غذاهای گیاهی خوشمزه در رستوران های گیاهی و وگن ریودوژانیرو

طناز قربانی
 • طناز قربانی
 • 1398/4/17
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

جمعیت گیاهخواران روز به روز در حال افزایش است؛ همین موضوع باعث شده است که رستوران‌های گیاهی زیادی در شهرها و کشورهای جهان افتتاح شوند. ریودوژانیرو هم از این قاعده مستثنی نیست؛ رستوران‌های گیاهی متنوعی در این شهر یافت می‌شوند تا سفر را برای گردشگران گیاهخوار راحت‌تر سازند.

تور اروپا

پیداکردن رستوران‌های گیاهی و وِگن در کشوری مانند برزیل که مصرف گوشتِ بسیار بالایی دارد، شاید کار چندان ساده‌ای نباشد؛ اما جالب است بدانید که در این کشور چند رستوران گیاهی معروف وجود دارد که دارای غذاهای متنوع و خوشمزه‌ای هستند. در هر گوشه از شهر ریودوژایرو رستوران‌هایی پیدا می‌شود که انواع سالاد و غذاهای گیاهی را در منوی خود قرار داده‌اند. این رستوران‌ها برای افرادی مناسب است که به‌دنبال غذاهای گیاهی و وِگن هستند.

جهت مشاهده تورهای برزیل آژانس مسافرتی ایوار روی لینک زیر کلیک کنید.

https://www.eavar.com/tour/category/brazil/

رستوران وردین

رستوران وِردین (Verdin) در لِبلون (Leblon) واقع شده و غذاهای گیاهی خود را برای دفاتر و مراکز تجاری، ساکنین شهر و هتل‌ها ارسال می‌کند. هدف از تاسیس این رستوران، تشویق مردم برای داشتن سبک زندگی سالم و خوردن غذاهای گیاهی بود. در غذاهای این رستوران از محصولات تازه‌ی محلی و ارگانیک استفاده می‌شود. در این رستوران می‌توانید انواع ساندویچ، سالاد، غذاهای پروتئینی، آب‌میوه و دسرهای گیاهی را سفارش دهید.

سفر به ریو

رستوران رفیتوریو ارگانیکو

پیدا کردن یک رستورانِ کاملا وِگن در ریو کمی مشکل است اما رستوران رفِیتوریو اُرگانیکو (Refeitório Orgânico) یکی از همان‌ رستوران‌های گیاهی است که به‌ندرت می‌توان در ریو پیدا کرد. این رستوران دارای فضایی بودایی و دارای یک بوفه‌ی بزرگِ غذای گیاهی است. در بوفه‌ی این رستوران می‌توانید انواع سالادهایی را پیدا کنید که با محصولات تازه و ارگانیک تهیه شده‌اند. منوی رستوران به‌دلیل سازگاری با محصولات فصلی و محلی مرتب در حال تغییر است. به‌علاوه می‌توانید دسرها و شیرینی‌های گیاهی خوشمزه‌ای در آن پیدا کنید.

سفر به ریو

وجتریانو سوشال کلاب

وجِتریانو سوشال کلاب (Vegetariano Social Clube) یک رستوران‌ ۱۰۰ درصد وِگن در ریودوژانیرو است. منوی این رستوران نشان می‌دهد که چگونه می‌توان با مواد گیاهی غذاهای متنوع و خوشمزه‌ای تهیه کرد. در محیط گرم و دنجِ این رستوران نه‌تنها می‌توانید از بوفه‌ی غذاهای گیاهی غذای دلخواه‌تان را انتخاب کنید، بلکه برای وعده‌های ناهار و شام هم غذاهای خوشمزه‌ای انتظار شما را می‌کشند و روزهای پنج‌شنبه در این رستوران پیتزا سرو می‌شود. از آنجایی که  بوتِکو پِتیسکوس (boteco petiscos) یا اسنک‌های برزیلی اغلب دارای لبنیات و گوشت هستند، در منوی غذایی این رستوران قرار نمی‌گیرند. اما در روزهای جمعه و شنبه می‌توانید اسنک‌های گیاهی میل کنید.

سفر به ریو

رستوران باردانا

باردانا (Bardana) یکی از رستوران‌های سنتی و گیاهی در ریودوژانیرو است. در این رستوران می‌توانید غذاهای گرم گیاهی، سالاد و انواع دسرهای بدون لاکتوز را سفارش دهید. رستوران باردانا برای تهیه‌ی غذاهای روزانه‌ی خود از سالم‌ترین و تازه ترین محصولات استفاده می‌کند. این غذاها بر اساس تغییر فصول و مواد غذایی قابل دسترس تغییر می‌کنند. همچنین می‌توانید در دوره‌ها و کارگاه‌هایی که درباره رژیم غذایی گیاهی و وگن آموزش می‌دهند نیز شرکت کنید.

سفر به ریو

اورگ بیسترو

رستوران اورگ بیسترو (Org Bistro) یک رستوران زیبا است که ارزش‌های خود را بر پایه‌ی اهمیت نسل‌های آینده، بهبود تغذیه و غذاهای سالم با قیمت مناسب بنا نهاده است. اورگ بیسترو با عرضه‌ی غذای ارگانیک با محصولات تازه‌ی محلی در محیطی دنج و مدرن به این ارزش‌ها جامه‌ی عمل می‌پوشاند. غذاهای خوشمزه‌ی این رستوران که به زیبایی سرو می‌شوند نشان‌دهنده‌ی مهارت و علاقه‌ی سرآشپز این رستوران است.

سفر به ریو

رستوران پرانا

رستوران پرانا (Prana) یکی از رستوران‌های گیاهی ریودوژانیرو است که در آن می‌توانید غذاهای جدید و خلاقانه‌ی گیاهی را که با مواد تازه تهیه شده‌اند، همراه با طعم و مزه‌ای متفاوت تجربه‌ کنید. سرآشپز این رستوران مارکوس فرِیتاس (Marcos Freitas) که پیش از بازگشت به ریو، سال‌ها در رستوران‌های گیاهی مختلف کار کرده است، حاصل تجربیاتش را در رستوران خود به کار گرفته است. منوی غذایی این رستوران شامل اسموتی‌ها، دسرهای گیاهی و پیشنهادهای مخصوص روز مانند برگر عدس و سالادهای ارگانیک است.

سفر به ریو

وگن وگن اسپاسو وجتریانو

وِگن وِگن اسپاسو وجتریانو  (Vegan Vegan Espaço Vegetariano) یکی از اولین رستوران‌های گیاهی ریودوژانیرو است. در این رستوران می‌توانید علاوه‌بر صرف ناهار و شام گیاهی، در وُرک‌شاپ‌ها هم شرکت کنید و از مغازه‌ی رستوران انواع محصولات ارگانیک و گیاهی را تهیه کنید. این رستوران سرویس بیرون‌بر هم دارد. غذاها با دقت زیادی آماده می‌شوند تا هارمونی بین ویتامین‌ها و مواد مغذی رعایت شده و بیشترین و متنوع‌ترین طعم‌ها را نیز به مشتریان ارائه کنند.

سفر به ریو

رستوران وجکوپ

رستوران وِجکوپ (Vegecoop) یک رستوران با بوفه‌ی گیاهی است که در سال ۱۹۶۲ در یک خانه‌ی دو طبقه تاسیس شد. این رستوران دارای یک مغازه پر از مواد سالم و گیاهی است. رستوران وِجکوپ انواع غذاهای خانگی را به شکل گیاهی فراهم می‌کند. کوفته‌های گیاهی و انواع سالاد ازجمله غذاهای منوی این رستوران هستند. یکی از محبوب‌ترین آیتم‌های منوی رستوران انواع آب‌میوه‌های تازه هستند که از میوه‌های محلی و بدون افزودن شکر تهیه می‌شوند.

رینو وجتال

رستوران رِینو وِجِتال (Reino Vegetal) مجموعه‌ای از غذاهای گیاهی و وِگن را با الهام از غذاهای کلاسیک برزیلی سرو می‌کند. فِیژوادا (feijoada)، خوراک بوبو (bobó) که از دل تنه‌ی درخت نخل تهیه می‌شود و آکاراژه‌ی گیاهی (acarajé) ازجمله این غذاها هستند. این رستوران محیطی گرم و صمیمی و معماری اوایل قرن ۲۱ را دارد. در این رستوران می‌توانید غذاهای ارگانیکی را میل کنید که با محصولات محلی تهیه شده‌اند.

سفر به ریو

دونا وگانا

رستوران دونا وِگانا (Dona Vegana) یک رستورانِ دوست‌دار محیط زیست است که غذاهای گیاهی را در وعده‌های صبحانه، ناهار، میان‌وعده و حتی به‌صورت شیرینی‌جات سرو می‌کند. همه‌ی غذاهای این رستوران بدون استفاده از محصولات حیوانی تهیه می‌شود. غذاهای رستوران دونا وگانا ترکیبی متعادل از پروتئین‌ها و دیگر محصولات گیاهی هستند. در این رستوران می‌توانید سالادهای خوشمزه و متنوع سفارش دهید. به‌علاوه، انواع کیک‌های میوه‌ای مانند پَشِن‌فروت، توت‌فرنگی و نارگیل در منوی این رستوران یافت می‌شود.

سفر به ریو

طناز قربانی طناز قربانی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}