رزرو تور

نگاه کلی تور مجارستان، اتریش و چک


مقاصد:

پراگ 3 شب
وین 3 شب
بوداپست 3 شب

خدمات تور مجارستان، اتریش و چک

  • بلیط رفت و برگشت هواپیما
  • ترانسفرهای فرودگاهی و بین شهری
  • اقامت در هتل ۴ ستاره با صبحانه
  • ویزای شنگن
  • بیمه مسافرتی
  • گشت شهری به همراه تورلیدر فارسی زبان و راهنمای محلی طبق برنامه تور

برنامه سفر تور مجارستان، اتریش و چک

این برنامه سفر مربوط به آخرین توری می‌شود که اجرا شده است، بنا به دلایل مختلف ممکن است برنامه سفر تغییر کند

روز اول: پرواز به سمت پراگ

سفر ما از فرودگاه امام خمینی آغاز می‌شود. پس از گرد آمدن کلیه همسفران و بازنگری مدارک، جهت انجام امور پرواز (دریافت کارت پرواز و تحویل بار) به سمت سالن ترانزیت حرکت می‌کنیم. از تهران به سمت پراگ خواهیم رفت پس از کنترل گذرنامه، ویزا و دریافت بار به همراه سایر همسفران و راهنما به هتل محل اقامتمان منتقل می‌شویم. در هتل، پس از دریافت کلید اتاق‌ها و استراحتی کوتاه، در لابی گرد هم می‌آییم تا به پیشنهاد راهنما از ساعات باقیمانده اولین روز سفرمان لذت ببریم.

روز دوم: گشت شهری و بازدید از قلعه پراگ

گشت شهری ما در پراگ با همراهی راهنمای محلی صبح امروز آغاز می شود. برنامۀ امروز ما شامل بازدید از قلعه پراگ، محلۀ قدیمی شهر، ساعت نجومی، پل چارلز و کلیسای سن ویتوس است. پراگ شهری است تاریخی که بافت قدیمی آن از میان کوچه های باریک با سراشیبی ها و پستی و بلندی‌های فراوان می‌گذرد، بنابراین بخش عمده گشت به صورت پیاده انجام خواهد شد و به همین دلیل، پوشیدن کفش مناسب و راحت توصیه می شود. پس از آن زمان آزاد در اختیار داریم تا از دومین روز اقامتمان در پایتخت زیبای جمهوری چک بیشترین استفاده را ببریم. همچنین می‌توانیم بعد از ظهر را به بازدید از موزه کافکا اختصاص دهیم.

روز سوم: روز آزاد و گشت اختیاری پراگ

امروز با وقت آزادی که در اختیار داریم می توانیم نادیده های بیشتری از این شهر را به پیشنهاد راهنما ببینیم. بازدید از کتابخانه زیبای کلمنتیوم و ساختمان شهرداری پراگ می‌تواند بهترین انتخاب برای گذراندن روزمان باشد. همچنین می‌توانیم سری به کافه‌های دنج شهر بزنیم. لازم به ذکر است که برنامه‌های پیشنهادی راهنما، جزو برنامه ثابت تور نبوده و تعیین امکان پذیری و برآورد هزینه اجرای آن‌ها، بر عهده راهنما خواهد بود. 

روز چهارم: حرکت به سمت وین و بازدید از لدنیس

اقامتمان در پراگ با شکوه به پایان رسید. امروز صبح هتل را به مقصد وین ترک خواهیم کرد اما قبل از ورود به وین ابتدا از شهر تاریخی لدنیس واقع در جمهوری چک دیدن می کنیم. گشت لدنیس شامل بازدید از قلعۀ لدنیس و بخشی از اطراف آن است که حدود 2 ساعت به طول می انجامد.لازم به ذکر است که بلیط های ورودی به قلعه از پیش برای شما رزرو شده است. پس از پایان گشت، فرصتی هم برای صرف نهار در اختیار خواهیم داشت و سپس به سمت وین، ادامه مسیر خواهیم داد.

روز پنجم: گشت وین و بازدید از کاخ شونبرون

پنجمین روز سفر را با گشتی نیم روز در وین، شهر نبوغ و اندیشه آغاز می‌کنیم. گشت امروز با همراهی راهنمای محلی جهت بازدید از جاذبه هایی مانند قصر بِلِودِر، ساختمان اپرا، میدان سن استفان، کلیسای سن استفان و پارلمان وین آغاز می‌شود. در ادامه، به بازدید از قصر شونبرون خواهیم رفت. لازم به ذکر است که تمرکز اصلی برنامه امروز بر بازدید از قصر شونبرون اختصاص دارد که بلیط های ورودی آن از قبل رزرو شده است.

روز ششم: روز آزاد و گشت اختیاری وین

با فرصت آزادی که امروز در اختیار داریم، می‌توانیم انتخاب کنیم که به بازدید جاذبه‌هایی نظیر پارک پراتر یا موزه بلودر برویم. همچنین این فرصت را خواهیم داشت تا سری به مراکز خرید جذاب وین بزنیم و یا به سراغ شکلات‌ فروشی‌های معروف آن برویم و همچنین می‌توانیم از اپرای وین نیز بازدید نمائیم.

روز هفتم: حرکت به سمت بوداپست و بازدید از براتیسلاوا

امروز پس از صرف صبحانه و تخلیه اتاق‌ها، به سمت بوداپست حرکت می‌کنیم اما در بین راه توقفی چند ساعته در براتسیلاوا خواهیم داشت. در این گشت کوتاه مدت، راهنمای محلی، ما را برای دیدن بخشی از زیبایی‌های این شهر تاریخی از جمله قلعۀ براتیسلاوا همراهی خواهد کرد.

روز هشتم: گشت بوداپست و بازدید از سنگر ماهیگیر

دومین روز اقامتمان در بوداپست، با گشتی نیم روز در پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور مجارستان، آغاز می‌شود. در این گشت از دیدنی‌های هر دو بخش این شهر یعنی«بودا» و «پست» که توسط رود دانوب از یکدیگر جدا می‌شوند مانند میدان قهرمانان، سنگر ماهیگیر، تپۀ گِلِرت، پل چِین و خیابان‌های آندراشی و واتزی بازدید می‌کنیم. پس از پایان گشت می توانید به هتل باز گردید یا وقت بیشتری را در شهر بگذرانید و جاذبه‌های دیگری نظیر کلیسای سنت استفان بازدید کنیم و یا دقایقی را در کرانه رودخانه دانوب سوار بر قایق بگذرانیم و همچنین می‌توانیم در حین مشاهده کفش‌ها‌ی عجیب این منطقه، خودمان را به یک قهوه در یکی از کافه‌های دنج بوداپست مهمان کنیم.

روز نهم: روز آزاد و گشت اختیاری بوداپست

امروز با وقت آزادی که در اختیار داریم، می‌توانیم در یکی از برنامه‌های اختیاری که راهنمای تور پیشنهاد می‌دهد، مانند بازدید از کنیسه بوداپست، جزیره مارگارت یا یکی از مراکز آب گرم بوداپست، شرکت کنیم. به مناسبت شب آخر سفر، شام را میهمان ایوار خواهیم بود.

روز دهم: بازگشت به سمت تهران

سفر ما از فرودگاه امام خمینی آغاز می‌شود. پس از گرد آمدن کلیه همسفران و بازنگری مدارک، جهت انجام امور پرواز (دریافت کارت پرواز و تحویل بار) به سمت سالن ترانزیت حرکت می‌کنیم. از تهران به سمت ژنو خواهیم رفت پس از کنترل گذرنامه، ویزا و دریافت بار به همراه سایر همسفران و راهنما به هتل محل اقامتمان منتقل می‌شویم. در هتل، پس از دریافت کلید اتاق‌ها و استراحتی کوتاه، در لابی گرد هم می‌آییم تا به پیشنهاد راهنما از ساعات باقیمانده اولین روز سفرمان به سوئیس سرسبز لذت ببریم.

دیدگاه مسافران

38 دیدگاه
عالی خیلی خوب متوسط تقریبا ضعیف ضعیف

متن بررسی

متن پاسخ

مدارک مورد نیاز تور مجارستان، اتریش و چک

* کلیه مدارک نیاز به ترجمه رسمی به زبان انگلیسی دارند. (بدون نیاز به تائیدیه دادگستری و امور خارجه)

* ارائه اصل تمامی مدارک به سفارت الزامی می باشد.

1) اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه‌های قبلی

الف) مدت اعتبار حداقل ۶ ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبروی هم

ب) ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.

2) 3 قطعه عکس 4.5*3.5 رنگی، تمام رخ با زمینه روشن، کاملاً از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد و 70 تا 80 درصد عکس، چهره فرد باشد. حداکثر برای ۶ ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

3) اصل و ترجمه شناسنامه

۴) اصل گردش حساب بانکی 3 ماهه با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی، مطابق با مانده گواهی تمکن.

*زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 7 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد.)

الف) گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده‌های بانکی به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر شعبه و امضاء بانک (ارائه گواهی تمکن برای حساب گردش سود نیز الزامی است.)

* نرخ معادل مانده حساب ها در تمکن یورو باشد.

* باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 1.000.000.000 ريال باشد.

۵) اصل و ترجمه سند مالکیت

۶) اصل و ترجمه مدارک شغلی :

الف) پزشکان : پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی و سه فیش آخر حقوق از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی (معتبر برای سال جاری) و سابقه بیمه

ب) وکلا : پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی : حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی، یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه) و سه فیش آخر حقوق و سابقه بیمه

د) بازنشسته‌ها : آخرین حکم بازنشستگی، سه فیش آخر حقوق

ه) مشاغل غیردولتی : گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر از شرکت مربوطه (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه) به همراه سه فیش آخر حقوق و سابقه بیمه

و) در صورت خویش فرما بودن : جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات مربوط به سمت‌های شغلی و تغییر آدرس شرکت / آگهی تاسیس / کارت مباشرت (در صورت ارائه کارت مباشرت، ارائه جواز کسب اصلی الزامی است.) و سابقه بیمه

* ارائه لیست بیمه پرسنل بصورت کلی الزامی می باشد.

* برای افرادی که در روزنامه رسمی سمت دارند ارائه گواهی اشتغال به کار در سربرگ با ذکر سمت و میزان درآمد الزامی می باشد.

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه : اصل حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه) به همراه سه فیش آخر حقوق و سابقه بیمه

ح) دانش آموزان، دانشجویان : اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل

* دانش آموزانی در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر گواهی اشتغال به تحصیل، نیاز به ارائه رضایتنامه از مدرسه با ذکر تاریخ سفر را دارند.

7) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایتنامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.

8) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم های خانه دار

* برای خانم های خانه داری که به تنهایی سفر میکنند و مدارک شغلی و مالی همسر را ارائه میدهند تهیه نامه محضری مبنی بر اینکه همسر تمامی هزینه های سفر را تقبل میکند الزامی است.

* تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق

* حضور کلیه مسافرین (به جز افراد زیر 12 سال) جهت انگشت نگاری در مرکز انگشت نگاری VFS الزامی می‌­باشد.

* اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر ، نزد آژانس باقی می ماند.

* چک رمزدار یا ضمانتنامه بانکی حداقل به مبلغ 400.000.000 تومان در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت های بیشتر متعاقباً اعلام می گردد.

لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می‌باشد.