از
49,900,000 تومان +
1,890 یورو
رزرو تور

نگاه کلی تور چک و اتریش


مقاصد:

پراگ 4 شب
وین 4 شب

خدمات تور چک و اتریش

 • بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • ترانسفرهای فرودگاهی و بین شهری
 • اقامت در هتل ۴ ستاره با صبحانه
 • ویزای شنگن
 • بیمه مسافرتی
 • همراهی راهنمای فارسی زبان از تهران
 • گشت شهری به همراه راهنمای محلی
 • خدمات CIP در فرودگاه مبدا

برنامه سفر تور چک و اتریش

این برنامه سفر مربوط به آخرین توری می‌شود که اجرا شده است، بنا به دلایل مختلف ممکن است برنامه سفر تغییر کند

روز اول: پرواز به سمت پراگ

سفر ما از فرودگاه امام خمینی آغاز میشود. ملاقات ما با سایر اعضای گروه و راهنما جهت انجام هماهنگی های لازم در سالن تشریفات فرودگاه امام خمینى (CIP) خواهد بود تا پس از گرد آمدن کلیه همسفران و بازنگری مدارک، بار خود را تحویل داده و کارت پرواز را دریافت نماییم. پس از کنترل گذرنامه و ویزا و دریافت بار به همراه سایر همسفران و راهنما به هتل محل اقامتمان منتقل می شویم. در هتل، پس از دریافت کلید اتاق‌ها و استراحتی کوتاه، در لابی گرد هم می‌آییم تا به پیشنهاد راهنما از ساعات باقیمانده اولین روز اقامتمان در این شهر زیبای اروپای شرقی لذت ببریم.

روز دوم: گشت شهری پراگ

دومین روز اقامتمان در پراگ با گشتی نیم روز در پایتخت و بزرگترین شهر کشور جمهوری چک آغاز می شود. برنامه گشت امروز ما با همراهی راهنمای محلی آغاز می شود. برنامه امروز ما شامل بازدید از محلۀ قدیمی شهر، ساعت نجومی، پل چارلز و کلیسای سن ویتوس و قلعه ی تاریخی پراگ که ورودیه ی آن از پیش رزرو شده است. پراگ شهری است تاریخی که بافت قدیمی آن از میان کوچه های باریک با سراشیبی ها و پستی و بلندی های فراوان می‌گذرد، بنابراین بخش عمده گشت به صورت پیاده انجام خواهد شد و به همین دلیل، پوشیدن کفش مناسب و راحت توصیه می شود. پس از آن زمان آزاد در اختیار داریم تا از دومین روز اقامتمان در پایتخت زیبای جمهوری چک بیشترین استفاده را ببریم. همچنین میتوانیم بعد از ظهر را به بازدید از موزه کافکا اختصاص دهیم.

روز سوم: روز آزاد و گشت اختیاری

در سومین روز اقامتمان در پراگ می توانیم نادیده های بیشتری از این شهر را به پیشنهاد راهنما ببینیم. بازدید از کتابخانه زیبای کلمنتیوم و ساختمان شهرداری پراگ می‌تواند بهترین انتخاب برای گذراندن روزمان باشد. همچنین می‌توانیم سری به کافه‌های دنج شهر بزنیم.

روز چهارم: روز آزاد و گشت اختیاری

در آخریـن روز اقامتمـان در پراگ ،وقـت آزاد ایـن امـکان رابـه مـا می دهد تـا از سـایر جاذبه هـای شـهر نظیـر محله یهودیان، مجسمه های چرنی و تپه پترین بازدیــدکنیـــم. همچنیـــن ایـــن فرصـــت مهیـــا اســت تــا بــه پیشــنهاد راهنمــا در یک گشــت نیم روزه بــه بازدیــد از شهر قرون وسطایی کوتناهورا برویـم و از کلیسـای Ossuary Sedlec دیـدن کنیـم، کلیسـایی عجیـب که بـا تزئیناتـی از اسـتخوان انسـان توانسـته شـهرت زیـادی بـه دسـت بیـاورد. همچنین میتوان زمانی را به تحربه قایق سواری بر روی رود یا تماشای رقص محلی و فولکلور این کشور اختصاص دهیم.

روز پنجم: حرکت به سمت وین و گشت شهری

اقامتمان در پراگ با شکوه نیز به پایان رسید. امروز صبح هتل را به مقصد وین ترک خواهیم کرد اما قبل از ورود به وین ابتدا از شهر تاریخی لدنیس واقع در جمهوری چک دیدن می کنیم. گشت لدنیس شامل بازدید از قلعۀ لدنیس و بخشی از اطراف آن است که حدود 2 ساعت به طول می انجامد.لازم به ذکر است که بلیط های ورودی به قلعه از پیش برای شما رزرو شده است. پس از پایان گشت زمان آزاد برای صرف نهار و یا گشتی در اطراف خواهیم داشت و سپس به سمت وین، پایتخت کشور اتریش حرکت می کنیم. بعد از ورود به وین و تحویل گرفتن اتاق‌ها در هتل و کمی استراحت می‌توانیم با همراهی راهنما یا به تنهایی در این شهر کهن قدمی بزنیم و با تماشای منظره با شکوه شب وین در کنار رودخانۀ دانوب، با «روحِ وین» بیشتر آشنا شویم.

روز ششم: روز آزاد و گشت اختیاری

ششمین روز سفر را با گشتی نیم روز در وین، شهر نبوغ و اندیشه آغاز می‌کنیم. طبق برنامه با همراهی راهنمای محلی جهت بازدید از جاذبه‌هایی مانند نمای بیرونی قصر بِلِودِر، ساختمان اپرا، میدان سن استفان، کلیسای سن استفان و پارلمان وین و قصر شونبرون که بلیط‌های آن از قبل تهیه شده، از هتل خارج می شویم و پس از پایان گشت می توانیم انتخاب کنیم که به هتل بازگردیم یا وقت بیشتری را در این شهر زیبا بگذرانیم و در خیابان هایی قدم بزنیم که روزگاری رد پای نوابغی چون موتزارت، گوستاو کلیمت و زیگموند فروید بر آن ها نقش می‌بست.

روز هفتم: روز آزاد و گشت اختیاری

وقت آزاد امروز به ما این امکان را می دهد تا به دیدار جاذبه هایی از این شهر برویم که دیروز موفق به دیدنشان نشدیم یا در صورت تمایل می توانیم در یکی از برنامه های اختیاری که راهنما پیشنهاد می دهد ثبت نام کنیم.

روز هشتم: روز آزاد و گشت اختیاری

در آخرین روز اقامتمان در وین می توانیم از سایر جاذبه های این شهر که تا به امروز موفق به دیدنشان نشده ایم بازدید کنیم یا در قالب گشتی تمام روز و به همراهی راهنمای خود به شهر براتیسلاوا، پایتخت کشور اسلواکی، برویم.

روز نهم: پرواز به سمت تهران

هنگام بازگشت به خانه فرا رسید! امروز پس از تحویل دادن اتاق‌ها در ساعت مقرر، هتل را به سمت فرودگاه ترک میکنیم تا حداقل چهار ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشیم. پس از عبور از بخش کنترل گذرنامه و دریافت بار با همسفران خداحافظی  می کنیم، هر چند میدانیم این خداحافظی چندان طولانی نخواهد بود زیرا همراه با سایر اعضای تور، برای سفر بعدی با ایوار برنامه ریزی کرده‌ایم.

دیدگاه مسافران

13 دیدگاه
عالی خیلی خوب متوسط تقریبا ضعیف ضعیف

متن بررسی

متن پاسخ

تاریخ‌های اجرا تور چک و اتریش

تاریخ شروع
تاریخ پایان
هتل
ایرلاین
قیمت
تاریخ شروع:
 • جمعه
 • ۱۴۰۳/۶/۱۶
تاریخ پایان:
 • شنبه
 • ۱۴۰۳/۶/۲۴
9 روز
نام شهر
نام هتل
درجه هتل
 • هر نفر در اتاق ۲ تخته
 • 49,900,000 تومان + 1,890 یورو
 • هر نفر در اتاق ۱ تخته
 • 49,900,000 تومان + 2,590 یورو
 • کودک ۱۱-۴ سال با تخت
 • 45,900,000 تومان + 1,390 یورو
 • کودک ۴-۲ سال بدون تخت
 • 45,900,000 تومان + 990 یورو
 • کودک زیر دو سال
 • 90 یورو
هر نفر در اتاق ۲ تخته
هر نفر در اتاق ۱ تخته
کودک ۱۱-۴ سال با تخت
کودک ۴-۲ سال بدون تخت
کودک زیر دو سال
49,900,000 تومان + 1,890 یورو
49,900,000 تومان + 2,590 یورو
45,900,000 تومان + 1,390 یورو
45,900,000 تومان + 990 یورو
90 یورو
نام شهر
نام هتل
درجه هتل
تاریخ شروع:
 • شنبه
 • ۱۴۰۳/۳/۱۲
تاریخ پایان:
 • یک شنبه
 • ۱۴۰۳/۳/۲۰
9 روز
نام شهر
نام هتل
درجه هتل
 • هر نفر در اتاق ۲ تخته
 • 39,900,000 تومان + 1,490 یورو
 • هر نفر در اتاق ۱ تخته
 • 39,900,000 تومان + 2,090 یورو
 • کودک ۱۱-۴ سال با تخت
 • 35,900,000 تومان + 1,090 یورو
 • کودک ۴-۲ سال بدون تخت
 • 35,900,000 تومان + 690 یورو
 • کودک زیر دو سال
 • 90 یورو
هر نفر در اتاق ۲ تخته
هر نفر در اتاق ۱ تخته
کودک ۱۱-۴ سال با تخت
کودک ۴-۲ سال بدون تخت
کودک زیر دو سال
39,900,000 تومان + 1,490 یورو
39,900,000 تومان + 2,090 یورو
35,900,000 تومان + 1,090 یورو
35,900,000 تومان + 690 یورو
90 یورو
نام شهر
نام هتل
درجه هتل

مدارک مورد نیاز تور چک و اتریش

* کلیه مدارک نیاز به ترجمه رسمی به زبان انگلیسی دارند. (بدون نیاز به تائیدیه دادگستری و امور خارجه)

* ارائه اصل تمامی مدارک به سفارت الزامی می باشد.

1) اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه‌های قبلی

الف) مدت اعتبار حداقل ۶ ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبروی هم

ب) ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.

2) 3 قطعه عکس 4.5*3.5 رنگی، تمام رخ با زمینه روشن، کاملاً از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد و 70 تا 80 درصد عکس، چهره فرد باشد. حداکثر برای ۶ ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

3) اصل و ترجمه شناسنامه

۴) اصل گردش حساب بانکی 3 ماهه با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی، مطابق با مانده گواهی تمکن.

*زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 7 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد.)

الف) گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده‌های بانکی به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر شعبه و امضاء بانک (ارائه گواهی تمکن برای حساب گردش سود نیز الزامی است.)

* نرخ معادل مانده حساب ها در تمکن یورو باشد.

* باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 100 میلیون تومان باشد.

۵) اصل و ترجمه سند مالکیت

۶) اصل و ترجمه مدارک شغلی :

الف) پزشکان : پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی و سه فیش آخر حقوق از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی (معتبر برای سال جاری) و سابقه بیمه

ب) وکلا : پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی : حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی، یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه) و سه فیش آخر حقوق و سابقه بیمه

د) بازنشسته‌ها : آخرین حکم بازنشستگی، سه فیش آخر حقوق

ه) مشاغل غیردولتی : گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر از شرکت مربوطه (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه) به همراه سه فیش آخر حقوق و سابقه بیمه

و) در صورت خویش فرما بودن : جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات مربوط به سمت‌های شغلی و تغییر آدرس شرکت / آگهی تاسیس / کارت مباشرت (در صورت ارائه کارت مباشرت، ارائه جواز کسب اصلی الزامی است.) و سابقه بیمه

* ارائه لیست بیمه پرسنل بصورت کلی الزامی می باشد.

* برای افرادی که در روزنامه رسمی سمت دارند ارائه گواهی اشتغال به کار در سربرگ با ذکر سمت و میزان درآمد الزامی می باشد.

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه : اصل حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه) به همراه سه فیش آخر حقوق و سابقه بیمه

ح) دانش آموزان، دانشجویان : اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل

* دانش آموزانی در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر گواهی اشتغال به تحصیل، نیاز به ارائه رضایتنامه از مدرسه با ذکر تاریخ سفر را دارند.

7) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایتنامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.

8) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم های خانه دار

* برای خانم های خانه داری که به تنهایی سفر میکنند و مدارک شغلی و مالی همسر را ارائه میدهند تهیه نامه محضری مبنی بر اینکه همسر تمامی هزینه های سفر را تقبل میکند الزامی است.

* تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق

* حضور کلیه مسافرین (به جز افراد زیر 12 سال) جهت انگشت نگاری در مرکز انگشت نگاری VFS الزامی می‌­باشد.

* اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر ، نزد آژانس باقی می ماند.

* چک رمزدار یا ضمانتنامه بانکی حداقل به مبلغ 700 میلیون تومان در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت های بیشتر متعاقباً اعلام می گردد.

لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می‌باشد.