رزرو تور

نگاه کلی تور دور اروپا ۲۳ روزه


مقاصد:

پاریس 4 شب
استراسبورگ 2 شب
مونیخ 3 شب
اینسبروک 2 شب
ونیز 2 شب
رم 3 شب
کشتی 1 شب
آتن 3 شب
تسالونیکی 2 شب

خدمات تور دور اروپا ۲۳ روزه

 • بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • ترانسفرهای فرودگاهی، زمینی و دریایی
 • اقامت در هتل‌های ۳ و ۴ ستاره با صبحانه
 • خدمات ویزای شنگن
 • بیمه مسافرتی
 • همراهی راهنمای فارسی زبان از تهران
 • گشت شهری به همراه راهنمای محلی
 • خدمات CIP در فرودگاه مبدا

برنامه سفر تور دور اروپا ۲۳ روزه

این برنامه سفر مربوط به آخرین توری می‌شود که اجرا شده است، بنا به دلایل مختلف ممکن است برنامه سفر تغییر کند

روز اول: پرواز به سمت پاریس

پس از گرد آمدن کلیه همسفران و بازنگری مدارک، جهت انجام امور پروازی (دریافت کارت پرواز و تحویل بار) به سمت سالن ترانزیت حرکت می‌کنیم تا به سمت پاریس رویایی رهسپار شویم. بعد از کنترل گذرنامه و دریافت بار، به همراه سایر همسفران و راهنما به هتل محل اقامتمان خواهیم رفت. در هتل، پس از دریافت کلید اتاق‌ها و استراحتی کوتاه، در لابی گرد هم می‌آییم تا به پیشنهاد راهنما ساعات باقیماند‌ه‌ی اولین روز سفرمان را به گشت کوتاه جهت آشنایی با عروس شهرهای اروپا بگذرانیم.

روز دوم: گشت شهری در پاریس

امروز با پاریس، یکی از دیدنی‌ترین شهرهای اروپا در یک گشت نیم روزه آشنا خواهیم شد. در گشت امروز با بخش‌هایی از پاریس مانند کلیسای نوتردام، خیابان شانزه لیزه ،دروازه پیروزی، برج ایفل، ساختمان اپرای گارنیه و میدان کنکورد آشنا خواهیم شد و بعد از ظهر فرصت کافی در اختیار خواهیم داشت تا غروب آفتاب را در کناره رود سن نظاره‌گر باشیم یا خود را به چشیدن طعم غذاهای معروف فرانسوی مهمان کنیم.

روز سوم: روز آزاد و گشت اختیاری پاریس

امروز با وقت آزادی که در اختیار داریم می‌توانیم مجذوب لبخند اسرارآمیز مونا لیزا در موزه لوور شویم، از آرامگاه صادق هدایت و سایر بزرگان هنر و ادبیات جهان در آرامستان پرلاشز بازدید کنیم یا اینکه وقت خود را در اختیار راهنما قرار دهیم تا با برنامه‌ای پیشنهادی مانند گشتی یک روزه در پارک تفریحی دیزنی لند، گوشه‌هایی دیگری از این شهر زیبا را به ما بنمایاند.

روز چهارم: روز آزاد و گشت اختیاری پاریس

وقت آزاد امروز نیز این امکان را به ما می‌دهد که با زوایای دیگری از این شهر تاریخی و هنری آشنا شویم. می‌توانیم با ثبت نام در برنامه‌های پیشنهادی راهنما به بازدید از کاخ ورسای رفته یا در صورت تمایل از موزه اورسی که گنجینه‌ای از جاودانه‌ترین شاهکارهای هنری و تاریخی جهان را در خود جای داده بازدید کنیم. در پایان می‌توانیم سری به تپه مونتمارتر بزنیم و از کلیسای ساکره کور بازدیدی داشته باشیم.

روز پنجم: حرکت به سمت استراسبورگ

امروز صبح پاریس رابه مقصد استراسبورگ ترک کرده و عصر هنگام وارد این شهر زیبای منطقه آلزاس می‌شویم که در مرز آلمان و فرانسه قرار دارد و به مدت ۲ شب میزبان ما خواهد بود. بعد از استراحتی کوتاه در هتل، گشت شهری استراسبورگ را خواهیم داشت و با این شهر زیبا بیشتر آشنا خواهیم شد.

روز ششم: گشت اختیاری در استراسبورگ

وقت آزاد امروز نیز این امکان را به ما می‌دهد که با زوایای دیگری از این شهر تاریخی و هنری آشنا شویم. 

روز هفتم: حرکت به سمت مونیخ و بازدید از اشتوتگارت

امروز به سمت مرکز و بزرگ‌ترین شهر ایالت باواریای آلمان، یعنی مونیخ حرکت می‌کنیم. اما پیش از ورود به مونیخ و در میانه راه، از شهر زیبا و تاریخی اشتوتگارت دیدن می‌کنیم و پس از گشتی حدودا دو ساعته، وارد شهر مونیخ می‌شویم تا ۳ شب خاطره‌انگیز را در یکی از بهترین شهرهای اروپا از نظر استاندارد زندگی سپری کنیم.

روز هشتم: گشت شهری مونیخ

دومین روز اقامتمان در مونیخ را با گشتی نیم روز شروع خواهیم کرد. در این روز به بازدید از میدان مارین پلاتز، کلیسای فراوئن‌ کیرشه، استادیوم المپیک و ساختمان شهرداری اختصاص دارد. پس از پایان گشت، وقت آزادی در اختیار خواهیم داشت تا با استفاده از توضیحات راهنما، ساعات بیشتری را در این شهر دیدنی بگذرانیم یا طعم غذای آلمانی را در یکی از رستوران‌های میدان مارین پلاتز بچشیم.

روز نهم: روز آزاد و گشت اختیاری مونیخ

در سومین روز اقامت‌مان در شهر زیبای مونیخ، این فرصت را خواهیم داشت تا در گشت اختیاری به پینشهاد راهنما از باغ وحش زیبای این شهر بازدید به عمل آوریم یا به بازدید از سایر جاذبه‌های این شهر در آخرین شب اقامت‌مان بپردازیم. 

روز دهم: حرکت به سمت اینسبروک

پس از سه شب اقامت در مونیخ، امروز به سمت اینسبروک، شهر زیبای کوهستانی در اتریش خواهیم رفت، اما پیش از وارد شدن به اینسبروک و در بین راه، از قلعه نویشوانشتاین، که به قلعه پریان نیز معروف است دیدن می‌کنیم. پس از گشتی حدوداً سه ساعته در این قلعه زیبا و محوطه کوهستانی اطراف آن، وارد شهر اینسبروک، یکی از پر طرفدارترین مقاصد اسکی بازان در زمستان و دوستداران طبیعت در تابستان خواهیم شد.

روز یازدهم: گشت شهری اینسبروک

امروز به بازدید از عمارت بام طلایی، میدان اصلی شهر و سکوی پرش اسکی المپیک زمستانی با بخشی از جاذبه‌های اینسبروک خواهیم پرداخت. پس از پایان گشت طبق روال معمول می‌توانیم در صورت تمایل، به پیشنهاد راهنما ازسایر جاذبه‌های این شهر زیبای کوهستانی بهره‌مند شویم.

روز دوازدهم: حرکت به سمت ونیز

پس از ۲ شب اقامت در کشور اتریش، امروز به قصد کشور ایتالیا و اقامت در شهر رویایی ونیز حرکت کرده و پس از چند ساعت گذر از جاده‌های زیبای دامنه کوه آلپ، بعد از ظهر، وارد یکی از زیباترین شهرهای ایتالیا خواهیم شد. پس از استراحتی کوتاه، می‌توانیم در اطراف هتل گشتی داشته باشیم و با شهر عاشقانه‌‌ها بیشتر آشنا شویم.

روز سیزدهم: گشت شهری ونیز

امروز را با گشتی نیم روزه در ونیز آغاز می‌کنیم و از شاخص ترین دیدنی‌های این شهر مانند میدان و کلیسای سن مارکو، گراند کانال و پل ریالتو دیدن کنیم. باید توجه داشته باشیم که ساختار شهری جزیره اصلی ونیز امکان تردد با وسیله نقلیه‌ای جز قایق را نمی‌دهد، بنابراین گشت امروز پیاده برگزار خواهد شد، لذا به همراه داشتن کفش مناسب پیاده‌روی ضروری است.

روز چهاردهم: حرکت به سمت رم و بازدید از فلورانس

امروز، ونیز را به مقصد رم ترک می‌کنیم. اما در راه و پیش از رسیدن به رم، از فرصت استفاده کرده و از شهر زیبای فلورانس در میانه راه دیدن می‌کنیم تا جاذبه‌هایی چون میدان سینیوریا، کلیسای سانتاماریا دل فیوره و پل وکیو را از نزدیک ببینیم. پس از حدود ۲ ساعت توقف در فلورانس و زمانی برای صرف ناهار، قدم در مسیری می‌گذاریم که همه راه‌ها به آن ختم می‌شود؛ رم!

روز پانزدهم: گشت شهری رم

دومین روز اقامتمان در شهر رم با گشتی نیم روزه همراه خواهد بود. در برنامه امروز می‌توانیم از جاذبه‌هایی چون نمای بیرونی کولوسئوم و رومن فروم، چشمه عشاق، پله های اسپانیایی و خیابان دل کورسو بازدید کنیم و بعد از ظهر را زمان داریم تا نهایت استفاده را برده و با صرف یک وعده غذای دلچسب ایتالیایی، تجربه سفرمان را کامل تر کنیم.

روز شانزدهم: گشت اختیاری در رم

در وقت آزاد امروز این فرصت را خواهیم داشت تا از بخش‌های دیگر رم مانند معبد پانتئون و کلیسای سن پیتر واتیکان بازدید نموده‌، به خرید بپردازیم و یا با صرف یک غذای ایتالیایی، تجربه سفرمان را کامل‌تر کنیم.

روز هفدهم: حرکت به سمت یونان با کشتی

زمان خداحافظی با رم رسیده است! به سمت بندر می‌رویم و برای ادامه سفر با کشتی آماده می‌شویم. طبق برنامه امشب در کشتی اقامت داشته و صبح فردا وارد خاک یونان خواهیم شد.

روز هجدهم: ورود به یونان، بازدید از دلفی و حرکت به سمت آتن

امروز وارد خاک یونان خواهیم شد. پس از پیاده شدن از کشتی و کنترل گذرنامه، با اتوبوس به سمت شهر آتن حرکت می‌کنیم اما در میانه راه توقفی در شهر تاریخی دلفی خواهیم داشت تا بازدید کوتاهی از این شهر افسانه‌ای داشته باشیم .پس از این توقف کوتاه و زمانی برای صرف ناهار، مجدداً به مقصد آتن، پایتخت یونان، مهد تمدن غربی و زادگاه فلسفه رهسپار می‌شویم.

روز نوزدهم: گشت شهری آتن

هجدهمین روز این سفر با گشتی نیم روزه در آتن آغاز می‌شود. در این زمان از دیدنی‌هایی مانند نمای بیرونی آکروپلیس، معبد آتنا، معبد پارتنون، آمفی تئاترهای هرودس و دیونیسوس ساختمان پارلمان آتن و محله پلاکا دیدن می‌کنیم. بعدازظهر نیز وقت آزاد این امکان را به ما خواهد داد تا از میان برنامه‌های پیشنهادی راهنما یکی را برگزینیم یا شام را در یکی از رستوران های شهر صرف کنیم.

روز بیستم: گشت اختیاری در آتن

امروز را کامل در اختیار داریم تا یکی از برنامه‌های اختیاری که راهنما پیشنهاد می‌دهد مانند بازدید از جزیره‌‌های هیدرا، اجینا و پوروس را انتخاب کنیم یا به منظور خرید گشتی در شهر بزنیم.

روز بیست و یکم: حرکت به سمت تسالونیکی

صبح امروز به مقصد تسالونیکی حرکت می‌کنیم و عصر هنگام، وارد این شهر می‌شویم و می‌توانیم پس از تحویل گرفتن اتاق‌ها در هتل و استراحتی کوتاه، از زمان باقیمانده استفاده کنیم و با گوشه‌هایی از این شهر کهن آشنا شویم.

روز بیست و دوم: گشت شهری تسالونیکی

اولین صبح اقامتمان در تسالونیکی را با گشتی نیم روزه آغاز می‌کنیم. در برنامه امروز از قلعه‌های متعدد این شهر، برج سفید، کلیسای پاناجیا چالکون و میدان اصلی شهر دیدن می‌کنیم و با استفاده از توضیحات راهنما، با دومین شهر بزرگ یونان بیشتر آشنا می‌شویم.

روز بیست و سوم: بازگشت به سمت تهران

هنگام بازگشت به خانه فرا رسید! پس از عبور از بخش کنترل گذرنامه با همسفران خداحافظی می نمائیم. هر چند می دانیم این خداحافظی چندان طولانی نخواهد بود زیرا همراه با سایر اعضای تور، برای سفر بعدی با ایوار برنامه ریزی کرده ایم.

دیدگاه مسافران

75 دیدگاه
عالی خیلی خوب متوسط تقریبا ضعیف ضعیف

متن بررسی

متن پاسخ

تاریخ‌های اجرا تور دور اروپا ۲۳ روزه

تاریخ شروع
تاریخ پایان
هتل
ایرلاین
قیمت
تاریخ شروع:
 • جمعه
 • ۱۴۰۳/۴/۲۲
تاریخ پایان:
 • شنبه
 • ۱۴۰۳/۵/۱۳
23 روز
نام شهر
نام هتل
درجه هتل
 • هر نفر در اتاق ۲ تخته
 • 49,900,000 تومان + 3,490 یورو
 • هر نفر در اتاق ۱ تخته
 • 49,900,000 تومان + 4,790 یورو
 • کودک ۱۱-۴ سال با تخت
 • 45,900,000 تومان + 2,590 یورو
هر نفر در اتاق ۲ تخته
هر نفر در اتاق ۱ تخته
کودک ۱۱-۴ سال با تخت
49,900,000 تومان + 3,490 یورو
49,900,000 تومان + 4,790 یورو
45,900,000 تومان + 2,590 یورو
نام شهر
نام هتل
درجه هتل

مدارک مورد نیاز تور دور اروپا ۲۳ روزه

کلیه مدارک نیاز به ترجمه رسمی به زبان انگلیسی دارند. (بدون نیاز به تائیدیه دادگستری و امور خارجه)

1) اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه‌های قبلی

الف) مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبروی هم

ب) ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.

2) 3 قطعه عکس 4.5 *3.5 رنگی، تمام رخ با زمینه روشن، کاملاً از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد و 70 تا 80 درصد عکس، چهره فرد باشد. حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

3) اصل و ترجمه شناسنامه

4) اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی (زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 7 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکیA4 باشد.)

الف) حساب‌های جاری : کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی

ب) گواهی تمکن برای سپرده‌های بانکی به زبان انگلیسی و به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی همراه با مهر شعبه و امضاء بانک (ارائه گواهی تمکن به تنهایی مورد قبول نمی باشد.)

* باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 100 میلیون تومان باشد.

5) اصل سند مالکیت

6) اصل و ترجمه مدارک شغلی :

الف) پزشکان : پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی و سه فیش آخر حقوق از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی (معتبر برای سال جاری)

ب) وکلا : پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی : حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی، یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه)، سمت و نام فرد امضا کننده گواهی شغلی، ۳ فیش حقوقی آخر

بازنشسته‌ها : حکم بازنشستگی، آخرین فیش حقوق

ه) مشاغل غیردولتی : گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر از شرکت مربوطه (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه)، سمت و نام فرد امضا کننده گواهی شغلی، به همراه ۳ فیش حقوقی آخر و سابقه بیمه تامین اجتماعی

و) در صورت خویش فرما بودن : جواز کسب / آگهی تاسیس، آخرین آگهی تغییرات مربوط به سمت‌های شغلی و تغییر آدرس شرکت/ کارت مباشرت (در صورت ارائه کارت مباشرت، ارائه جواز کسب اصلی الزامی است.)

* ارائه مدارک مالی شرکت برای افرادی که در روزنامه رسمی شرکت سمت دارند الزامی است.

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه : اصل حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه)، سمت و نام فرد امضا کننده گواهی شغلی، به همراه ۳ فیش حقوقی آخر

ح) دانش آموزان، دانشجویان : اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل

7) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایتنامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.

8) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌های خانه‌دار

* تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق

* حضور کلیه مسافرین (به جز افراد زیر 12 سال) جهت انگشت نگاری در مرکز انگشت نگاری VFS الزامی می‌­باشد ولی همسفرانی که در 59 ماه گذشته آخرین ویزای خود را از فرانسه دریافت نموده‌اند نیاز به انگشت‌نگاری در مرکز انگشت‌نگاری فرانسه نداشته و این امکان را دارند که به‌صورت غیرحضوری درخواست ویزا نمایند.

لذا امضاء فرم سفارت و فرم وکالتنامه برای آن دسته از متقاضیان ضروری بوده و برای درخواست متقاضیان زیر 18 سال، امضاء پدر و مادر همزمان اجباری می باشد.

* اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر ، نزد آژانس باقی می ماند.

* چک رمزدار یا ضمانت‌نامه بانکی حداقل به مبلغ 700 میلیون تومان در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت‌های بیشتر متعاقباً اعلام می‌گردد.

*لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می‌باشد.

* لیست مدارک فوق بر مبنای شرایط روز این بروشور تنظیم گردیده است، لذا در صورت بروز هرگونه تغییر در فهرست مدارک مورد نیاز سفارت مربوطه یا مدارک بهداشتی در خصوص ارائه گواهی واکسیناسیون یا تست پی‌سی‌آر، موارد در زمان مربوطه اطلاع‌رسانی می‌گردد.