لیست کامل وسایل موردنیاز سفر به همراه فایل PDF

رضا‍ رجب پور
 • رضا‍ رجب پور
 • 1399/6/11
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}
همیشه داشتن یک چک‌لیست سفر به ما کمک می‌کند تا مطمئن شویم همه‌ی وسایل موردنیاز سفر همراهمان است. وسایل و مدارک لازم برای یک سفر باید شامل چه چیزهایی باشد؟

تور اروپا

چک‌لیست سفر به طبیعت، چک‌لیست سفر با ماشین یا چک‌لیست سفر خارجی ... هرکدام از این لیست‌ها متفاوت از هم هستند و به شما کمک می‌کنند تا سفری سبک و راحت‌تر را تجربه کنید.

فایل PDF چک لیست وسایل ضروری سفر را از اینجا دانلود کنید. از این چک لیست می‌توانید برای بیشتر سفرهایتان استفاده کنید.

فایل PDF چک لیست سفر

بی‌توجهی به جمع کردن وسایل موردنیاز سفر و نداشتن مدارک لازم می‌تواند به کابوسی برای ما تبدیل شود و ما را در طول سفر با سختی‌هایی همراه کند. جا گذاشتن وسایل ضروری یکی از بدترین اتفاقاتی است که می‌تواند در طول سفر ما رخ دهد. گاهی اوقات وسایل سفر ما کامل هستند، اما به‌هیچ‌وجه برای آن سفر کاربردی ندارند. ازاین‌رو، تصورات شیرین ما از سفر، خیلی زود جای خود را به روزهایی تیره می‌دهند و به‌عنوان خاطره‌ای بد برای همیشه در ذهنمان می‌مانند.

نقشه سفر

ما در این مقاله سعی داریم با فراهم آوردن یک چک‌لیست کامل از وسایل موردنیاز سفر، خیال شما را برای جمع کردن لوازم سفر پیش از هر مسافرت راحت کنیم. در ادامه به موضوعات زیر خواهیم پرداخت:

 • توصیه‌های لازم برای برداشتن پوشاک مناسب سفر
 • توصیه‌های لازم برای چک کردن وسایل الکترونیکی
 • توصیه‌های لازم برای به همراه داشتن مدارک شخصی
 • وسایلی که همیشه باید در کیف دستی خود داشته باشید

نوشتن چک لیست سفر

توصیه های لازم برای برداشتن پوشاک مناسب سفر

وقتی‌که در حال جمع‌آوری وسایل سفر هستیم، مهم‌ترین چیزی که باید به خاطر بسپاریم، مدت‌زمان سفر، آب‌وهوا و برداشتن لباس و تجهیزاتی است که ممکن است صرفاً در برخی سفرها به کار آید.

در قدم اول، باید به این موضوع توجه کنید که شما می‌خواهید با یک چمدان به مسافرت بروید یا یک کیف دستی. سپس در مورد میزان لباس‌های موردنیاز خود بر این اساس تصمیم‌گیری کنید. برای مثال، بهتر است در سفرهای هوایی که در چند فرودگاه توقف دارید، از آوردن چمدان خودداری کنید؛ زیرا توقف‌های پی‌درپی و جابجایی وسایل در هر پرواز، شانس گم شدن چمدان شما را افزایش می‌دهد.

اگر قصد ندارید چمدان بزرگی با خود حمل کنید، بهتر است از لباس‌هایی با رنگ خنثی استفاده کنید. نه به این خاطر که ما از رنگ‌های شاد بدمان می‌آید، صرفاً به این خاطر که رنگ‌های خنثی تطبیق‌پذیرتر هستند و می‌توان این لباس‌ها را با دیگر لباس‌ها ست کرد و در بیشتر موقعیت‌ها پوشید.

جمع کردن وسایل سفر

اگر مقصد سفر شما گرمسیری است، صرفاً به برداشتن لباس‌های راحت و سبک اکتفا کنید، اما اگر به جایی سفر می‌کنید که آب‌وهوای متغیری دارد، بد نیست تا به سراغ لباس‌هایی از جنس پشم مرینو بروید که کاربردهای چندگانه دارند.

مدت‌زمان سفر نیز فاکتور مهم دیگر در برداشتن تعداد لباس مناسب است. اگر زمان سفر شما کوتاه است، برداشتن چند لباس سبک در طول سفر کفایت می‌کند، اما اگر قصد ماندن برای مدتی طولانی را دارید، مطمئن شوید که تمامی لباس‌های موردنیاز خود برای بلندمدت را برمی‌دارید. توجه به این نکته شما را از خرید کردن‌های بی‌مورد در طول سفر بی‌نیاز می‌کند.

هدف سفر شما عامل دیگری در انتخاب وسایل مناسب است. گاهی اوقات انتخاب وسایل نامناسب نظیر برداشتن کفش‌های رسمی در طول سفرهای تفریحی یا بالعکس، می‌تواند کام ما را در تمام مدت سفر تلخ کند. اگر مقصد موردنظر شما کوهستانی است و جاذبه‌های کوه‌پیمایی فراوانی دارد، حتماً به برداشتن تجهیزات مخصوص این کار فکر کنید.

اگر می‌خواهید به مقصدی با تفریحات آبی بروید، حتماً پیش از سفر، کفش‌های مخصوص ساحلی خریداری کنید. این کفش‌ها که عمدتاً پلاستیکی با سوراخ‌های فراوان هستند، کمک می‌کنند تا آب در پای شما جمع نشود و نیازی نباشد تا با کفش‌های رسمی خود، دل به آب بزنید.

به‌علاوه، گاهی اوقات خرید تجهیزات سفر در مقاصد گردشگری، گران‌تر از حد معمول برای ما تمام می‌شوند. پس اگر دقیقاً می‌دانید که قرار است به کجا سفر کنید، حتماً از قبل به سراغ تهیه وسایل لازم برای آن مقصد به‌خصوص بروید.

وسایل سفر

توصیه های لازم برای چک کردن وسایل الکترونیکی

سفر بدون تازه‌های فناوری نظیر تلفن‌های هوشمند، لپ‌تاپ، تبلت یا دوربین‌های عکاسی دیجیتال، می‌تواند کسل‌کننده باشد. اگر سفر شما به خارج از کشور است، باید حتماً به موضوع تفاوت ولتاژ و فرکانس برق در کشورهای مختلف توجه کرد. به همین منظور، تهیه‌ی آداپتورها و مبدل‌های الکترونیکی برای شارژ وسایل برقی ما ضروری است. اگر عکاسی تفریح موردعلاقه‌ی شماست، حتماً برای دوربین خود یک کیف محکم و بادوام خریداری کنید. به‌علاوه، حتماً چند باتری اضافی، کارت حافظه و لنز نیز با خود بردارید.

چک لیست سفر - وسایل الکترونیکی

توصیه های لازم برای به همراه داشتن مدارک شخصی

همیشه پیش از سفر یک کپی از پاسپورت، کارت بانکی و حساب بانکی خود و همچنین نسخه‌ی داروهای خود تهیه کنید. وجود این نسخه‌های کپی در مواقع ضروری بسیار کارگشا هستند و شما را از مهلکه دور می‌کنند.

حتماً قبل از سفر به پاسپورت خود نگاهی بیندازید و مطمئن شوید که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته و صفحات خالی آن برای زدن مهر ویزا به‌اندازه‌ی کافی است. دیگر توصیه برای سفرهای خارجی در نظر گرفتن زمان کافی برای دریافت ویزای هر کشور و فراهم کردن الزامات ارائه‌شده از سوی هر سفارتخانه، نظیر زدن واکسن‌های ضروری پیش از سفر، است.

تمدید پاسپورت

وسایلی که همیشه باید در کیف دستی خود داشته باشید

درصورتی‌که می‌خواهید وسایل سفر خود را در چند کیف مجزا قرار دهید، مطمئن شوید که حتماً اقلامی چون کارت شناسایی، کیف پول، دسته کلیدها، داروها، وسایل ارزشمند، دوربین، تلفن همراه، لپ‌تاپ، تبلت، پول و کارت اعتباری و یک نسخه از برنامه‌ی سفر خود را در کیف دستی همراه خود در هواپیما قرار می‌دهید. این کار مانع از گم شدن وسایل ضروری و سرگردانی شما در طول سفر خواهد شد.

رضا‍ رجب پور رضا‍ رجب پور
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}