جاذبه های تاریخی تورنتو که حتما باید ببینید

مریم رضایی
 • مریم رضایی
 • 1398/4/9
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

بی‌تردید تورنتو آثار مدرن همانند آسمان‌خراش، سازه‌های نوین، بازارهای شیک و جاذبه‌هایی از این‌ دست کم ندارد؛ اما این بار به سراغ مکان‌های خاطره‌انگیز تورنتو می‌رویم تا این شهر را از زاویه‌ای دیگر بنگریم.

تور اروپا

چه کسی می‌گوید گشت‌وگذار در شهر تورنتو خالی از جاذبه‌های تاریخی است؟ در حالی‌که برخی، جاذبه‌های تاریخی در بزرگ‌ترین مرکز کلان‌شهری کانادا را به‌اندازه‌ی کافی قدیمی نمی‌دانند، اما محل‌های تاریخی زیادی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را کشف و تجربه کنید. برای کشوری نو ظهور مثل کانادا، تورنتو مملو از فرهنگ و تاریخ است. با ما برای کشف پربازدیدترین مکان‌های دیدنی شهر که خاطرات گذشته را زنده می‌کند، همراه شوید.

ساختمان فورت یورک

مردی به نام جان گریویز سیمکو فرمان ساخت پادگانی نظامی بنام فورت یورک (Fort York) را در کنار دریاچه‌ی انتاریو صادر کرد. این ساختمان حوادث تاریخی پرآشوبی را از سر گذارنده است. فورت یورک با حمله‌ی آمریکا در سال ۱۸۱۲ تسخیر و منفجر شد. در پی این تخریب ساخت آن‌را از سر گرفتند. این بنا در جنگ جهانی اول و دوم برای مصارف نظامی بکار گرفته شد و سرانجام به‌منظور سیری اجمالی بر تاریخ نظامی تورنتو به مقصدی چشمگیر برای گردشگری تبدیل شد.

فورک یورک تورنتو

منطقه‌ دیستیلری

منطقه‌ی دیستیلری در حال حاضر در میان مجموعه‌ای از سبک‌های معماری صنعتی ویکتوریایی در شمال آمریکا قرار گرفته است که به‌خوبی از آن نگهداری می‌شود. در این منطقه شبکه‌ای عظیم از آسیاب‌های غلات قرار دارد؛ خیابان‌های سنگفرش آن با مغازه‌های زیبا، رستوران‌هایی با غذاهای لذت‌بخش و کارخانه‌های سنتی مثل میل استریت و اسپرینگ واترسیک جلوه‌گری می‌کند. همچنین در چندین تاریخ‌ معین، رویدادهای فرهنگی از جمله موسیقی زنده، اجراهای هنری و بازارهای غذا در این منطقه برگزار می‌شود. به جهت اینکه از گذشته‌ی این منطقه و کارهای قاچاقی که در اینجا انجام می‌گرفت، درک کاملی پیدا کنید، با یک تور تاریخی همراه شوید تا اطلاعات کاملی از زوایای پنهان گانگسترهای معروفی مثل آل کاپون یا حادثه‌ی آتش بزرگ تورنتو و بسیاری دیگر را در اختیار شما قرار دهد.

منطقه دیستیلری تورنتو

روستای بلک کریک پایونیر

این روستا نگاهی جالب و همه‌جانبه از یک روز عادی زندگی مردم در منطقه‌ی روستایی انتاریوی قرن نوزدهم ارائه می‌دهد. هنرپیشگان نقش کارگرها، اعضای خانواده و مشاغل متفاوت را بازی می‌کنند، گویی هنوز سال ۱۸۶۰ است و با وجود اثاثیه‌ی قدیمی، ساختمان‌های مرمت‌شده و لباس‌های قدیمی، به گذشته‌های دور سفر خواهید کرد. نمایشگاه‌های ویژه‌ای هم در این روستا وجود دارند که توجه مردم را به لحظات تاریخی، افراد مهم و جنبش‌هایی معطوف می‌کند که تا امروز بر تاریخ کانادا تاثیرگذار بوده‌اند.

روستای بلک کریک تورنتو

بازار سن لورنس

بازار سن لورنس که از ابتدای تاسیس در سال ۱۸۰۳ بانام بازار بلاک شناخته می‌شد، فضایی برای تعامل همسایه‌ها، سیاستمداران و فروشنده‌ها به شمار می‌رفت. اولین شورای شهر در این بازار ساخته و برگزار شد؛ امروزه از این محل در داخل ساختمان بازار سن لورنس نگهداری می‌شود.

از قدم زدن در راهروهای وسیع میان غرفه‌های بازار که مملو از مغازه‌دارها است، لذت ببرید و راه خود را با استفاده از علائم مخصوص داخل بازار پیدا کرده تا به مکان‌های صرف غذا برسید. بازار با برگزاری فعالیت‌هایی ویژه‌ از جمله کلاس‌های آشپزی در زمینه‌های گوناگون از سرتاسر دنیا و موارد دیگر همچنان مثل سابق زنده و پرشور باقی‌مانده است.

بازار سنت لورنس تورنتو

ساختمان میپل لیف گاردنز

امکان ندارد به تورنتو سفر کنید و شور و هیجان محلی‌ها به ورزش هاکی را درک نکنید. بی‌جهت نیست که تورنتو، پایتخت هاکی جهان خوانده می‌شود. بزرگ‌ترین داستان‌های تاریخ ورزشی کانادا از خاطرات خوب قدیم در ساختمان میپل لیف گاردنز یا باغ‌های برگ افرا (Maple Leaf Gardens) نشات گرفته است؛ جایی‌که سابقاً باشگاه خانگی تیم هاکی میپل لیفز محسوب می‌شد.

بزرگان ورزش هاکی مثل جانی باوِر و تیم هورتون، روی یخ این باشگاه بازی کرده‌اند. همچنین اینجا جایی است که پسران آبی‌پوش (تیم سنت لوييس بلوز)، جام استنلی را برای آخرین بار در سال ۱۹۶۷ از آن خود کردند و ما همچنان منتظر هستیم تا بار دیگر جام را بالای سر ببرند.

این ساختمان محل برگزاری کنسرت‌هایی از گروه بیتل‌ها، رولینگ استونز (گروه راک انگلیسی) و فرانک سیناترا (خواننده مشهور آمریکایی) بوده است.

اخیراً این محل به سوپرمارکت و مرکز ورزشی تبدیل شده است؛ اما اشیا قدیمی و لوح‌های یادبود آن مهر تاییدی برگذشته‌ی پرآوازه‌ی این بنا است که خاطرات تیم لیفز را همچنان زنده نگه می‌دارد.

بازار میپل لیف گاردنز تورنتو

بلک بول

پس از خرید در منطقه‌ی شیک کویین استریت وست (Queen Street West) می‌توانید در یکی از قدیمی‌ترین بارهای تورنتو به استراحت بپردازید؛ بلک بول (Black Bull)‌ از سال ۱۸۳۳ پذیرای هرگونه مشتری بوده است و از گزند حوادث زمان و آتشی که شهر تورنتو را با خاک یکسان کرد، جان سالم به‌در برده است. بلک بول، بهترین مکان برای صرف غذا در زیر آفتاب یک بعدازظهر گرم است.

بلک بول تورنتو

موزه‌ اسپندیا

 این موزه‌ی تاریخی مخصوص علاقه‌مندان و صاحب‌نظران در زمینه‌ی دکور و اثاثیه‌ی منزل است. آن‌طور که محلی‌ها می‌گویند، این عمارت متعلق به جیمز آستین فقید (the late James Austin)،‌ موسس بانک دومینیون (Dominion Bank) تورنتو است. در زمان‌های گذشته یعنی اواسط قرن نوزدهم،‌ خانواده‌ی آستین یکی از ثروتمندترین و پرنفوذترین خانواده‌های این شهر محسوب می‌شد. عمارت اسپندیا دربر دارنده‌ی چهار سبک در زمینه‌ی دکور است که با دوره‌ی ویکتوریایی آغاز شده و شامل سبک معماری ادواردیان می‌شود. تمامی این سبک‌ها گویی در میان دیوارها و باغ‌های زیبای این عمارت منجمد شده‌اند. تورها و رویدادهایی ازجمله مهمانی باغ گتسبی که درست مثل مهمانی‌های گتسبی بزرگ (اثر اسکات فیتزجرالد) محشر به نظر می‌رسند در مناسبت‌های ویژه در دسترس هستند.

موزه اسپندیا

فروشگاه آنست اِدز

چراغ‌های خیره‌کننده، تابلوی بزرگ و حروف چاپی که سؤالی را مدام با صدای بلند می‌پرسند: «یک نفر چقدر ارزان می‌تواند خرید کند؟ بیایید داخل و جواب سوالتان را بگیرید!» این فقط یکی از حقه‌های فراوانی بود که این مکان تخفیفی از سال ۱۹۴۸ به‌کار بسته است.

اد میرویش (Ed Mirvish)‌‌، صاحب فروشگاه، بدون هیچ دارایی از واشینگتن دی سی به تورنتو نقل‌مکان کرد. در سال ۱۹۸۴ او و همسرش فروشگاه خود به‌نام آنِست ادز یا اد راستگو (Honest Ed’s) را بازگشایی کردند. علاقه‌ی اِد به هنر نمایشگری منجر به ترفندهای تبلیغاتی بی‌شماری شد که او را در دل محلی‌ها محبوب کرد. کریسمس هرسال در رسمی که تا به امروز باقی‌مانده است، فروشگاه آنست اِدز تا سقف ۱۰ هزار پوند برای فروش بوقلمون‌ تخفیف در نظر می‌گیرد.

پیش از آنکه درهای این مکان دیدنی برای آخرین بار بسته شود، برای این حراج بزرگ به آنست ادز بیایید.

فروشگاه آنست ادز تورنتو

استادیوم راجرز سنتر

بناها حتماً نباید قدیمی باشند تا رویدادهای تاریخی بسازند. استادیومی که اکنون به نام راجرز سنتر شناخته می‌شود (که البته برای برخی اسم آن تا ابد گنبد آبی (Skydome) خواهد بود)، در سال ۱۹۸۹ افتتاح شد و به خاطر سقف متحرکی که داشت شهرت بین‌المللی کسب کرد. این ویژگی برای تماشاچیان تجربه‌ی ورزشگاهی با سقف بسته و همچنین زمین ورزش در فضای باز را به وجود می‌آورد.

تیم بیسبال بلو جیس (Blue Jays) برای دو بار پی‌درپی قهرمان رقابت‌های سری جهانی در سال‌های ۱۹۹۲ و ۱۹۹۳ شد که خبر فوق‌العاده‌ای برای تیم کانادا در لیگ اصلی بیسبال به شمار می‌رفت. این پیروزی‌های متوالی در میان مردم هواداران وفاداری پیدا کرد که مثل همیشه پرشور و پر سروصدا هستند.

همچنین راجرز سنتر میزبان کنسرت‌ها، رویدادهای ورزشی، همایش‌ها، نمایشگاه‌های تجاری و بسیاری موارد دیگر می‌شود؛ همیشه رویدادی در این مکان در حال برگزاری است. این استادیوم در کنار برج سی ان قرار گرفته است و به بخش جدایی‌ناپذیرِ روح و کالبد شهر بدل گشته است.

استادیوم راجرز تورنتو

مریم رضایی مریم رضایی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}