رزرو تور

نگاه کلی تور سريلانکا


مقاصد:

کلمبو 2 شب
کندی 3 شب
بنتوتا 4 شب

خدمات تور سريلانکا

  • بلیط رفت و برگشت هواپیما
  • ترانسفرهای فرودگاهی و زمینی
  • اقامت در هتل ۵ ستاره با صبحانه
  • پذیرایی شام در شهر کندی و ناهار و شام در شهر بنتوتا
  • بیمه مسافرتی
  • همراهی راهنمای فارسی زبان از تهران
  • گشت شهری به همراه راهنمای محلی
  • خدمات CIP در فرودگاه مبدا

برنامه سفر تور سريلانکا

این برنامه سفر مربوط به آخرین توری می‌شود که اجرا شده است، بنا به دلایل مختلف ممکن است برنامه سفر تغییر کند

روز اول: پرواز به سمت کلمبو

سفر ما از فرودگاه امام خمینی آغاز می شود. ملاقات ما با راهنما و سایر اعضای گروه در سالن پروازهای خارجی فرودگاه امام خمینی، مقابل کانتر هواپیمایی قطر خواهد بود تا پس از گرد آمدن کلیه همسفران و بازنگری مدارک، بار خود را تحویل داده و کارت پرواز را دریافت نماییم. پس از کنترل گذرنامه و ویزا و دریافت بار به همراه سایر همسفران و راهنما به هتل محل اقامتمان منتقل می شویم. در هتل پس از دریافت کلید اتاق ها و استراحتی کوتاه، فرصت داریم تا از اولین روز اقامتمان در  کلمبو  لذت ببریم.

روز دوم: گشت شهری در کلمبو

در دومین روز اقامتمان، گشتی در شهر کلمبو خواهیم داشت. در این گشت با همراهی راهنمای محلی به بازدید از قلعه کلمبو که مرکز تجاری بین المللی این شهر است می‌پردازیم و سپس در ادامه به خیابان دریا و بازار طلاسازان این شهر می رویم. همچنین علاوه‌بر بازدید از بازار اصلی کلمبو، از معبد بزرگ هندوها و کلیسای ولفندال که در سال 1749 ساخته شده نیز دیدن می کنیم و در پایان گشت این فرصت را داریم تا سری به مراکز خرید لوکس این شهر بزنیم. در پایان گشت به هتل بازمی‌گردیم و می توانیم به پیشنهاد راهنما از سایر نقاط دیدنی شهر کلمبو بازدید کنیم.

روز سوم: حرکت به سمت کندی و بازدید از پیناوالا

امروز پس از صرف صبحانه و تحویل دادن اتاق‌ها کلمبو را به مقصد کندی ترک می‌کنیم اما در بین راه توقفی کوتاه در منطقه پیناوالا جهت بازدید از محل نگهداری فیل‌ها خواهیم داشت. در این مرکز بیش از 65 فیل نگهداری می شود که بیشتر آن‌ها بچه فیل‌های بدون سرپرستی هستند که از سراسر کشور سریلانکا جهت نگهداری به این جا آورده می‌شوند. همچنین در ادامه از باغ وحش پیناوالا و باغ ادویه نیز بازدید خواهیم کرد و سپس مسیر خود به سمت کندی را ادامه خواهیم داد. (ورودیه باغ‌وحش پیناوالا مختص تورهای نوروز و تابستان بوده و در سایر فصول به صورت اختیاری می‌باشد) . پس از رسیدن به کندی و تحویل گرفتن اتاق‌ها، می‌توانیم به پیشنهاد راهنما به بازدید از این شهر جذاب بپردازیم.

روز چهارم: گشت شهری کندی

در گشت شهری امروز به بازدید از بافت قدیمی شهر خواهیم پرداخت همچنین، در این گشت از معبد دندان مقدس که از مهم‌ترین معابد بودایی کشور سریلانکا به حساب می‌آید و باغ گیاه‌شناسی پرادنیا دیدن خواهیم کرد. در ادامه می‌توانیم به هتل بازگردیم یا به پیشنهاد راهنما از سایر دیدنی های این شهر بازدید نماییم.

روز پنجم: بازدید از سیگیریا

در گشت امروزمان به بازدید از مهم‌ترین جاذبه دیدنی کشور سریلانکا یعنی قلعه سنگی سیگیریا می‌رویم. این قلعه که در قرن پنجم میلادی به عنوان پایتخت توسط پادشاه وقت انتخاب شده بود، 180 متر ارتفاع داشته و در فهرست آثار تاریخی یونسکو نیز ثبت شده است. توصیه می‌کنیم برای لذت بردن از این گشت، کفش راحت بپوشید. (این گشت مختص تورهای نوروز و تابستان بوده و در سایر فصول به صورت اختیاری می‌باشد). 
روز ششم: حرکت به سمت بنتوتا

روز ترک کندی و عزیمت به بنتوتا فرا رسید. امروز پس از صرف صبحانه و تحویل دادن اتاق ها کندی را به مقصد بنتوتا ترک خواهیم کرد و پس از رسیدن به این شهر ساحلی و تحویل گرفتن اتاق‌ها، فرصت خواهیم داشت تا از امکانات هتل و ساحل دیدنی آن لذت ببریم.

روز هفتم: گشت شهری بنتوتا

در گشت شهری بنتوتا سری به مرکز شهر می‌زنیم و در ادامه گشت، با بازدید از محل تخم گذاری لاک پشت‌ها، بر روی قایق از منظره زیبای رودخانه مادو لذت خواهیم برد. همچنین در ادامه گشت این فرصت را داریم تا به ورزش های آبی مانند جت اسکی در شهر بنتوتا بپردازیم. در پایان گشت به هتل محل اقامتمان باز خواهیم گشت تا در ساحل اختصاصی هتلمان به صدای امواج گوش بسپاریم. (بلیط ورزش‌های آبی شهر بنتوتا مختص‌ تورهای نوروز و تابستان بوده و در سایر فصول به صورت اختیاری برگزار می‌باشد). در گشت امروز به بازدید از شهر تاریخی گاله نیز خواهیم رفت و پس از آن به هتل محل اقامت بازمی‌گردیم.

روز هشتم: وقت آزاد بنتوتا

امروز با وقت آزادی که در اختیار داریم می توانیم به پیشنهاد راهنما از سایر جاذبه های دیدنی بنتوتا دیدن کنیم.

روز نهم: وقت آزاد بنتوتا

امروز با وقت آزادی که در اختیار داریم می توانیم از امکانات تفریحی ریزورت محل اقامت‌مان لذت ببریم.

روز دهم: پرواز به سمت تهران

هنگام بازگشت به خانه فرا رسید! امروز پس از تحویل دادن اتاق ها به کلمبو خواهیم رفت تا از فرودگاه بین المللی کلمبو به تهران بازگردیم. پس از عبور از بخش کنترل گذرنامه و دریافت بار با همسفران خداحافظی می نمائیم. هر چند می دانیم این خداحافظی چندان طولانی نخواهد بود زیرا همراه با سایر اعضای تور، برای سفر بعدی با ایوار برنامه ریزی کرده‌ایم.

دیدگاه مسافران

72 دیدگاه
عالی خیلی خوب متوسط تقریبا ضعیف ضعیف

متن بررسی

متن پاسخ