رزرو تور

نگاه کلی تور دور کشور سوئیس


مقاصد:

زوریخ 4 شب
برن 3 شب
ژنو 3 شب
لوگانو 2 شب

خدمات تور دور کشور سوئیس

 • بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • ترانسفرهای فرودگاهی و زمینی
 • اقامت در هتل ۴ ستاره با صبحانه
 • ویزای شنگن
 • بیمه مسافرتی
 • همراهی راهنمای فارسی زبان از تهران
 • گشت شهری به همراه راهنمای محلی
 • خدمات CIP در فرودگاه مبدا

برنامه سفر تور دور کشور سوئیس

این برنامه سفر مربوط به آخرین توری می‌شود که اجرا شده است، بنا به دلایل مختلف ممکن است برنامه سفر تغییر کند

روز اول: پرواز به سمت زوریخ

سفر ما از فرودگاه امام خمینی آغاز می شود. پس از گرد آمدن کلیه همسفران و بازنگری مدارک، بار خود را تحویل داده و کارت پرواز را دریافت نماییم. پس از کنترل گذرنامه و ویزا و دریافت بار به همراه سایر همسفران و راهنما به هتل محل اقامتمان منتقل می‌شویم. در هتل، پـــس از دریافـت کلیـد اتــــاق هـــا و استراحتی کوتـــاه، در لابی گرد هـــم مـــی آییـــم تـــا همراه با راهنما جهـت گشـتی کوتـاه در بافت مرکزی شـهر و نحوه استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی آشـنا شـویم.

روز دوم: گشت شهری در زوریخ و بازدید از شهر اشتاین ام راین

امروز را با گشتی تمام روز در زوریخ، بزرگترین شهر کشور سوئیس و یکی از مرفه ترین شهر های جهان آغاز می کنیم. در این گشت آغاز شده، از خیابان بانهوف که به نوعی مرکز تجاری و مالی این شهر است، نمای بیرونی کلیسای گروس مونستر، بافت تاریخی و قدیمی شهر و منطقه تاریخی لیندن هوف در کرانه های رود لیمات دیدن می کنیم سپس سوار بر اتوبوس شده تا دیداری به یادماندنی از آبشار دل انگیز داشته باشیم و این امکان فراهم است که مدت زمانی را به " راین " قایق سواری مفرح در اطراف آبشار اختصاص دهیم.

در ادامه به یکی از دلرباترین شهرهای کوچک سوئیس، اشتاین ام راین می رویم و مدهوش زیبایی معماری قرون وسطایی آن می شویم. همچنین در ادامه روز و در پایان گشت به کارخانه شکلات سازی لینت می‌رویم و تجربه ای شیرین به همراه بازدید از بزرگترین آبشار شکلاتی دنیا خواهیم داشت.

روز سوم: گشت شهری در زوریخ و بازدید از شهر لوسرن

در گشت امروز، زوریخ را ترک کرده و راهی لوسرن می شویم تا در این شهر، مسحور زیبایی های بی بدیل آن شویم و با نظاره کردن آرامش دریاچه فیروزه ای لوسرن و چشم اندازهای سرسبز دامنه آلپ خستگی سفر را از جسم و روح مان پاک کنیم. در این گشت از دریاچه ی لوسرن و رودخانه رویس، پل معروف چپل، بافت قدیمی شهر و دیگر زیبایی های بی نظیر این شهر دوست داشتنی، دیدار خواهیم کرد. همچنین می‌توان به پیشنهاد راهنما از کوهستان ریگی نیز بازدید به عمل آورد.

روز چهارم: روز آزاد در زوریخ

در وقت آزاد امروز این فرصت را داریم تا از سایر جاذبه‌های زوریخ که تا کنون موفق به دیدن آنها نشده‌ایم بازدید کنیم.

روز پنجم: حرکت به سمت برن

امروز صبح زوریخ را به مقصد برن ترک می کنیم و در بین راه از مناظر زیبای کشور سوئیس با چشم انداز های فوق العاده ی کوهستانی لذت می بریم، پس از ورود به برن و تحویل گرفتن اتاق ها و کمی استراحت، چند ساعتی زمان داریم تا در اولین شب ورودمان به این شهر، با پایتخت قرون وسطایی سوئیس بیشتر آشنا شویم.

روز ششم: گشت شهری در برن

صبح امروز را با گشتی تمام روز جهت آشنایی بیشتر با برن آغاز می‌کنیم. در این گشت با همراهی راهنمای محلی از محله ی قدیمی برن که یکی از میراث فرهنگی جهانی یونسکو در سوئیس محسوب می‌شود بازدید خواهیم داشت. شهر برن در سال ۱۱۹۱ توسط دوکِ «سیرینگن» (Zähringen) بنیان گذاشته شد. در سال ۱۴۰۵ آتش مهیبی تقریباً تمام این شهرک چوبی را ویران کرد. بعد از آتش سوزی تمام شهر را دوباره از نو ساختند و این بار در بناها از سنگ ماسه‌ای استفاده کردند. از آن دوران تا به امروز شهر بدون تغییر باقی مانده است. نام آن قسمت قرون وسطایی از شهر که به محله قدیمی برن شهرت دارد، در سال ۱۹۸۳ به فهرست میراث جهانی یونسکو افزوده شد.

جدای از آب‌نماها، ساختمان‌های قابل توجه زیادی در شهر قدیمی برن وجود دارند. این بناها و سازه‌ها روح قرون وسطایی حاکم بر شهر را به نمایش می‌گذارند. علاوه بر آن که بسیاری از این ساختمان‌ها جزو میراث جهانی یونسکو هستند، برخی از آن‌ها جزو دارایی‌های فرهنگی ملی سوئیس و نقاط برجسته منطقه به شمار می‌روند. به خاطر تعداد زیاد آب‌نماهای عمومی که بیش از ۱۰۰ عدد هستند، گاهی این شهر را شهر آب‌نماها نیز می‌نامند. این سازه‌های زیبا طی دوران جنبش شهری در قرن ۱۶ ساخته شدند. در آن زمان هدف اصلی از ساخت آن‌ها تأمین آب برای شهر بود. البته در دوران توسعه شهری، این آب‌نماها را توسعه داده و با حفظ شخصیت اصلی آن‌ها را با عناصر مختلفی تزئین کردند.

روز هفتم: گشت شهری در برن و بازدید از شهر اینترلاکن

گشت تمام روز امروز ما به بازدید از شهر کوهستانی اینترلاکن اختصاص می‌یابد.

اینترلاکن یکی از قدیمی‌ترین، معروف‌ترین و خوش‌نام‌ترین تفرجگاه سوئیس می‌باشد. اولین توریست‌ها در قرن هفدهم وارد منطقه شدند و با توسعه حمل و نقل و اضافه شدن خط راه‌آهن و قایق، اینترلاکن به بزرگ‌ترین مرکز جذب توریست برنیس اوبرلند (Bernese Oberland) تبدیل شد. در کنار مسیرهای متعدد پیاده‌روی و کوهنوردی، تعداد زیادی ورزش در انتظار ورزشکاران فعال می‌باشد. ورزش‌هایی نظیر ماهیگیری، موج سواری، پاراسل، اسب سواری و تنیس در اینترلاکن برای گردشگران و مسافران تور سوئیس مهیا است که می توانیم تجربه ی خاطره انگیزی از این سفر با خود به یادگار داشته باشیم.

روز هشتم: حرکت به سمت ژنو و بازدید از شهر لوزان

امروز صبح از برن به مقصد ژنو حرکت می کنیم. شهری بسیار زیبا و یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری سوئیس. اما قبل از رسیدن به این شهر از فرصتی که این سفر زمینی ایجاد کرده، استفاده خواهیم کرد و در بین راه توقفی کوتاه در شهر لوزان خواهیم داشت تا در گشتی دو ساعته از معروف ترین جاذبه های این شهر میدان «پَلو» (Palud)، بافت قدیمی شهر، کلیسای معروف آن ، پلکان که به «اِسکَلیه دو مارشه» (Escaliers du Marché)، کافه تاریخی «لو بربر» (le Barbare) و موزه ی المپیک بازدید کنیم و به مسیر خود به سمت ژنو ادامه خواهیم داد و پس از طی کردن مسافتی به این شهر خواهیم رسید.

روز نهم: گشت شهری در ژنو

دومین روز اقامتمان در ژنو با گشتی نیم‌روز آغاز می شود. در این گشت از دیدنی هایی چون نمای بیرونی مقر سازمان ملل، ساختمان مرکزی صلیب سرخ، کلیسای نوتردام ژنو، بنای یادبود برانزویک و فوار ههای دریاچه ژنو دیدن میکنیم. در پایان گشت و استراحتی کوتاه، میتوانیم از سایر جاذبه های ژنو بازدید کنیم. کلیسای سنت پیتر، باغ انگلیسی و ساعت گل، موزه هنر و تاریخ، موزه ساعت پتک فیلیپ می‌تواند بهترین انتخاب ما باشد. همچنین می توان به پیشنهاد راهنما در قالب گشتی اختیاری و چند ساعته به شهر آنسی که آن را به ونیز آلپ نیز می شناسند سفر کنیم که با توجه به قرار داشتن در کنار دریاچه و کوهستان های آلپ هر بازدیدکننده ای را تسخیر می‌کند.

روز دهم: گشت شهری در ژنو و بازدید از شهر مونترو

امروز صبح پس از صرف صبحانه به سمت شهر مونترو می‌رویم که بتوانیم با گشتی تمام روز از این روز زیبا استفاده کنیم. شهر مونترو با پس زمینه خیره کننده کوه‌های آلپ سوئیس، در کرانه دریاچه ژنو واقع شده و بازدیدکنندگان معروفی را در گذشته به سمت خود جذب کرده است. کسانی مانند «لرد بایرون»، «چاپلین» و «شلی» مدام به این سکونتگاه زیبای کنار دریاچه سر می‌زدند. قلعه قرن سیزدهم «شیون» (Chillon) پربازدیدترین ساختمان تاریخی سوئیس به شمار رفته است. در این بنای پر ابهت نقاشی دیواری‌های متعددی از قرون وسطی و سیاهچال‌هایی گوتیکی را خواهید دید که بعدها موضوع شعری معروف از لرد بایرون به نام «زندانی شیون» شدند. این شعر کاملاً مستقیم از قلعه نام می‌برد.

روز یازدهم: حرکت به سمت لوگانو

امروز صبح از ژنو به مقصد لوگانو که شهری بسیار زیبا در کنار دریاچه با چشم اندازهای فوق العاده کوهستانی و یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری سوئیس است حرکت می کنیم و پس از رسیدن به لوگانو و صرف ناهار، به هتل محل اقامتمان خواهیم رفت و زمانی را به استراحت اختصاص می دهیم و باقی روز را به گشتی با همراهی راهنما اختصاص می‌دهیم تا از زیبایی‌های این شهر رویایی لذت ببریم و در این گشت از مهمترین جاذبه های فرهنگی و طبیعی این شهر مانند دریاچه زیبای لوگانو، کلیسای جامع این شهر و میدان پیازا دلِا رفِرما بازدید خواهیم نمود.

در پایان گشت نیز به هتل محل اقامتمان رفته و زمانی را به استراحت اختصاص می‌دهیم.

روز دوازدهم: گشت شهری در لوگانو

در آخرین روز اقامت ما در کشور سوییس می باشد، امروز این فرصت را داریم تا از سایر جاذبه‌های زوریخ که تا کنون موفق به دیدن آنها نشده‌ایم بازدید کنیم.

روز سیزدهم: پرواز به سمت تهران

سرانجام هنگام بازگشت به خانه فرا رسید!

امروز ظهر هتل را ترک میکنیم زیرا ضروری است حداقل سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشیم.

پس از عبور از بخش کنترل گذرنامه و دریافت بار با همسفران خداحافظی می نمائیم. هر چند می دانیم این خداحافظی چندان طولانی نخواهد بود زیرا همراه با سایر اعضای تور، برای سفر بعدی با ایوار برنامه ریزی کرده ایم.

دیدگاه مسافران

2 دیدگاه
عالی خیلی خوب متوسط تقریبا ضعیف ضعیف

متن بررسی

متن پاسخ

تاریخ‌های اجرا تور دور کشور سوئیس

تاریخ شروع
تاریخ پایان
هتل
ایرلاین
قیمت
تاریخ شروع:
 • شنبه
 • ۱۴۰۳/۶/۱۰
تاریخ پایان:
 • پنج شنبه
 • ۱۴۰۳/۶/۲۲
13 روز
نام شهر
نام هتل
درجه هتل
 • هر نفر در اتاق ۲ تخته
 • 49,900,000 تومان + 2,990 یورو
 • هر نفر در اتاق ۱ تخته
 • 49,900,000 تومان + 4,290 یورو
 • کودک ۱۱-۴ سال با تخت
 • 45,900,000 تومان + 2,190 یورو
 • کودک ۴-۲ سال بدون تخت
 • 45,900,000 تومان + 1,490 یورو
 • کودک زیر دو سال
 • 90 یورو
هر نفر در اتاق ۲ تخته
هر نفر در اتاق ۱ تخته
کودک ۱۱-۴ سال با تخت
کودک ۴-۲ سال بدون تخت
کودک زیر دو سال
49,900,000 تومان + 2,990 یورو
49,900,000 تومان + 4,290 یورو
45,900,000 تومان + 2,190 یورو
45,900,000 تومان + 1,490 یورو
90 یورو
نام شهر
نام هتل
درجه هتل

مدارک مورد نیاز تور دور کشور سوئیس

* کلیه مدارک نیاز به ترجمه رسمی به زبان انگلیسی دارند. (بدون نیاز به تائیدیه دادگستری و امور خارجه)

1) اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه‌های قبلی

الف) مدت اعتبار حداقل ۶ ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبروی هم

ب) ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.

2) 3 قطعه عکس ۴.۵ * ۳.۵ رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد، حداکثر برای ۶ ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

3) اصل و ترجمه شناسنامه

4) اصل گردش حساب بانکی ۳ ماهه با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی، مطابق با مانده گواهی تمکن.

* زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر ۱۰ روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A۴ باشد.)

الف) گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده‌های بانکی به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر شعبه و امضاء بانک (ارائه گواهی تمکن برای حساب گردش سود نیز الزامی است.)

* نرخ معادل مانده حساب ها در تمکن یورو باشد.

* باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 100 میلیون تومان باشد.

5) اصل و ترجمه سند مالکیت

6) اصل و ترجمه مدارک شغلی :

الف) پزشکان : پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی و ۳ فیش حقوقی آخر از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی (معتبر برای سال جاری)، سوابق بیمه

ب) وکلا : پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی : حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی، یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه)، سمت و نام فرد امضا کننده گواهی شغلی، ۳ فیش حقوقی آخر

د) بازنشسته‌ها : آخرین حکم بازنشستگی،آخرین فیش حقوق

ه) مشاغل غیردولتی : گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت، میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی، سمت و نام فرد امضا کننده گواهی شغلی، ۳ فیش حقوقی آخر و سابقه بیمه تامین اجتماعی

و) در صورت خویش فرما بودن : جواز کسب / آگهی تاسیس و آخرین آگهی تغییرات مربوط به سمت‌های شغلی و تغییر آدرس شرکت، کارت مباشرت (در صورت ارائه کارت مباشرت، ارائه جواز کسب اصلی الزامی است.) لیست بیمه شخصی و پرسنل

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه : اصل حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه)، سمت و نام فرد امضا کننده گواهی شغلی، به همراه ۳ فیش حقوقی آخر

ح) دانش آموزان، دانشجویان : اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل

7) برای فرزندان زیر ۱۸ سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایتنامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.

8) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌های خانه‌دار

* تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق

* حضور کلیه مسافرین (به جز افراد زیر ۱۲ سال) جهت انگشت نگاری در مرکز انگشت نگاری VFS الزامی می‌­باشد ولی همسفرانی که در ۵۹ ماه اخیر ویزای شنگن (به جز یونان) دریافت نموده‌اند، نیاز به انگشت‌نگاری در مرکز انگشت‌نگاری سوئیس نداشته و این امکان را دارند که به‌صورت غیرحضوری درخواست ویزا نمایند.

لذا امضاء فرم های سفارت برای آن دسته از متقاضیان ضروری بوده و برای درخواست متقاضیان زیر ۱۸ سال، امضاء پدر و مادر همزمان اجباری می باشد.

* افرادی که در ۳ سال گذشته سابقه رد ویزا از حوزه شنگن را داشته اند، ارائه نامه رد ویزا از سفارت مربوطه الزامی است.

* اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر، نزد آژانس باقی می ماند.

* چک رمزدار یا ضمانت‌نامه بانکی حداقل به مبلغ 700 میلیون تومان در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت‌های بیشتر متعاقباً اعلام می‌گردد.

لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می باشد.