی بهتر از یک تور هدایت شده شکم گردی برای تجربه سنت‌های فرانسوی-کانادایی وجود دارد؟ زمانی‌ که در شهر هستید می‌توانید در یکی از این تورهای شکم گردی ثبت نام کرده و موقعیت امتحان کردن بسیاری از نوشیدنی‌ها، چای‌های فصلی، پنیرهای خانگی، مواد پروتئینی و غذاهای خوشمزه دیگر را به دست آورید. در حین این تورها می‌توانید درباره تاریخ و فرهنگ کبک سیتی هم اطلاعات مفیدی کسب کنید.

شکم گردی در کبک

ایل دورلئان

ایل دورلئان (Île d’Orléans) جزیره‌ای واقع در پنج کیلومتری شرق مرکز شهر کبک سیتی است. این ناحیه یکی از اولین بخش‌های استان بود که توسط فرانسوی‌ها اشغال شد و به همین خاطر در میراث کبکی جایگاه مهمی دارد. می‌توانید از قسمت اصلی شهر به وسیله پل ایل دورلئان از بوپور (Beauport) به اینجا دسترسی داشته باشید. این جزیره برای عاشقان غذا مقصدی ایده‌آل خواهد بود، زیرا زمین‌های توت فرنگی، باغ میوه و یک مغازه شکلات فروشی معروف دارد. لا سینیوری (La Seigneurie) نیز نقطه افسونگری از اینجا به حساب می‌آید و باغ‌های خصوصی زیبایی دارد. هر باغ موضوعی خاص داشته و گیاهان و گل‌های نادری را به نمایش می‌گذارد. تورهای هدایت شده‌ای برای بازدید از این ناحیه وجود دارند اما می‌توانید شخصاً نیز به کاوش در این باغ‌ها بپردازید.

ایل دورلئان کبک

قایق سواری در امتداد رودخانه

یک راه عالی برای تجربه وسیع‌تر کبک سیتی، کشتی سواری کوتاهی از بندر قدیمی روی رودخانه سنت لورنس است. این قایق‌های گردشگری تنها ۱۱ دلار کانادا قیمت دارند و از کبک سیتی به لِوی می‌روند. از میان رودخانه سنت لورنس مناظری مشرف به کبک قدیم را خواهید دید که بسیار تماشایی است.

هتل یخی

هتل یخی (Hôtel de Glace) در کبک سیتی یک جاذبه بی‌همتای زمستانی است. این هتل در فاصله چند دقیقه‌ای از مرکز شهر واقع شده و هر سال با مجسمه‌ها و نقاشی‌های یخی که با چند تن یخ و برف درست می‌شوند، تغییر شکل می‌یابد. وقتی در حال بازدید از این شگفتی معماری هستید، می‌توانید در گردش‌های فضای باز مانند سورتمه سواری، اسکی کراس کانتری، گشت و گذار در آیس شاپل (Ice Chapel) یا به صرف نوشیدنی در لیوان‌های ساخته شده از یخ مشغول شوید. اگر دوست داشته باشید شب را در اینجا اقامت داشته باشید، به شما کیسه‌ خواب‌های قطبی داده خواهد شد تا گرم بمانید.

هتل یخی کبک

دشت آبراهام

دشت آبراهام (The Plains of Abraham) یکی از مهم‌ترین محوطه‌های تاریخی کانادا را تشکیل می‌دهد. امروزه این دشت به یک پارک آرام و بزرگ تبدیل شده ولی در سال ۱۷۵۹ فضایی باز و فراخ بود که در آن ارتش انگلیس توانست نیروهای فرانسوی را در یک نبرد نیم ساعته شکست داده و تاریخ آمریکای شمالی را برای همیشه تغییر دهد. اینجا محلی است که در هر زمان از سال مردم برای پیک نیک، دوچرخه سواری، اسکی کراس کانتری و غیره به سمت آن سرازیر می‌شوند.

دشت آبراهم کبک

سیتادل

یکی دیگر از محوطه‌های مهم تاریخ نظامی کانادا، این قلعه ستاره‌ای در «کپ دیامانِ» کبک سیتی است. اینجا بزرگ‌ترین قلعه نظامی آمریکای شمالی به شمار می‌رود که هنوز توسط نیروهای نظامی مورد استفاده قرار می‌گیرد. لا سیتادل (La Citadelle) در دهه ۱۸۰۰ برای دفاع از شهر در برابر حمله آمریکایی‌ها -که هرگز هم اتفاق نیفتاد- ساخته شد و اکنون مقر بیست و دومین رژیم سلطنتی کانادا محسوب می‌شود. موزه سیتادل بسیار محبوب بوده و تعویض گارد نیز در تابستان‌ها هر روز ساعت ۱۰ صبح انجام می‌شود.

سیتادل کبک سیتی

رصدخانه پایتخت

رصدخانه پایتخت (The Capital Observatory) بهترین مناظر کبک سیتی را از ۳۱ طبقه بالاتر از ساختمان‌‌های مجلس کبک سیتی در بالای ساختمان ماری-گویار (Marie-Guyart)‌ به شما پیشنهاد می‌کند. در هر زمان از سال می‌توانید از مناظر پانورامیک و خیره کننده شهر لذت ببرید. تماشای تغییر رنگ برگ‌ها در پاییز یا سازه ستاره‌ای سیتادل و استحکامات اطرافش، رودخانه سنت لورنس و بندرهای «سن لوئیز» و «سن ژان» و تضاد بین معماری مدرن و ساختمان‌های تاریخی، همگی از این بالا جذاب و به یادماندنی خواهد بود.

کبک سیتی

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}