این گلها شما را مبهوت زیبایی شان خواهند کرد

طناز قربانی
 • طناز قربانی
 • 1399/8/27
 • 5 دیدگاه
{{selectedRate}}

تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که از میان گل‌های بی‌شماری که در دنیا وجود دارد، عنوان زیباترین گل‌ جهان به کدام تعلق می‌گیرد؟

تور اروپا

طبیعت همیشه با شگفتی‌هایش ما را غافلگیر می‌کند؛ به‌‌طوری‌که با هیچ کلمه یا عبارتی نمی‌توانید آن را توصیف کنید. هر کدام از گل‌هایی که در طبیعت وجود دارند دارای زیبایی خاص خودشان هستند. برخی از گل‌ها به دلیل ویژگی‌های ظاهری منحصربه‌فرد یا رنگ‌های جذابی که دارند در گروه خارق‌العاده‌ترین و زیباترین گل‌های جهان قرار می‌گیرند. در این مقاله با 10 گل زیبای جهان آشنا خواهید شد که بعضی از آنها قابل نگهداری در خانه یا آپارتمان هم هستند.

اگر در فصل بهار با تور ژاپن ایوار به این کشور تاریخی سفر کردید، تماشای شکوفه‌های گیلاس را از دست ندهید.

زیباترین گل های جهان

10. شکوفه گیلاس

اگر فستیوال شکوفه‌های گیلاس، یکی از معروف‌ترین فستیوال ‌های ژاپن، را از نزدیک دیده باشید یا حتی تصاویر آن را مشاهده کرده باشید، حتما می‌دانید از کدام گل صحبت می‌کنیم.

شکوفه گیلاس در ژاپن

فستیوال شکوفه‌های گیلاس در واشنگتن هر سال بیش از ۳۰۰۰ درخت گیلاس را با شکوفه‌های زیبایش برای مردم به‌نمایش می‌گذارد. این فستیوال یادآور یک رویداد مهم در آمریکا است؛ روز ۲۷ مارس ۱۹۱۲، زمانی‌که یوکیو اوزاکی، شهردار توکیو درختان گیلاس ژاپنی را برای تقویت دوستی میان دو کشور به ایالات متحده هدیه داد.

شاید بپرسید چرا این گل تا این حد اهمیت دارد؟ چیزی که موجب محبوبیت شکوفه‌های گیلاس شده است، زیبایی فوق‌العاده‌ی آن است. درخت گیلاس محبوب‌ترین درخت از خانواده‌ی پرونوس‌ها در ژاپن است. شکوفه‌ی گیلاس در ژاپن با نام ساکورا شناخته می‌شود. این شکوفه‌ها نماد آمدن بهار هستند. شکوفه‌های زیبای صورتی و سفید در انتهای ماه مارس یا اوایل ماه آوریل ظاهر شهر را به‌کلی تغییر می‌دهند. معمولا شکوفه‌ها به مدت ۱۴ روز روی درخت باقی می‌مانند.

شکوفه گیلاس

در فرهنگ ژاپنی، شکوفه‌های گیلاس اهمیت ویژه‌ای دارند. ساکورا برای مردم ژاپن نشان‌دهنده‌ی آغازی جدید و زیبایی‌های زندگی است.  مردم این کشور در روزهایی که شهرها مملو از ساکورا و درختان پر از شکوفه است، به‌همراه خانواده و دوستان خود عصرها را به پیک‌نیک در زیر درختان سپری می‌کنند. چه چیزی از این زیباتر می‌شود؟

9. پرنده بهشتی

حتما نام این گل برایتان جالب و کمی گیج‌کننده است. پرنده‌ی بهشتی نام یک گل عجیب است که ریشه‌ی آن به آفریقای جنوبی باز می‌گردد. این گل دقیقا مشابه پرنده‌ی بهشتی در حال پرواز است. در حقیقت نام این گل را از روی نام همین پرنده برداشته‌اند. زیبایی منحصربه‌فرد این گل آن را به نمادی از زیبایی‌های بهشتی تبدیل ساخته است.

گل پرنده بهشتی

این گل از ماه مِی تا سپتامبر به‌طور کامل رشد می‌کند. پرنده‌ی بهشتی دارای ۳ کاسبرگ قائم و نارنجی‌ رنگ و ۳ کاسبرگ افقی و آبی رنگ است. این گل همچنین برگ‌های بلند و سبزی دارد. تمام این جزئیات در کنار هم شکل یک پرنده‌ی بهشتیِ در حال پرواز را به‌وجود آورده‌اند.

جالب است بدانید که این پرنده یکی از رنگارنگ‌ترین پرنده‌های جهان محسوب می‌شود. گل پرنده‌ی بهشتی در فضای باز به‌خوبی رشد می‌کند. پس از آن‌که گل‌ها از بین رفتند، باید ساقه را ببرید تا گیاه برای مرحله‌ی بعدی رشد خود آماده شود.

پرنده بهشتی

8. قلب خونین

حتما می‌دانید که قلب نشانه‌ی عشق است. اکنون گیاهی را در باغچه‌ی خود تصور کنید که دارای تعداد زیادی گل‌های قلبی شکل به رنگ‌های صورتی و سفید باشد. به‌نظرتان زیبا نیست؟ گلِ قلب خونین یکی از زیباترین گل‌های جهان است که می‌تواند توجه همه را به خود جلب کند.

گل قلب خونین

قلب خونین، یک گل زیبا و بهاری است که در محیط‌های مرطوب و سرد به خوبی رشد می‌کند. هنگامی‌که رشد این گل کامل شود، می‌توانید ۲۰ عدد گل زیبا به شکل قلب را روی هرکدام از ساقه‌ها ببینید.

قلب خونین را می‌توانید در رنگ‌های سفید، صورتی، قرمز و زرد پیدا کنید، اما گل‌هایی که دارای گلبرگ‌های صورتی و نوک‌های سفید هستند، از بقیه‌ی رنگ‌ها جذاب‌تر به‌نظر می‌رسند. در محیط‌های مرطوب، زمانی‌که قطره‌های کوچک آب روی گلبرگ‌ها می‌نشینند، این گل‌ها دقیقا مانند یک قلب خونین به‌نظر می‌رسند.

قلب خونین زیبا

7. گل دالیا یا کوکب

گل دالیا یا کوکب همیشه به‌دلیل تنوع در اندازه و رنگ، از جایگاه خاصی در میان گل‌ها برخوردار بوده است. ۴۲ گونه‌ی مختلف از این گل در سراسر جهان یافت می‌شود. این گل زیبا در اندازه‌های کوچک و بزرگ، از ۲ تا ۵۰ سانتی‌متر وجود دارد. گل دالیا همچنین دارای رنگ‌های مختلفی است و تقریبا در همه‌ی رنگ‌ها به‌جز آبی یافت می‌شود.

ریشه‌ی این گل به کشور مکزیک باز می‌گردد، اما امروزه در سراسر جهان کشت می‌شود. گل‌‌های دالیا را از اواسط تابستان تا اولین روزهای سرما می‌توانید ببینید. پس از اینکه گل از بین رفت باید ساقه را ببرید تا دوباره گیاه جوانه بزند.

گل دالیا یا کوکب

6. نیلوفر آبی

گل نیلوفر آبی را می‌توان ملکه‌ی تمام گل‌های آبی جهان به‌شمار آورد. ۷۰ نوع نیلوفر آبی در جهان وجود دارد. این گل‌ها فقط در اکوسیستم‌هایی با آب شیرین، کم‌عمق و ساکن مانند برکه‌ها رشد می‌کنند.

این گل‌ها علاوه‌بر زیبایی با متعادل ساختن دمای آب و ایجاد زیستگاه مناسب برای ماهی‌ها به حفظ اکوسیستم هم کمک بسیاری می‌کنند. آنچه علاوه‌بر گل‌های زیبای نیلوفر آبی توجه همه را جلب می‌کند، برگ‌های بزرگ این گیاه هستند که روی سطح آب شناور می‌شوند. آن‌ها همچنین یک ساقه‌ی بلند دارند که به کفِ برکه یا دریاچه متصل است.

این گل‌های زیبا را می‌توانید از بهار تا پاییز ببینید. گل‌های نیلوفر هم مانند برگ‌ها از سطح آب خارج می‌شوند. هرکدام از گل‌ها هنگام صبح باز و هنگام عصر بسته می‌شوند. گل‌های نیلوفر آبی در رنگ‌های صورتی، سفید، زرد، نارنجی، بنفش و آبی یافت می‌شوند.

نیلوفر آبی

5. گازانیا

گازانیا یک گل بسیار زیبا شبیه به گل مینای چمنی است که ریشه‌ی آن به آفریقای جنوبی باز می‌گردد. این گل را به نام گل گنجینه (Treasure) هم می‌شناسند. گل گازانیا دارای رنگ‌های بسیار زیبا و درخشان و برگ‌های بلند به رنگ‌های سبز و خاکستری است.

این گل در صورت دریافت کامل نور آفتاب به‌خوبی رشد می‌کند و رشد آن از اواسط تابستان تا اوایل پاییز ادامه دارد. گازانیا را می‌توانید در رنگ‌های نارنجی، زرد، قرمز، صورتی و سفید پیدا کنید. همان‌طور که اشاره کردیم، گازانیا در محیط‌های پر از نور آفتاب رشد می‌کند؛ بنابراین گلبرگ‌های آن هنگام عصر و روزهایی که دمای هوا پایین است، بسته می‌شوند.

گازانیا

4. لوتوس یا لاله مردابی

فکر می‌کنید اگر یک لوتوس یا لاله‌ی مردابی روی یک برکه ببینید، چه واکنشی نشان می‌دهید؟ بدون شک شگفت‌‌زده خواهید شد. مهم نیست مرداب یا برکه‌ای که محل رشد این گل است تا چه حد آلودگی دارد؛ هیچ‌کس نمی‌تواند منکر زیبایی لاله‌ی مردابی شود. این گل در آیین بودایی بسیار مقدس و نماد خلوص، توازن، الهیات و ظرافت است.

لوتوس

لوتوس یکی از زیباترین‌ گل‌های آبی است که در آب‌های کم‌عمق و کِدر پیدا می‌شود. این گل‌ها نمی‌توانند در آب‌وهوای سرد دوام بیاورند و برای رشد و بقا به نور آفتاب احتیاج دارند. گل لاله‌ی مردابی به نور حساس است و گلبرگ‌های آن هنگام صبح باز و هنگام شب بسته می‌شوند.

این گل زیبا را می‌توانید در رنگ‌های صورتی و سفید پیدا کنید. گلبرگ‌های چند لایه که در اطراف مرکز گل قرار گرفته‌اند، ظاهر جذابی به این گل بخشیده‌اند. هم گل و هم برگ‌های آن روی سطح آب شناور هستند. لاله‌ی مردابی معمولا دارای ابعاد ۲۰ سانتی‌متری است و برگ‌های آن گاهی تا ۶۰ سانتی‌متر هم رشد می‌کنند. این گل علاوه‌بر زیبایی رایحه‌ی بسیار خوبی هم دارد.

لوتوس یا لاله مردابی

3. گل لاله

اگر به گل و گیاه علاقه دارید، حتما نام باغ گل کوکنهوف را شنیده‌اید. این بهشت کوچک در هلند واقع شده است و حدودا ۳۲ هکتار وسعت دارد. هر سال در فصل بهار میلیون‌ها گل لاله در این باغ به‌نمایش گذاشته می‌شوند. فقط تصور کنید در میان یک دشت وسیع از گل‌های لاله ایستاده‌اید تا حسی مانند بهشت را تجربه کنید. گل لاله به‌حدی زیبا است که به‌سرعت شما را به‌خود جذب می‌کند.

گل لاله هلندی

جالب است بدانید که بیش از ۳۰۰۰ نوع گل لاله از ۱۵۰ گونه‌ی مختلف این گل در جهان وجود دارد. تنوع گل لاله یکی از علل محبوبیت آن است و رتبه‌ی بیشترین کشت در جهان را به‌خود اختصاص داده است. گل لاله‌ی فنجانی هر سال در فصل بهار رشد می‌کند و به‌جز رنگ آبی می‌توانید آن را در انواع و اقسام رنگ‌ها پیدا کنید.

معمولا، روی هر ساقه فقط یک گل رشد می‌کند، اما در برخی گونه‌ها می‌توانید بیش از یک گل روی یک ساقه ببینید. یک حقیقت تلخ درباره‌ی گل‌های لاله، عمر کوتاه آن‌ها است. این گل‌ها تنها به مدت ۵ تا ۷ روز باز هستند.

لوتوس یا لاله مردابی

2. ارکیده

گل ارکیده دارای بیش از ۲۵,۰۰۰ گونه‌ی مختلف است و یکی از بزرگ‌ترین خانواده‌های گل‌ها در جهان به‌شمار می‌رود. این گل زیبا را می‌توانید در هر نقطه‌ای از کره‌ی زمین ببینید. اما آنچه گل‌های ارکیده را خاص‌تر از بقیه‌ی گل‌ها می‌سازد، این است که هرکدام از گونه‌های این گل یک گونه‌ی منحصربه‌فرد هستند.

گل ارکیده

گل‌های ارکیده را می‌توانید در اندازه‌های کوچک و بزرگ و با طول عمر زیاد و کم پیدا کنید. یکی از بارزترین ویژگی‌های این گل شکل خاص و رنگ‌های زیبا و درخشان آن است. برخی از گونه‌های گل‌های ارکیده، به‌شکل حیوانات یا گیاهان مختلف هستند.

برای مثال، اگر گل ارکیده‌ی زنبورعسل خندان نگاه کنید، متوجه شباهت آن به یک زنبور عسل خندان خواهید شد. جالب است بدانید که شکل خاص این گل باعث جذب زنبورهای نر می‌شود.

همان‌طور که اشاره کردیم، گل‌های ارکیده علاوه‌بر ظاهر زیبا دارای رنگ‌های جذابی هم هستند. این گل‌ها در رنگ‌های سفید، صورتی، زرد، قرمز و بنفش یافت می‌شوند. رنگ‌های زیبای گل ارکیده باعث جذب گرده‌افشان‌ها می‌شود.

انواع گل ارکیده

1. رز

بدون شک گل رز را می‌توان به‌عنوان زیباترین گل جهان شناخت. انسان‌ها از ۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح به کشت گل رز مشغول هستند. این گل زیبا و خوشبو از زمان‌های دور همراه ما بوده است. گل رز نشانه‌ی عشق، افتخار، ایمان، زیبایی و احساس است. زیبایی گل رز از بارزترین ویژگی‌هایی است که باعث شده است این گل محبوبیت زیادی در میان دوستداران گل و گیاه به‌دست آورد. در حقیقت، هر کدام از گونه‌های گل رز دارای زیبایی منحصربه‌فرد خود هستند.

گل رز

گل‌های رزی که به‌صورت طبیعی رشد می‌کنند دارای ۵ گلبرگ و ۵ کاسبرگ هستند. در بین این گل‌ها، تنها رزِ سِریسیا است که فقط ۴ گلبرگ دارد.

رز را می‌توانید در رنگ‌های متنوعی مانند قرمز، زرد، صورتی و نارنجی پیدا کنید. رز سیاه و آبی به‌صورت طبیعی وجود ندارد. گل‌های رز صرف‌نظر از رنگ‌های زیبای‌شان جذابیت زیادی هم دارند. این گل‌ها نماد عشق واقعی هستند به همین دلیل برای ما انسان‌ها اهمیت زیادی دارند.

رز - زیباترین گل دنیا

طناز قربانی طناز قربانی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}