هر آنچه که باید پیش از سفر به هاوانا بدانید

رضا‍ رجب پور
 • رضا‍ رجب پور
 • 1398/3/30
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

هاوانا، پایتخت کوبا، آینه‌ای تمام‌نما از وضعیت کشور است؛ بنابراین آشنایی گردشگران با وضعیت این شهر می‌تواند به آن‌ها برای آگاهی از وضع کل کشور کمک کند.

تور اروپا

پایتخت کوبا شهری بسیار شگفت‌انگیز است و می‌توان به‌راحتی برای مدت یک هفته در آن اقامت داشت. با این‌حال خوب است گردشگران پیش از سفر به هاوانا بیشتر در مورد آن دانسته و اطلاعات مفیدتری از وضعیت کشور به‌دست آورند.

کوبا همچنان کشوری کمونیستی است

دولت کوبا از سال ۱۹۵۹ و زمان برکناری دیکتاتور سابق، فولخنسیو باتیستا (Fulgencio Batista)، تا به امروز دچار هیچ تغییری نشده است. اگرچه فیدل کاسترو مرده است، اما برادرش رائول قدرت را در دست دارد. علی‌رغم اصلاحات اقتصادی اخیر که به برخی از شرکت‌های خصوصی اجازه فعالیت می‌دهد، کوبا همچنان کشوری کمونیستی است.

سفر به هاوانا

ممکن است تغییرات در راه باشد

این اصلاحات اقتصادی به شکوفایی کارآفرینی کمک کرده و می‌توان این موضوع را در زمینه‌های مختلفی نظیر تاکسی‌رانی، رستوران‌داری و حتی طراحی لباس مشاهده کرد. برخی مفسران معتقدند که اصلاحات بیشتر، پس از کناره‌گیری رائول کاسترو از قدرت، محتمل‌تر است.

سفر به هاوانا

دو ارز رایج در کشور وجود دارد

کوبا کشوری منحصربه‌فرد با داشتن دو ارز رسمی است. ارز اول پزوی کوبایی نام دارد که به کارمندان دولتی پرداخت می‌شود. ارز دوم پزوی قابل‌تبدیل است که مورد استفاده‌ی توریست‌ها قرار دارد و محلی‌ها نیز می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. حتماً پیش از سفر به این کشور با اسکناس‌ها و سکه‌های کوبایی آشنا شده و مانع از کلاه‌برداری‌های آتی شوید. هر پزوی قابل‌تبدیل به‌اندازه‌ی ۲۵ پزوی کوبایی قیمت دارد.

بهتر است در خانه های مردم اقامت کنید تا در هتل

دیگر شگفتی کوبا اقامت در خانه‌های ساکنین این کشور است. افرادی که اتاق اضافی دارند، می‌توانند در صورت رعایت استانداردهای وضع‌شده از سوی دولت، آن را به گردشگران اجاره دهند. به‌علاوه، اقامت در این خانه‌ها روش خوبی برای آشنایی با مردم محلی است.

سفر به هاوانا

هیچ تبلیغی در کوبا وجود ندارد

موضوعی که ممکن است کمی حیرت‌انگیز باشد، نبود آلودگی‌های بصری نظیر تبلیغات در کوبا است. گاهی اوقات می‌توان بیلبوردهای دولتی را در سطح شهر دید، اما این مسئله حتی در هاوانا هم به‌ندرت مشاهده می‌شود. درواقع، ورود از کشور خود با بمباران تبلیغاتی به کوبا بدون هیچ تبلیغی، می‌تواند تجربه‌ای لذت‌بخش باشد.

ایالات متحده کوبا را برای چندین دهه تحریم تجاری کرده است

آمریکا از سال ۱۹۵۸ تا به امروز کوبا را مشمول برخی از تحریم‌های اقتصادی کرده است. به‌علاوه، این تحریم‌ها در سال ۱۹۶۲ شامل واردات هم شدند. همین امر کوبا را از بازارهای جهانی دور کرد و این کشور را به متحدان اصلی خود نظیر اتحاد جماهیر شوروی و ونزوئلا وابسته ساخت.

سفر به هاوانا

به ندرت برند مشهوری در این کشور یافت می شود

به دلیل محدودیت‌های تجاری، نمی‌توان برند مشهوری را در کوبا مشاهده کرد. برای مثال به‌سختی می‌توان نوشابه‌های برند کوکاکولا را در کوبا یافت. درنتیجه گردشگران باید در مدت اقامت خود در کوبا به غذاها و نوشیدنی‌های محلی اکتفا کنند.

مطمئن شوید که همه چیز را با خود به همراه دارید

مسافران به اکثر کشورهای جهان این انتظار را دارند که در صورت فراموش کردن چیزی، بتوانند آن را به‌راحتی تهیه کنند. با این‌حال، این موضوع در کوبا صادق نیست. در این کشور بسیاری از اقلام ضروری نظیر خمیردندان و شامپو به‌سختی پیدا می‌شوند؛ بنابراین وسایل خود را با دقت جمع کنید.

ئفر به هاوانا

مردم هنوز با خودروهای دهه ۵۰ رانندگی می کنند

اگر تصور می‌کنید که عکس‌های گرفته‌شده در کوبا تنها برای کارت‌پستال هستند، سخت در اشتباه هستید. تحریم تجاری کوبا به این معنی است که خودروهای جدید نیز به‌سختی می‌توانند راهی خیابان‌های هاوانا شوند. به همین خاطر اکثر ماشین‌ها قدیمی و تعمیری هستند. می‌توان در این کشور خودروهای آمریکایی دهه‌ی ۵۰، خودروهای شوروی سابق دهه‌ی ۷۰ و ۸۰ و تعداد اندکی از خودروهای جدید وارداتی در سال‌های اخیر را مشاهده کرد.

سفر به هاوانا

مالکون را فراموش نکنید

مالکون (Malecon) بر روی نقشه شبیه به یک باریکه‌ی شلوغ منتهی به دریا است، اما این مسیر شگفت‌انگیز اهمیت فراوانی برای محلی‌های هاوانا دارد. اینجا در طول شب‌های هفته پر از ماهیگیر، زوج جوان و گروه‌هایی از دوستان برای تفریح و خوش‌گذرانی است. به هنگام سفر به کوبا، دیدار از این باریکه را فراموش نکنید.

سفر به هاوانا

رضا‍ رجب پور رضا‍ رجب پور
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}