رزرو تور

نگاه کلی تور سوئیس، آلمان و چک


مقاصد:

زوریخ 3 شب
مونیخ 3 شب
پراگ 3 شب

خدمات تور سوئیس، آلمان و چک

 • بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • ترانسفرهای فرودگاهی و زمینی
 • اقامت در هتل ۴ ستاره با صبحانه
 • بیمه مسافرتی
 • ویزای شنگن
 • همراهی راهنمای فارسی زبان از تهران
 • گشت شهری به همراه راهنمای محلی
 • خدمات CIP در فرودگاه مبدا

برنامه سفر تور سوئیس، آلمان و چک

این برنامه سفر مربوط به آخرین توری می‌شود که اجرا شده است، بنا به دلایل مختلف ممکن است برنامه سفر تغییر کند

روز اول: پرواز به سمت زوریخ

از فرودگاه امام خمینی پرواز می کنیم پس از توقف و ترانزیت در فرودگاه استانبول، رهسپار زوریخ خواهیم شد. پس از کنترل گذرنامه و ویزا و دریافت بار به همراه سایر همسفران و راهنما به هتل محل اقامتمان منتقل می شویم. پس از دریافت کلید اتاق ها و استراحتی کوتاه، در لابی گردهم می آییم تا همراه راهنما گشتی کوتاه در خیابان بانهوف داشته باشیم و با چگونگی خرید بلیت تراموا و نحوه استفاده از سیستم حمل و نقل شهری آشنا شویم. همچنین می‌توانیم زمانی‌ را به قدم زدن در کنار دریاچه زوریخ اختصاص دهیم.

روز دوم: گشت شهری زوریخ و آبشارهای راین

امروز را با گشتی تمام روز در زوریخ، بزرگ‌ترین شهر کشور سوئیس و یکی از مرفه‌ترین شهر‌های جهان آغاز می‌کنیم. در این گشت از خیابان بانهوف که به نوعی مرکز تجاری و مالی این شهر است، کلیسای گروس مونستر، کلیسای فرومونستر، بافت قدیمی شهر زوریخ دیدن می‌کنیم. سپس راهی می‌شویم تا از آبشار‌های راین بازدید کنیم. پس از آن به روستای اشتاین ام‌راین خواهیم رفت تا از زیبایی‌های این روستای جذاب لذت ببریم. در ادامه به بازدید از کارخانه شکلات‌سازی لینت خواهیم رفت.

روز سوم: روز آزاد و گشت اختیاری زوریخ

در گشت اختیاری امروز به پیشنهاد راهنما می‌توانیم به بازدید از شهر‌های برن و اینترلاکن بپردازیم و ساعاتی خوش را در این دو شهر فوق العاده سپری کنیم. در شهر برن، برج ساعت، محله قرون وسطایی و کلیسای جامع شهر شما را به وجد می‌آورند. در اینترلاکن نیز محو زیبایی‌های اطراف دریاچه برینز خواهید شد.

روز چهارم: حرکت به سمت مونیخ و بازدید از لیختن‌اشتاین

امروز صبح هتل را ترک کرده و به سمت مقصد بعدی سفر یعنی مونیخ حرکت می‌کنیم. با استفاده از فرصتی که سفر زمینی در اختیارمان می‌گذارد، توقفی چند ساعته در شهر زیبای لیختن‌اشتاین خواهیم داشت و از ساختمان پارلمان در نزدیکی کرانه رود راین، ساختمان تاریخی شهرداری و کلیسای جامع سنت فلورین بازدید خواهیم داشت. در صورت داشتن فرصت همچنین می‌توانیم از نمای بیرونی قلعه شهر فادوتس لذت ببریم. پس از آن زمانی کوتاه را نیز به صرف ناهار و استراحت اختصاص می دهیم و سپس مسیر خود به سمت مونیخ را ادامه خواهیم داد.

روز پنجم: گشت مونیخ و بازدید از کاخ رزیدنس

صبح امروز را با گشتی نیم روزه جهت آشنایی بیشتر با مونیخ، آغاز می‌کنیم. در این گشت به بازدید از کاخ رزیدنس، میدان مارین پلاتز، کلیسای فراوئن‌، استادیوم المپیک و ساختمان شهرداری می‌رویم. پس از پایان گشت، وقت آزاد در اختیار خواهیم داشت تا با استفاده از توضیحات راهنما، ساعات بیشتری را در مرکز ایالت باواریا بگذرانیم و یا سری به مراکز خرید این شهر بزنیم.

روز ششم: روز آزاد و گشت اختیاری مونیخ

در آخرین روز اقامتمان در مونیخ، وقت آزاد این امکان را به ما می دهد تا از سایر جاذبه‌های شهر نظیر باغ وحش هلابرون، ورزشگاه آلیانتس آرنا، موزه آئودی و مجموعه سلطنتی هرن شیمزه، معروف به ورسای باواریا بازدید کنیم.

روز هفتم: حرکت به سمت پراگ و بازدید از نورنبرگ

امروز صبح هتل را ترک کرده و به سمت مقصد بعدی سفر یعنی پراگ حرکت می‌کنیم. مجددا با استفاده از فرصتی که سفر زمینی در اختیارمان می‌گذارد، توقفی چند ساعته در شهر زیبای نورنبرگ خواهیم داشت و از دیوارهای قدیمی شهر، کلیسای بانوی ما و سایر جاذبه‌های دیدنی نورنبرگ دیدن می‌کنیم. پس از آن زمانی کوتاه را نیز به صرف ناهار و استراحت اختصاص می دهیم و سپس مسیر خود به سمت پراگ را ادامه خواهیم داد.

روز هشتم: گشت شهری و بازدید از قلعه پراگ

گشت شهری ما در پراگ با همراهی راهنمای محلی صبح امروز آغاز می شود. برنامۀ امروز ما شامل بازدید از قلعه پراگ، محلۀ قدیمی شهر، ساعت نجومی، پل چارلز و کلیسای سن ویتوس است. پراگ شهری است تاریخی که بافت قدیمی آن از میان کوچه های باریک با سراشیبی ها و پستی و بلندی‌های فراوان می‌گذرد، بنابراین بخش عمده گشت به صورت پیاده انجام خواهد شد و به همین دلیل، پوشیدن کفش مناسب و راحت توصیه می شود. پس از آن زمان آزاد در اختیار داریم تا از دومین روز اقامتمان در پایتخت زیبای جمهوری چک بیشترین استفاده را ببریم. همچنین می‌توانیم بعد از ظهر را به بازدید از موزه کافکا اختصاص دهیم.

روز نهم: روز آزاد و گشت اختیاری پراگ

امروز با وقت آزادی که در اختیار داریم می توانیم نادیده های بیشتری از این شهر را به پیشنهاد راهنما ببینیم. بازدید از کتابخانه زیبای کلمنتیوم و ساختمان شهرداری پراگ می‌تواند بهترین انتخاب برای گذراندن روزمان باشد. همچنین می‌توانیم سری به کافه‌های دنج شهر بزنیم. لازم به ذکر است که برنامه‌های پیشنهادی راهنما، جزو برنامه ثابت تور نبوده و تعیین امکان پذیری و برآورد هزینه اجرای آن‌ها، بر عهده راهنما خواهد بود. همچنین به مناسبت شب آخر سفرمان، شام را میهمان ایوار خواهیم بود. 

روز دهم: پرواز به سمت تهران

امروز پس از تحویل دادن اتاق‌ها در ساعت مقرر، هتل را به سمت فرودگاه ترک میکنیم تا حداقل سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشیم. پس از عبور از بخش کنترل گذرنامه و دریافت بار با همسفران خداحافظی می کنیم، هر چند می‌دانیم این خداحافظی چندان طولانی نخواهد بود زیرا همراه با سایر اعضای تور، برای سفر بعدی با ایوار برنامه ریزی کرده‌ایم.

دیدگاه مسافران

100 دیدگاه
عالی خیلی خوب متوسط تقریبا ضعیف ضعیف

متن بررسی

متن پاسخ

تاریخ‌های اجرا تور سوئیس، آلمان و چک

تاریخ شروع
تاریخ پایان
هتل
ایرلاین
قیمت
تاریخ شروع:
 • چهارشنبه
 • ۱۴۰۳/۶/۱۴
تاریخ پایان:
 • جمعه
 • ۱۴۰۳/۶/۲۳
10 روز
نام شهر
نام هتل
درجه هتل
 • کودک ۴-۲ سال بدون تخت
 • 45,900,000 تومان + 1,190 یورو
 • کودک ۱۱-۴ سال با تخت
 • 45,900,000 تومان + 1,790 یورو
 • هر نفر در اتاق ۱ تخته
 • 49,900,000 تومان + 3,190 یورو
 • هر نفر در اتاق ۲ تخته
 • 49,900,000 تومان + 2,390 یورو
 • کودک زیر دو سال
 • 90 یورو
کودک ۴-۲ سال بدون تخت
کودک ۱۱-۴ سال با تخت
هر نفر در اتاق ۱ تخته
هر نفر در اتاق ۲ تخته
کودک زیر دو سال
45,900,000 تومان + 1,190 یورو
45,900,000 تومان + 1,790 یورو
49,900,000 تومان + 3,190 یورو
49,900,000 تومان + 2,390 یورو
90 یورو
نام شهر
نام هتل
درجه هتل
تاریخ شروع:
 • چهارشنبه
 • ۱۴۰۳/۵/۱۰
تاریخ پایان:
 • جمعه
 • ۱۴۰۳/۵/۱۹
10 روز
نام شهر
نام هتل
درجه هتل
 • کودک ۴-۲ سال بدون تخت
 • 45,900,000 تومان + 1,190 یورو
 • کودک ۱۱-۴ سال با تخت
 • 45,900,000 تومان + 1,790 یورو
 • هر نفر در اتاق ۱ تخته
 • 49,900,000 تومان + 3,190 یورو
 • هر نفر در اتاق ۲ تخته
 • 49,900,000 تومان + 2,390 یورو
 • کودک زیر دو سال
 • 90 یورو
کودک ۴-۲ سال بدون تخت
کودک ۱۱-۴ سال با تخت
هر نفر در اتاق ۱ تخته
هر نفر در اتاق ۲ تخته
کودک زیر دو سال
45,900,000 تومان + 1,190 یورو
45,900,000 تومان + 1,790 یورو
49,900,000 تومان + 3,190 یورو
49,900,000 تومان + 2,390 یورو
90 یورو
نام شهر
نام هتل
درجه هتل

مدارک مورد نیاز تور سوئیس، آلمان و چک

* کلیه مدارک نیاز به ترجمه رسمی به زبان انگلیسی دارند. (بدون نیاز به تائیدیه دادگستری و امور خارجه)

1) اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه‌های قبلی

الف) مدت اعتبار حداقل ۶ ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبروی هم

ب) ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.

2) 3 قطعه عکس ۴.۵*۳.۵ رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد، حداکثر برای ۶ ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

3) اصل و ترجمه شناسنامه

4) اصل گردش حساب بانکی ۳ ماهه با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی، مطابق با مانده گواهی تمکن.

* زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر ۱۰ روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A۴ باشد.)

الف) گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده‌های بانکی به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر شعبه و امضاء بانک (ارائه گواهی تمکن برای حساب گردش سود نیز الزامی است.)

* نرخ معادل مانده حساب ها در تمکن یورو باشد.

* باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 100 میلیون تومان باشد.

5) اصل و ترجمه سند مالکیت

6) اصل و ترجمه مدارک شغلی :

الف) پزشکان : پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی و ۳ فیش حقوقی آخر از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی (معتبر برای سال جاری)، سوابق بیمه

ب) وکلا : پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی : حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی، یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه)، سمت و نام فرد امضا کننده گواهی شغلی، ۳ فیش حقوقی آخر

د) بازنشسته‌ها : آخرین حکم بازنشستگی،آخرین فیش حقوق

ه) مشاغل غیردولتی : گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت، میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی، سمت و نام فرد امضا کننده گواهی شغلی، ۳ فیش حقوقی آخر و سابقه بیمه تامین اجتماعی

و) در صورت خویش فرما بودن : جواز کسب / آگهی تاسیس و آخرین آگهی تغییرات مربوط به سمت‌های شغلی و تغییر آدرس شرکت، کارت مباشرت (در صورت ارائه کارت مباشرت، ارائه جواز کسب اصلی الزامی است.) لیست بیمه شخصی و پرسنل

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه : اصل حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه)، سمت و نام فرد امضا کننده گواهی شغلی، به همراه ۳ فیش حقوقی آخر

ح) دانش آموزان، دانشجویان : اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل

7) برای فرزندان زیر ۱۸ سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایتنامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.

8) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌های خانه‌دار

* تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق

* حضور کلیه مسافرین (به جز افراد زیر ۱۲ سال) جهت انگشت نگاری در مرکز انگشت نگاری VFS الزامی می‌­باشد ولی همسفرانی که در ۵۹ ماه اخیر ویزای شنگن (به جز یونان) دریافت نموده‌اند، نیاز به انگشت‌نگاری در مرکز انگشت‌نگاری سوئیس نداشته و این امکان را دارند که به‌صورت غیرحضوری درخواست ویزا نمایند.

لذا امضاء فرم های سفارت برای آن دسته از متقاضیان ضروری بوده و برای درخواست متقاضیان زیر ۱۸ سال، امضاء پدر و مادر همزمان اجباری می باشد.

* افرادی که در ۳ سال گذشته سابقه رد ویزا از حوزه شنگن را داشته اند، ارائه نامه رد ویزا از سفارت مربوطه الزامی است.

* اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر، نزد آژانس باقی می‌ماند.

* چک رمزدار یا ضمانت‌نامه بانکی حداقل به مبلغ 700 میلیون تومان در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت‌های بیشتر متعاقباً اعلام می‌گردد.

لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می باشد.